Batman: Arkham Knight و توضیحات لازم در مورد آن و بررسی آن

Batman: Arkham Knight

ما تصمیم داریم تا در این مقاله در مورد رده بندی سنی بازی Batman: Arkham Knight با شما صحبت کنیم. در طی تحقیقات و تشخیص سازمان ESRB درجه M یا همان بزرگسال برای این عنوان در نظر گرفته شده است. اگر می خواهید در مورد جزئیات این تصمیم گیری بیشتر بدانید، با ما همراه شوید.

Batman: Arkham Knight
Batman: Arkham Knight

آیا برای فرزندانتان پلی استیشن تهیه کرده اید و به آنها فرصت می دهید تا بازی های متنوع نسل هشتمی را امتحان کنند؟ تهیه کنسول های بازی نسل هشتمی برای فرزندان در چند سال اخیر به شت رایج شده است. به طوری که می توان در هر خانه ای یک کنسول دید که فرزندان با آن سرگرم هستند. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که با فرزندانتان برای تجربه بازی های متنوع همراه شوید و بیش از گذشته با آنها همدل و هم سو شوید؟ یا آیا خواسته اید در کنار این همدلی کمی هم به محتواهایی که بازی می کنند دقت کنید؟

اگر دارای فرزند هستید و برای آنها کنسول بازی تهیه کرده اید و یا قصد دارید تا به زودی کنسول تهیه کنید، باید این را بدانید که محتواهای متنوعی برای گیمرها در نظر گرفته شده است که رده بندی های سنی مختلفی دارند. به عبارتی هر محتوا و بازی برای هر سن و رده ای مناسب نیست. این که کودکان و نوجوانان دست به تجربه چه بازی هایی بزنند، به هوش و نظارت درست والدینشان مربوط است. زیرا بسیاری از بازی ها خشونت را ترویج می دهند که این احساس برای یک نوجوان در بلوغ اصلا مناسب نیست. برخی دیگر از بازی های محتوایی ترسناک دارند و می توانند آرامش و شجاعت کودکان را نشانه بگیرند. به همین دلیل بهتر است پیش از اینکه یک بازی را به فرزندانتان ارائه دهید، به خوبی آن را بررسی کنید و با این کار از روح و احساسات آنها حفاظت کنید.

یادتان باشد که ما در عصر تکنولوژی قرار گرفته ایم و حالا کنترل و هدایت فرزندان امری پیچیده تر و متفاوت تر شده است. خبر خوش اینکه شما در این راه تنها نیستید و می توانید در این بخش روی کمک های “سازمان رده بندی نرم افزارهای سرگرمی” که به اختصار ESRB خوانده می شود هم حساب کنید. این سازمان با بررسی دقیق بازی ها، عناوین را برای سنین مختلف رده بندی می کند تا با این کار تا حدودی کاروالدین را راحت تر کند. در این شرایط شما می توانید با مشاهده رده بندی سنی مناسب برای هر عنوان، با سرعت بیشتری بازی های مناسب برای فرزندانتان را پیدا کنید.

ما تصمیم داریم تا در این مقاله در مورد رده بندی سنی بازی Batman: Arkham Knight با شما صحبت کنیم. در طی تحقیقات و تشخیص سازمان ESRB درجه M یا همان بزرگسال برای این عنوان در نظر گرفته شده است. اگر می خواهید در مورد جزئیات این تصمیم گیری بیشتر بدانید، با ما همراه شوید.

بررسی Batman: Arkham Knight

جزئیات درجه بندی بازی Batman: Arkham Knight

اگر به بازی های بتمن علاقه داشته باشید، حتما می دانید که “راک استدی” تا کنون عناوین زیادی را در این زمینه طراحی و تولید کرده است که برای مخاطبان نوجوان مناسب بوده است. اما حالا در مورد بازی Batman: Arkham Knight شرایط فرق کرده است و سازمان رده بندی نرم افزار ها برای این بازی رده بزرگسال را در نظر گرفته است. این تصمیم گیری تا به حال موجب بروز پرسش هایی از سوی مخاطبان شده است.

همین موضوع سازمان ESRB را بر آن داشته است تا توضیحاتی را در مورد تصمیم خود ارائه دهند و به برخی از محتویات بازی اشاره کنند. این سازمان معتقد است که شنیدن کلمات رکیک، دیدن صحنه های شکنجه و یا گروگان گرفتن و آسیب رساندن به سایرین اصلا مناسب حال و روان نوجوانان نیست. با مشاهده همین توضیحات می توان حق را به سازمان ESRB داد. برای اینکه به خوبی در جریان تصمیم گیری این سازمان قرار بگیرید، گفته های آنها را در ادامه آورده ایم:

“Batman: Arkham Knight یک بازی جذاب است که ماهیتی ماجراجویی اکشن دارد. کاربران در این بازی در درجه اول هدایت بتمن را بر عهده خواهند داشت. او در شهر گتهام با تبهکاران و خلافکارانی مواجه است که آرامش مردم شهر را صلب کرده اند. به همین دلیل چاره ای ندارد به جز اینکه به مبارزه با آنها برخیزد.

Batman: Arkham Knight
Batman: Arkham Knight

شرایط بازی به گونه ای پیش می رود که کاربران باید برای مبارزه با خلافکاران شهر از مناطقی عبور کنند که چندان مناسب نیست. مثلا باید صحنه های جرم را نظاره گر باشند و گاهی هم به نجات گروگان ها دست بزنند. برخی از این مکان ها اصلا مناسب حال نوجوانان نیست. مبارزات نزدیک زیادی در بازی شکل می گیرد که گیمرها می توانند برای حضور در آن از مشت، لگد، ژله انفجاری و… استفاده کنند.

گیمر در طول بازی با صحنه هایی مواجه است که پس از مبارزه با دشمنان شکل می گیرند. در این صحنه های دشمنان به دلیل ضربات ناشی از مبارزه از درد به خود می پیچند که این صحنه ها با تکنولوژی های موجود در بازی به شدت برجسته شده است و حالتی آهسته پیدا کرده اند. البته صدایی مهیب هم روی آن گذاشته شده است تا تلخی این صحنه ها دو چندان شود.

در بخش هایی از این بازی گیمر به وسیله نقلیه بزرگی که شباهت بسیار زیادی به تانک دارد، دسترسی پیدا میکند که می تواند با استفاده از آن به سراغ دشمن برود و با تجهیزات دیگری از قبیل تانک و موشک به جان دشمنان بیفتد. حتی می تواند در بخش هایی از بازی به کمک چرخ های این ماشین عظیم الجثه دشمنان را شکنجه دهد و از روی آنها رد شود.

وقتی که به میان پرده های بازی دقت می کنید، متوجه می شوید که در بخش هایی از بازی افراد غیر مسلح مورد هجوم و حمله تیر و تفنگ قرار می گیرند. به طور کلی ردپای خون و رفتار خشونت آمیز به خوبی در ماجرای Batman: Arkham Knight احساس می شود. در بخشی از بازی به اتاق شکنجه خواهید رفت و از دیدن بازجو و میزی که به خون آغشته شده است، حسابی تعجب می کنید.

تیم سازنده به گیمرها این اختیار را داده است که در طول بازی افراد غیرمسلح و گروگان ها را مورد خشونت قرار دهد. در کنار تمامی این مواردمی توان به کلمات رکیک موجود در بازی اشاره کرد که در بخش ها و مراحل مختلف شنیده می شوند. “

وقتی  به پای صحبت های سازمان ESRB می نشینیم، در می یابیم که انتخاب درجه سنی بزرگسال برای این بازی چندان هم دور از ذهن نبوده است. اگر چه عناوین قبلی این بازی برای رده های نوجوان و بزرگسال مناسب بودند، اما حالا در مورد بازی Batman: Arkham Knight همه چیز فرق کرده است.

البته به نظر می رسد که راک استدی خودش را برای این رده بندی آماده کرده بوده است. زیرا چندی یش خبر رسید که “کمپانی برادران وارنر” که وظیفه نشر این بازی را بر عهده دارد، اعلام کرده بود که وجود برخی از صحنه ها در Batman: Arkham Knight می تواند بر رده بندی آن اثر بگذارد. اما گویا استودیوی راک استدی با چشم پوشی از تذکر ناشر بازی، به راه خود ادامه داده است.

کارگردان Batman: Arkham Knight در این رابطه گفته است:

“ما هیچ وقت در ساخت بازی های خود به رده بندی توجه نکرده ایم و سعی داشتیم تا چیزی را بسازیم که به ان علاقه داریم. ما حتی این کار را در مورد دو نسخه قبل هم انجام ندادیم. اصلا این گونه نبوده است که ما تصمیم داشته باشیم دو نسخه قبل را برای رده نوجوانان تهیه کنیم.

ما تصمیم داشتیم تا آخرین نسخه این سه گانه را بسازیم و در این راه باید تمامی تبهکاران و خلافکاران شهر را دور هم جمع می کردیم تا بتمن را مورد آزار قرار دهند. بدون شک این تصمیم گیری موجب می شود تا اتفاقات بدی در بازی رخ دهد. اما این موضوع اصلا دور از ذهن نیست.

ما روشمان در ساخت بازی Batman: Arkham Knight را عوض نکرده ایم و اگر چیزی در بازی وجود دارد، حتما دلیل و برهانی پشتش پنهان شده است. اگر خون و یا صحنه های خشونت آمیز در بازی وجود دارد، حتما دلیلی برای این کار دیده ایم. ما تمام تلاشمان را کرده ایم که یک پایان تاریک و واقعی برای این سری بازی ها در نظر بگیریم.”

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 14 =