رتبه بندی بهترین بازی های Battlefield

رتبه بندی بازی بتلفیلد

Battlefield 2042 نتوانسته در برخی موارد به موفقیت برسد، برخلاف مبارزات گسترده ۱۲۸ نفره آن، مشکلات محتوایی و سروری از روز اول منجر به خدشه دار شدن تجربه بازی شد. بازهم بازی هایی وجود دارند و بسیاری از آن ها را می توان امروز هم بازی کرد، زیرا بازیکنان به سمت سرورهای رایانه شخصی رفته و یا هنوز عناوینی با قابلیت سازگاری رو به عقب با کنسول ها وجود دارند. بنابراین، بدون هیچ مقدمه اضافه ای، در ادامه رتبه بندی بازی بتلفیلد را مشاهده خواهید کرد.

۱۰- بازی Battlefield 2: Modern Combat

رتبه بندی بازی بتلفیلد
بازی Battlefield 2: Modern Combat

پلتفرم ها: پلی استیشن ۲ و Xbox 360

سال انتشار: ۲۰۰۵

درحالیکه بازیکنان رایانه شخصی از جنگ های تمام عیار ۶۴ بازیکنی لذت می برند، اما بازیکنان کنسولی با چیز کمتری سر و کار داشتند. شاید در حال حاضر عجیب به نظر برسد، اما در Battlefield 2: Modern Combat سال ۲۰۰۶، این یک تجربه واقعا دیدنی بود. در اولین روزهای بازی آنلاین برای کنسول، این اسپین آف Battlefield 2 شبیه هیچ چیزی روی کنسول های پلی استیشن ۲ یا Xbox اصلی نبود و نسخه پیشرفته ای که در سال ۲۰۰۶ روی Xbox 360 عرضه شد نیز چندان بد نبود.

باتوجه به اینکه احتمالاً بسیاری از شما کمپین انفرادی قابل توجه آن را به یاد می آورید، که به شما اجازه می داد بین سربازان در سراسر میدان نبرد جابجا شوید، اما این راندهای ۲۴ نفره Conquest و Capture the Flag بود که باعث خوشحالی و لذت بود.

در مقایسه با آنچه بازیکنان رایانه شخصی با آن سر و کار داشتند، این تجربه کوچک تر بود، اما برای کنسول های نسبتاً ضعیف، تغییر و تبدیل خوبی به شمار می رفت و به افرادی که حساب های اولیه PlayStation Network و Xbox Live داشتند اجازه می داد رویای تجربه بازی های چند نفره بزرگ تر و جسورانه تری داشته باشند. زمان خوبی بود.

۹- بازی Battlefield 1943

رتبه بندی بازی بتلفیلد
بازی Battlefield 1943

پلتفرم ها: پلی استیشن ۳ و Xbox 360

سال انتشار: ۲۰۰۹

از نظر محتوا، Battlefield 1943 خیلی خیلی کوچک است. این بازی دارای تعداد انگشت شماری نقشه چند نفره، وسایل نقلیه و سلاح است و هیچ تجربه بازی تک نفره ای وجود ندارد. اما این اصلاً مهم نبود، زیرا آنچه بازی ارائه می داد یکی از لذت بخش ترین تجربه های FPS چند نفره بود که می توانستید آرزویش را داشته باشید و یکی از اولین بازی هایی بود که مزایای بازار دیجیتال را به نمایش گذاشت.

۱۹۴۳ یک تجربه Battlefield کلاسیک است که به خالص ترین شکل آن درآمده است. ۲۴ بازیکن، سه کلاس، یک حالت بازی و سه نقشه عالی ۰ نبردهایی که در Wake Island ،Guadalcanal و Iwo Jima رخ می دهند، برای بازیکنانی که آن زمان به Xbox Live و PlayStation Network متصل بودند، یک افسانه بود. Battlefield 1943 فقدان محتوا را با تعادل دقیق و خوب، نقشه های به یاد ماندنی و درگیری های بسیار فشرده ای را جبران می کند که در تلاش های DICE برای افزایش تعداد بازیکنان در آن سال ها از دست رفته بود.

۸- بازی Battlefield 4

رتبه بندی بازی بتلفیلد
بازی Battlefield 4

پلتفرم ها: رایانه شخصی، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، Xbox 360 و Xbox One

سال انتشار: ۲۰۱۳

باتوجه به پایه و اساس عصر جدید Battlefield که توسط Battlefield 3 مشخص شد، ادامه بازی های DICE تقریباً مشابه و یکسان بودند. درحالیکه کمپین پیشرفت کرده است، اما بازهم جا برای پیشرفت بیشتر وجود دارد. نه آن چیزی که وقتی غرق گزینه های ارتقاء یافته چند نفره Battlefield 4 بودید به آن اهمیت می دادید.

از آنجایی که DICE به طور واضح برای انتشار Battlefield 4 روی رایانه شخصی و در همه کنسول های دو نسل تلاش کرد، چیزهای زیادی برای دوست داشتن وجود دارد. دارندگان پلی استیشن و Xbox می توانند از هرج و مرج مسابقات ۶۴ نفره لذت ببرند، درحالیکه سیستم Levolution – که در آن بخش عظیمی از هر نقشه با آب و هوا و فعالیت بازیکنان تغییر می کند- هنوز یک مورد اضافه شده چشمگیر به شمار می رود.

متاسفانه، مشکلات روز راه اندازی برای مدتی نظر عموم مردم را درباره بازی تحت تاثیر قرار داد، بهترین ویژگی های آن توسط سرورهای ضعیف و باگ های زیاد از بین رفت. Battlefield 4 از آن زمان به بعد مسیر طولانی را طی کرد، اما نمی توان سایه وعده های دروغین آن را نادیده بگیریم، به همین دلیل جایگاه آن در این لیست تا حدی پایین است.

۷- بازی Battlefield 5

رتبه بندی بازی بتلفیلد
بازی Battlefield 5

پلتفرم ها: رایانه شخصی، پلی استیشن ۴ و Xbox One

سال انتشار: ۲۰۱۸

چیزهای زیادی درباره Battlefield 5 وجود دارد. این یک رویکرد منظم و دقیق برای بازسازی بازی چند نفره است که منجر به برخی از بهترین بازی های تیراندازی آنلاینی می شود که تا امروز تجربه شده است. درحالیکه به لطف انیمیشن های دقیق، فناوری پیشرفته و موسیقی متن اصلی شگفت انگیز، هیچ ارائه ای تا به امروز تا این حد عالی نبوده است.

اما این یک Battlefield نیست که مناسب همه باشد. Battlefield 5 با افزایش شکاف های مهارتی و کاهش قابلیت نمایش، شور و شوق اولیه پیشینیان خود برای چیزی که نسبت به سایر شوترهای موجود در بازار، مشخص تر بود را از بین برد. نتیجه گیری شما درباره Battlefield 5 در نهایت به آن چیزی بستگی دارد که از یک بازی Battlefield می خواهید، اما به سختی می توان فقدان عامل X خاص این بازی را در مقایسه با رتبه های بالاتر این لیست نادیده گرفت.

۶- بازی Battlefield: Bad Company

رتبه بندی بازی بتلفیلد
بازی Battlefield: Bad Company

پلتفرم ها: پلی استیشن ۳ و Xbox 360

سال انتشار: ۲۰۰۸

بسیاری از مردم Bad Company 2 را به یاد دارند، اما تعداد کمی هستند که با همان اشتیاق درباره ی نسخه اصلی صحبت می کنند. شرم آور است، زیرا این یک نمونه اولیه برای بازی های بسیاری بود که باعث شد دنباله آن بسیار درخشان شود. این بازی، یکی از اولین بازی های Battlefield با داستانی مناسب بود، شخصیت هایی که از گذراندن وقت با آن ها لذت می برید و بازی نشانگر اولین استفاده از موتور افسانه ای Frostbite در مجموعه Battlefield بود.

نتیجه سطوح تخریبی ای بود که قبلا ندیده بودیم و همین باعث برجسته شدن بازی شد. متاسفانه، کمبود تجربه DICE در ساخت کمپین تک نفره با عملکرد ضعیف هوش مصنوعی ضعیف و برخی گزینه های کنترلی عجیب و غریب که تجربه ای نامناسب را نشان می دادند، آشکار بود. بازی چند نفره نیز یک نکته مهم به شمار می رفت، زیرا بازی با حالتی به نام Gold Rush (نمونه اولیه ای از حالت Rush کلاسیک جدید) عرضه می شد. درخواست طرفداران با اضافه شدن Conquest همراه شد، اما قدرت واقعی Bad Company همیشه در بازی تک نفره اش باقی ماند.

۵- بازی Battlefield 1942

رتبه بندی بازی بتلفیلد
بازی Battlefield 1942

پلتفرم ها: رایانه شخصی

سال انتشار: ۲۰۰۲

این بازی، اولین و برای برخی یکی از بهترین بازی ها بوده است. Battlefield 1942 قطعه ای از بخش شکل دهنده تاریخ بازی ها بود، که در آن DICE اولین بار مفهوم شبیه سازی نظامی هاردکور را در نظر گرفته و آن را برای مخاطبان وسیع تری عرضه کرد. Battlefield 1942 نه تنها به خاطر اهمیت تاریخی اش مهم شمرده می شود، بلکه در نوع خودش یک شوتر اول شخص فوق العاده است.

در آن زمان، طرح نقشه باز و شکستن رکورد محدودیت ۶۴ بازیکن، یک شاهکار قدرتمند فنی به شمار می رفت که به بازیکنان رایانه شخصی اجازه می داد تا ارزش هر پولی که روی دستگاه بازی خود سرمایه گذاری کرده بودند را بدانند و حتی امروز، اصالت گیم پلی همچنان ثابت و پایدار مانده است.

تمام اصالت Battlefield اینجا است. گیم پلی کلاس محور، وسایل نقلیه، مبارزه در همه جا، حالات چند نفره تیمی که اثبات می کند که DICE با فرمول خود طلایی شده و ارزشمند است و جذابیت خود در ژانر شوتر را پس از همه این سال ها حفظ کرده است. این بازی همان بازی ای بود که ما را با Wake Island، یک نقشه تقریباً عالی چند نفره آشنا کرد و همین مورد به تنهایی موقعیت بازی را در این لیست توجیه می کند.

۴- بازی Battlefield 1

رتبه بندی بازی بتلفیلد
بازی Battlefield 1

پلتفرم ها: رایانه شخصی، پلی استیشن ۴ و Xbox One

سال انتشار: ۲۰۱۶

Battlefield 1 بزرگ ترین و وحشی ترین بازی Battlefield تا به امروز است و پس از سال ها نبرد مدرن همه چیز را تغییر داد تا نمایشی وحشیانه از جنگ جهانی اول را با تمام ویرانی های بی پایانش ارائه دهد. داستان های جنگی Battlefield 1 که پس از کمپین های فراموش نشدنی و مدرن امروزی ظاهر می شود، رویکرد متفاوتی را از طریق مجموعه ای از عکس های مجزا در پیش گرفت، افراد را در هر سوی درگیری به خوبی نشان داده و از نظر سرعت و گیرندگی (به وجد آوردن بازیکن) به شدت خوب عمل کرد.

درباره ی ویژگی های چند نفره جدید، Behemoths یک تغییر دهنده بازی و جایگزین بسیار مهمی برای Levelution بود، به قدری در قدرت جنجالی خود نامحدود بودند که عدم تعادل رقابتی فوق العاده ای که تقریباً در هر مسابقه ای به وجود می آمد را بخشیدیم. Battlefield 1 نه تنها به عنوان یک نقطه اوج برای مجموعه، بلکه به طور کلی برای ژانر FPS ساخته و در دسترس قرار گرفته است.

۳- بازی Battlefield 2

رتبه بندی بازی بتلفیلد
بازی Battlefield 2

پلتفرم ها: رایانه شخصی

سال انتشار: ۲۰۰۵

بازی های Battlefield با Battlefield 2 شروع شدند و این را به این دلیل نمی گوییم که Battlefield 2 اولین بازی با تنظیمات مدرن (و اولین بازی که به طور کامل از قراردادهای شماره گذاری مناسب استفاده می کرد) بود. از همین بازی بود که مجموعه شروع به دور شدن از ذهنیت بازیکنانی کرد که به نقاط مهم جنگ های مینیاتوری سایشی هجوم آورده بودند.

