بهترین بازی های شوتر (FPS) رایگان

بازی شوتر رایگان

چند سال پیش، پیدا کردن بازی شوتر رایگان که MMORPG نباشند سخت بود و شوترهای اول‌ شخص رایگان خوب تقریباً وجود نداشت. آن تعداد کم بازی‌هایی هم که وجود داشتند از منابعی که کمتر معتبر و مشهور بودند ارائه شده و معمولاً خطاها و مشکلات اتصال بسیاری را تجربه می‌کردند. باتوجه به اینکه بازی‌های بتل رویال مزیتی را برای بازی‌های رایگان ارائه می‌دهند، اما استودیوهای AAA (استودیوهایی که بازی‌هایی با بودجه کلان می‌سازند) بازی‌های با کیفیت و رایگان FPS را عرضه کردند.

بازی‌هایی مانند Warframe راه را برای بازی‌های Apex Legends و Call of Duty: Warzone هموار کرد. حالا، بازیکنان گزینه‌های زیادی برای انتخاب بهترین بازی‌های FPS رایگان دارند، همچنین می‌توانند از بین سیستم‌های عامل اندروید و iOS و همچنین کنسول‌های Xbox و پلی‌ استیشن یکی را انتخاب کنند. ما در این مقاله بهترین بازی‌ های FPS رایگان را جمع‌ آوری کردیم تا احیاناً از گزینه‌ای غافل نشوید. هریک از این بازی‌ها را می‌توانید در فروشگاه بازی مربوطه در هر یک از سیستم‌های عامل مذکور پیدا کنید.

بازی Splitgate

بازی شوتر رایگان
بازی Splitgate

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۵، پلی‌ استیشن ۴، Xbox Series X ،Xbox One و رایانه شخصی

بازی Splitgate خود را به‌ عنوان “Halo meets Portal” تبلیغ کرده و این بهترین راه برای توصیف بازی است. این بازی یک شوتر سریع و عرصه‌ای است که در آن شما و بقیه باید پورتال‌هایی را ایجاد کنید که در آن از جناح حمله کنید، تغییر مکان دهید و بسیار سریع در اطراف نقشه بچرخید.

این مفهوم به تنهایی باعث می‌شود بازی ارزش بررسی را داشته باشد. اما زمانی که واقعاً حس کردید این بازی چقدر خوب است، برای مسابقات مختلف آن به بازی می‌چسبید. با این حال، بازهم باید باهوش باشید. پورتال‌ها می‌توانند روی سطوح خاصی قرار بگیرند، پس نمی‌توانید آن‌ها را کنار بزنید تا خود را از وضعیت بد خارج کنید. درحالی که اکثر تجربیات شوتر بسته به سرعت شلیک شما می‌تواند زنده بماند یا بمیرد، اما Splitgate با مکانیک پورتال خود زمین بازی را کمی یکنواخت کرده است.

موقعیت‌ یابی همیشه عامل اصلی در بازی‌های FPS بوده است، اما این سطح جدید از ابعاد و استراتژی که پورتال‌ها به این ژانر ارائه کرده‌ اند باعث می‌شود تاکتیک‌ها مهم‌تر از بازتاب‌های سریع باشند. اگر به قدر کافی باهوش باشید، می‌توانید روی دشمنانتان بیافتید، آن‌ها را بکشید و وقتی یک درگیری مستقیم با پیروزی شما به پایان رسید به سلامت به مکان امن خود بازگردید. سلاح‌ها در سطح رضایت‌ بخشی قرار دارند، حرکت‌ها محکم هستند، هدف‌ها دقیق هستند و همه‌ چیز عادلانه به نظر می‌رسد. حتی وقتی ضربه می‌خورید، الهام می‌گیرید که در تلاش بعدی از پورتال به شیوه جدیدی استفاده کنید.

بازی Apex Legends

بازی شوتر رایگان
بازی Apex Legends

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۵، Xbox Series X، پلی‌ استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی

چند سالی از زمانی که Respawn Entertainment بازی عالی Titanfall 2 را عرضه کرد می‌گذرد، یک بازی شوتر چند نفره عالی که بازی‌های تیراندازی را با تانک‌های بزرگ و رونده که قدرت شلیک مرگباری داشتند ترکیب می‌کرد. به جای ایجاد یک دنباله کامل، این استودیو Apex Legends رایگان را عرضه کرد، بازی بتل رویالی که از ظاهری مانند Call of Duty: Warzone برخوردار بود. تنها تفاوت این بود که می‌توانید به‌ عنوان یکی از ۱۳ اسطوره بازی کنید که هریک توانایی منحصر به‌ فرد خود را دارند.

