داستان بازی assassins creed odyssey فروپاشی یونان باستان را روایت می‌کند

assassins creed odyssey

محتوای داستانی اثر assassins creed odyssey زمان ازهم پاشیدن یونان باستان و نبردهای وسیع دوره هخامنشیان و رویدادهای حائز اهمیتی که در آن دوران رخ داده است را بیان می نماید. داستان کاساندرابر پایه ها قدرت های شیطانی برپا می باشدو ما در این جا با حاشیه های متداول اساسینز کرید مثل  نبردهای بین اساسین ها و تمپلارها مواجه  نخواهیم شد.

assassins creed odyssey
assassins creed odyssey

داستان بازی assassins creed odyssey فروپاشی یونان باستان را روایت می‌کند

اخیرا شایعه هایی به گوش ما رسیده است که مبتنی بر آن شرکت یوبی سافت در کنفرانس e3 2019تصمیم دارد از ابزاری رونمایی نماید که با آن می توان درون مایه های داستانی اثر assassins creed odyssey را ساخت. البته باید این موضوع را عنوان نمود که گیم پلی به کار برده شده در حدود صد ساعت شمارا سرگرم خواهد کرد اما به زودی سازنده این اثر ابزار تازه ای را ارائه خواهد کرد که بازیکن ها با بهره گرفتن از آن قادر خواهند بود که به ساختن درون مایه های داستانی دست بزنند. این خبرها از بازی  در حد یک شایعه می باشد و مدت زمان زیادی کاربرها را درگیر خود کرده بود اما به تازگی یک گیمر عنوان نموده که کنفرانس e3 به زودی برگزار خواهد شد و نظر من این است که به زودی برای امتحان نمودن ابزاری کارآمد به منظور ساختن مرحله های داستانی جهت اثر assassins creed odyssey دعوت خواهیم شد. اکنون ما اجازه نداریم اطلاعات زیادتری را در این مورد انتشار دهیم اما توصیه من به شما این است که یوبی سافت را در e3 2019 دنبال کنید.

کمپانی یوبی سافت مدت زمان زیادی می باشد که تصمیم گرفته است آزادی عمل بالاتری را در اختیار گیمرها قرار دهد و اکنون مبتنی بر این خبرها می توان نتیجه گیری کرد که این ابزار جهت به واقعیت پیوستن این هدف طراحی شده است و می توان آن را جبرانی برشمرد که مشکل متنوع بودن و انتخاب هایی که موجب نارضایتی گیمرها در بسته الحاقی LEGACY OF  THE BLADE شده است را برطرف نماید و متناسب با آن چه که هریک از گیمرها می پسندند درون مایه های گوناگونی را در اختیار آن ها قرار دهد.

این شایعه ها را می توان مرتبط تعدادی از پست ها برشمرد که در باب این مطلب انتشار یافتند اما پس از مدتی حذف شدند همچنین قبل تر یکی از مدیرهای شرکت سازنده بازی بیان کرده بود که ممکن است ابزاری جهت درون مایه های داستانی طراحی یابد. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که کمپانی یوبیسافت این اخبار را تایید نکرده و باید در انتظار باشیم تا ببینیم این شایعه ها به حقیقت می پیوند یا نه. اگر این خبر حقیقت داشته باشد این موضوع می تواند باعث خشنودی کاربرهای این اثر گردد زیرا این قابلیت موجب بالا رفتن زمان گان پلی این  و متنوع شدن قسمت های آن می گردد.

محتوای داستانی اثر assassins creed odyssey زمان ازهم پاشیدن یونان باستان و نبردهای وسیع دوره هخامنشیان و رویدادهای حائز اهمیتی که در آن دوران رخ داده است را بیان می نماید. داستان کاساندرابر پایه ها قدرت های شیطانی برپا می باشدو ما در این جا با حاشیه های متداول اساسینز کرید مثل  نبردهای بین اساسین ها و تمپلارها مواجه  نخواهیم شد. دراینجا داستان یاغی عنوان خواهد شد که مبتنی بر دلیل های که برای خود دارد به مسافرت کردن و تجربه کردن داستان هایی تازه ای خواهد پرداخت. برای کاساندرا هیچ اهمیتی ندارد که یونان در مرز نابودی قرار دارد او مانند دیگر اسپارتان ها به ملیتی که دارد افتخار نخواهد کردو اصلا برای او اهمیتی نخواهد داشت که در کدام جبهه به مبارزه کردن می پردازد. او در پی حقیقتی می باشد که در سنین کم آن را از دست داده بود و این حقیقت هنگامی که او به سن میان سالی می رسد برای او حائز اهمیت خواهد شد که دیگر نمی شود آن را بی جواب گذاشت.

