بازی Amnesia: The Dark Descent و توضیحاتی در مورد این بازی جذاب

Amnesia: The Dark Descent

بازی Amnesia که حاوی محتوایی در مورد ترس و باق می باشد، اولین بار در سال ۲۰۱۰ برای سیستم های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز معرفی شد که با نام Amnesia: The Dark Descent روانه ی دنیای بازی شد.

Amnesia: The Dark Descent
Amnesia: The Dark Descent

بازی جدیدی که کمپانی فریکشنال گیمز رای کنسول محبوب PlayStation 4 معرفی کرده است، یکی از بازی های معرفی شده ی قبل است که به تازگی تصمیم به عرضه ی این بازی برای این کنسول گرفته است.

بازی Amnesia: The Dark Descent که به جز مورد ذکر شده، دارای دو نسخه ی دیگر به نام های Amnesia: Justine، Amnesia: A Machine for Pigs می باشد، در دنیای بازی های رایانه ای  برای بسیاری از کاربران، محبوبیت زیادی را در پی داشت. در نهایت کارگردان این بازی که بسیار باهوش و خلاق در زمینه ی کاری خود می باشد، تصمیم جدیدی مبنی بر عرضه ی دوباره ی این بازی ها گرفت که در طی آن، هر سه نسخه ی این بازی را در یک مجموعه برای پلتفرم PlayStation 4 عرضه کند و در ادامه نام این مجموعه را به Amnesia Collection تغییر داد.

آقای “توماس گریپ” که در کمپانی “فریکشنال گیمز” نقش محوری کارگردانی این مجموعه از بازی ها را در اختیار دارد، در مورد خبر انتشار این بازی برای سایر کنسول ها، این چنین خاطر نشان کرده است که تا به حال این کمپانی قصدی برای انتشار این بازی ها برای سایر کنسول ها نداشته است ولی با این حال در سال های اخیر اقداماتی برای تحقق این خواسته صورت گرفته است که متاسفانه به خاطر کمبود وقت و همچنین وجود مشکلاتی که هر بار ما را از رسیدن به این هدف باز میداشت، موفق نشده بودیم که این بازی را برای سایر پلتفرم ها منتشر کنیم.

اما با همه ی این تفاسیر، امروز روزی است که باید تغییر بزرگی را در این مجموعه ایجاد کنیم و زمان آن رسیده است که با برداشتن گام بلندی، مجموعه ی بازی های Amnesia را برای یکی از کنسول های محبوب در بین بازیکنان یا به عبارت دیگر PlayStation 4 ارائه کنیم تا بازیکنانی که تمایل به تجربه ی بازی Amnesia: The Dark Descent را داشتند و از صاحب این کنسول بودند هم بتوانند از این بازی استفاده کنند با کنسول خود ترس را تجربه کنند.

زمانی که برای انتشار این مجموعه در نظر گرفتیم، ۲۲نوامبر می باشد که به عبارتی مصادف است با دوم آذرماه، و تا آن زمان در صورتی که نیاز باشد اخبار جدیدی که در مورد این اقدام به وجود آمد را در اختیار بازیکنان قرار خواهیم داد.

اما یکی از سوالات اساسی که در مورد نحوه ی توزیع این بازی، ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است، این است که این بازی به صورت فیزیکی در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت و یا اینکه فقط می توان به صورت دیجیتالی، این نسخه را تهیه کرد، که انتظار می رود در اخبار جدیدی که ازین بازی منتشر می شود، در مورد این ابهام توضیحاتی داده شود.

خوشبختانه در حال حاضر برای آشنایی بیشتر با این مجموعه، تریلری در اینترنت و فضاهای مجازی قرار گرفته است که شما می توانید با دیدن آن، اطلاعات بیشتری از این بازی و گیم پلی آن بدست آورید.

توضیحی در مورد بازی Amnesia: The Dark Descent

محتوای کلی بازی Amnesia: The Dark Descent به این گونه می باشد که شخصیت اصلی بازی Amnesia: The Dark Descent که شما می باشید و نامش دنیل نیز می باشد، باید در محیط ترسناک یک قلعه به جست و جو بپردازد و با حل معماهای متفاوت و دوری از هیولاهایی که در این بازی قرار دارند، سعی در نجات خود و پیدا کردن مسیر خروج از قلعه را پیدا کند. این بازی در سبک خود توانست به موفقیت های زیادی دست پیدا کند و از جمله موفقیت های آن می توان به دریافت دو جایزه ی مختلف در فستیوال و همایشی که برای نقد بازی های رایانه ای صورت می پذیرد، در نوع بازی های مستقل، اشاره نمود.

در ادامه ی موفقیت هایی که این کمپانی از انتشار نسخه ی اول این بازی که با عنوان The Dark Descent شناخته می شد، بدست آورده بود، بعد از گذشت حدود یک سال، این کمپانی تصمیم گرفت که شخصیت ها و کارکترها و محیط جدیدی برای این بازی طراحی کند و این پروژه را پس از تولید، در قالب یک DLC جدید با نام Amnesia: Justine  منتشر کرد.

پس از اینکه موفقیت های بازی Amnesia: The Dark Descent پس از نسخه ی اول یعنی Amnesia: The Dark Descent به بسته ی الحاقی این بازی با نام Justine نیز رسید، این کمپانی تصمیمی دوباره برای تولید و انتشار نسخه ی دوم این بازی گرفت که در طی آن، وظیفه ی تولید و گسترش این بازی را به استودیوی “چاینیز روم” واگذار کرد که این استودیو، سابقه ی ساخت بازی های مختلفی از جمله Dear Esther و همچنین  Every Body’s Gone to the Rapture را در کارنامه ی خود دارد. با این وجود، این نسخه که به صورت غیر مستقیم به نسخه ی قبلی خود مرتبط بود، نتوانست همانند نسخه ی قبلی خود نمره ی بسیار خوبی بگیرد و به نسبت، کمی ضعیف تر از قبل ظاهر شد ولی با این حال باز هم یک فضای بسیار ترسناک و رعب انگیز را به مشابه نسخه ی قبلی خود، برای کاربران و مخاطبان خود به وجود بیاورد و در بین معدود بازی های سبک ترس و وحشت قرار بگیرد.

Amnesia: The Dark Descent
Amnesia: The Dark Descent

در ادامه نیاز می بینم که کمی در مورد این بازی و نحوه ی گیم پلی آن توضیحات کوتاهی را بدهم تا بیشتر با این بازی آشنا شوید.

در طول دوران مختلف و از زمانی که صنعت بازی های ویدیویی به صورت کاملا جدی و رقابتی شروع به فعالیت کرده اند، بازی های مختلفی در سبک ترس و وحشت تولید شده است که از نظر من از کیفیت خوبی برخوردار نبودند. نه به خاطر ضعف در محتوا و ایرادات گرافیکی و مشکلات از این دست و بلکه به خاطر از خاطر بردن اصل موضوع این بازی. همه ی بازی های این سبک از یک کلک مشابه برای ترساندن مخاطبان استفاده کردند و آن هم “جامپ اسکر” بوده است که به نوعی می توان گفت، این شیوه راحت ترین شیوه ای می باشد که تولیدکنندگان بازی Amnesia: The Dark Descent بری ترساندن افراد می توانند استفاده کنند و تمایز یک بازی با دیگر بازی های ترسناک، در استفاده از سایر روش ها برای ترساندن افراد می باشد. اگر نظر شخصی من را بخواهید، هرگاه کسی یا چیزی به ناگاه در مقابل شما قرار بگیرد، ممکن است باعث ترسیدن شما و یا به عبارت دیگر واکنش طبیعی بدن شما را در پی خواهد داشت و این روش درستی برای بکار بردن در بازی های ترسناک نیست و بسیار قابل تقدیر است که سازندگان این بازی برای ترساندن افراد به یک روش ساده اکتفا نکرده اند و از سایر وسیله ها و اتفاقات برای اینکار بهره گرفته اند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =