همه چیز درباره ی بازی Battlefield 2042

بازی Battlefield 2042

کمپانی EA DICE بالاخره تریلر مربوط به عنوان بعدی Battlefield را که اکنون رسماً بازی Battlefield 2042 نام دارد، عرضه کرد. سربازان برای نجات در چیزی که EA DICE آن را گسترده‌ترین نقشه در تاریخچه Battlefield می‌نامند، می‌جنگند. اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین خبر این است که Battlefield 2042 از ۱۲۸ لابی بازیکن در کنسول‌های نسل کنونی و رایانه شخصی پشتیبانی خواهد کرد. حالا بیایید پیش از تریلر گیم پلی که قرار است در تاریخ ۱۳ ژوئن عرضه شود، به بررسی تمام اطلاعات موجود از Battlefield 2042 بپردازیم.

تاریخ انتشار

بازی Battlefield 2042

Battlefield 2042 قرار است در تاریخ ۲۲ اکتبر برای پلی‌ استیشن ۴، رایانه شخصی، Xbox One و Xbox Series X|S منتشر شود. EA DICE اولین تریلر رسمی این بازی را عرضه کرده و این مانند همان Battlefield است که طرفداران می‌شناسند و دوستش دارند.

با این حال، چند سؤال درباره اینکه چه چیزهایی در زمان راه‌ اندازی در دسترس است، وجود دارد. DICE در بیانیه مطبوعاتی مربوط به این تریلر به حالت TBA اشاره کرد که قرار است در EA Play Live در تاریخ ۲۲ ژوئیه به نمایش گذاشته شود. اگرچه هنوز هیچ اطلاعات و جزئیات دقیقی عرضه نشده، اما آن‌ها این بازی را “نامه‌ای عاشقانه برای طرفداران Battlefield” می‌خوانند و می گویند “بازیکنان قدیمی احساس خواهند کرد که در منزل خود هستند (منظور آشنا بودن محیط بازی است)”.

پلتفرم‌ها

بازی Battlefield 2042

با اینکه Battlefield یک بازی عظیم بود، اما Battlefield 2042 قرار است بسیار بزرگ‌تر باشد. EA DICE به‌ طور مداوم محدودیت‌های کنسولی که بازی روی آن منتشر می‌شود را تحت فشار قرار داده و همچنان قرار است بازی خود را برای کنسول پلی‌ استیشن ۵ و Xbox Series X|S منتشر کند. رایانه‌های گیمینگ هم می‌توانند مقیاس کاملی از Battlefield 2042 را کنترل کنند.

اگرچه، اعلامیه‌های اخیر با اخبار بدی برای بازیکنان نسل قبل همراه بوده‌ اند. اما Battlefield 2042 در پلی‌ استیشن ۴ و Xbox One نیز در دسترس خواهد بود. با این حال، از لابی‌های گسترده ۱۲۸ بازیکنی پشتیبانی نمی‌کنند. در عوض، کنسول‌های نسل قبل می‌توانند لابی‌های ۶۴ بازیکنِ را همراه داشته باشند و البته مقیاس نقشه‌ها کوچک‌تر می‌شود.

مقیاس گسترده این بازی جدید نمی‌تواند به درستی روی سیستم‌های نسل آخر اجرا شود. به نظر می‌رسد نسخه “با مقیاس کمتر” سازگاری مناسبی باشد. گزینه‌های دیگر این است که کنسول خود را به کنسول نسل آخر تبدیل نکنیم یا کلاً برای نسل جدید منتشر نشود. همگی ما به یاد داریم که چه اتفاقی برای Cyberpunk 2077 افتاد.

تریلر

بازی Battlefield 2042

جدیدترین تریلر بازی Battlefield 2042 که در تاریخ ۹ ژوئن منتشر شد، نگاهی سینمایی و درون بازی را به چیزی که از قسمت بعد انتظار دارند، ارائه کرده است. در این تریلر می‌توانیم تمام انواع نسخه‌های آینده‌ نگرانه از تریلر را مشاهده کنیم که باعث می‌شود این Battlefield مانند هیچیک از بازی‌های گذشته نباشد. این بازی در جهان پساآخرالزمانی تنظیم شده که توسط تغییرات آب و هوایی ویران شده است. Non-Patriated یا Non-Pats برای کنترل زمین، غذا و آب می‌جنگند. درحالی که EA مدعی است که Non-Pats تجهیزات کافی ندارند، اما آن‌ها هیچ کمبودی از نظر تسلیحات نظامی با فناوری پیشرفته مانند سگ‌های جنگی رباتی و جت‌های جنگنده ندارند.

