نقدها و نمرات بازی Ago of Empeires ll: Definitive Edition

Ago of Empeires ll: Definitive Edition

Wccftech طی نقد و بررسی خود اعلام کرد بازی Ago of Empeires ll: Definitive Edition از یک هوش مصنوعی بسیار سازمان داده شده برخوردار است که باعث می شود در محیط بازی مبارزه های بسیار هیجان انگیزی را تجربه کرد.

Ago of Empeires ll: Definitive Edition
Ago of Empeires ll: Definitive Edition

بررسی بازی Ago of Empeires ll: Definitive Edition

در دنیای امروز و با پیشرفت تکنولوژی، طبیعتا ابزار سرگرمی و بازی برای کودکان و نوجوانان و گاهی اوقات بزرگسالان تغییر محسوسی کرده است و سرگرمیها به سمت رایانه و تکنولوژی پیش رفته است. بازیهای رایانهای یکی از بهترین و سرگرم کننده ترین ابزار در دنیای انسانهای امروزی محسوب می شود.

در بین این بازی ها، بازی موفق می شود که در عرصه رقابت باقی بماند که بتواند به خوبی انتظارات گیمر را برآورده کند و او را ساعت های طولانی سرگرم کند. بازی هایی که توسط شرکت های تولید کننده معتبر ساخته شد است اکنون سالیان سال است که پا برجا هستند و هر سال نسخه های جدیدی از آن ها منتشر می شود.

بازی Ago of Empeires ll: Definitive Edition یکی از این نوع سرگرمیهاست که توسط شرکت بزرگ مایکروسافت دراکتبر سال ۱۹۹۷طراحی و تولید شده و نزدیک بیست سال است که در بین گیمرها محبوبیت فراونی دارد و ماندگار شده است. استودیو ایکس باکس وظیفه انتشار این بازی را برعهده داشت.

داستان کلی بازی Ago of Empeires ll: Definitive Edition

داستان کلی این بازی در مورد امپراطوری روم است که در حال بازسازی می باشد و گیمر باید با استفاده از تجهیزات و امکاناتی که محیط در اختیارش قرار میدهد و با سرعت عمل بالا و قدرت نقشه کشیدن بتواند بازی را پیش ببرد. محیط بازی طوری طراحی شده است که با هر بار بازی کردن، گیمر می تواند یک قلمرو را از بین تعداد زیادی قلمرو انتخاب کند و آن را با سلیقه ی خود گسترش دهد و شهر خود را بزرگتر کند.

در واقع در ابتدای بازی شهر خالی نیست و تعدادی قلعه و ساختمان از ابتدای بازی در اختیار بازیکن قرار داده شده است. وظیفه اصلی گیمر در طول بازی حفاظت از شهر و قلعهای است که در طی بازی به وسیلهی خودش ساخته است. نسخه جدید این بازی در سال ۲۰۱۹ عرضه شد و بازی را از انحصار PC خارج کرد. حالت آنلاین بازی به بازیکن حس خاص و فوق العاده ای می دهد چرا که تعداد زیادی گیمر واقعی با او به طور همزمان در حال مبارزه در امپراطوری هستند. طول مدت بازی در کل حدود ۲۰۰ ساعت می باشد.

تغییرات نسخه جدید بازی Ago of Empeires ll: Definitive Edition

تنها تغییراتی که در جریان بازی قابل مشاهده است، افزایش چندین تمدن جدید و همچنین افزایش کیفیت صدا و گرافیک بازی است. همچنین گزینه هایی مثل چوب بریدن و برداشت محصول از مزرعه که در بازی قبلا به صورت دستی کنترل میشد اکنون به صورت خودکار قابل کنترل می باشند که این یک تغییر عالی در ایجاد سرعت در بازی محسوب می شود.

این مورد در واقع یکی از معایب اصلی بازی بشمار میرفت که در نسخه اصلی نه به طور کامل، ولی بخش اعظم آن از بین رفته است. همچنین از دیگر تغییرات میتوان به افزایش نظم در دسته های سرباز ها اشاره کرد به طوریکه در نسخه جدید از بازی سربازها به صورت منظم و دسته دسته چیده شده اند. اگرچه در بخش هایی از بازی لازم است که آن ها را به طور دستی مرتب کنیم اما در بسیاری از بخش های بازی سرباز ها به طور منظم از پیش چیده و طراحی شده اند.

در سری جدید نیز هوش مصنوعی بازی ارتقاء داده شده و سرعت بازی نیز دوچندان شده است. صدای زمینه بازی همچنان به همان صورت قدیمی باقی مانده است. در کل میتوان نسخه جدید بازی Ago of Empeires ll: Definitive Edition را قوی ترین نسخه نسبت به سال های قبل دانست. گرافیک قوی، صدای واضح، مراحل هیجان آور جدید و محتوای عالی باعث افزایش طرفدارانش در سال های اخیر شده است.

قیمت بازی در حدود ۲۰ دلار است که به نظر نسبت به کیفیت و هیجان انگیزی بازی به صرفه است. هر ساله تغییراتی در بخش فنی و گرافیکی و همچنین مراحل و ابزارها ایجاد می شود و بازی سطح بالاتری از نظر کیفیت و هیجان را به گیمر ها ارائه می دهد.

نسخه جدید این بازی با گرافیک عالی و ریمستر شده و چند مرحله جدید ارائه شده است. نام بازی براساس تعداد نسخه تغییریافت در طول زمان با عدد مشخص می شود. هم اکنون نسخه Ago of Empeires lv: Definitive Edition در سال ۲۰۱۹ تولید و ارائه شده است. اما هنوز تاریخ دقیقی از عرضه نسخه جدید اعلام نشده است.

بعد از انتشار هر نسخه شرکت های مختلف اقدام به ارائه نمرات و نظرسنجی می کنند و در انتها با جمع کل نمرات به کیفیت و پرطرفداری آن بازی پی خواهیم برد. حال به تحلیل تعدادی از این نقد و بررسی ها می پردازیم.

بازی Ago of Empeires ll: Definitive Edition

اینک به ترتیب به بررسی نظرات وب سایت های مختلف از بسیار خوب تا متوسط می پردازیم.

شرکت ویندوز سنترال

این وب سایت نمره ۹ را از ۱۰ به این بازی داد و اعلام کرد که با توجه به مطابقت نسخه بازی با مشخصات رایانه مورد نظر اقدام به نصب بازی کنید. تنها ایرادی که به این بازی میتوان گرفت، نداشتن تعادل در بخشی از آن است. اما دیگربخشهای بازی مشکل خاصی ندارند و میتوان از بازی با آن لذت کامل برد.

Wccftech

نمره ارائه شده توسط این وب سایت ۹ از ۱۰ می باشد که به نظر سطح رضایت کامل را نشان میدهد. Wccftech طی نقد و بررسی خود اعلام کرد بازی Ago of Empeires ll: Definitive Edition از یک هوش مصنوعی بسیار سازمان داده شده برخوردار است که باعث می شود در محیط بازی مبارزههای بسیار هیجان انگیزی را تجربه کرد. همچنین اظهار داشت که در نسخه های جدید از این بازی کیفیت صدا و تصویر و گرافیک بسیار عالی کاملا محسوس می باشد. محیط بازی به خوبی طراحی شده است به طوری که هر گیمری با وارد شدن در بازی از گزینه های طراحی شده در آن و همچنین گرافیکش خسته نخواهد شد.

Ago of Empeires ll: Definitive Edition
Ago of Empeires ll: Definitive Edition

The Games Machine

کمپانی این وب سایت اعلام کرد که بازی Ago of Empeires ll: Definitive Edition یک نمونه از بهترین بازیهای تولید شده در تاریخ امروز محسوب میشود که باعث زده شدن خاطرات و تاریخ شد. نمره ای که وب سایت The Games Machine به بازی داد، ۸.۳ از ۱۰ میباشد.

IGN Italia

وب IGN Italia که در زمینه بازیهای رایانهای و کامپیوتری سالهای زیادی است فعالیت میکند اعلام کرد که نمره ۸ را به این بازی میدهد. IGN بیان کرد با وجود ایرادهای فنی که هنوز در بازی وجود دارد میتوان گفت که بهترین نسخه بازی ارائه شده از شرکت مایکروسافت محسوب میشود.
شرکت های دیگری از جمله PC Gamer و PC invasion و همچنین Everyeye. It نمراتی بین ۸ الی ۷.۵ به بازی Ago of Empeires ll: Definitive Edition دادند و نظری متوسط رو به منفی را نسبت به بازی داشتند.

PC Gamer اعلام کرد که این بازی خاطرات بیست سال پیش را زنده کرده است و گرافیک آن به طور خوبی ارتقاء پیدا کرده است اما قیمت آن کمی بالاست.

تویین فینیت نیز با دادن نمره ۵ نارضایتی خود را از بازی اعلام کرد و اظهار داشت که هوش مصنوعی بازی باید بیشتر ارتقاء مییافت.
در مجموع با توجه به نظرسنجیهای انجام شده و نقد و بررسی هایی که در بالا ذکر شد پی می بریم که بازی نمرات خوبی را کسب کرده است و از نظر اغلب افراد و شرکتها، بازی Ago of Empeires ll: Definitive Edition در مقایسه با بازی های هم عصر خود قابل تحسین می باشد. اگر تا به حال این بازی تاریخی را تجربه نکردهاید توصیه میکنیم برای اولین بار به محیط آن وارد شده و از طراحی بسیار خوب آن لذت ببرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 12 =