Apex Legends که روی نقشه عظیمی پر از گروه‌های دو یا سه نفره ساخته شده، شبیه بازی بتل رویالی است که برای افرادی ساخته شده که معمولاً از این سبک لذتی نمی‌برند. هنوز دایره‌ای وجود دارد که در موقعیت شما تنگ و تنگ‌تر می‌شود، اما اگر جایی که در آن قرار گرفتید را دوست ندارید، می‌توانید دستگاهی پیدا کنید که مجدداً شما را به هوا برگرداند. اگر خیلی زود کشته شدید، هم تیمی‌هایتان هنوز شانس این را دارند که “پرچم” شما را بازیابی کرده و شما را در ایستگاه ویژه پزشکی زنده کنند.

این تغییرات در بالای نقشه زیبا و متنوعی قرار داده شده و کنترل‌های سلاح‌های سریع Respawn با تمام قوا باز گشته است. این بازی Titanfall 3 نیست، اما باز هم عالی است. در واقع، Apex Legends در اولین ماه عرضه خود بیش از ۵۰ میلیون بازیکن را به خود جذب کرده و درحال حاضر یکی از بهترین بازی‌های شوتر پلی‌ استیشن ۴ است که می‌توانید پیدا کنید.

بازی PUBG Mobile و PUBG Lite

بازی شوتر رایگان
بازی PUBG Mobile و PUBG Lite

پلتفرم ها: iOS، اندروید و رایانه شخصی

PlayerUnknown’s Battlegrounds در ابتدا دنبال کنندگان زیادی در رایانه شخصی و سپس Xbox One و پلی‌ استیشن ۴ پیدا کرد. با این حال، بازی رایگان PUBG Mobile نسخه جایگزین خوبی برای هرکسی که به دنبال انجام بازی بتل رویال در حال حرکت بود ارائه کرد. این بازی ترکیبی از دکمه‌های مجازی و استیک‌ها برای ایجاد تجربه تیراندازی بسیار بهتر از چیزی که در واقع هست استفاده می‌کند.

با وجود کنترل‌های حرکتی اختیاری، می‌توانید شلیک‌های خود را بهتر تنظیم کنید تا با یک تفنگ تک‌ تیرانداز به خوبی دورترین هدف‌ها را هم نابود کنید. PUBG Mobile نیز مانند خواهر و برادرهای بزرگ‌تر خود از مسابقات دو نفره و تیمی پشتیبانی می‌کند. چت صوتی درون بازی به شما کمک می‌کند قبل از نزدیک شدن به یک منطقه جدید، با هم تیمی‌های خود هماهنگ شوید.

شما می‌توانید بازی PUBG Mobile را هم از دیدگاه اول‌ شخص و هم سوم شخص بازی کنید. حتماً نیازی نیست با تلفن همراه خود این کار را انجام دهید. ناشر Tencent ابزار شبیه‌ سازی خود را ساخته و در نتیجه می‌توانید از رایانه شخصی با یک ماوس و کیبورد بازی کنید. البته که همان وفاداری کامل PlayerUnknown’s Battlegrounds وجود ندارد، اما بازی کاملاً رایگان و به همان اندازه اعتیادآور است.

Tencent اخیراً دسترسی به PUBG Lite خود را گسترده کرده تا هرکسی در هر نقطه دیگری به غیر از آمریکای شمالی هم بتواند به بازی دسترسی داشته باشد. این بازی در ابتدا محدود به تایلند بود، این جایگزین رایگان برای نسخه رایانه شخصی اصلی، نیازهای سیستم مالیاتی بیشتر را هم رفع کرده و کار برای سیستم‌های قدیمی راحت‌تر می‌شود. اگر به خاطر قدیمی بودن دستگاهتان مجبور شده‌ اید نسخه موبایلی را بازی کنید، PUBG Lite شاید همان چیزی باشد که دنبالش هستید. به همین ترتیب، اگر هدست ۲۰۱۴ تنها گزینه موجود باشد، PUBG Mobile Lite مناسب شما خواهد بود.

بازی Call of Duty: Warzone

بازی شوتر رایگان
بازی Call of Duty: Warzone

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۵، Xbox Series X، پلی‌ استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی

پس از تلاش سال ۲۰۱۸ برای استفاده از حالت بتل رویال، برای فروش بازی Call of Duty 60 دلاری، Activision با عرضه بازی کاملاً رایگان ما را شگفت‌ زده کرد. Call of Duty: Warzone حالتی کلی است که برای انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare سال ۲۰۱۹ طراحی شده است.

نشت اطلاعات، بازیکنانی که برای بازی‌ها هزینه پرداخت می‌کنند را به خوبی از چیزی که قرار است عرضه شود مطلع کرد. نکته مهم این بود که نیازی به خرید نبود. این یک حرکت شگفت‌ انگیز و تعجب‌ آور بود که باعث شد بازی بتل رویال Activision در ۱۰ روز اول، حدود ۳۰ میلیون کاربر را به سمت خود بکشاند. شاهکاری که شروع کار شگفت‌ انگیز Apex Legends از EA را تکرار کرد.

اما Warzone فراتر از Call of Duty: Battle Royale است. دو حالت بازی در بسته‌های کاملاً رایگانی قرار گرفته‌ اند، Battle Royale و Plunder. مورد اول تقریباً همان چیزی است که انتظارش را دارید، با جعبه‌های شبیه به ماشین که به تیم‌ها اجازه می‌دهد دوستان کشته شده خود را زنده کرده و از قتل‌های وحشتناک در امان بمانند.

از سوی دیگر، Plunder در همان نقشه رخ می‌دهد و امکان پخش شدن نامحدود را ایجاد می‌کند. هدف در اینجا جمع‌آوری پول از جعبه‌ها، مأموریت‌های هدف‌دار، بازیکنان دیگر و چیزهایی مانند ایردراپ (منظور تجهیزاتی است که از آسمان می‌افتد و رایگان است) تصادفی و هواپیماهای سقوط کرده است. از تلاش تیم‌های دیگر جلوگیری کنید تا پول آن‌ها را به دست آورده و برای خودتان کنید. این یک شورش مطلق است که به این بازی رایگان کمک می‌کند جایگاهی در لیست بهترین بازی‌های Call of Duty پیدا کند.

بازی Valorant

بازی شوتر رایگان
بازی Valorant

پلتفرم ها: رایانه شخصی

Riot Games با سبک ژانر رایگان بیگانه نیست. این بازی قبل از حرکت به سمت بازی‌های موبایلی، تاریخچه غنی در League of Legends دارد. Valorant آخرین تلاش این استودیو است و اگرچه ریشه‌های MOBA استودیو را حفظ می‌کند، اما اکشن اول‌ شخصی را به این ترکیب اضافه می‌کند. ترکیب MOBA-FPS به تازگی آغاز شده و فصل دوم رقابتی آن چند روز پیش شروع شده و حالت بازی مرگ و موارد دیگر را برای بازی به ارمغان آورده است.

بازی Valorant وجه اشتراک بیشتری با Counter-Strike: Global Offensive و Overwatch نسبت به Apex Legends یا PUBG دارد. بازی اصلی نوعی جستجو و تخریب است، که در آن هدف یک تیم کاشتن بمب است و هدف تیم دیگر خنثی‌ سازی آن است. راندهای بازی در عرضه چند دقیقه تمام شده و شما قبل از اتمام مسابقه، چند راند بازی می‌کنید. گیم پلی قهرمان محور Valorant باعث شده هر راند جذاب باشد، زیرا شما توانایی‌های منحصر به‌ فردی دارید که به پیروزیتان کمک می‌کند. Valorant ایده‌های جدید زیادی ارائه نمی‌دهد، اما بازهم جدا از ژانر بتل رویال، یک بازی FPS رایگان عالی محسوب می‌شود.

بازی Deceit

بازی شوتر رایگان
بازی Deceit

پلتفرم ها: رایانه شخصی

برخلاف اکثر بازی‌های موجود در این لیست، Deceit بیشتر یک بازی سبک ترسناک یا هیجان‌ انگیز است تا یک بازی که بر هدف‌گیری و سرعت واکنش سریع متمرکز باشد. به این بازی به‌ عنوان نسخه FPS از Among Us نگاه کنید. فقط این بازی مدت‌ها قبل از اینکه در اینترنت موفق شود عرضه شده بود.

محیط اصلی بازی این است که شما به یک گروه ملحق می‌شوید که در آن حدود یک سوم بازیکنان به‌ طور تصادفی با ویروس خاصی آلوده شده‌ اند که به آن‌ها اجازه می‌دهد به هیولا تبدیل شده و انسان‌ها را نابود کنند. اما چیزهایی فراتر از یواشکی گشتن و منتظر زمان مناسب برای حمله ماندن وجود دارد. راندها با خاموشی‌هایی تمام می‌شوند که در آن این افراد آلوده، فرصت تبدیل و حمله، بدون دیده شدن را دارند.

بازیکنان عادی باید اهدافشان را کامل کنند تا منطقه بعدی نقشه را قبل از تمام شدن زمان و مردن همه افراد، باز کنند. برای انجام این کارها اغلب به چند نفر نیاز است، پس افراد آلوده باید اعتماد بازماندگان را جلب کرده و در عین حال فرار کرده و بسته‌های خون روی نقشه را مصرف کنند تا شکل هیولایی خود را قوی کنند. اگر کسی به یک هیولا مشکوک شود و به قدری به آن شلیک کند که او از پا بیفتد، بقیه اعضای تیم باید درباره اینکه به او حمله کنند تا کاملاً کشته شود یا اجازه دهند دوباره زنده شود، رأی دهند.

بازی Quake Champions

بازی شوتر رایگان
بازی Quake Champions

پلتفرم ها: رایانه شخصی

Id Software پادشاه بازی‌های شوتر اول‌ شخص است و در دهه ۹۰ نقش مهمی را در توسعه این بازی‌ها ایفا کرده است. به جز Quake، تعداد کمی از بازی‌های آن زمان تأثیرگذار بوده‌ اند. این شوتر سریع، واکنش و مهارت را در رأس همه مهارت‌ها قرار داده است و به یک بازی ورزش الکترونیکی معروف تبدیل شد و دنباله‌های متعددی دریافت کرد. با Quake Champions که در آگوست سال ۲۰۱۸ رایگان شد، Id اکشن Quake کلاسیک را با سرعتی که فقط در رایانه شخصی امکان‌ پذیر است ارائه داد.

برخلاف اکثر آثار جدید استودیوها، این بازی در کنسول‌ها در دسترس قرار نگرفته است. برای اجرای این بازی به یک سیستم قدرتمند نیاز دارد، Id Software پیشنهاد می‌دهد حداقل از یک رم ۱۶ گیگابایتی و پردازنده گرافیکی AMD R9 290 استفاده کنید. می‌توانید با پولی که قرار بود برای بازی بپردازید و اکنون این اتفاق نیفتاده رایانه خود را ارتقاء دهید.

Quake Champions دارای انواع حالت‌های مختلف بازی است. شامل مسابقات مرگ سنتی و دوئل‌های یک در مقابل یک و دو در مقابل دو و همچنین شامل ترکیبی از سلاح‌های کلاسیک و جدید است. اگر طرفدار بازی‌های دیگر Id هستید، حتی می‌توانید Doomslayer از مجموعه Doon و B.J. Blazkowicz از مجموعه Wolfenstein را هم بازی کنید. با این حال، Quake Champions نیز یک بازی منحصر به‌ فرد است، پس بهتر از قبل از پیدا کردن مسابقه، چند دقیقه منتظر بمانید.

بازی Paladins: Champions of the Realm

بازی شوتر رایگان
بازی Paladins: Champions of the Realm

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۴، Xbox One، رایانه شخصی، سوییچ و MacOS

Overwatch از Blizzard همچنان سلطان ژانر چند نفره “شوتر قهرمان” است. اما بازی Paladins: Champions of the Realm از Hi-Rez Studio جایگزین خوبی برای افرادی است که نمی‌خواهند قبل از شروع بازی مبلغ ۴۰ دلار را خرج کنند. درست مانند Overwatch، شما از بین ده‌ها شخصیت مختلف که در کلاس‌های مختلفی از جمله آسیب، حمله از جناح، پشتیبانی و خط مقدم قرار گرفته‌ اند انتخاب می‌کنید.

هریک سبک متفاوتی از بازی را ارائه می‌دهند که به تیم شما در پیروزی کمک می‌کند. مثلاً Grover درخت مانند می‌تواند با تبر خود آسیب‌های سنگینی وارد کند و متحدان نزدیک به خود را بهبود بخشد و Pip حیله‌گر می‌تواند از معجون‌های انفجاری برای غافلگیر کردن دشمنان استفاده کند.

برخلاف کلاس‌ها و توانایی‌هایی که در Overwatch ارائه می‌شود، Paladins به شما کمک می‌کند قهرمان‌های خود را با استفاده از سیستم ساخت سفارشی‌ سازی کنید. همچنین لوداوت های از پیش ساخته برای کسانی که به دنبال شروع مسابقه با شانس خوبی برای مشارکت هستند و همچنین سه حالت مختلف – Siege، Onslaught و Team Deathmatch – وجود دارد. شما فرصت‌های زیادی برای آزمایش توانایی‌ها دارید.

بازی Team Fortress 2

بازی شوتر رایگان
بازی Team Fortress 2

پلتفرم ها: رایانه شخصی، لینوکس و MacOS

گرافیک‌های زیبا و سیستم کلاس‌ بندی متعادل Team Fortress 2 باعث شده این بازی برای گیمرهای معمولی و حرفه‌ای جذاب شود. بیش از هفت سال پس از آغاز راه‌ اندازی، یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های بازیکنان در استیم را به خود اختصاص داده است. این بازی ترکیبی ثابت از مبارزه سریع و استراتژی شدیدی است که در آن هریک از نه کلاس بازی نقاط قوت و ضعف خود را نشان می‌دهند.

حالت‌های بازی بسیار ساده هستند. در ابتدا دو تیم در مقابل هم قرار می‌گیرند تا یک گاری را حرکت دهند، امتیازات منتخبی بگیرند و یک کیف را بدزدند. ماهیت بازی بسیار رقابتی است، اما بازهم برای تمام سطوح مهارتی مناسب است. مانند بسیاری از عناوین چند نفره، این بازی هم درباره استفاده از نقطه‌ ضعف بازیکنان حین محافظت از خودتان است، اما در عین حال طنز متمایزی را برای برند Team Fortress به همراه دارد. تعداد کمی از بازی‌ها در طول این سال‌ها اینطور پیش رفته‌ اند و صادقانه بگوییم فقط تعداد معدودی از آن‌ها موفق شده‌ اند.

بازی Crossfire

بازی شوتر رایگان
بازی Crossfire

پلتفرم ها: رایانه شخصی

اگر در اواسط دهه ۰۰ میلادی، وارد میدان بازی‌های رایانه‌ای شده باشید، احتمالاً به نوعی با Crossfire آشنا شده‌ اید. باوجود انواع بازی‌های خارجی که از کشورهایی مانند ژاپن و کره می‌ آمدند، این بازی در بین موجی از بازی‌های مختلف F2P برجسته شد. Crossfire پاسخ کره‌ای به Counter-Strike بود، تا جایی که زمانی بزرگ‌ترین بازی جهان با حدود ۶۶۰ میلیون بازیکن بود. این روزها دیگر این بازی یک عنوان شناخته شده در غرب نیست، اما مشارکت Remedy Entertainment در CrossFire X آینده قرار است این موضوع را تغییر دهد.

اما اگر ترجیح می‌دهید تا اواخر سال منتظر نمانید تا ببینید CrossFire قرار است چطور باشد، پس باید به CrossFire West بازگردید. نام اصلی نسخه‌های جدید ادغام شده اتحادیه اروپا/ ایالات‌متحده بازی. CrossFire West همه ویژگی‌های یک کلون Counter-Strike را دارد. اگرچه با توجه به استانداردهای امروزی بازار بازی‌ها، زیباترین شوتر تاکتیکی نیست، اما سال‌ها خدمات به همراه بیش از ۳۰ حالت، برای بازی در دسترس هستند.

در اکثر موارد، Black List در مقابل Global Risk است، اما حالاتی مانند Horror Hide و Mutant Escape گاه‌ به‌ گاه همه‌ چیز را باهم ترکیب می‌کند. اگر می‌خواهید چیزهای مرده را از بین ببرید، حالت زامبی طبقه‌ای نیز وجود دارد. البته، تمرکز روی اسکین ها و درآمدزایی به این معنا است که این FPS نظامی خانه‌ای برای طرفداران مد است.

بازی Black Squad

بازی شوتر رایگان
بازی Black Squad

پلتفرم ها: رایانه شخصی

گاهی، فقط می‌خواهید به اصول ریز و درشت شوترهای اول‌ شخص بپردازید: تیراندازی. NS Studio با بازی Black Squad، یک تجربه چند نفره بی‌وقفه پیچیده و دقیق را ایجاد کرده که برای طرفداران عناوین اولیه Call of Duty و Counter-Strike: Global Offensive مناسب است. این بازی سبک‌ها و توانایی‌های مختلفی را برای بازیکنان مختلف ارائه می‌دهد و به‌ گونه‌ای است که بازیکنان حس می‌کنند پیشرفت می‌کنند و به تیم خود کمک می‌کنند.

کشتن منجر ایجاد جلوه صوتی فوق‌العاده و پاشیدن خون روی دیوارهای اطراف می‌شود، پس شکی باقی نمی‌ماند که آیا هدفتان مرده است یا خیر. Black Squad وعده داده که هیچگونه مکانیک “پرداخت برای پیروزی” وجود نخواهد داشت و هیچ تراکنش متمرکز بر گیم‌ پلی هم وجود ندارد. در عوض، می‌توانید از طریق ارز درون بازی هر چیزی را به دست آورده و پول اضافی را خرج آیتم‌های آرایشی خاص مانند اسکین های سلاح کنید. با وجود رم پیشنهادی ۴ گیگابایتی و حداقل مشخصات مورد نیاز که تنها یک پردازنده گرافیکی GTX 560 است، می‌توانید بازی را روی تمام دستگاه‌ها به جز دستگاه‌های خیلی قدیمی اجرا کنید.

بازی Warface

بازی شوتر رایگان
بازی Warface

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۴، Xbox One، رایانه شخصی و سوییچ

Crytek نزدیک به دو دهه به توسعه شوترهای اول‌ شخص می‌پردازد و تجربه این شرکت با بازی‌های جذاب و پر زرق‌ و برقی نشان داده شده است که در کنسول هم به اندازه رایانه خوب هستند. Warface رایگان در رایانه شخصی، پلی‌ استیشن ۴، Xbox ONE در دسترس بوده و اخیراً هم در نینتندو سوییچ همه‌ کاره در دسترس قرار گرفته است.

رویکردهای مبتنی بر طبقه، تیم‌ها را مجبور می‌کند که باهم کار کنند. برای مثال مهندسان می‌توانند زره هم تیمی‌های خود را تعمیر کنند، درحالی که پزشکان می‌توانند آسیب‌های شدید ناشی از شاتگان در فاصله نزدیک را التیام بخشیده و درمان کنند.

اکثر شوترهای اول‌ شخص رایگان به صورت انحصاری روی بازی‌های چند نفره رقابتی تمرکز می‌کنند، اما Warface همچنین دارای حالتی است که برای تکمیل مأموریت‌ها و بازی‌های تیمی به شما پاداش می‌دهد. این حالت برای بازیکنان جدید یک آموزش هم دارد که طبقات مختلف را یاد بگیرند. اگر تصمیم گرفتید به صورت آنلاین در مقابل بازیکنان دیگر بازی کنید، می‌توانید این کار را در حالت‌های سنتی مبتنی بر کشتن و هدف محور انجام دهید و حالت بتل رویال هم در اواخر سال ۲۰۱۷ به بازی اضافه شده است. این بازی که مجهز به CryEngine استودیو Crytek است، یکی از جذاب‌ترین بازی‌های رایگان محسوب می‌شود، اما مشخصات رایانه شخصی پیشنهادی آن کم و مناسب است.

بازی The Cycle

بازی شوتر رایگان
بازی The Cycle

پلتفرم ها: رایانه شخصی

اگر به دنبال چیزی هستید که از بازی‌های FPS دیگر متفاوت باشد، احتمالاً The Cycle ارزش چک کردن و بررسی را دارد. این بازی انحصاری Epic Games Store بوده و توسط YAGER of Spec Ops: The Line و Dreadnought منتشر و مشهور شده است.

بازی The Cycle یک شوتر چند نفره PvPvE مأموریت محور منحصر به‌ فرد است. شما وارد مسابقه شده و باید مأموریت‌های بیشتری را نسبت به بازیکنان دیگر در آن سیاره و قبل از اینکه ساکنان بیگانه یا بازیکنان دیگر شما را بکشند، تکمیل کنید. شما می‌توانید با انجام کارهایی مانند دزدیدن ابزارهای خودکار آن‌ها درحالیکه دورتر هستند یا کار با همدیگر به وسیله علامت دادن به هم تیمی یا نجاتشان از خطر برای ضربه زدن بیگانگان از پشت، کارهای آن‌ها را خراب کنید.

The Cycle هنوز در حال توسعه است. این بازی در سپتامبر سال ۲۰۱۹ وارد فضای F2P شده است. این بازی حرکت شجاعانه‌ای است که فرمول بتل رویال را به نفع چیزی کاملاً متفاوت کنار گذاشته است، اما اگر از جنگیدن برای پیروزی و K/DA ساده خسته شده‌ اید، The Cycle ارزش امتحان کردن را دارد. این بازی به کمک شما نیاز دارد.

بازی Planetside 2

بازی شوتر رایگان
بازی Planetside 2

پلتفرم ها: رایانه شخصی و پلی‌استیشن ۴

Planetside 2، با وجود نبردهای گسترده و سه جناح مختلف، از شوترهای اول‌ شخص هرروزه پیشی گرفته است. هرکاری که بازیکن انجام می‌دهد بر موفقیت جناحش در نبرد تأثیر می‌گذارد، از کشتن دشمنان تا خرید وسایل نقلیه و به دست گرفتن نقاط تحت کنترل دشمن، همه آن‌ها در مقیاس بسیار وسیعی رخ می‌دهد و از انیمیشن‌های ناب و درخت مهارت‌های استثنائی برخوردار است.

نبردهای متنوع تضمین می‌دهد که هیچ دو مسابقه‌ای شبیه به هم نیستند، بازیکنان در نبردهای تانکی سفارشی یک دقیقه‌ای روبروی هم قرار می‌گیرند و مبارزات آتشین شهری و حملات هوایی در رده بعد قرار می‌گیرند. همه این‌ها، این فرصت را به بازیکن می‌دهند تا سلاح‌ها، دستاوردها، مهارت‌ها و دیگر اجزا را از طریق سیستم سطح‌ بندی بصری بازی باز کند.

بخش اصلی Planetside 2 حول محور مناطق مهم و گرفتن منابع اصلی و صدها بازیکنی می‌چرخد که در نبردهای چند روزه و هفته‌ای باهم مبارزه می‌کنند. تغییر روند بازی مستلزم کار گروهی است و گاهی داشتن پست ضعیف چندان بد نیست.

بازی MechWarrior Online

بازی شوتر رایگان
بازی MechWarrior Online

پلتفرم ها: رایانه شخصی

روند مشابه شوترهای مدرن، سرعت است. مجموعه‌هایی مانند Call of Duty هرکاری که می‌توانستند انجام دادند تا گیم‌ پلی خود را سریع کنند و به بازیکن این توانایی را بدهند که از روی دیوارها بدود و حین پشتک زدن در هوا به دشمنان حمله کرده و ضربه بزنند. این باعث شده سرعت تقریباً شطرنجی MechWarrior Online بسیار بهتر و شاداب‌تر شود.

آخرین سری از مجموعه طولانی MechWarrior، نسخه آنلاین آن است که یک بازی رزمی وسیله نقلیه رایگان است که در آن بازیکنان با لباس‌های رباتی بزرگ خود حرکت می‌کنند. ده‌ها مکانیسم در چهار طبقه مختلف در بازی وجود دارد و طبقات مهم و سنگین به سبک بازی متکی هستند. مکانیسم‌های سبک‌تر سریع و پنهانی هستند، اما از نظر سلاح خیلی غنی نیستند، در صورتی که طبقات تهاجمی می‌توانند زرادخانه کاملی را در بر بگیرند.

بازیکنان می‌توانند مکانیسم خود را با سلاح‌هایشان شخصی‌ سازی کنند، اما تنوع زیاد مکانیسم‌ها هزینه‌بر است. اگرچه MechWarrior Online از نظر فنی رایگان است، اما مکانیسم‌ها برای استفاده باید خریداری شوند، این خرید می‌تواند به صورت ارز درون بازی یا ریز تراکنش‌ها باشد. مکانیسم‌ها بسته به اندازه گران‌تر می‌شوند و برخی از مکانیسم‌های سنگین تقریباً ۲۰ دلار قیمت دارند. این امر مانعی آزار دهنده برای یک بازی سرگرم‌ کننده محسوب می‌شود.

بازی Ring of Elysium

بازی شوتر رایگان
بازی Ring of Elysium

پلتفرم ها: رایانه شخصی

بازی‌های بتل رویال این روزها بسیار رایج هستند، اما Tencent با ارائه گزینه دیگری برای افرادی که علاقه‌ای به نابودی بازیکنان دیگر ندارند، فرمولی را در Ring of Elysium ترکیب کرده است: Escape (فرار). شما و سه بازیکن دیگر می‌توانید با سوار شدن در هلیکوپتر امداد و نجاتی که در میان طوفان عظیم روی کوهی برفی قرار دارد از مرگ حتمی – یا به خاطر آب‌ و هوا یا به خاطر بازیکنان دیگر – نجات پیدا کنید. برای مقابله با طوفان، می‌توانید از اسنوبرد استفاده کنید یا به سمت مقصد خود کایت‌ سواری کنید، اما باید مراقب کاهش دمایی که می‌تواند شما را به سمت قبرتان هدایت کند هم باشید.

Tencent با بازی‌های بتل رویال غریبه نیست، این شرکت مسئول انتشار بازی‌هایی مانند PUBG Mobile بوده و Ring of Elysium را در کارنامه خود دارد. بازی با تفنگ شاد و رضایت‌ بخش و یک سیستم موجودی ساده به شما کمک می‌کند تا اقدامات خوبی انجام داده و از منوهای مختلف دور بمانید و ساختار و محیط فوق‌العاده بازی بسیار متفاوت از محیط‌های شهری و جنگلی است که در بازی‌های بتل رویال مشابه دیده‌ ایم. در حال حاضر، این بازی تنها روی رایانه‌های شخصی در دسترس است.

بازی Counter-Strike: Global Offensive

بازی شوتر رایگان
بازی Counter-Strike: Global Offensive

پلتفرم ها: رایانه شخصی، لینوکس و MacOS

هیچ فهرستی از بهترین بازی‌های FPS بدون Counter-Strike کامل نمی‌شود. Counter-Strike: Global Offensive یکی از پیشگامان در صحنه بازی‌های رقابتی است که طی سال‌ها این ژانر را به اوج رسانده و مهارت و استراتژی را در صحنه‌های شوتر به ارمغان آورده و آن را به تازه‌ واردان رایانه‌های شخصی که به غواصی با دلفین‌ها و سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی عادت داشته‌ اند معرفی کرده است. همچنین حرکت به سمت فرمول F2P در اواخر سال ۲۰۱۸، دسترسی و موفقیت آن را افزایش داده است.

با این حال Counter-Strike: Global Offensive فروش سختی دارد. بازی‌هایی که در این ژانر خوب هستند، واقعاً خوب بوده و سقف مهارت‌ها را هدف‌دارتر از بازی‌های رقابتی دیگر ایجاد کرده‌ اند. برای یک مبارزه طولانی و طاقت‌ فرسا آماده شوید تا قهرمانان ورزش‌های الکترونیکی خود را به این صحنه بازگردانید. اما با وجود صحنه‌ای رقابتی که در حال شکوفایی است، پاداش‌ها برای هرکسی که صبر داشته باشد تا پیچیدگی‌های آن را یاد بگیرد آماده است. از همه مهم‌تر، تصاویر قدیمی بازی باعث شده بازی تقریباً روی تمامی رایانه‌ها قابل‌ اجرا باشد.

بازی Destiny 2

بازی شوتر رایگان
بازی Destiny 2

پلتفرم ها: پلی‌ استیشن ۵، Xbox Series X، پلی‌ استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی

Destiny 2 در حال حاضر عنوان برتر Bungie است و جدایی آن از Activision راه را برای F2P بودنش هموار کرد. با امتناع از باز کردن کیف پول خود به مجموعه کامل بسته‌های الحاقی و داستان‌های جانبی دسترسی پیدا نخواهید کرد، اما Destiny 2: New Light میزان گسترده‌ای از تجربه اصلی خود را ارائه داده است و حتی اجازه دسترسی کامل به میدان‌های نبرد PvP متنوع خود را هم می‌دهد.

اگر روزهای Halo 3 را از دست داده‌ اید، باید بدانید که بیشتر فرمول پیروزی Bungie به سری Destiny منتقل شده است و یک کلاسیک FPS شگفت‌ انگیز با قدرت فوق‌العاده را ایجاد کرده است. پس اگر می‌خواهید قبل از رسیدن The Master Chief Collection به ویندوز حس و حال Halo را تجربه کنید، Destiny ارزش امتحان کردن را دارد.

وارد مسیر داستانی PvE شوید و بقیه کارها را انجام دهید، یا فقط خم شده و به یک بازیکن با مهارت در PvE تبدیل شوید. در هر صورت، اجازه ندهید سال‌ها پیشرفت شما را از ورود به یکی از بزرگ‌ترین نقاط قابل بحث این نسل باز دارد.

بازی Call of Duty: Mobile

بازی شوتر رایگان
بازی Call of Duty: Mobile

پلتفرم ها: iOS، اندروید

قرارگیری “موبایل” در انتهای لیست بازی‌های معروف FPS دلیل بر بد بودن آن نیست. در واقع Call of Duty: Mobile بهترین انتخاب برای شوتر موبایلی است و حتی به تلفن‌های همراه هم محدود نشده است. درست مانند PUBG Mobile ،Tencent بازی Call of Duty: Mobile را با پشتیبانی کامل از شبیه‌ ساز هدفمند خود ساخته و کاری کرده که اجرای بازی با ماوس و کیبورد فوق‌العاده آسان باشد.

اما نکته مهم‌تر و بهتر این واقعیت است که Call of Duty: Mobile به همان چیزی بستگی دارد که در ابتدا باعث شد مجموعه‌های شوتر راه‌ اندازی شوند: اقدامات سریع و روان روی دسته‌ای از نقشه‌های نمادین و قابل تشخیص. بسیاری از نقشه‌های CoD 4 بازگشته‌ اند، عناوین مختلفی هم مشخص شده‌ اند و همین باعث شده هرگاه که دوست دارید به راحتی وارد آن شوید.

موارد خاص (مانند Zombies و Gun Game) رویدادهای محدود زمانی هستند، اما همیشه می‌توانید به مواردی مانند Team Deathmatch و Search & Destroy دسترسی داشته باشید. بهتر از آن اینکه حالت بتل رویال هم وجود دارد و باعث شده این بازی انتخابی خوب برای افرادی باشد که نمی‌توانند PUBG Mobile را کنترل کنند.

بازی Ironsight

بازی شوتر رایگان
بازی Ironsight

پلتفرم ها: رایانه شخصی

بازیکنان در ایجاد تمایز بین این بازی و Call of Duty فقط از طریق عکس‌هایی از صفحه، مطمئناً دچار مشکل خواهند شد. حتی بررسی‌هایی که در استیم انجام شده هم باعث می‌شود بازی یک کلون مقرون‌ به‌ صرفه به نظر برسد. این بازی اغلب با نسخه جدیدتر و به‌ روز شده Black Squad مقایسه می‌شود. این بازی می‌تواند چالش سرگرم‌ کننده‌ای برای بازیکنان وفادار COD تلقی شود.

Ironsight دقیقاً پایان سال ۲۰۱۹ راه‌ اندازی شد. انتشار این بازی مانند بسیاری از بازی‌های دیگر در تعطیلات رخ داد. این بازی از Wiple Games نسبتاً ناشناخته ساخته شد و Aeria Games همیشه حاضر در صحنه آن را منتشر کرد. به نظر می رسد Ironsight بزرگ‌ترین عناصر فرانچایز تیراندازی عمده Activision را گرفته و آن را با فرمول F2P (نه P2W) خرد کرده است. ما فکر می‌کنیم حتی نقشه‌ها هم شبیه به هم هستند.

برای انجام این بازی، شما نقش یکی از شخصیت‌های دو جناح را بر عهده می‌گیرید که بر سر منابع طبیعی باقیمانده کره زمین پس از یک فاجعه طبیعی مرگبار با هم مبارزه می‌کنند. انتخاب شما از تجهیزات در نبرد و همچنین انتخاب شما در هواپیماهای بدون سرنشین تاکتیکی ضروری است. این بازی مشخصات مورد نیاز کمی دارد و کاملاً مقرون‌ به‌ صرفه است. این بازی، یکی از آن بازی‌هایی است که برای همه قابل‌ دسترسی است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =