بهترین بازی های Flash

بهترین بازی فلش

بازی های سبک فلش بهترین بازی ها برای زمانی هستند که فرصت کوتاهی برای بازی کردن دارید و می خواهید در همان زمان کم از بازی لذت ببرید. این بازی ها از شروع ساده خود راهشان را ادامه داده و در بین طرفداران جای گرفته و در عین حال به طور چشمگیری پیچیده تر و برجسته تر شده اند.

در سال ۲۰۲۰، پشتیبانی از Adobe Flash پایان یافت و تمام بهترین (و بدترین) بازی ها با آن همراه شدند. خوشبختانه شما می توانید به لطف شبیه سازهای خاص فلش یا روش های دیگر، محبوب ترین بازی های Flash را بازی کنید. تعداد انگشت شماری از بازی های Flash در گذر زمان آزمایش خود را پس داده و اکنون به عنوان برنامه ها یا بازی های کامل در دسترس بوده و از ابتدای خود فاصله گرفته اند.

بازی های Flash سرگرم کننده بودند، زیرا اغلب فقط بر گیم پلی متمرکز بوده و بلافاصله شما را وارد عمل می کردند. درحالیکه بسیاری از بازی های اولیه Flash بر مرورگر عناوین کلاسیکی مانند Pac-Man و Frogger مبتنی بوده اند. بازار با معرفی اینترنت پرسرعت و عناوین موفقی مانند Bowman ،The Impossible Quiz و Max Dirt Bike به اوج خود رسید. آن ها مسیر داستانی عمیق، گرافیک های پیشرفته، یا مقیاس وسیع عناوین کنسولی پرفروش امروزی را ارائه نمی دهند، اما دلیلی هم ندارد که جایگزین های مبتنی بر مرورگر نتوانند شما را در بین جلسات و یا پس از ساعت های خسته کننده روز، به سمت خود جذب نکنند.

۱- بازی Alien Hominid

بهترین بازی فلش
بازی Alien Hominid

Alien Hominid یکی از بازی های آغازین در دسته بازی های فلش اصلی است. این بازی دارای سبک هنری فوق العاده، با مسیر داستانی عظیم و بزرگ و تنوع رنگ است. شما در آن باید از چپ به راست بدوید و در عین حال دشمنان را با سلاح منفجر کننده خود نابود کنید.

شما به عنوان یکی از بیگانگان زرد در حالت های تک نفره و چند نفره بازی خواهید کرد. فرقی نمی کند کدام حالت را انتخاب کنید، مأمورین مخفی زیادی برای شکست دادن وجود دارند. همچنین آیتم های افزایش قدرت زیادی نیز وجود دارند که باید جمع آوری کنید. احتمالاً درباره این بازی چیزهایی شنیده یا دیده اید و به دلایل خوب و موجهی، این بازی یکی از محبوب ترین بازی های فلش تمام دوران است.

۲- بازی Line Rider

بهترین بازی فلش
بازی Line Rider

Line Rider یک بازی کلاسیک است. ایجاد آهنگی پیچیده و عظیم که شخصیت شما را به سراسر آن می فرستد، هنوز هم خنده دار است و استفاده از ابزارهای مورد استفاده برای ایجاد چنین آهنگی آسان و بصری خواهد بود. Line Rider در سال ۲۰۰۶ وارد مرورگر شده و به لطف خلاقیت های حواس پرت کنی که مردم در سراسر اینترنت پخش می کنند، به یک میم تبدیل شد (قبل از آن که میم ها رایچ و معمول شوند). بازی های خلاقانه ای وجود داشت که در آن زمان بسیار پیچیده تر بود، اما Line Rider به دلیل سادگی اش به موفقیتی دست یافت که هنوز پس از ۱۴ سال به قدرت خود باقی است.

۳- بازی Jacksmith

بهترین بازی فلش
بازی Jacksmith

فرضیه اولیه بازی نسبتاً ساده بود و در آن بازیکنان باید نقش آهنگر شهر کوچکی را ایفا کنند که جنگجویان خوکی خود را با بهترین سلاح هایی که تاکنون ساخته شده، مسلح کند. زمانی که سلاح ها با استفاده از فرآیندی از مینی بازی های کلیکی مانند ریختن برنز، چکش زدن به لبه ها و ساخت قبضه ها ایجاد می شوند، بازیکنان می توانند با جمع آوری نقشه ها، سنگ های قیمتی و دیگر منابعی که دشمنان جا گذاشته اند سلاح های بهتری را بسازند. هرچند نبردها به طور خودکار انجام می شوند، اما مدت زمان سلاح و موفقیت در نبرد به عملکرد شما در مینی بازی ها بستگی دارد.

این امر به ندرت و با دریافت سفارشات سلاح های بزرگ تر و زمان کمتر، سخت تر خواهد شد. Jacksmith به مرور زمان تکراری می شود، اما شما با ساختن ابزارهای جنگی، دور کردن لژیون خفاش ها، ارتقاء سطح و شروران ماورایی در مسیر خود برای شکست دادن Great Wizard Dudley انگیزه و رضایت پیدا خواهید کرد.

۴- بازی DOOM

بهترین بازی فلش
بازی DOOM

Doom سال ۱۹۹۳ شناخته شده ترین بازی در این لیست و یکی از بازی های مهم در ژانر شوتر اول شخص است. این بازی توسط id Software ساخته شده و در ابتدا از طریق سفارش ایمیلی و در روزهای اولیه افزارهای اشتراکی ارسال می شد. شما به عنوان Doomguy بازی خواهید کرد، یک تفنگدار فضایی ناشناس که در ۹ سطح پر از هیولا و شیطان مبارزه می کند. امروزه، شاید Doom خیلی جذاب به نظر نرسد، اما به دلیل تاثیر زیادش بر صنعت، یک بازی جالب به شمار می رود که باید دوباره آن را اجرا کرد. همچنین هنوز هم بسیار سرگرم کننده است و گواهی بر عالی بودن ساختش در سال ۱۹۳ است.

۵- بازی Motherload

بهترین بازی فلش
بازی Motherload

این بازی یادآور کلاسیک قدیمی مانند Dig Dug و Boulder Dash است که بازیکنان را برای یافتن پاداش های افسانه ای و گرانبها از سنگ های معدنی کمیابی که در اعماق تاریکی های زیر سطح مریخ وجود دارند، قرار خواهد داد. بازیکنان یک غلاف کاوش رباتیک را کنترل می کنند و با استفاده از کلیدهای فلش پایین، چپ و راست در زمین تونل کنده و به بالا پرواز می کنند تا ماشینشان را در نزدیک ترین انبار سوخت گیری کنند.

می توانید از منابع درون بازی برای خرید ارتقاء های اضافی مانند مخزن سوخت و مته پیشرفته تر استفاده کنید، درحالیکه آیتم های جایزه ای مانند مواد منفجره پلاستیکی و Quantum Teleporter مکانیک های گیم پلی را نشان می دهد که برای اختلال و قطع آنچه حرکت مداوم در اطراف را خسته کننده می کند، ارائه می شوند. این بازی مطمئناً مبتکرانه ترین یا زیباترین بازی موجود برای مانیتور شما نخواهد بود، اما یک کلاسیک Flash است و حس لذت که با یافتن طلای قابل استخراج به شما دست می دهد، ارزش ساعت ها بازی را دارد.

۶- بازی Super Mario 63

بهترین بازی فلش
بازی Super Mario 63

بازیکنان با بازی Super Mario 63 که یک پلتفرمر خوب در سبک Super Mario است، در دنیای دو بعدی و بازسازی شده Super Mario 64 گام خواهند برداشت. تنوع سطوح فوق العاده است و همه چیز از قله های مرتفع تا بیابان های خشک را در بر خواهد گرفت. بازیکنان می توانند به سرعت حرکت کنند، سه بار بپرند و به زمین ضربه زده و راهشان را ادامه دهند تا Shine Sprites را پس گرفته و Princess Peach نمادین را نجات دهند. کنترل ها اصلی هستند و از کلیدهای فلشی و دکمه های Z، X و C استفاده می شود، اما هنگام استفاده از موارد جانبی دیگر مانند کلاهک های پروازی کنترل ها دشوارتر خواهند شد.

عناصر به یادماندنی دیگر از عناوین گذشته Mario نیز به چشم می خورد، به ویژه بسته جت آبی از Super Mario Sunshine و شرورهای مختلف، که بازی را چیزی بیش از یک پورت اسکرول جانبی ساده نشان می دهد. این بازی دارای تمام ویژگی های یک عنوان برجسته Mario است، برای انجام بازی به کنسول نیازی نیست و جلوه های بصری زیبایی دارد.

۷- بازی Realm of the Mad God

بهترین بازی فلش
بازی Realm of the Mad God

Realm of the Mad God یک MMORPG آنلاین است که به طور همزمان با عناصر یک شوتر سنتی مقابله می کند و بازیکنان از همه اقشار را در یک جنگ صلیبی طبقاتی علیه مینیون های لرد Oryx وحشتناک در مقابل هم قرار می دهد. نقشه قدیمی گسترده و مملو از انبوهی از دشمنان خطرناک و محیط های متنوع است. اگرچه این عنوان بیشتر به یک شوتر جهان باز شبیه است تا یک بازی نقش آفرینی، اما بازیکنان بازهم می توانند سطح خود را ارتقاء داده و غنائم قابل ارتقاء را جمع آوری کنند که در بازارهای محلی قابل تعویض هستند.

آن ها همچنین می توانند یکی از ۱۴ طبقات در دسترس (جادوگر، شکارچی، عارف، قاتل و موارد دیگر) را انتخاب کنند. کنترل های سبک آرکید و جهنمی از گلوله ها می تواند آن را به یک بازی آشفته تبدیل کند، همانطور که ظرفیت ۸۵ بازیکنی سرور این کار را می کند. با این حال، این بازی با توجه به عناصر تغییر ژانر و تأکید زیاد بر زندگی یگانه، به طرز فریبنده ای غنی و عالی است.

۸- بازی Super House of Dead Ninjas

بهترین بازی فلش
بازی Super House of Dead Ninjas

بدون شک Adult Swim در زمینه محتوای خطرناک و عجیب، در خط مقدم قرار می گیرد. این بدان معنا نیست که Super House of Dead Ninjas این شبکه غیرمتعارف است، اما بسیار وحشیانه تر از بسیاری از بازی های پیشنهادی ما در این لیست به شمار می رود. این بازی مانند گیم پلی هک-اند-اسلش خود، زیاد ارتباطی به مخفی کاری ندارد و بازیکنان وادار خواهند شد دیوانه وار از یک برج تصادفی ۳۵۰ طبقه مانند Crimson Ninja فرود بیایند، این برج ها پوشیده از سلاح های نینجایی است که برای نابودی دشمنان طراحی شده است.

شما دائماً تحت سلطه دو تایمر شمارش معکوس هستید، یکی از آن ها نشانگر Grim Reaper و دیگری پیشرفت خشم شما و همچنین نبردهای سرسام آور با رئیسان و مسابقه نهایی در برابر شیطان جهنمی در زیرزمین برج را نشان می دهد. عملکرد بازی بسیار سریع است، محدوده یادگیری و طول بازی نسبتاً کم است، با این حال چالش و مقدار قابل توجهی از محتوای قابل باز شدن، جنبه های به یاد ماندنی دیگر بازی را رد می کند. خطوط اسکن مجازی و این واقعیت که هیچ دو برجی هرگز یکسان و مشابه نیستند، فقط یک امتیاز است.

۹- بازی Frog Fractions

بهترین بازی فلش
بازی Frog Fractions

Frog Fractions از Jim Crawford به راحتی با یک قورباغه، مقداری میوه و تعداد زیادی موارد بالا آمدنی شروع می شود. هدف اولیه بازی محافظت از دسته پروانه ها، پشه ها و سایر حشرات است، اما به سرعت به چیزی مهم تر تبدیل می شود. بازیکنان خود را هنگام خرید تعداد زیادی ارتقاء های قابل توجه، مانند زبان ثابت و میوه های قابل تغییر خواهند دید. اما ارتقاء های پیشرفته تری مانند مغز سایبرنتیک، هدف گیری قفل شونده و اژدهای چینی است که این بازی را به چیزی بیشتر از یک بازی در عناوین آموزشی مانند Math Blaster و Word Muncher تبدیل می کند.

در نهایت، شما در فضا با ماهی های مرکب رباتی مبارزه خواهید کرد، به تاریخچه بوکس گوش خواهید داد، نامزد ریاست جمهوری خواهید شد. اگرچه بعید است که Frog Fractions ظرفیت مغز شما را تقویت کند و حتی کمتر از یک ساعت دوام بیاورد، اما بازهم بسیار قابل پیش بینی است، حتی اگر انتظار موارد غیرقابل پیش بینی را هم داشته باشید.

۱۰- بازی Age of War

بهترین بازی فلش
بازی Age of War

اگرچه Age of War در عصر غارنشینان و دایناسورها با زرادخانه ای از کلاب ها و ستاره های دنباله دار آغاز می شود، اما به سرعت به دوران قرون وسطی، عصر مدرن و در نهایت به دنیایی از تانک های پرنده و تفنگ های توپخانه ای خودکار تبدیل می شود. با این حال، علیرغم تغییرات جزئی در گیم پلی که هر دوره را همراهی می کند، بازی طرح ساده خود را حفظ کرده است. هدف اولیه بازی بر توانایی بازیکن در محافظت از پایگاه خود، نابودی حریفان متکی بوده و به بازیکنان این امکان را می دهد تا علاوه بر مجموعه ای از برجک های ماقبل تاریخ و مدرن، انواع مختلفی از سربازان و آیتم های جنگی را بسازند.

همانطور که انتظار می رود، پول و تجربه از طریق مبارزه و حذف نیروهای دشمن به دست خواهد آمد، همه این ها پس از انتخاب واحدهای مناسب به طور خودکار پیش خواهند رفت. هوش مصنوعی بسیار ماهرانه عمل می کند، اساساً بدون در نظر گرفتن سختی انتخاب، بازی با سرعت خوبی ارتقاء پیدا می کند، اما تا زمانی که استراتژی خود را کامل نکنید، اصلا ناراحت کننده نیست که همه چیز را ساده نگه دارید، فقط اجازه ندهید زمان از شما جلو بزند.

۱۱- بازی Kingdom Rush Frontiers

بهترین بازی فلش
بازی Kingdom Rush Frontiers

بازی Kingdom Rush یکی از بهترین ها بوده است. Kingdom Rush Frontiers، مانند اعضای مبتنی بر برج و قبلی اش، از بازیکنان می خواهد تعداد زیادی برج محکم بسازند تا از رگبارهای بی پایان از اژدهای دیوانه، گیاهان انسان خوار و بت های اهریمنی که برای غارت پادشاهی محبوبتان تلاش می کنند، در امان بمانید.

جدیدترین نسخه از این عنوان، نزدیک به ۱۰ ارتقاء تخصصی برج و ۱۸ توانایی برج دارد، لازم به اشاره به گروهی از قهرمانان جدید و سه حالت دشوار نیست، این بازی حتی یک دایره المعارف درون بازی را معرفی می کند که در آن نقاط قوت و ضعف مربوط به هر برج را شرح می دهد. Kingdom Rush Frontiers از عنوان اصلی Ironhide Games فراتر رفته و سپس گیم پلی چالش برانگیزی را در سراسر جنگل ها، بیابان ها و دنیاهای زیرین ارائه می دهد. به علاوه، بازی به نظر بسیار زیبا است.

۱۲- بازی Warfare 1917

بهترین بازی فلش
بازی Warfare 1917

وقتی حرف از بازی های شبیه سازی جنگی امروزه می شود، به جرات می توان گفت که جنگ جهانی دوم و نبردهای مدرن در این حوزه تسلط دارند. با این حال، Warfare 1917 تاریخ زودتری را انتخاب کرد- به طور دقیق سال ۱۹۱۷- و بر کمپین دو بخشی خود روی خصومت های بین بریتانیا و آلمان در طول درگیری های نظامی جنگ جهانی اول متمرکز است. این بازی، یک بازی استراتژیک ساده است و نزدیک ۳۰.۰۰۰ رای در Amorgames.com دارد.

در این بازی، بازیکنان باید از پیاده نظام و زره پوش ها و پشتیبانی آتشین برای به دست آوردن یک پایگاه استراتژیک استفاده کنند و دشمنان را سرنگون کنند. تمام پیاده نظام های معمولی که انتظارش را دارید، ظاهر خواهند شد، مانند تفنگداران و مسلسل داران، همچنین توپخانه ها و تانک های محاصره و سلاح های شیمیایی مختلف. این عنوان با پیشرفت بازیکن، حتی با وجود توانایی های اضافی که از طریق امتیازات تجربه درون بازی به دست می آیند، به طور فزاینده سخت تر می شود. همچنین اگر ترجیح می دهید قوانین درگیری را خودتان مشخص کنید، یک حالت نبرد سفارشی نیز وجود دارد. شاید تصاویر Warfare 1917 تیره و تار و بی ثمر باشد، اما بازهم یک جنگ بزرگ و عالی به حساب می آید.

۱۳- بازی Bubble Spinner

بهترین بازی فلش
بازی Bubble Spinner

از بسیاری جهات، Bubble Spinner 2 مانند یک Bust-a-Move چرخنده و شش ضلعی بدون دایناسورهای بامزه نمادین است. با Bubble Spinner 2، بازیکنان کنترل نشانگر ساده ای که در بالای صفحه قرار دارد، به دست گرفته و حباب های رنگی را به سمت گروه های بزرگتری از حباب که در مرکز می چرخند، پرتاب می کند. هنگامی که حباب ها پرتاب شده و به حباب های هم رنگ می خورند، آن دسته حباب از بقیه حباب ها جدا شده و پاک می شوند.

این کار اغلب یک واکنش زنجیره ای را شروع می کند، حباب های اطراف پاک شده و بازیکن امتیاز می گیرد. حرکت حبابی که شلیک می کنید شکل مرکزی را بر اثر ضربه می چرخاند و فرصت های بیشتری به شما داده می شود. اگر موفق به پرتاب حباب به سمت حباب همرنگش نشوید، آن ها به طور نامناسبی کنار هم قرار خواهند کرد. پیروز شدن به این بستگی دارد که بازیکنان با چه سرعتی همه حباب ها را پاک کنند و در عوض باخت وقتی اتفاق می افتد که حباب ها در خارج از وسط صفحه جمع شوند. Bubble Spinner 2 می تواند مانند هر بازی معمایی تکراری شده اما به طرز فریبنده ای استراتژیک است. نکته: از دیوارها به نفع پرتاب هایتان استفاده کنید.

۱۴- بازی Boxhead 2Play Rooms

بهترین بازی فلش
بازی Boxhead 2Play Rooms

تقریبا مانند هر بازی زامبی دیگری که تاکنون ساخته شده، Boxhead 2Play نیز بازی کشتن یا کشته شدن است. بازیکنان با پوشیدن بدن جعبه ای شبیه بازی Minecraft، به عنوان یکی از چهار شخصیت (Bamboo ،Bon ،Bind و Bert) در نقشه ای پر از موانع پراکنده می شوند و زرادخانه ای از سلاح های قابل ارتقاء از تپانچه و نارنجک های معمولی تا تفنگ های ساچمه ای و اسلحه ریلی را به دست می آورند. فرقی نمی کند به صوت تکی یا همکاری با دوستان بازی کنید، هدف بازی این است که تا حد ممکن دفاع در مقابل گروهی از شهروندان مبتلا به ویروس است و در عین حال باید از گلوله های آتشین شیطان و جعبه های منفجر شونده فرار کنید.

پس زمینه و ظاهر فیزیکی تنها چیزهایی هستند که هر شخصیت قابل کنترل را از هم متمایز می کنند. با استفاده از کلیدهای فلش استاندارد یا دکمه های W ،A ،S و D، حرکات را کنترل کرده و با استفاده از کلید اسپیس شلیک کنید. شاید در ابتدا بازیکنان حس کاذب شکست ناپذیری پیدا کنند، زیرا بازی با حملات نادر و موفقیت آمیز کشتن زامبی شروع می شود، اما خیلی زود همه چیز وحشتناک می شود. خیلی زود، باید در مقابل حملات تعداد زیادی از زامبی ها که مهلتی به شما نمی دهند، دفاع کنید. خوشبختانه، اگر احساس ناامیدی به شما دست دهد، همیشه یک مسابقه مرگ رو در رو وجود خواهد داشت.

۱۵- بازی Dolphin Olympics 2

بهترین بازی فلش
بازی Dolphin Olympics 2

هدف بازی Dolphin Olympics 2 انجام چشمگیرترین پرش های آکروباتیک مانند دلفین ها، در طول هر بار بیرون آمدن از آب در یک بازه زمانی دو دقیقه ای است. در این بازی، بازیکنان نقش دلفینی را به عهده خواهند گرفت که دو دقیقه فرصت دارد تا از آب بیرون آمده و کارهایی را انجام داده و امتیاز بگیرد. آکروباتیک تنها کاری نیست که می توانید برای کسب امتیاز، انجام دهید، زیرا می توانید با جمع مردن انبوهی از حیات وحش زیر آب امتیاز بیشتری هم کسب کنید.

همچنین می توانید سرعت خود را با پرش از بین حلقه های جادویی که در هوا و زیر سطح آب شناور هستند، افزایش دهید. کنترل پرش ساده است، اما ورود و خروج از آب کمی چالش برانگیز است و به شدت بر زوایا، سرعت، انجام حقه متکی است. این بازی به طور کلی درباره ترکیب موفقیت آمیز و مانورهای هوایی است و اگر همه کارها را به درستی انجام دهید، ممکن است در میان ستارگان (هم به صورت مجازی و هم واقعی) جا پیدا کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 3 =