نسخه فیزیکی بازی Among the Sleep ماه بعد منتشر می شود

Among the Sleep

از محصول Among The Sleep نباید توقع گرافیک آنچنانی داشته باشیم چرا که به علت پایین بودن حجم محصول میزانی از کیفیت آن کاسته شده اما با این وجود اجسام به طور کامل حاوی بعد می باشند.

Among the Sleep
Among the Sleep

Among the Sleep، از جمله محصولاتی می باشد که شما را با یک تجربه جدید و جالب در مورد ترس رو به رو می کند. اخیرا استودیوهای کریل‌ بایت و سودسکو خبر داده اند که نسخه فیزیکی این اثر، طی ماه آتی در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

اکنون استودیوهای کریل‌ بایت و سودسکو اظهار داشته اند که ورژن فیزیکی Among the Sleep ماه آتی انتشار داده خواهد شد. زمان منتشر شدن این محصول در اروپا ۲۵ تیر اعلام گشته و مردم آمریکای شمالی بایستی تا روز سه شنبه، ۵ مرداد به انتظار بنشینند. علاوه بر این پلتفرم ‌های مورد نظر جهت منتشر ساختن نسخه ‌های فیزیکی این اثر، Play Station 4 همراه با کامپیوترهای شخصی اعلام گشته است.

Among the Sleep سال ۲۰۱۴ بر روی پلتفرم کامپیوترهای شخصی انتشار داده شد، افزون بر این سال قبل ورژن Play Station 4 و در انتها در ماه جاری نسخه ایکس ‌باکس ۱ در دسترس کاربران قرار داده شد. در ورژن فیزیکی غیر از خود محصول مورد به خصوص دیگری در اختیارتان قرار نخواهد گرفت و انتشار این نسخه از اثر Among the Sleep برای کنسول نسل هشتم Microsoft هنوز در دست بررسی می باشد.

علاقه مندان به این سبک از بازی ها قادر می باشند تا اثر Among the Sleep را به ارزش ۱۴.۹۹ دلار خریداری نموده و به طریق دیجیتالی برای سه پلتفرم ایکس‌ باکس ۱، PlayStation 4 و پی سی تهیه نمایند.

بررسی بازی Among the Sleep

دوران کودکی را نمی شود با هیچ دوره دیگری از زندگی مقایسه نمود ؛ علت آن هم شاید مشاهده کردن تصاویر، جملات و یا هر اتفاق جالبی است که برای بار اول آن را تجربه می نماییم. اما اگر از تمام لذت ها و جذابیت های دوران کودکی بگذریم، شاید ترسی که شب ها به خصوص هنگام خواب به سراغمان می آمد را نتوانیم به سادگی فراموش کنیم! احتمالا این ترس که شاید شخصی پشت در اتاقتان ایستاده و هر لحظه ممکن است وارد اتاق خواب شما شود و آرامش شبانه را از شما سلب کند به سراغ بعضی هایتان آمده باشد.

اما شاید خیلی از اوقات سعی در حفظ آرامش و مقابله با ترس خود داشته اید و به اصطلاح از خودتان شجاعت بروز داده اید. از این مقدمه بگذریم و به توضیح محصول  Among The Sleep بپردازیم که استودیوی کریل بایت، آن را در تاریخ هشت خرداد در سبک اول شخص و ژانر وحشت و نقش آفرینی، روانه بازار نمود. این استودیو  پیش از Among The Sleep تنها محصول The Plan را ارائه کرده بود که در رابطه با زندگی یک مگس می باشد.

آغاز قصه بازی مربوط به تولد یک بچه ۲ ساله با لباس آبی با تصاویر ستاره و ماه، می باشد. اما مسلما این تولد پایان داستان بازی نیست؛ اصل قصه تازه زمانی کلید می خورد که هدیه ای به این کوچولو تعلق میگیرد! یک خرس قهوه ای زیبا که درون جعبه قرار گرفته است و شاید در نگاه اول ما را به یاد کاراکتر خرس فیلم هوش مصنوعی بیندازد. با ورود کودک به کمد دنیایی تازه شکل می گیرد که متشکل از رویا ها و خواب هایی است که او مشاهده می کند.

یک جهان  تیره و تار که شامل اسباب بازی ها و نقاشی هاست. اما بخش هایی از بازی که توجه را به خود جلب می کنند، شامل صحنه هایی است که کودک در زیر تیرهای چراغ می دود و به منظور یافتن مادر خود به هر دری می زند و از هر ترفندی استفاده می کند. از محصول Among The Sleep نباید توقع گرافیک آنچنانی داشته باشیم چرا که به علت پایین بودن حجم محصول میزانی از کیفیت آن کاسته شده اما با این وجود اجسام به طور کامل حاوی بعد می باشند و به خوبی از هم تفکیک شده اند.

Among the Sleep
Among the Sleep

گیم پلی این کودک ۲ ساله برای کاربر، بسیار جلب توجه  می کند، علت آن هم شاید شیوه راه رفتن او باشد. در صورتیکه بسیار سریع حرکت کنیم، کودک شروع به نفس نفس زدن میکند و  با یک ناله آخ مانند نقش زمین می شود و به شکل چهار دست و پا  به ادامه مسیر خود می پردازد. هم چنین نحوه حرکت دوربین توانسته تا حال و هوای کودکانه را به خوبی به مخاطب انتقال دهد. با این توصیفات ، باید گفت سازندگان بازی به خوبی توانسته اند هیجان و حتی حس وحشت و ترس را بر فضای بازی حاکم کنند؛ ولی تا چه زمانی این موضوع ادامه پیدا خواهد کرد؟

مقداری که در بازی جلوتر می رویم راه رفتن این کودک برایمان خسته کننده و تکراری می شود به طوریکه دیگر ترجیح می دهیم فقط به صورت چهار دست و پا به حرکت خود ادامه دهیم. یکی از مهم ترین مقاصد این محصول یافتن  اسباب بازی های کودک می باشد که احتمالا برای بعضی از گیمر ها چندان جذاب نیست که یک مرحله را به جایی برسانند و مجددا بازگردند تا اسباب بازی را در مکان خود قرار دهند و این موضوع می تواند کمی کسل کننده جلوه کند. با این وجود همانطور که اشاره شد، بازی Among The Sleep توانسته است که به عنوان یک اثر متفاوت، به خوبی ابعاد زندگی یک کودک را به تصویر بکشد.

موسیقی متن و یا انواع موسیقی های ترکیبی در محیط بازی چندان به چشم نمی آیند اما تا دلتان بخواهد سازندگان بازی از  موسیقی موقعیتی استفاده کرده اند و توانسته اند به واسطه ی صدای هر کدام از اجسام، حس ترس را به خوبی منتقل نمایند. صدای اسباب بازی های کودک، صدای چکه چکه کردن آب و از همه پر اهمیت تر، صداگذاری خرس که Roger L.Jackson به بهترین نحو از پس آن بر آمده است، نمونه هایی از این موسیقی مکانی می باشند. اثر Among The Sleep نمایانگر دسته ای از ترس های بچگانه است که تجربه نمودن آنها ممکن است ما را به سمت کودکی خودمان سوق دهد و از این نظر برایمان خاطره انگیز باشد. در هر صورت تجربه این بازی متفاوت را به علت جذابیت و ترس های دوست داشتنی اش به شما پیشنهاد می کنیم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + نه =