سونی به سرویس Back Ward Compatibility روی خواهد آورد

Back Ward Compatibility

به طور منظم بازی های بیشتری به فهرست بازی های سرویس Back Ward Compatibility اضافه شد. درحال حاظر بیش از ۱.۲ میلیون Club در ایکس باکس لایو قرار دارد. در حال حاظر بیش از ۲۰۰ بازی برای کنسول ایکس باکس بهینه سازی شده است.

Back Ward Compatibility
Back Ward Compatibility

براساس گفته های شنیده شده این احتمال وجود دارد که که پلی استیشن ۵ از بازی های تمامی کنسول های خانگی قبلی پشتیبانی کند که صحت این مسئله باعث می شود شرکت سونی طرفداران زیادی پیدا کند و طرفداران بیشتری را شگفت زده کند. به دلیل این که این مسئله یکی از پرتقاضا ترین ویژگی طرفداران پلی استیشن ۵ می باشد.

ولی طبق شایعه هایی که شنیده شده سونی برای پشتیبانی کردن از نسخه های قبلی در کنسول پلی استیسن ۵ به مشکل برخورده است. اما بعد از مدتی که از شنیدن این شایعه ها گذشته بود سونی اعلام کرد که نه تنها این مشکل به وجود آمده برطرف شده است بلکه سونی چشم انداز این ویژگی را بزرگ تر کرده است و این امکان وجود دارد که پلی استیشن ۵ بتواند از بازی های کنسول های نسل ۱ و ۲ و ۳ و ۴ پلی استیشن پشتیبانی کند.

در کنار سونی مایکروسافت هم اعلام کرد که با معرفی قابلیت پشتیبانی از بازی های x box 360  و بعضی از بازی های اولیه ی ایکس باکس می تواند با رقابت با سونی بپردازد یک قدم بسیار مثبت را در رابطه با رضایت مشتریان خود بردارد.

این شایعه را فردی به اسم PS Erebus  پخش کرده است که یک کاربر توییتر می باشد. این شایعه در اخر ماه سپتامبریا همان اوایل مهر ماه مطرح شد. او در یک توییت اعلام کرد که هوادارانی که از سونی حمایت می کنند و از دارندگان بازی های کنسول شرکت سونی هستند بازی های کنسول ۱ و ۲ و ۳ و ۴ پلی استیشن خود را نفروشند.

با توجه به این جمله ی کاربر هواداران به این نتیجه رسیدند که پلی استیشن ۵ قطعا از همه ی کنسول های نسل قبل خود پشتیبانی می کند. این کاربر در زمان های گذشته هم اطلاعاتی درباره ی سونی پخش کرده بود که کاملا صحت داشت. یکی از این شایعه های منتشر شده از این کاربر اعلام تاریخ عرضه ی بازی The last of us part 2 بوده است.

یکی دیگر از این افرادی که این شایعه را گسترش بیشتری داده است صحبت های شخصی به اسم پاتریک کلپک می باشد.او یکی از ژورنالیست های مطرح می باشد. که در همه حوزه ی بازی های ویدیویی فعالیت دارد.

سوالاتی ازطرف هواداران در این باره مطرح شده است که به یک سری از آن ها می پردازیم:

آیا بازیکنان قادر خواهند بود که همانند چیزی که در ایکس باکس وان وجود دارد دیسک های قدیمی خود را وارد دستگاه کرده و به راحتی بتوانند از بازی های خود لذت ببرند؟

آیا بازی ها باید به صورت دیجیتالی باشند؟

Back Ward Compatibility
Back Ward Compatibility

آیا بازیکنان باید بار دیگر هزینه ای برای استفاده از دیسک های قدیمی خود پرداخت کنند؟

آیا باید برای استفاده از بازی های قبلی از سرویس Ps now  استفاده شود؟

برای تمامی این سوال های کاربران تا به حال هیچ جواب قطعی از طرف سونی داده نشده است. اما کاربران و هواداران امیدوار هستند که بتوانند تا قبل از منتشرشدن پلی استیشن ۵ بتوانند به جواب این سوال ها رسیده باشند.

در سال ۲۰۱۸ چیزی بیشتر از ۱۰۰ بازی به Back ward compatibility  راه پیدا کردند که در مجموع ۵۵۰ بازی از این سرویس عبور کرد.

این سرویس در سال ۲۰۱۵ معرفی شد. که طیف وسیعی از بازی های ایکس باکس ۳۶۰ و ایکس باکس را برای دارندگان کنسول ایکس باکس وان فراهم کرد. مایکروسافت هم تلاش می کرد تا بتواند سالانه مقدار زیادی بازی را از این سرویس عبور دهد.
مایکروسافت اعلام کرده است که تعداد ۵۷ بازی از بین بازی های راه یافته به این سرویس از کنسول ایکس باکس پشتیبانی می کند که این مسئله باعث می شود هواداران بتوانند به راحتی و با بهترین کیفیت بازی ها را تجربه کنند.

در سال ۲۰۱۹کمپانی مایکروسافت اعلام کرده است که بازیکنان نزدیک به ۱ میلیارد ساعت در کنسول ایکس باکس وان مشغول بازی های ایکس باکس اورجینال و ایک باکس ۳۶۰ بوده اند. این کمپانی در سال قبل اعلام کرده بود که بازیکنان ۵۰۸ میلیون ساعت مشغول بازی کردن بودند که امار و ارقام به دست آمده از سال جدید نشان دهنده ی پیشرفت این کمپانی بوده است.

همین مسئله باعث شد که مایکروسافت به طور منظم بازی های بیشتری را به فهرست بازی های سرویس Back ward compatibility اضافه کند. درحال حاظر بیش از ۱.۲ میلیون Club در ایکس باکس لایو قرار دارد. در حال حاظر بیش از ۲۰۰ بازی برای کنسول ایکس باکس بهینه سازی شده است.

در مجموع بازیکنان بیش از ۴ میلیارد ساعت با آیدی خود بازی های ایکس باکس را تجربه کرده اند. سرویس Mixer در حال حاظر بیش از ۱۰ میلیون کاربر دارد که فعال هستند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 13 =