تعداد محدودی از بازی های وجود دارند که جنگ را به خوبی به تصویر می کشند و این اثر را بی تردید می توان در دسته این بازی ها قرار داد. جنگ از لحظه آغاز بر کاساندرا موثر واقعه خواهد شدو او از هنگامی که کم سن است برای آموختن فن های رزمی وارد میدان خواهد شد و هنگامی که بزرگتر خواهد شد نیز جنگ باعث خواهد شد که او مجبور شود انتخاب های دشواری را انجام دهد و در راهی قدم بگذارد که تمایلی نسبت به آن ندارد.

اثر اساسینز کرید به خوبی شروع خواهد شد و با پیش بردن روند درست تا هنگامی بازی به انتها برسد شما را مشتاق به جواب رساندن سوال هایی خواهد کرد که در داستان ذهن شمارا درگیر خود نگه داشته است. در این مسیر همچنین گیمر قادر خواهد بود که دست به انتخاب دیالوگ بزند و این موضوع آزادی عمل بیشتری رادر دسترس کاربرها قرار خواهد داد.

سیستم دیالوگ به کار رفته شده در این اثر بسیار مشابه با ویچر سه می باشد و سازنده های بازی در این زمینه عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشته اند و گیمر حتی اگر تمایلی نسبت به اثرهای نقش آفرینی نداشته باشد اساسینز کریدی بودن این داستان به عاملی تبدیل گردیده است تا او در مفهوم این داستان به مشکل برنخورد.

انتخاب هایی که شما آن ها را به انجام میرسانید علاوه بر موثر واقع شدن بر محتوای داستانی به کار برده شده بسیار خوب خود را در ماموریت های فرعی به نمایش خواهند کشید به عنوان نمونه این احتمال وجود دارد که شما در پی ماموریت هایی که در بازی وجود دارند با شخصی دیدار نمایید که ملاقات کردن به او کاملا در اختیار شما قرار دارد و شما اگر موفق شوید با انتخاب هایی که انجام خواهیم داد نظر این شخص را به سمت الکسیوس جذب نمایید . همچنین این احتمال خواهد رفت که شما با این فرد  در قسمت هایی دیگری از مکان های این اثر دیدار نمایید و یا حتی شاید این فرد پس از گذشت مدت زمانی عضوی موثر در کشتی که دارید شود و یا به معشوقتان تبدیل گردد.این نکات دوست داشتنی به عاملی مبدل می شوند تا شما برای مدتی اصل داستان را از یاد ببرید و مدتی را مشغول قسمت های فرعی این اثر شوید.

مبتنی بر افزودن سیستم برگزیدن گفت و گو  به طور تقریبی هر کاراکتر که در این اثر در مقابل شما قرار می گیرد ارتباطی خصوصی با شما برقرار خواهد نمود. شما در پی ماجراجویی های که در حال انجام آن ها می باشید با شخصیت های گوناگونی دیدار می کنید که تعدادی از آن ها دوستی پیشینی با شما دارند. تعدادی از این شخصیت ها در پی مسافرتی که انجام می دهید به یار گذشته شما مبدل می شوند. تعدادی دیگر برای زمان زیادی موفق خواهند شد که به  جایگاه بادوامی در خاطر شما دست پیدا کنند.

از نظر شخصیت پردازی شخصیت های اول بازی الکسیوس و کاساندرا چندان تفاوتی باهم نخواهند داشت اما در کل می شود گفت که ظاهر کاساندرا بهتر است و لحن صدایش نیز دوست داشتنی تر می باشد و این موارد به عاملی تبدیل خواهند شد تا او از الکسیوس گزینه مناسب تری به نظر برسد.

درکل می شود گفت که این عنوان از برترین  اثرها در میان سری های اساسینز کرید و عنوان های نقش آفرینی به شمار می رود. قابلیت های تکراری همچون داستان های عصر مدرن و مبارزه بین اساسین ها و تمپلارها به حاشیه کشانده شده است و ما در عوض با داستانی خطی و وسیع مواجه خواهیم شد که به رابطه ای که بین شخصیت ها برقرار است و دلیل های خصوصی آن ها برای به ثمر رساندن کارهای متفاوت اشاره خواهد کرد.

assassins creed odyssey
assassins creed odyssey

در قسمت نبردهای به کار برده شده در این بازی متوجه شباهت هایی به اویجنز خواهیم شد اما تغییرهای که در بازی به طور محسوس حس می شوند به عاملی تبدیل خواهند شد  که تجربه ادیسه دوست داشتنی تر از برادرش محسوب شود. به عنوان نمونه اسلحه ها بسیار متنوع تر از نسخه گذشته به کار برده شده اند. همچنین هنگامی که شما به اسلحه های تازه ای دسترسی پیدا می کنید دیگروادار نخواهید شد که سلاح های کنونی خود را فراموش کنید و ویژگی بهبود پیدا نمودن این سلاح ها باعث می شوند تا برای زمان بیشتری از شمشیر ؛کلاه و زره بهره ببرید و شما قادر خواهید که مناسب با سبک بازی که دارید  به انتخاب گونه های متفاوتی از  کمان ؛زره یا کلاه بپردازید و شما به هر سبکی که تمایل داشته باشید با طیف وسیعی از انتخاب ها مواجه می شوید.

سیستم ارتقا در این اثر نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار می باشد و چیدن مرحله های اصلی و فرعی بازی به این صورت می باشد که تعادل خوبی بین به ثمر رساندن ماموریت های فرعی برای به دست آوردن تجربه بالاتر و اسلحه هایی با کیفیت مطلوب تر جهت حضور پیدا کردن در ماموریت های اصلی که سطح دشواری را نیز دارا می باشند برقرار گردیده است. در اساسینز کرید همچنین مشابه با اوریجینز دارای سه درخت خواهد بود که از آن می توان برای بهبود و برگزیدن مهارت هایی که در بازی هستند استفاده کرد و به مرور قادر خواهید بود که کاراکتر خود را در قسمت هایی که می خواهید بهبود بخشید. البته این درخت که متخص ارتقا بخشیدن می باشد به نسبت گذشته از جزئیات بیشتری برخوردار می باشد و اکنون گزینه های که برای بهره بردن در اختیار دارید بسیا  دوست داشتنی تر از قبل می باشد به عنوان نمونه لگد اسپارتارن از مهارت های دوست داشتنی به شمار می رود که شما هنگامی که بازی آغاز می شود قادر هستید به آن دسترسی یابید. به عنوان نمونه لگد اسپارتان یک از این ویژگی های دوست داشتنی می باشد که هنگامی که شما بازی را آغاز می نمایید قادر خواهید بود که از آن استفاده نمایید. این مهارت به همراه مهارت های دیگر متناسب با آنچه که شما می پسندید قرار داده شده اندو در کناری از hud این اثر به تصویر کشیده می شوند و شما مجاز هستید که با فشردن یکی از کلیدهایی که در جلوی کنترلر قرار داده شده است و فشردن یکی از دکمه های چهارگانه ای که در سمت راست واقع شده است از آن ها بهره بگیرید. این موضوع به عاملی تبدیل گردیده تا  بهره گرفتن  از مهارت های کاساندرا ساده تر از کاراکتر بایک که در اوریجینز قرار داشته باشد و نبردهای این اثر نیز از ریتم جذاب تری نسبت به گذشته برخوردار باشند.

همانطور که گفتیم در ابتدا عنوان نمودیم شما در پی بخش های اصلی و فرعی این اثر با اشخاصی مواجه خواهید شد که قادر خواهند بود در نقش عضوهای اصلی کشتی بر روی عرشه حضور پیدا نمایند و به پیروز شدن کاساندرا در نبردهایی که باید انجام دهد یاری برسانند. این کاراکترها بسیار متنوع پیاده سازی شده اند و هریک از این شخصیت ها دارای قابلیت های منحصر به فردی می باشند و برای قدرت بخشیدن به کشتی که دارید اثرهای گوناگونی خواهند گذاشت. شما قادر خواهید بود که به مرور قسمت های گوناگون کشتی که دارید را تقویت نمایید و برای ساحل های شگفت انگیز مدیترانه خطرآفرین محسوب شوید.

از دیگر قسمت هایی که به تازگی به بازی افزوده شده است جنگ های پرهیاهومی باشد به شیوه ای که شما به دنبال آن در یکی از جبهه ها حاضر خواهید شد و شمار عظیمی از دو تیم دشمن باهم به مبارزه کردن خواهند پرداخت.همچنین  در کنارشد مبارزه های چندین نفره  گاهی نیز چالش های به چشم خواهند آمد که برای پیروزی یافتن شما در نبردها اثر گذار می باشد .ریتم این مبارزه ها سخت می باشد و گاها حتی باعث خواهد شد تا روند بازی برای گیمر حالتی تکراری پیدا نماید اما تمامی مرحله های بازی از موسیقی متناسب با آن مرحله برخوردار می باشند و شما زمانی در حدود پنجاه ساعت را می توانید برای ادیسه بگذارید. کارها از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشند و همچنین باعث برانگیختن هیجان شما خواهند شد که موجب می شوند این اثر از هنگامی که شروع می شود تا هنگامی که پایان میابد اثری دوست داشتنی برای شما به شمار برود.

در اثر assassins creed odyssey می شود گفت که همه چیز همان جایی قرار گرفته است که باید قرار میگرفت. محتوای داستانی اساطیری که تا انتهای بازی دوست داشتنی می باشد همچنین سیستم برگزیدن گفت و گوها نیز بسیار خوبی طراحی پیدا کرده است و در انتها می شود گفت شما هنگامی که با این اثر درگیر می شوید تمام کارهای خود را رها خواهید کرد و جذب پیش بردن محتوای داستانی خواهید شد که تاریخ را باری دیگر برای شما تکرار خواهند کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =