بازی های ۲۰۲۱ که بیشترین تاخیر را داشتند

بازی تاخیردار 2021

اگر این حس را داشته‌ اید که سال ۲۰۲۱ پر از بازی‌ های تاخیردار بوده، اشتباه نکرده‌ اید؛ ما شاهد یکی از سال‌هایی هستیم که بیشترین تأخیرها را در تاریخ بازی‌ها داشته است. در پیش‌ بینی سال ۲۰۲۱، به این نتیجه رسیده بودیم که این قضیه به احتمال زیاد واقعی خواهد شد و تمام این نظرات به دلیل اثرات پاندمی طولانی‌ مدت کووید ۱۹ بوده است. درحالی که برخی از انتشارهای سال ۲۰۲۰ نیز دچار سردرگمی و تغییر شدند، اما این بازی‌ها نزدیک به چرخه عرضه و انتشار خود بوده‌ اند. نگرانی اصلی این بود که این پاندمی برای بازی‌هایی که از عرضه خود زیاد دور نبوده‌ اند چه معنایی دارد.

این اضطراب به واقعیت تبدیل شد. از همان ابتدای سال، تقریباً هیچیک از بازی‌ها از تأخیرهای ناگهانی در امان نماندند، برخی از بزرگ‌ترین بازی‌های سال هم به زمان دیگر یا حتی سال بعد موکول شدند. این امر موجب شد برنامه زمانبندی انتشارها بسیار کمتر و کوتاه‌تر از چیزی شود که طرفداران در ابتدا انتظار داشتند سال هیجان‌ انگیزی برای بازی‌ها شود. در ادامه خلاصه‌ای از تمام تأخیرهای عمده بازی‌های ویدیویی که تاکنون رخ داده است را گردآوری کرده‌ایم.

بازی های تاخیردار ۲۰۲۱

۱- بازی Outriders (1 آوریل)

بازی تاخیردار 2021
بازی Outriders

Outriders با قرنطینه زمان انتشار روبرو شد. این بازی قرار بود به عنوان یکی از بازی‌های بزرگی باشد که در اواخر سال ۲۰۲۰ به همراه کنسول‌های بعدی عرضه می‌شود. سازنده بازی یعنی People Can Fly به آرامی آن را به ۲ فوریه موکول کرد. با شروع سال ۲۰۲۱، بازی دوباره با تأخیر و این بار به ۱ آوریل موکول شد. قبل از عرضه، بازیکنان در تاریخ ۲۵ فوریه دمویی دریافت کردند که اولین ساعات بازی کامل را نشان می‌داد.

۲- بازی Returnal (30 آوریل)

بازی تاخیردار 2021
بازی Returnal

از بین بازی‌های سونی، Returnal همیشه بزرگ‌ ترین قفلی که به تاریخ انتشار زده می‌شود را داشته است یعنی تاریخ انتشار بازی همیشه ثابت بوده است. درحالی که سونی درباره تاریخ بازی‌هایی مانند Ratchet & Clank: Drift Apart و Horizon Forbidden West چیزی نمی‌ گفت و مبهم بود، اما درباره ی تاریخ انتشار این شوتر سوم شخص در ۱۹ مارس قاطعانه صحبت می‌کرد.

حتی در چند ماه اخیر به طور مداوم ریلیزهایی از بازی را هم نشان می‌داد، که به نظر می‌رسد قرار نیست بازی تأخیری داشته باشد. متأسفانه، سونی بازی را تا بیش از یک ماه و به تاریخ ۳۰ آوریل موکول کرد تا سازنده آن یعنی Housemarque بازی را بهتر کند.

۳- بازی Axiom Verge 2 (11 آگوست)

بازی تاخیردار 2021
بازی Axiom Verge 2

Axiom Verge 2 یکی از مورد انتظارترین بازی‌های مستقل سال بود. بازی سبک Metroidvania دنباله‌ای برای بازی کلاسیک محبوب ۲۰۱۵ بود و به شدت مورد انتظار بوده است. این بازی به قدری پرطرفدار بود که Epic آن را از طریق Epic Games Store به عنوان یکی از بازی‌های انحصاری رایانه شخصی ربود.

با این حال، تاریخ انتشار بازی چندین بار قبل از انتشار تغییر کرد. این بازی ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۰ عرضه شود، سپس به نیمه اول سال ۲۰۲۱ موکول شد. دوباره با تأخیر روبرو شده و به سه‌ ماهه سوم سال ۲۰۲۱ موکول شد. پس از مدت‌ها انتظار، این بازی در تاریخ ۱۱ آگوست و پس از Nintendo Indie World Showcase وارد Nintendo Switch eShop و Epic Games Store شد.

۴- بازی Humankind (17 آگوست)

بازی تاخیردار 2021
بازی Humankind

حتی بازی‌هایی که تنها چند هفته تا عرضه زمان دارند هم از تأخیرهای احتمالی در امان نیستند. تنها چند هفته به عرضه بازی استراتژیک بزرگ یعنی Humankind مانده بود که انتشار آن به ۱۷ آگوست موکول شد. تغییر ناگهانی بازی تمدن مانند نسبت به برخی از عناوین دیگر در این لیست، کمی استانداردتر به نظر می‌رسد.

سازنده بازی یعنی Amplitude Studios اشاره کرد که به زمان بیشتری برای پاسخگویی به بازخوردهای بازیکنان در آزمایش اخیر نیاز دارد. کار بر روی ویژگی‌هایی مانند قابلیت دسترسی، هوش مصنوعی و سرعت ممکن است چند ماه طول بکشد. سرانجام تاریخ انتشار ۱۷ آگوست تعیین شد و بازخوردهای مثبتی هم دریافت کرد.

۵- بازی Deathloop (14 سپتامبر)

بازی تاخیردار 2021
بازی Deathloop

راه رسیدن به Deathloop بسیار طولانی بوده است. زمانی که Arkane Studios شوتر اول شخص خود را معرفی کردند، به نظر می‌رسید که آماده است به همراه پلی‌ استیشن ۵ راه‌ اندازی شود. این بازی در نهایت به سال ۲۰۲۰ موکول شده و قرار شد در سه‌ ماهه اول سال ۲۰۲۱ عرضه شود.

در نهایت روز عرضه آن ۲۱ می اعلام شد. حالا مشخص شده که این بازی بیشتر به عقب افتاده است، زیرا Arkane ایمنی و سلامت کارکنان تیم خود را دلیل اصلی این تأخیر ذکر کرده است. Deathloop قرار است ۱۴ سپتامبر، ۱۰ ماه پس از راه‌ اندازی پلی‌ استیشن ۵ در نوامبر گذشته، عرضه شود.

۶- بازی SkateBIRD (16 سپتامبر)

بازی تاخیردار 2021
بازی SkateBIRD

SkateBIRD جایزه بهترین اعلام تأخیر را دریافت می‌کند. درحالی که اکثر استودیوها اصولاً عذرخواهی‌های طولانی و خسته‌ کننده‌ای را ارائه می‌کنند، این بازی اسکیت برد مستقل راه احمقانه‌ تری را در پیش گرفت. یک ویدیو کوتاه که رایانه‌ای را نشان می‌داد که در حال آپلود کردن بازی در زمان مقرر برای تاریخ عرضه ۱۲ آگوست است.

پرنده قصه ما یک ترفند اسکیت برد جدید را اجرا می‌کند و بدین ترتیب کنترل آن از طریق کیبورد با اختلال مواجه می‌شود. دستگاه عملکرد اشتباهی داشته و در نتیجه بازی تا ۱۶ سپتامبر به تعویق افتاد. ناراحت بودن برای این مورد کمی سخت است.

۷- بازی Kena: Bridge of Spirits (21 سپتامبر)

بازی تاخیردار 2021
بازی Kena: Bridge of Spirits

همه تأخیرها، یک تأخیر عمده نبوده‌ اند. برخی بازی‌ها تأخیرهای کمتری را تجربه کردند تا به سازندگان اجازه دهند محصول نهایی را بهتر کرده و عرضه کنند. این موضوع در دنیای بازی کاملاً استاندارد است و باید انتظار داشته باشید صرف‌ نظر از بحران‌های سلامتی، این تغییرات را در برنامه‌های زمان بندی مشاهده کنید. Kena: Bridge of Spirits نمونه خوبی است. این بازی ماجراجویی جذاب ابتدا قرار بود در تاریخ ۲۳ آگوست عرضه شود، اما یک تأخیر کوتاه یک‌ ماهه دریافت کرد و اکنون قرار است در ۲۱ سپتامبر عرضه شود.

۸- بازی New World (31 آگوست)

بازی تاخیردار 2021
بازی New World

حتی Amazon هم از موج تأخیر بازی‌ها مصون نماند، اگرچه ممکن است نسبت به سایر بازی‌های این لیست، ارتباط کمتری با بیماری کووید ۱۹ داشته باشد. این شرکت مدتی است در تلاش است تا وارد دنیای بازی شود، اما با نتایج ضعیفی روبرو می‌شود. بازی چند نفره رایگان آن یعنی Crucible بعد از اینکه به‌ صورت بتا درآمد و سپس لغو شد، عمر بسیار سختی داشته است.

بازی بعدی Amazon، یعنی New World نیز با مشکل مشابهی روبرو شد. این بازی که در ابتدا قرار بود بهار سال جاری راه‌ اندازی شود، تا ۳۱ آگوست و سپس تا ۲۸ سپتامبر به تعویق افتاد. Amazon می‌گوید این تصمیم برای این گرفته شد که اطمینان حاصل شود هنگام راه‌ اندازی، پایان خوبی در انتظار بازی است، در نتیجه احتمالاً استودیو درحال تلاش است تا از مشکلاتی مانند مشکلات Marvel’s Avengers در زمان راه‌ اندازی با آن‌ها روبرو بود، جلوگیری کند. نسخه بتا بسته شده بازی در ۲۰ جولای باز می‌شود.

۹- بازی Back 4 Blood (12 اکتبر)

بازی تاخیردار 2021
بازی Back 4 Blood

اخبار خوب و بدی برای بازی Back 4 Blood وجود دارد. بیایید با اخبار بد شروع کنیم. جانشین Left 4 Dead قرار بود تابستان امسال عرضه شود، اما تا ۱۲ اکتبر به تعویق افتاد. هیچ دلیل خاصی هم برای این حرکت خارج از برنامه به جز یک یادداشت معمولی “نیاز به زمان بیشتر” ذکر نشد. خبر خوب این است که این بازی چند نفره تابستان امسال نسخه بتا را دریافت می‌کند. پس، خوشبختانه، بازیکنان هنوز فرصت دارند که در زمانی که قرار بود بازی کامل عرضه شود، آن را بازی کنند.

۱۰- بازی Riders Republic (28 اکتبر)

بازی تاخیردار 2021
بازی Riders Republic

پس از تأخیر Prince of Persia: The Sands of Time Remake، Riders Republic تنها بازی یوبیسافت بود که هنوز به تعویق نیفتاده بود. متأسفانه، این موضوع خیلی طول نکشید. این بازی که در ابتدا قرار بود در ماه فوریه عرضه شود، بدون مشخص شدن هیچ محدوده زمانی‌ای به “اواخر سال” موکول شد. تا زمان رویداد E3 یوبیسافت، که سرانجام جزئیاتی را از بازی منتشر کردند، تاریخ انتشار ۲ سپتامبری بازی را دریافت نکرده بودیم. اما به عنوان تغییر نهایی، بازی دوباره به یک ماه بعد موکول شد. حالا قرار است بازی در تاریخ ۲۸ اکتبر راه‌ اندازی شود.

۱۱- بازی Halo Infinite (8 دسامبر)

بازی تاخیردار 2021
بازی Halo Infinite

درحالی که در ابتدا قرار بازی به همراه اولین نسخه Xbox Series X در سال ۲۰۲۰ عرضه شود، اما مایکروسافت به طور نامحدودی بازی Halo Infinite را به تعویق انداخت. اکنون می‌دانیم که این شرکت در حال برنامه‌ ریزی برای انتشار بازی در پاییز سال ۲۰۲۱ است و آن را یک سال کامل از تاریخ انتشار اصلی دور کرده است.

مانند بسیاری از بازی‌های موجود در این لیست، هنوز مشخص نیست که این پاندمی دلیل اصلی تأخیر Halo است یا خیر. در حالی که شرکت‌هایی مانند یوبیسافت در مورد مشکلات کار از خانه شفاف‌ سازی کرده‌ اند، شرکت‌های دیگر درباره علت تغییرات برنامه‌ ریزی تردید دارند. به‌ هرحال، ممکن است تأخیر Halo Infinite مهم‌ترین تأخیری باشد که تاکنون رخ داده است. در حال حاضر، این بازی قرار است بدون تأخیر اضافی در تاریخ ۸ دسامبر برای کنسول‌های Xbox و رایانه شخصی عرضه شود.

۱۲- بازی Five Nights at Freddy’s: Security Breach (اواخر ۲۰۲۱)

بازی تاخیردار 2021
بازی Five Nights at Freddy’s: Security Breach

برای طرفداران Five Nights at Freddy باید بگوییم که راه برای Security Breach بسیار طولانی است. این بازی ترسناک در ابتدا قرار بود در اواخر ۲۰۲۰ عرضه شود، اما تا اوایل ۲۰۲۱ به تعویق افتاد. چهار ماه از سال گذشته و هنوز خبری از تاریخ انتشار بازی نیست. اکنون خالق بازی یعنی Scott Cawthorn تأیید کرده که تاریخ انتشار بازی به اواخر سال ۲۰۲۱ موکول شده و به طور کامل یک سال از زمان انتشار اولیه دور شده است. Cawthorn بیان کرد که مقیاس بازی در طول مراحل توسعه افزایش یافته و برای تکمیل آن به زمان و هزینه بیشتری نیاز است.

۱۳- بازی Rainbow Six Extraction (ژانویه ۲۰۲۲)

بازی تاخیردار 2021
بازی Rainbow Six Extraction

راه برای عنوان بعدی در مجموعه Rainbow Six بسیار طولانی است. این شوتر در ابتدا قرار بود در فصل تعطیلات سال ۲۰۲۰ عرضه شود. در آن زمان، نام بازی Rainbow Six Quarantine بود. عنوانی که به شدت ناخوشایند تلقی شد، زیرا این پاندمی جهان را مجبور به قرنطینه کرد. ما تا E3 2021 که در آن یوبیسافت آن را به‌ صورت افتخاری نشان داد، بازی را ندیدیم.

نام جدید بازی Rainbow Six Extraction قرار بود پاییز امسال و در تاریخ ۱۶ سپتامبر عرضه شود. یک ماه بعد، یوبیسافت به طرز حیرت‌ انگیزی بازی را تا ژانویه ۲۰۲۲ به تأخیر انداخت و آن را بیش از یک سال از تاریخ انتشار اولیه‌اش دور کرد.

۱۴- بازی Destiny 2: The Witch Queen (22 فوریه ۲۰۲۲)

بازی تاخیردار 2021
بازی Destiny 2: The Witch Queen

تابستان گذشته، Bungie برنامه بلند پروازانه و کاملی را برای چند سال آینده Destiny 2 اعلام کرد. سازنده بازی قصد داشت سه توسعه عظیم را برای بازی عرضه کند، هرکدام یک سال تا سال ۲۰۲۲ و این روند با Beyond Light سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شد. امسال، این برنامه با داستان توسعه The Witch Queen ادامه پیدا کرد، اما اکنون این برنامه‌ها تغییر کرده‌ اند.

Bungie توسعه بعدی را به دلیل ویروس کرونا و مقیاس بازی به نیمه اول سال ۲۰۲۲ موکول کرده است، یعنی بازیکنان امسال توسعه عظیم Destiny 2 را دریافت نخواهند کرد. اکنون قرار است این توسعه در ۲۲ فوریه سال ۲۰۲۲ عرضه شود. Bungie بیان نکرده که آیا زمان عرضه توسعه Lightfall سال ۲۰۲۲ نیز تغییر خواهد کرد یا خیر.

۱۵- بازی Sifu (22 فوریه ۲۰۲۲)

بازی تاخیردار 2021
بازی Sifu

به نظر می‌رسید Sifu قرار است یکی از بزرگ‌ترین انتشارهای مستقل سال ۲۰۲۱ باشد. بازی هنرهای رزمی سروصدای زیادی به پا کرده بود، این سروصدا هم در یکی از ارائه‌های State of Play سونی آغاز شده بود. درحالی که سازنده بازی یعنی Sloclap امیدوار بود بازی تا پایان سال ۲۰۲۱ منتشر کند، اما در نهایت تصمیم گرفت بازی را تا سال ۲۰۲۲ به تأخیر بیاندازد و دلیل خوبی هم برای این کار داشت.

در توییتی که این حرکت اعلام شد، سازنده خاطرنشان کرد که این تأخیر باعث می‌شود تیمش مشکلی برای اتمام بازی نداشته باشند. در حال حاضر قرار است بازی Sifu در تاریخ ۲۲ فوریه سال ۲۰۲۲ راه‌ اندازی شود.