محیط همچنین نقش مهمی در جنون چند نفره دارد که همان Battlefield 2042 است. در این تریلر، ما شاهد Tornado عظیمی در وسط نبرد هستیم که هر چیزی که سر راهش باشد را می‌مکد. در همین حال، در آسمان، خلبان جنگنده‌ای، قبل از سقوط آزاد به کابین خلبانی خود، یکی از بزرگ‌ترین کشتارهای هوایی تمام دوران را اجرا می‌کند و همه این‌ها با آهنگی از Motely Crew’s Kickstart My Heart به نمایش در می‌آیند. تریلر کامل گیم پلی در تاریخ ۱۳ ژوئن منتشر می‌شود. طرفداران باید صبر کنند تا ببینند آیا این سینماتیک ها نمایانگر تجربه درون بازی هستند یا خیر.

گیم‌ پلی

بازی Battlefield 2042

تازه‌ کاران باید بدانند که بازی Battlefield 2042 قرار نیست کمپین تک نفره داشته باشد. این بازی %۱۰۰ چند نفره است. همچنین حالات بسیاری از بازی وجود دارد که بازیکنان می‌توانند از بین آن‌ها انتخاب کنند. سه روش متمایز برای اجرای بازی عظیم چند نفره Battlefield 2042 وجود دارد. این سه روش عبارت‌اند از:

All Out Warfare: این حالت شامل تمام حالات بازی آشنایی است که ممکن است بازیکنان در طول سال‌ها عاشق آن‌ها شده باشند. در بخش حکمرانی (Conquest)، دو تیم برای کنترل اشیاء مختلفی که در سراسر نقشه گسترده Battlefield 2042 پراکنده هستند، می‌جنگند. دستیابی به موفقیت که در Battlefield 1 محبوب شد، شاهد دو تیم خواهد بود که برای کنترل جناح روبرو با هم می‌جنگند. تیم اولی که کل مسیر تیم مقابل را کنار می‌زند، پیروز خواهد شد.

Hazard Zone: این یک حالت جدید برای جهان Battlefield و بازیکنان را در یک بازی تیمی در مقابل هم قرار می‌دهند. با این حال، زمانی که می گویند Hazard Zone یک بتل رویال نیست، DICE نمی‌توانست مصمم‌تر از این باشد. DICE به Hazard Zone به عنوان ” High-Stakes” و “کار مدرنی در تجربه چند نفره” اشاره می‌کند. پس، شاید Hazard Zone یک بازی کامل یا بیخود باشد که در آن تنها یک تیم از هر نوع به خانه می‌روند؟

TBA: همانطور که در بالا ذکر شد، ما اطلاعات زیادی برای این حالت از بازی جدید نداریم و باید منتظر بمانیم تا ببینیم DICE در ۲۲ ژوئیه از چه چیزی رونمایی می‌کند.

Specialists

Specialists روش جدید و پیشرفته‌ای برای ساخت بارگذاری در Battlefield 2042 است. بر اساس چهار طبقه اصلی Battlefield – Assault، Medic، Support و Recon – Specialists مجهز به رفتار و ویژگی‌های منحصر به‌ فردی است و آن‌ها را از بقیه موارد جدا می‌کند. هر چیز دیگری درباره طبقات کاملاً قابل تنظیم است. این، چیز جدیدی برای افرادی است که هنگام ساخت بارگذاری سفارشی، طرفدار قابلیت‌های محدود Battlefield نبوده‌ اند. چه کسی می‌گوید که Medic نمی‌تواند سلاح تهاجمی را در دست بگیرد؟

Devs از چهار specialists در وب‌ سایت رسمی Battlefield رونمایی کرده تا به بازیکنان نمایی از چیزی که قرار است ارائه شود را نشان دهد. در حال حاضر، همه‌ چیز خیلی خوب است. جالب‌ترین نکته درباره Specialists در Battlefield 2042 این است که آن‌ها شخصیت هستند و فقط طبقه و کلاس نیستند.

چند نفره

بازی Battlefield 2042

خب، از یک تریلر چگونه می‌توانیم بگوییم که بازی چند نفره در Battlefield 2042 دقیقاً چطور خواهد بود؟ برای تازه‌ کاران، لابی‌های ۱۲۸ بازیکن شاید نوعی معامله “وقتی آن را می‌بینید باور کنید” باشد. بله، Call of Duty: Warzone می‌تواند از ۱۵۰ بازیکن پشتیبانی کند، با این حال، نقشه Warzone به اندازه نقشه‌های قدیمی Battlefield ویرانگر و تعاملی نیست. به نظر می‌رسد این ۱۲۸ بازیکن قرار است در مناطق مختلف این بازی عظیم پراکنده شوند. خوشبختانه، تعاملات در سراسر نقشه ثابت است. بازیکنان می‌دانند دویدن یک دقیقه‌ای از پشت انبوه دشمنان هنگام بازی Conquest چقدر وحشتناک خواهد بود.

Manifest: جزیره برانی، سنگاپور

این بندر، بخش اصلی برای تجارت در سراسر جهان متروکه است. برای کنترل کشتی‌های باربری و کانتینرهای باری در چیزی که به نظر می‌رسد نقشه بسیار نزدیکی باشد مبارزه کنید. تاریکی در سواحل سنگاپور سایه افکنده است. شاید موج جزر و مدی از دور در ساحل نمایان می‌شود؟

Kaleidoscope: سونگدو، کره جنوبی

بازی Battlefield 2042

با وجود آسمان‌ خراش‌ها تا جایی که چشم کار می‌کند، هیچ محدودیتی در تعداد تیراندازان با امتیازات دوربرد وجود ندارد، زیرا هدف آن‌ها بازیکنان پایین است. نشانه‌گیری؟ نگران نباشید. از لبه ساختمان‌ها بپرید. لباس مناسب پرواز را استفاده کنید و با خیال راحت وارد سقف همسایه یا میدان جنگ پایین شوید.

در تریلر گرد بادی را در Kaleidoscope دیدیم که همه‌ چیز را خرد می‌کند. آیا فاجعه‌های دیگری برای نقشه‌های دیگر طراحی شده‌ اند؟ امیدواریم، تریلر گیم پلی پاسخ سؤالاتمان را در خود جای داده باشد.

Discarded: آلنگ، هند

بازی Battlefield 2042

محوطه‌ای پر از کشتی‌های باربری زیر آفتاب هند منتظر بازیکنان است. ما تانک‌هایی را می‌بینیم که هنگام جدا شدن کناره‌های کشتی‌های باربری در سراسر نقشه عبور می‌کنند، به زمین برخورد می‌کنند و سربازان را زیرشان را له می‌کنند.

Orbital: کورو، گویان فرانسه

بازی Battlefield 2042

اینجا است که موشک عظیم آماده پرواز برای ورود به فضای خارجی را می‌بینیم. ابر گرد و غباری که از آن به جا می‌ماند شاید “فاجعه طبیعی” برای این نقشه باشد. Devs به رویدادهایی اشاره می‌کند که بازیکنان در آن باید سبک بازی را تغییر دهند. آیا این موشک یکی از آن‌ها است؟

Breakaway: Queen Maud Land، قطب جنوب

بازی Battlefield 2042

همه سطح سرد مناسب را دوست دارند. بازیکنان باید از قله‌های پوشیده از برف بالا رد شوند و با لباس‌های پرنده خود به یخ‌های پایین برسند. مراقب گام‌هایتان باشید، مطمئناً این نقشه یکی از لغزنده‌ترین نقشه‌ها خواهد بود.

Renewal: کویر شرقی، مصر

بازی Battlefield 2042

این بخش به دو منطقه مجزا – تپه‌های ماسه‌ای متروک و علفزارهای سبز- تقسیم شده است. Renewal تنها نقشه‌ای است که نمایی از آن را در تریلر منتشر شده نمی‌بینیم. با این حال، شاید بتوان تصور کرد که محیطی برای خلبانان جنگنده رقیب است.

Hourglass: دوحه، قطر

بازی Battlefield 2042

هنگامی‌ که منتظرید طوفان شن روی دید شما سایه بیفکند، برای کنترل شهر Cyberpunk مانند مبارزه کنید. اینجا است که خلبان هلی‌ کوپتر ماهری را می‌بینیم که روی دمشان پا می‌گذارد تا توسط یک جنگنده شجاع یا چهارچرخی بیرون برده شود.

محتوای قابل دانلود

بازی Battlefield 2042

Battlefield همیشه محتوای رایگان پس از انتشاری را به بازیکنان هدیه می‌دهد تا از بازی محبوب خود لذت ببرند. احتمالاً همین اتفاق برای Battlefield 2042 می‌افتد. DICE چهارفصل از محتوای خود را برای عرضه در سال اول برنامه‌ ریزی کرده است. این فصل‌ها متخصصین و نقشه‌های جدیدی را به بازی اضافه می‌کنند. همچنین با بتل پس جدید برای ارتقاء سطح همراه خواهند بود. می‌توانیم فرض کنیم که بتل پس هزینه دارد و اگر مانند بتل پس بازی‌های دیگر کار کند، باید ارز درون بازی کافی برای خرید موارد دیگر را به بازیکنان هدیه دهد. با این حال، DICE به صراحت بیان کرده که تمام محتوای قابل دانلود برای تمام بازیکنان رایگان است.

پیش سفارش

بازی Battlefield 2042

پیش سفارش در حال انجام است و می‌توانید بازی خود را رزرو کنید. با این حال، تعداد انگشت‌ شماری از نسخه‌های مختلف وجود دارد که می‌توانید خریداری کنید، در ادامه همه آن‌ها را به ترتیب برایتان ارائه کرده‌ ایم:

 • نسخه استاندارد در پلی‌ استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی: ۵۹.۹۹ دلار
 • پلی‌ استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس و اس: ۶۹.۹۹ دلار
 • نسخه طلایی: رایانه شخصی – ۸۹.۹۹ دلار، کنسول – ۹۹.۹۹ دلار
 • نسخه نهایی: رایانه شخصی – ۱۰۹.۹۹ دلار، کنسول – ۱۱۹.۹۹ دلار

پیش سفارش بازی Battlefield 2042 با ویژگی‌های جالبی همراه است. برای تازه‌ کاران، هرکسی که نسخه استاندارد بازی را برای هر پلتفرمی سفارش دهد به موارد زیر دسترسی پیدا می‌کند:

دسترسی زودهنگام به Open Beta، که قرار است در ماه‌ های منتهی به ۲۲ اکتبر عرضه شود. با این حال، EA DICE هیچ تاریخ دقیقی را تأیید نکرده است. تمامی بازیکنان به نسخه آزمایشی آزاد دسترسی خواهند داشت، اما دسترسی افرادی که پیش‌ خرید کرده‌اند زودتر رخ می‌دهد.

 • یک چاقوی نابودگر حماسی
 • افسون سلاح T-Rex Epic به نام “Mr. Choppy”

حالا اجازه دهید به بررسی نسخه طلایی بپردازیم. پیش سفارش نسخه طلایی بازی Battlefield 2042 با موارد زیر همراه است:

 • دسترسی زودهنگام به Open Beta و راه‌ اندازی بازی
 • تمام موارد در پیش سفارش استاندارد
 • Year 1 Pass: چهار متخصص جدید، چهار بتل پس، و سه بسته اسکین حماسی
 • بسته بین کنسولی

خرید نسخه نهایی نیز تمام این موارد به علاوه موارد زیر را برایتان به ارمغان خواهد آورد:

 • بسته Midnight Ultimate
 • کتاب هنری دیجیتال رسمی
 • آهنگ‌های زمینه دیجیتال انحصاری

اگر شما یکی از طرفداران Battlefield باشید و کسی باشید که در اولین سال Battlefield 2042 بخواهید آن را به خوبی بازی کنید، پس نسخه طلایی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. دلیل این موضوع هم این است: دسترسی به بتل پس معمولاً حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار ارز درون بازی ارزش دارد. نه تنها اولین بتل پس را خریداری می‌کنید، بلکه همچنین می‌توانید ارز درون بازی که از سال اول Battlefield 2042 به دست آوردید را پس‌ انداز کنید. در نهایت، همه این‌ها به این امر بستگی دارد که بتل پس Battlefield 2042 مانند مواردی از Warzone، Rocket League، Fortnite و Apex Legends باشد، و احتمالاً همینطور هم خواهد شد.

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هشت =