ریمستر بازی Assassin’s Creed Rogue

Assassin’s Creed Rogue

برخی از منتقدین بر این باورند که بازی Assassin’s Creed Rogue علاقه مند زیادی به خود ندارد. در برخی از موارد هم این با زی را در حالت مقایسه با بازی های Assassins Creed Unity و Syndicate که در بین هواداران بازی های ویدئویی از محبوبیت بیشتری برخوردارند قرار می دهند. بازی برای کنسول نسل هفتم ارائه شد و بیشتر افرادی که از آن استقبال کردند طرفداران AC بودند و برای افراد دیگر این بازی حالت کسل کننده دارد.

Assassin’s Creed Rogue
Assassin’s Creed Rogue

بازی Assassin’s Creed Rogue از ورژن های Assassin’s Creed می باشد که زیاد مورد توجه واقع نشد؛ این بازی در سال ۲۰۱۴ و مقارن با ارائه بازی Unity بر روی پلتفورم های ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳ که نسل هشتم کنسول ها از آن استفاده می کرد قرار گرفت. در حال حاضر و با انتشار ورزن ریمستر بازی Assassin’s Creed Rogue را به طور رسمی برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان مورد استفاده قرار گرفت.

در تاریخ ۲۰ مارس بازی برای پلی استیشن ۴ پرو و ایکس باکس وان هم ارائه شد. این بازی بر روی این کنسول ها که میزان وضوح تصویر آنها HD است و بر روی کنسول های بین نسلی که میزان وضوح تصویر آنها ۴K می باشد قابل ارائه و اجراست. بنابراین در این صورت باید از نظر گرافیکی هم از این کنسول ها انتظار زیادی داشت. به طور کلی این کنسول ها به لحاظ پیشرفت از نظر جلوخه های ویژه در مقایسه با ورژن اصلی خود بسیار پیشرفته تر هستند و این امکان را بای گیمر هایی که تا پیش از این نمی توانستند از این بازی بهره ببرند، فراهم می کند.

برخی از منتقدین بر این باورند که بازی Assassin’s Creed Rogue علاقه مند زیادی به خود ندارد. در برخی از موارد هم این با زی را در حالت مقایسه با بازی های Assassins Creed Unity و Syndicate که در بین هواداران بازی های ویدئویی از محبوبیت بیشتری برخوردارند قرار می دهند. بازی برای کنسول نسل هفتم ارائه شد و بیشتر افرادی که از آن استقبال کردند طرفداران AC بودند و برای افراد دیگر این بازی حالت کسل کننده دارد.

شاید بتوان گفت که بازی Assassin’s Creed Rogue تنها  مشابه بازی Blqck Flag است که از جمله بازی هایی است که تا کنون از بخش بازی های AC  منتشر شده است. شاید به بیان بهتر بتوان گفت که بازی Assassin’s Creed Rogue جزء بازی های مشهور AC است که به شکل ضعیفی در بین بازی های دیگر جلوه کرده است.

قطعا بازی Assassin’s Creed Rogue می تواند به شکل منحصر به فرد و بدن اینک به نسخه های قبلی خود وابستگی داشته باشد اما اگر بخواهیم این بازی را با نسخه های قبلی خود مقایسه کنیم شاید نسخه های قبلی نقش پررنگ تری داشته اند. در این بازی بیشتر صحنه هایی ک گیمر با ان سر و کار دارد بر پایه دریا نوردی است وطرح بازی به شکلی است که منطقه وسیعی را بریا گیمر به نمایش می گذارد.

اگر بخواهیم این بازی را به لحاظ گرافیکی با بازی هم سطح خود مثل بازی Black Flag مقایسه کنیم باید بگوییم که این دو بازی از لحاظ گرافیک هم مشابه می باشند و از لحاظ گیم پلی هم این بازی چندان چنگی به دل نمی زند. حتی بعضی از منتقدان بر این نظرند که بازی Assassin’s Creed Rogue یک DLC برای Black Flag تا یک بازی که به تازگی تولید شده است.

در حال حاضر هم پس از اینکه کنسول های نسل هفتم شاهد ورود بازی جدیدی با نام    Assassin’s Creed Rogue بودند. ورژن دیگری که به شکل ریمستر بود نیز برای علاقه کمندان ارائه شد تا نسل هشتم بازی ها نیز بتواند این بازی مهیج را در اختیار داشته باشد. البته  بعضی از ضعف هایی شاید بعضی از گیمر ها بریا دریافت نسخه نسل هشتم و دادن هزینه برای این باز ی چندان موافق نباشند.

کاراکتر اصلی این بازی را فردی به نام Shay Patrick Cormac است. این کاراکتر متولد آمریکا است. او دوران کودکی خوبی را سپری نکرد و در همان زمان پدر و مادر خود را از دست داد و پس از آن دوران بیشتر اوقات با دوستان خود همراه شد. دوستان Shay گروهی با نام Assassins و یام همان گروه قاتلین بودند. این افراد فرماندهی به نام Achilles داشتند. به غجز کاراکتر  Achilles، شخصیت دیگری با نام Adewale هم جز آن دسته از کسانی است که در این باز ینقش مهمی را ایفا می کند.

Assassin’s Creed Rogue
Assassin’s Creed Rogue

داستان بازی

با توجه به اینک این بازی یک شکل حماسی دارد نحوه روایت داستان نیز در آن به همین شکل است. اگر شما هم با ورزن های قبلی Assassins Creed آشنا باشید تا حدودی از داستان خبر دارید.

در این بازی نیز Shay مهمی دارد و آن این است ک در بین بخش های مختلف برای جستجوی قطعات تلاش کند. از ویژگ یهای خاص این باز یاین است که خود گیمر می تواند کنترل شخصیت اصلی همان Shay را به عهده بگیرد. یعنی گیمر در واقع ناجی Shay است و باید او را از مرگ حتمی نجات داده و به مقصد مورد نظر خود برساند.

Shay معتقد است که در حقیقت این Assassin ها هستند که مسئول از بین رفتن و تخریب لیسون می باشند. توسط Assassin ها تعقیب می شود و در پایان از با سقوط از یک صخره ماجراهای جدیدی در این بازی آغاز می شود که حسابی گیمر را با خود درگیر می کند.

کاراکتر Shay و آشنایی با او برای گیمر از اهمیت خاصی برخوردار است به دلیل اینکه او بعد ها در بازی های دیگری مثل III AC نقش مهمی را ایفا می کند. در واقع بازی Assassin’s Creed Rogue یک بازی است که از لحاظ روایت داستان با بازی های دیگر متفاوت است و از لحاظ گرافیک هم دارای یک گرافیک سطحی است و به لحاظ پرداختن به شخصیت ها هم آن طور که باید نتوانسته است همانند بازی های دیگر خوب عمل کند. شاید بتوان گفت تنها نقطه قوت این داستان همان کاراکتر است که توانسسته است با یک بازی مهیج بر روی نقطعه ضعف های دیگر سر پوش بگذارد.

در پایان باید گفت که درست است که بازی Assassin’s Creed Rogue دارای نقاط ضعفی است اما به دلیل قیمت مناسبی که دارد می تواند برای تعداد زیادی از گیمرها سر گرم کننده و جذاب باشد. بنابر این اگر شما هم از علاقه مندان بازی های AC هستید از خرید این بازی غفلت نکنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + چهار =