۱۶- بازی Horizon Forbidden West (28 فوریه ۲۰۲۲)

بازی تاخیردار 2021
بازی Horizon Forbidden West

امسال چیزهای زیادی قطعی نشده‌ اند، اما یک چیز که از قبل هم قطعی شده بود این بود که Horizon Forbidden West به تعویق می‌افتد. علیرغم اینکه سونی کل سال تبلیغ سال ۲۰۲۱ را به عرضه پلی‌ استیشن ۴ و ۵ در تعطیلات پرداخت، اما اطلاعات زیادی از بازی منتشر نکرد. ما فقط یک ارائه State of Play را دریافت کردیم که به این بازی و نمایش قسمتی از آن اختصاص داده شد. زمانی که آن پخش تاریخ عرضه دقیقی را نشان نداد، مشخص بود که بازی ماجراجویی بعدی Aloy قرار نیست امسال عرضه شود و سونی به طور رسمی در طول Gamescom بازی را به ماه فوریه موکول کرد.

۱۷- بازی Ghostwire Tokyo (اوایل ۲۰۲۲)

بازی تاخیردار 2021
بازی Ghostwire Tokyo

وقتی Ghostwire: Tokyo با تأخیر مواجه شد، چندان شوکه کننده نبود. این بازی ابتدا در E3 2019 معرفی شد. از آن زمان به بعد به ندرت سخنی از آن به میان آمد. تنها یک تریلر گیم پلی از بازی عرضه شد، که نشان می‌داد چطور باید اجرا شود، اما اطلاعات دیگری ارائه نمی‌شد.

باتوجه به اینکه سال ۲۰۲۱ تا این لحظه با تأخیرهای بسیاری مواجه شده، به نظر می‌رسد این تأخیرها و به تعویق افتادن‌ها اجتناب‌ ناپذیر هستند. این تصور درست بود، زیرا اکنون قرار است بازی Ghostwire: Tokyo “اوایل سال ۲۰۲۲” راه‌ اندازی شود. سازنده بازی دلیل اصلی تیم را سلامتی و امنیت تیم بیان کرده، که البته در سال جاری به یک دلیل رایج تبدیل شده است.

۱۸- بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga (بهار ۲۰۲۲)

بازی تاخیردار 2021
بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga

حتی Lego هم از تأخیرها در امان نمانده است. با روشن شدن تقویم بازی، Lego Star Wars: The Skywalker Saga قرار بود یکی از لذت‌ بخش‌ترین انتشارهای بهار امسال باشد. با این حال هرگز تاریخ عرضه دقیقی دریافت نکرد و هرچه به ماه مارس نزدیک‌تر می‌شدیم بازی مانند یک پرچم قرمز (منظور اعلام چیزی است) می‌شد.

TT Games اعلام کرد که نمی‌تواند بازی را در بهار عرضه کند و بنابراین تاریخ عرضه آن را تغییر خواهد داد. در آن زمان هیچ زمان درستی ارائه نشد. در آن پست حتی چیزی از اینکه آیا باید در سال ۲۰۲۱ منتظر بازی بود یا خیر هم گفته نشد. درحالی که هنوز تاریخ انتشار دقیقی عرضه نشده، اما قرار شده بازی در بهار سال ۲۰۲۲ راه‌ اندازی شود.

۱۹- بازی God of War (سال ۲۰۲۲)

بازی تاخیردار 2021
بازی God of War

وقتی سونی رسماً پلی‌ استیشن ۵ را در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد، وعده‌های زیادی داد. شاهد بازی‌هایی مانند Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و Horizon Forbidden West بودیم که انتظارات زیادی را درباره سال اول کنسول ایجاد می‌کرد. لحظه‌ای که سونی از دنباله God of War 2018 رونمایی کرد، تعجب‌ آورترین لحظه شکل گرفت.

علیرغم اینکه لوگوی بازی نشان داده شد، سونی تاریخ انتشار ۲۰۲۱ را روی آن قرار داد، که در آن زمان غیر واقعی به نظر می‌رسید. پس اصلاً تعجبی نداشت که سونی پس از یک سال سکوت درباره این پروژه بازی را تا سال ۲۰۲۲ به تأخیر بیاندازد.

۲۰- بازی Gotham Knights (سال ۲۰۲۲)

بازی تاخیردار 2021
بازی Gotham Knights

Gotham Knights در ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۱ راه‌ اندازی شود، اما بسیاری از طرفداران پیش‌ بینی کردند که تأخیر بازی اجتناب‌ ناپذیر است. بنابراین اصلاً جای تعجبی نیست که بازی بزرگ بعدی Batman تا سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاد. Warner Bros. به طور معمول با پیامی عمومی زمان انتشار جدیدی را اعلام می‌کنند. در این مرحله، وقتی بازی اصلی استودیوها به موقع منتشر شوند شوکه کننده تر از زمانی است که اینطور نشود و به تأخیر بیافتند.

۲۱- بازی Gran Turismo 7 (سال ۲۰۲۲)

بازی تاخیردار 2021
بازی Gran Turismo 7

تأخیر در Gran Turismo 7 هم شگفت‌ انگیز است و هم کاملاً آشکار. به نظر می‌رسید سونی کاملاً مطمئن بود که بازی نه تنها در سال ۲۰۲۱، بلکه در نیمه اول سال عرضه می‌شود. باتوجه به تاریخ عرضه پیش‌ بینی شده برای انتشار، به نظر می‌رسید که بازی در مرحله خوبی قرار دارد و حتی با وجود تأخیرها هم تا پایان سال عرضه می‌شود.

با این حال، سونی درباره این بازی کاملاً سکوت کرد و این نشان می‌داد چیزی اشتباه است. سونی در مصاحبه‌ای تأیید کرد که بازی با چالش‌های تولید مربوط به بیماری کووید ۱۹ مواجه شده و در سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. با وجود این تأخیر بزرگ، اکنون به نظر می‌رسد که تنها سه بازی اول شخص اصلی سونی در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شوند و این تنها در صورتی است که Horizon Forbidden West همچنان طبق برنامه‌ ریزی در سال ۲۰۲۱ عرضه شود.

۲۲- بازی Hogwarts Legacy (سال ۲۰۲۲)

بازی تاخیردار 2021
بازی Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy قرار بود یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های قدرتمند سال ۲۰۲۱ باشد. بازی جهان باز Harry Potte ابتدا در جریان پخش مستقیم پلی‌ استیشن ۵ معرفی شد و این نشان می‌داد که می‌توان انتظار مشاهده بازی در نسل بعد بازی‌ها را داشت. اما متأسفانه این عنوان یک سال کامل و تا سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاد. Warner Bros. مشخص نکرد چه تاریخ از سال ۲۰۲۲ بازی راه‌ اندازی می‌شود، پس در حال حاضر، سال آینده نیز مانند سال گذشته یک راز به نظر می‌رسد.

۲۳- بازی Resident Evil Re:Verse ( جولای ۲۰۲۱)

بازی تاخیردار 2021
بازی Resident Evil Re:Verse

به طور معجزه‌ آسایی، Resident Evil Village برنامه خود برای تاریخ انتشار ۷ میرا بدون هیچ تأخیری انجام داد. این اتفاق در بین تولید کنندگان سال جاری بسیار نادر است. متأسفانه، این اتفاق درباره Resident Evil Re:Verse نیافتاد. این بازی چند نفره قرار بود در همان روز مشابه Village عرضه شود، اما درحال حاضر تا تابستان سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده است، که به ابهام نسبتاً کمتر جولای ۲۰۲۱ تبدیل شد.

این تصمیم کمی پس از اولین بتای بازی منتشر شد، که پر از مسائل دلالی بود. زمانی که بالاخره ماه جولای مشخص شد هم Re:Verse عرضه نشد؛ در عوض دوباره به تأخیر افتاد. حالا قرار شده بازی در سال ۲۰۲۲ عرضه شود و این یکی از مهم‌ترین تأخیرهای سال ۲۰۲۱ است.

۲۴- بازی The Lord of the Rings: Gollum (سال ۲۰۲۲)

بازی تاخیردار 2021
بازی The Lord of the Rings: Gollum

زمانی که صحبت از کنسول‌های جدید در سال ۲۰۱۹ بود، Lord of the Rings: Gollum یکی از اولین بازی‌هایی بود که برای نسل بعد تأیید شده بود. این بازی که تا حدی اسرارآمیز بود ابتدا قرار بود عنوان همراه با راه‌ اندازی پلی‌ استیشن ۵ و Xbox Series X باشد، اما این اتفاق هرگز نیافتاد.

در واقع، جزئیات درباره بازی از زمان معرفی آن پراکنده و کم بوده‌ اند و تنها چیزی که می‌دانیم این است که قرار بود در سال ۲۰۲۱ عرضه شود. در حال حاضر، بازی پس از انتشار قراردادی جدید بین Nacon و Daedalic Entertainment تا سال ۲۰۲۲ به تأخیر افتاده است.

۲۵- بازی King of Fighters XV (سه‌ ماهه اول سال ۲۰۲۲)

بازی تاخیردار 2021
بازی King of Fighters XV

درحالی که برخی بازی‌ها به دلیل چالش توسعه پاندمی، چند ماه به تعویق افتادند، برخی دیگر با تأخیرهای بیشتری مواجه شدند. King of Fighters XV در ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۰ عرضه شود که بعداً تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاد. نیمی از سال گذشت و این بازی مبارزه‌ای دوباره با تأخیر روبرو شد و این بار به سال ۲۰۲۲ موکول شد. SNK این تأخیر را به افزایش تعداد مبتلا به کووید ۱۹ در ژاپن نسبت می‌دهد، که می‌تواند نشانگر این باشد که بازی‌های دیگر تولید ژاپن نیز با تأخیر مواجه خواهند شد.

۲۶- بازی Pragmata (سال ۲۰۲۳)

بازی تاخیردار 2021
بازی Pragmata

Pragmata قرار بود به طور آزمایشی در سال ۲۰۲۲ عرضه شود، اما به خاطر اینکه مشکلات صنعت ممکن است خیلی طولانی شوند، لازم بود در این لیست قرار گیرد. بر طبق ویدیوی سونی که در طول CES نشان داده شد، بازی علمی تخیلی اسرارآمیز Capcom تا سال ۲۰۲۳ به تأخیر افتاد. از زمان انتشار این ویدیو، سونی نسخه جدیدی منتشر کرده که بازی را به همراه دیگر بازی‌های سوم شخص از قرارداد خود حذف کرده است.

۲۷- بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake (بعداً اعلام می‌شود)

بازی تاخیردار 2021
بازی Prince of Persia: The Sands of Time Remake

یوبیسافت نامی تکراری در این لیست است. حتی قبل از سال ۲۰۲۱ هم این شرکت تغییرات قابل توجهی در برنامه‌های خود داشته است، Far Cry 6، Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine، و Scott Pilgrim vs. The World: The Game – Complete Edition همگی از زمان عرضه ۲۰۲۰ خود خارج شدند و این نشان می‌دهد که عناوین بیشتری هم ممکن است با همین روند مواجه شوند.

تا جایی که برنامه‌ ریزی شده بود، Prince of Persia: The Sands of Time Remake اولین تغییر را در زمان انتشار داشته باشد. این بازی در ابتدا قرار بود در ۲۰ ژانویه منتشر شود، نسخه بازسازی بازی چند ماه تغییر کرده و به ۱۸ مارس موکول شد. حالا، یوبیسافت اعلام کرده که بازی به طور نامحدودی به تعویق افتاده است.

توییتی در تاریخ ۵ فوریه منتشر شد تا طرفداران را در جریان پیشرفت روند بازی قرار دهد و مشخص شد بازی “بعداً” منتشر می‌شود. به طرز عجیبی، سال ۲۰۲۰ اصلاً ذکر نشده است، این بدان معنا است که تغییر بسیار طولانی‌تر از چیزی است که پیش‌ بینی شده بود.

۲۸- بازی Vampire: The Masquerade — Bloodlines 2 (بعداً اعلام می‌شود)

بازی تاخیردار 2021
بازی Vampire: The Masquerade — Bloodlines 2

این تلخ‌ترین داستان تأخیر امسال است. Vampire: The Masquerade — Bloodlines 2 پس از اینکه قرار بود د سال ۲۰۲۱ عرضه شود، به طور نامحدودی به تعویق افتاد. چرا؟ زیرا سازنده اصلی بازی یعنی Hardsuit Labs اخراج شد. ناشر بازی یعنی Paradox Interactive تأیید کرد که بازی هنوز درحال توسعه است، اما در جهت دیگری به پیش می‌رود.

علاوه بر این جایگزینی سازنده، Paradox تمامی پیش‌ خریدهای بازی را به طور کامل لغو کرده است. این بازی قبلاً یک بار پس از برنامه‌ریزی برای انتشار در سال ۲۰۲۰ به تعویق افتاده بود، پس آخرین تأخیر ممکن است وضعیت پشت صحنه را کمی وخیم کند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =