بهترین بازی‌ های شبیه‌ سازی پرواز

بازی شبیه ساز پرواز

بازی های شبیه ساز پرواز برخی از بازی‌ های ویدیویی فوق‌ العاده (به‌ ویژه روی رایانه شخصی) را در اختیار ما قرار داده‌ اند و حتی به عنوان زمینه اثباتی برای غول‌ های صنعت مانند Sid Meier (که قبل از شروع Civilization روی چند بازی شبیه‌ سازی دهه ۱۹۸۰ کار می‌کرد) عمل کرده‌ اند. در زیر لیستی از بهترین بازی‌ های شبیه‌ سازی پرواز را آماده کرده‌ ایم. توجه داشته باشید که از نظر “شبیه‌ سازی پرواز” بسیار آسان و با مدارا رفتار کرده‌ ایم، در حالی که برخی بدون تردید می‌ گویند که این لیست مملو از شبیه‌ سازی‌ های فوق‌ العاده سخت و معتبر نیست، ما حس کردیم که هر بازی که دارای مدلی از پرواز نیمه شبیه‌ سازی بوده (یا جهانی که حداقل در بخش “شبیه‌ سازی پرواز” دهه ۹۰ در قفسه فروشگاه‌ ها وجود داشته) ارزش گنجاندن در لیست را دارد.

بازی شبیه ساز پرواز IL-2

بازی شبیه ساز پرواز

این بازی نه‌ تنها به غربی‌ ها دیدی از جنگ هوایی جبهه شرقی ارائه می‌داد (‌یکی از جنبه‌ هایی که از نظر درگیری در این سوی دیوار برلین کمتر شناخته شده است)، بلکه توانست تعادل خوبی بین شبیه‌ سازی دقیق و سرگرمی ایجاد کند. نسخه اصلی سال ۲۰۰۱ احتمالاً هنوز هم بهترین بازی این مجموعه است، اما Cliffs of Dover با مضمون Battle of Britain نیز عالی است.

بازی FALCON 4.0

بازی شبیه ساز پرواز

این بازی بیشتر برای کتابچه راهنمای غول‌ پیکرش – که اغلب بهترین کتاب راهنمایی است که تاکنون چاپ شده – معروف است و به راحتی می‌ توان فراموش کرد که Falcon 4.0 برای ارتقاء های تصاویری که بیش از یک دهه ماندگار بودند یک شبیه‌ سازی شگفت‌ انگیز بود (و زمانی که از دست رفتند، اصلاح‌ کنندگان شروع به ادامه این روند کردند).

بازی DCS

بازی شبیه ساز پرواز

یکی دیگر از بازی‌ های عالی در مجموعه به جای یک بازی انفرادی، Digital Combat Simulator است که وقتی صحبت از نمایش دقیق مبارزات هوایی و فناوری پیش برنده آن می‌ شود، بسیار قابل احترام و ستودنی است. این بازی مناسب افراد ترسو نیست، مانند ویدیوی معروفی که در بالا نمایش داده شده است. اینکه کدام DCS بهتر است بستگی به این دارد که بخواهید با کدام هواپیما پرواز کنید، زیرا هر نسخه به شبیه‌ سازی تنها یک هواپیما اختصاص داده می‌ شود.

بازی شبیه‌ سازی پرواز مایکروسافت

بازی شبیه ساز پرواز

جدیدترین شبیه‌ ساز پرواز یک شگفتی مدرن است. البته، این شبیه‌ سازی پرواز بسیار دقیق است -نکته این پست هم همین است- اما توانایی ترسیم کل سیاره، دستاوردی است که هرگز نمی‌ توانستیم به آن فکر کنیم. به این ترتیب، اگر تنها کاری که می‌ خواهید انجام دهید پرواز است (می‌ خواهید حین پرواز به کسی یا چیزی شلیک نکنید) هیچ راه بهتری برای انجام این کار وجود ندارد.

بازی MIG ALLEY

بازی شبیه ساز پرواز

Mig Alley که امروزه فراموش شده است، درست مانند جنگ کره است که براساس آن ساخته شده است، این بازی یک شبیه‌ سازی فوق‌ العاده از مبارزات جتی، با تصاویر پیشرفته و تیراندازی دو طرفه سریع بوده است. همچنین جعبه هنری را هم چک کنید.

بازی B-17 FLYING FORTRESS

بازی شبیه ساز پرواز

شبیه‌ سازی یک هواپیمای جنگنده تک نفره یک چیز مهم است، اما کنترل شما روی تمام خدمه بمب‌ افکن یک موضوع بسیار بلند پروازنه است. تنها چند بازی در چند دهه اخیر این امر را امتحان کرده‌ اند. اما کار Microprose سال ۱۹۹۲ هنوز بهترین آن‌ ها است.

بازی OVERLORD

یک بازی شبیه‌ سازی غیر قابل پیش‌ بینی از Rowan، یک استودیو کوچک بریتانیایی (همچنین مسئول ساخت Mig Alley)، Overlord سال ۱۹۹۴ به خاطر گرافیک فوق‌ العاده‌ اش (۶۰۰ x 400، ۴K زمان خودش است) و توانایی شما در پرواز با برخی از هواپیماهای واقعی جنگ Allied، به خصوص هواپیماهای حمله زمینی مانند Tempest بسیار چشمگیر و قابل توجه است.

بازی EF2000

بازی شبیه ساز پرواز

این نسخه از سال ۱۹۹۵ شاید بهترین بازی “میانه” این ژانر باشد، زیرا این یک شبیه‌ سازی پرواز مناسب و جدی است که با این وجود یادگیری آن بسیار آسان است و به طور کلی بسیار سرگرم‌ کننده است.

بازی RED BARON

بازی شبیه ساز پرواز

Red Baron یکی از اولین بازی‌ هایی است که مبارزه هوایی First World War را شبیه‌ سازی کرده است و برای دسترسی به آرکید به شهرت رسیده است. همچنین دانشنامه درون بازی عالی‌ ای دارد، چیز بزرگی در دهه ۹۰ که متأسفانه این نوع بازی را در قرن ۲۱ از دست دادیم. بهترین بخش آن حالت کمپین تک نفره بوده است، که در آن خلبانان در خط مقدم جنگ و در صف کنار هم پرواز می‌ کنند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یازده =