نسخه های بازی Assassin’s Creed از جمله بازی Assassin’s Creed II

Assassin's Creed II

بازی Assassin’s Creed II توانست بسیار فوق العاده ظاهر شود و در سایت متاکریتیک نسخه پلی استیشن ۳ بازی به امتیاز فوق العاده ۹۱ از ۱۰۰ رسید.

Assassin's Creed II
Assassin’s Creed II

مجموعه Assassin’s Creed را بدون تردید می توان یکی از جذاب ترین مجموعه ها و فرانچایز های صنعت بازی های ویدیویی نامید، بازی مجموعه ای که در سبک اکشن ماجراجویی و مخفی کاری که توسط کمپانی بزرگ یوبی سافت هم مسیر ساخت و توسعه را طی کرد و هم توسط خود یوبی سافت در سراسر جهان منتشر شد.

بازی Assassin’s Creed II توانست بسیار فوق العاده ظاهر شود و در سایت متاکریتیک نسخه پلی استیشن ۳ بازی به امتیاز فوق العاده ۹۱ از ۱۰۰ رسید شما در قالب شخصیت های مختلفی که همه عضو فرقه اساسین بودند قرار می دهد و شما را به دوره های مختلف تاریخ گذشته می برد که در همه آن ها وظیفه شما به عنوان یک اساسین مبارزه با فرقه و گروهی دیگر موسوم به گروه تمپلار ها هستید، گروهی که قصد دارند صلح را بهم بریزند و جهان را به کنترل خود بگیرند.

بازی با ترکیب تم های تاریخی تخیلی، علمی تخیلی در قالب شخصیت سازی و جهان سازی سعی می کند مخاطب را به بهترین شکل ممکن با خود و مجموعه همراه سازد.

بر اساس مجموعه Assassin’s Creed تا به امروز محتویات بسیار زیادی ساخته شده است اما تمرکز اصلی بر روی بازی های این مجموعه است. بازی Assassin’s Creed II یکی از بازی های جذاب این مجموعه است. 

اگر نگاهی به قبل از پیدایش مجموعه Assassin’s Creed بیاندازیم می دانیم که این مجموعه قرار بوده است یک نسخه از مجموعه Prince Of Persia باشد اما با توجه به پتانسیل هایی که در داستان Assassin’s Creed دیده شد کمپانی فرانسوی یوبی سافت تصمیم گرفت که مجموعه Assassin’s Creed را نه به عنوان یک نسخه از مجموعه Prince Of Persia بلکه به عنوان یک IP جدید شروع به تولید و عرضه کند.

بازی های مجموعه Assassin’s Creed را می توان به دو شکل تاریخچه آن را بررسی کرد، یک بررسی بر اساس زمان عرضه بازی است و بررسی دیگر بر اساس زمانی که بازی در آن روایت می شود که به دلیل دوره های مختلف زمانی که مجموعه Assassin’s Creed در آن روایت می شود بررسی به هر دو شکل نیز جذاب است که در این مقاله سعی می کنیم به زمان عرضه نسخه های مختلف مجموعه Assassin’s Creed تاریخچه آن را مرور کوتاه کنیم.

Assassin’s Creed

اولین نسخه از مجموعه Assassin’s Creed در سال ۲۰۰۷ برای سه پلتفرم کامپیوتر های شخصی، و دو کنسول ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳ عرضه شد و بازی روایت فرقه اساسین در دوره سوم جنگ های صلیبی است و به کشمکش گروه اساسین با گروه تمپلار ها از دید کاراکتری به نام الطائر ابن لا احد را روایت می کند.

بازی Assassin’s Creed در سایت متاکریتیک توانست امتیاز های خوبی بدست بیاورد و دو نسخه کنسولی این بازی یعنی نسخه پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ بازی توانست به امتیاز ۸۱ از ۱۰۰ برسد و نسخه کامپیوتر های شخصی بازی نیز توانست به امتیاز ۷۹ از ۱۰۰ برسد که امتیاز های نسبتا خوبی برای شروع یک مجموعه به شمار می رود.

بازی همینطور توانست در جشنواره های مختلف نیز جوایز گوناگونی را کسب کند به طوری که در نمایشگاه E3 سال ۲۰۰۶ بازی توانست بهترین بازی اکشن ماجراجویی سال لقب بگیرد و یا از سایت IGN بازی Assassin’s Creed بهترین بازی اکشن سال و بهترین بازی کنسول پلی استیشن ۳ شد، علاوه بر این دو جایزه بهترین بازی اکشن کنسول پلی استیشن ۳ و بهترین بازی گرافیکی کنسول پلی استیشن ۳ نیز به این بازی رسید. بعد آن بازی Assassin’s Creed II معرفی شد.

از نظر فروش نیز این بازی توانست به فروش فوق العاده ای دست پیدا کند به طوری که دو سال بعد از اتمام عرضه در سال ۲۰۰۹ یوبی سافت فروش بازی را بیش از ۸ میلیون نسخه اعلام کرد که رقم فوق العاده ای به حساب می آمد.

Assassin’s Creed II

قسمت بعدی از مجموعه Assassin’s Creed در سال ۲۰۰۹ عرضه شد، بازی با نام Assassin’s Creed II که روایت داستان فرقه اساسین در جریان رنسانس ایتالیا بود و بازی برای پلتفرم های مختلفی عرضه شد، در ابتدا بازی برای دو کنسول پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ در دسترس قرار گرفت و یک سال بعد نسخه ویندوزی بازی نیز عرضه شد و با شروع سال ۲۰۱۱ یوبی سافت نسخه مخصوص سیستم عامل مک او اس ایکس بازی Assassin’s Creed II را نیز عرضه کرد.

بازی Assassin’s Creed II توانست بسیار فوق العاده ظاهر شود و در سایت متاکریتیک نسخه پلی استیشن ۳ بازی به امتیاز فوق العاده ۹۱ از ۱۰۰ رسید و به عنوان ششمین بازی برتر این پلتفرم در سال ۲۰۰۹ دست پیدا کرد، نسخه ایکس باکس بازی با کسب امتیاز فوق العاده ۹۰ از ۱۰۰ پنجمین بازی برتر سال این کنسول شد و در نهایت نسخه کامپیوتر های شخصی این بازی به امتیاز بسیار خوب ۸۶ از ۱۰۰ رسید.

بازی توانست در جشنواره های مختلف نیز جوایزی چون بهترین بازی اکشن، بهترین بازی ماجراجویی و حتی در برخی رویداد ها جایزه بهترین بازی سال را کسب کند، مجله Game Informer به تازگی در رده بندی بازی Assassin’s Creed II را دومین بازی برتر تاریخ مجموعه Assassin’s Creed نامیده است.

بازی همینطور به آمار فروش بسیار خوب ۹ میلیون نسخه ای توانست دست پیدا کند.

Assassin’s Creed: Brotherhood

قسمت بعدی از مجموعه Assassin’s Creed با نام Assassin’s Creed: Brotherhood به معنای برادری در سال ۲۰۱۰ برای چهار پلتفرم مختلف عرضه شد، همانند نسخه قبلی در ابتدا بازی برای کنسول های پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ در دسترس قرار گرفت و چند ماه بعد نسخه ویندوزی بازی عرضه شد و در نهایت نسخه مخصوص مک او اس ایکس بازی در دسترس قرار گرفت، داستان بازی Assassin’s Creed: Brotherhood همانند نسخه دوم در جریان رنسانس ایتالیا روایت می شود.

بازی به میانگین امتیاز بسیار خوبی نیز توانست دست پیدا کند، نسخه پلی استیشن ۳ بازی به امتیاز فوق العاده ۹۰ از ۱۰۰ رسید و لقب هفتمین بازی برتر کنسول پلی استیشن ۳ در سال ۲۰۱۰ را کسب کند، نسخه ایکس باکس ۳۶۰ بازی به امتیاز بسیار خوب ۸۹ از ۱۰۰ رسید و نسخه کامپیوتر های شخصی بازی نیز به امتیاز ۸۸ از ۱۰۰ رسید و نهمین بازی برتر کامپیوتر های شخصی سال ۲۰۱۱ لقب گرفت.

 

Assassin's Creed II
Assassin’s Creed II

Assassin’s Creed: Revelations

بازی Assassin’s Creed: Revelations قسمت بعدی مجموعه بود که در سال ۲۰۱۱ عرضه شد و با حذف پلتفرم مک او اس ایکس بازی تنها برای پلتفرم ویندوز و دو کنسول پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ در دسترس قرار گرفت و باز هم بازی در ایتالیا روایت می شد.

بازی Assassin’s Creed: Revelations اما به دلیل عجله یوبی سافت برای ساخت نسخه جدید نتوانست بسیار درخشان و فوق العاده شود و به امتیاز های خوب ۸۰ برای هر سه نسخه کامپیوتر های شخصی، پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ بسنده کرد و نتوانست امتیاز بالاتری بدست بیاورد.

بازی در فروش نیز به نسبت نسخه های قبلی فروش کمتری را تجربه کرد و تنها توانست به ۷ میلیون فروش در سراسر دنیا برسد.

Assassin’s Creed III

بعد از بازی Assassin’s Creed II بازی Assassin’s Creed III معرفی شد. این بازی با وجود این که به نسبت نسخه Assassin’s Creed: Revelations تنها یک سال عرضه آن طول کشید و در سال ۲۰۱۱ عرضه شد اما ماجرای بازی Assassin’s Creed III به ۳۰۰ سال بعد از بازی Assassin’s Creed: Revelations می رود و بازی داستان آمریکا با نیروی های انگلیسی برای آزادی و انقلاب آمریکا و جنگ های داخلی آن را باز هم بر بستر جنگ های میان فرقه اساسین و تمپلار ها را روایت می کند و داستان از این طریق پیش می رود.

این نسخه با وجود عرضه بر روی پلتفرم های مختلف اما نتوانست آن چنان که باید نظر منتقدین را جلب کند، بازی برای پلتفرم های پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، وی یو و ویندوز عرضه شد اما میان نمرات این بازی فوق العاده نبود، دو نسخه پلی استیشن ۳ و وی یو بازی به امتیاز ۸۵ از ۱۰۰ رسیدند، نسخه ایکس باکس ۳۶۰ بازی به امتیاز ۸۴ از ۱۰۰ رسید و در نهایت نسخه کامپیوتر های شخصی بازی به امتیاز ۸۰ از ۱۰۰ رسید.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

نسخه Assassin’s Creed IV: Black Flag بازی Assassin’s Creed باز هم روایت جنگ های داخلی آمریکا است اما این بار داستان و گیم پلی بازی بر بستر نبرد های دریایی است و گیم پلی آن با محوریت بر کشتی است که تا این قسمت در مجموعه Assassin’s Creed شاهد آن نبودیم.

بازی برای پلتفرم های کامپیوتر های شخصی، پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، وی یو و برای اولین بار برای کنسول های نسل هشتم یعنی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان نیز در دسترس قرار گرفت.

بازی توانست به میانگین امتیاز های بسیار خوبی برسد، دو نسخه وی یو و ایکس باکس ۳۶۰ بازی به امتیاز ۸۶ از ۱۰۰ رسیدند، نسخه پلی استیشن ۳ بازی به امتیاز ۸۸ از ۱۰۰ رسید و نسخه پلی استیشن ۴ بازی به امتیاز ۸۳ از ۱۰۰ رسید و در نهایت امتیاز منتقدین به نسخه کامپیوتر های شخصی بازی عدد ۸۴ از ۱۰۰ را نشان داد.

Assassin’s Creed Unity

آخرین نسخه از مجموعه Assassin’s Creed Unity به نام اتحاد این بار روایت انقلاب فرانسه است و بازی برای پلتفرم های کامپیوتر های شخصی و دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان در سال ۲۰۱۴ عرضه شد.

با این بار بازی نتوانست خوب عمل کند و میانگین امتیاز دو نسخه کامپیوتر های شخصی و پلی استیشن ۴ بازی بر روی عدد ۷۰ از ۱۰۰ ایستاد و نسخه ایکس باکس وان بازی نیز در نهایت به امتیاز ۷۲ از ۱۰۰ رسید.

حالا اما شاهد تصاویر جدیدی از بسته الحاقی تازه بازی Assassin’s Creed Unity به نام Dead Kings هستیم، بسته الحاقی که قرار است ۱۳ ژانویه عرضه شود در حال حاضر اطلاعات زیادی از این بسته الحاقی جدید در دسترس نیست ولی گویا قرار است در این DLC شاهد اضافه شدن محتویات بسیار زیاد نقشه های تازه ای باشیم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + هشت =