بازیکنان تشویق شدند تا به یکی از تیم ها بپیوندند، به آن ها امتیازات تحرکی در قالب رهبری تیم و راهی برای دریافت اهداف مشخص تر نسبت به “به دست آوردن همه پرچم ها” داده شد. افزودن دفیبریلاتور احیای سرباز به کلاس پزشکی و کیف های مهمات به کلاس پشتیبانی نیز بازی متحرک و پویا را بیشتر از پیش ترویج داد. Battlefield 1942 مفهوم گسترده ای ایجاد کرد که همه بازی های پس از آن باید آن را دنبال می کردند، اما Battlefield 2 آن را به شکل روش هایی اصلاح کرد که تا امروز هم باقی ماندند.

۲- بازی Battlefield 3

رتبه بندی بازی بتلفیلد
بازی Battlefield 3

پلتفرم ها: رایانه شخصی، پلی استیشن ۳ و Xbox 360

سال انتشار: ۲۰۱۱

EA در سال ۲۰۱۱، بازی Battlefield 3 را به عنوان یک رقیب واقعی برای تاج و تخت Call of Duty معرفی کرد. سازنده DICE تلاش کرد تا به ریشه های Battlefield بازگردد، زیرا قصد داشت این دنباله گسترده را به عنوان یک انتشار شبیه سازی شده در رایانه و کنسول معرفی کند. درحالیکه کمپین بازی از خطی بودن، هوش مصنوعی ضعیف، ماموریت های نامناسب رنج می برد، اما بازی چند نفره واقعا در سطح جهانی ساخته شده بود.

Battlefield 3 چیزی را که در سطوح تخریب و کشتار Bad Company 2 وجود نداشت، برای ارائه یک بازی چند نفره عمیق جبران کرد. نمایش واقعی از شعارهای جنگ تمام عیار مجموعه ها با محیطی زیبا، انواع وسایل نقلیه و سلاح ها و پاداش های خوب برای بازی تیمی. Battlefield 3 استانداردهای جدیدی برای مجموعه بازی ها در عصر مدرن ایجاد کرد، استانداردی که DICE سال ها پس از انتشار بازی نیز برای تطابق با آن در تلاش است.

۱- بازی Battlefield: Bad Company 2

رتبه بندی بازی بتلفیلد
Battlefield: Bad Company 2

پلتفرم ها: رایانه شخصی، پلی استیشن ۳ و Xbox 360

سال انتشار: ۲۰۱۱

با وجود تمام جنگ گرایی های پولادین، مشخص شد که Battlefield در ساعات خاموشی اش، یک شخصیت واقعی دارد. Battlefield Bad Company 2 بهترین کمپین این فرانچایز تا به امروز را با نوشتار سرگرم کننده، سناریوهای مأموریتی منحصر به فرد و گروه بازیکنانی که در واقعی مایه خنده هستند، به نمایش گذاشت. کلیشه های زیادی در بازی وجود دارد، اما سرعت تند و طرح ماموریت های تخصصی دو دلیل برای گذراندن زمان بیشتر با همراهی قهرمانان بود و آن ماموریت نهایی و دلهره آور، هنوز هم کاملاً جذاب به نظر می رسد.

بازی چند نفره Bad Company 2 به همان اندازه با نقشه های متنوع و مجموعه کاملی از فیزیک چشمگیر، تخریب و جلوه های صوتی برای آزمایش، بی دغدغه و آشفته به نظر می رسید. به علاوه، افزودن غم ویتنام، تاریخ محیط را بهتر از اکثر بازی های کامل Battlefield نشان می دهد و ماندگاری بازی چند نفره Bad Company 2 را به گونه ای وحشی تر و ترسناک تر در بخش های غیرقابل مقاومت بازیکن در برابر بازیکن افزایش داد. این Battlefield بی قید و بند است، بیان خوبی دارد و همه ما را به گونه ای شگفت زده می کند که انگار در مقابل بهترین بازی Battlefield تمام دوران ایستاده ایم.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =