بهترین بازی های سفر در زمان

بهترین بازی سفر در زمان

بهترین بازی های سفر در زمان می توانند بازیکنان را به هر نقطه از جهان بازی، از جمله گذشته و آینده منتقل کنند. درحالیکه برخی از بازی ها از آن به عنوان یک مکانیک ساده برای امتحان مجدد دنیا استفاده می کنند، برخی دیگر از بازی های سفر در زمان وارد حفره های عمیق می شوند. سفر در زمان شامل حرکت از نقاط مختلف در زمان است. در بازی های ویدیویی، سفر در زمان می تواند به سادگی بازگرداندن گیم پلی یا به پیچیدگی پرش در فضا و زمان باشد. سفر در زمان به یک ژانر محدود نیست و اغلب به روش های مختلفی تغییر می کند. بدون شک، مردم عاشق سفر در زمان هستند. مدت ها است این نظریه بیان شده که سفر در زمان ممکن است.

سفر در زمان یکی از جذاب ترین محتواهایی است که اکثر مردم می خواهند موارد بیشتری از آن را در رسانه های سرگرمی محبوب خود ببینند. با وجود عناوین درخشانی که در طول چند سال به شکل جالبی از سفر در زمان استفاده کرده اند، بازی های ویدیویی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بازیکنانی که می خواهند بازی هایی با نمای شگفت انگیز از سفر در زمان را تجربه کنند، کافی است یکی از بازی های لیست زیر را امتحان کنند.

۱۵- بازی Back To The Future: The Game

بهترین بازی سفر در زمان Back To The Future: The Game
بازی Back To The Future: The Game

پلتفرم ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، Xbox 360 ،Xbox One، گوشی موبایل و رایانه شخصی

Back to the Future یکی از نمادین ترین فرانچایزهای فیلم تمام دورانی است که بر سفر در زمان تمرکز دارد. با این حال، اکثر مردم از بازی Back to the Future منتشر شده توسط Telltale که فصل جدیدی را به این فرانچایز مشهور اضافه می کند، خبر ندارند.

Back to the Future: The Game از فرمت اپیزودی استفاده می کند که در بازی های ماجراجویی وجود دارد و مورد اضافه شده جذابی به فرانچایز اصلی است. هیاهویی که Morty و Doc Brown در این عنوان ایجاد می کنند سرگرم کننده بوده و یک ماجراجویی جذاب را به وجود می آورد.

۱۴- بازی Braid

بازی سفر در زمان Braid
بازی Braid

پلتفرم ها: پلی استیشن ۳، Xbox 360 و رایانه شخصی

Braid یکی از خلاقانه و سرگرم کننده ترین عناوین تمام دوران است. داستان ترسناک بازی و مکانیک حل پازل عالی آن را به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل می کند که احتمالا مردم به این زودی فراموشش نمی کنند. بازگرداندن زمان برای درک راه حل معماها به عنوان شانس اول بازی برای کسب امتیاز است، اما داستان بازی به مرور باعث علاقمند شدن بازیکنان می شود. بازیکنانی که می خواهند باور کنند در بازی ویدیویی مهارت دارند قطعا هنگام چک کردن Braid دلایل خوبی برای انجام بازی پیدا خواهند کرد.

۱۳- بازی Dishonored 2

بازی سفر در زمان Dishonored 2
بازی Dishonored 2

پلتفرم ها: پلی استیشن ۴، Xbox One و رایانه شخصی

Arkane Studios پیوسته پیشرو ارائه تجارب شبیه سازی جامع و هیجان انگیز بوده است. Dishonored 2 نیز از این قاعده مستثنی نیست و مردم زیادی آن را به عنوان یک بازی برتر برای بازی های تحسین شده توسط منتقدان می شناسند.

سطحی که بازیکنان باید در اطراف Stilton Manor پرسه بزنند یکی از بهترین بخش های کل بازی است. بیشتر به این دلیل که مکانیک های سفر در زمان خلاقانه ای در این سطح وجود دارد که به بازیکنان اجازه می دهد در یک لحظه از گذشته به زمان حال سفر کنند.

۱۲- بازی EarthBound

بازی سفر در زمان EarthBound
بازی EarthBound

پلتفرم ها: SNES و Game Boy Advance

کنسول SNES خانه بسیاری از بازی های نمادین تمام دوران بوده است. یکی از این بازی ها EarthBound بود که به خاطر جذابیت و گیم پلی تخیلی اش راه خود را در قلب چندین گیمر عالی باز کرد. بازی با مسافر زمانی از آینده آغاز می شود که درباره وقایع آخرالزمانی نزدیک به Ness هشدار می دهد. در نهایت، نزدیک پایان بازی، فرد به عقب سفر می کند تا بتواند با شخصیت قهرمان – Giygas- بجنگد، جایی که او در آسیب پذیرترین حالت خود قرار دارد.

۱۱- بازی Ghost Trick: Phantom Detective

بازی سفر در زمان Ghost Trick: Phantom Detective
بازی Ghost Trick: Phantom Detective

پلتفرم ها: نینتندو DS و گوشی موبایل

Ghost Trick یکی از بازی های رده پایینی است که تاکنون ساخته شده است. ذهنیت کودکانه مجموعه Ace Attorney – Shu Takumi- در راس این عنوان رازآلود نوآورانه قرار داشت که از زمان عرضه، بسیاری از مردم آن را زیر نظر گرفتند.

شرم آور است، زیرا Ghost Trick: Phantom Detective یکی از عناوین تخیلی بود که از محتوای سفر در زمان به خوبی استفاده کرد. بازیکنان باید با تغییر رویدادها به عنوان روح و چند ثانیه قبل از مرگ، از قتل های ناگهانی پیشگیری کنند. موفقیت در انجام این کار به بازیکنان اجازه می دهد جریان زمان را تغییر داده و به حرکت روان و خوب داستان کمک کنند.

۱۰- بازی Blinx: The Time Sweeper

بازی سفر در زمان Blinx: The Time Sweeper
بازی Blinx: The Time Sweeper

پلتفرم ها: Xbox

Blinx: The Time Sweeper که به صورت انحصاری برای Xbox اصلی منتشر شد بر گربه ای انسان نما متکی است که می تواند به روش های مختلفی بر زمان تاثیر بگذارد. سفر در زمان با قابلیت افزایش سرعت زمان، کاهش سرعت زمان، توقف زمان و برعکس کردن رویدادها، بخش جدانشدنی بازی است.

زمانی گفته می شد که Blinx می تواند عنوان خوش یمنی برای Xbox باشد. اما در نهایت به خاطر نداشتن محبوبیتی به اندازه Master Chief، کنار گذاشته شد. این بدان معنا نیست که Blinx: The Time Sweeper یک بازی فوق العاده با ارزش بازپخش عالی نیست.

۹- بازی Quantum Break

بازی سفر در زمان Quantum Break
بازی Quantum Break

پلتفرم ها: Xbox One و رایانه شخصی

یک بازی اکشن-ماجراجویی انفجاری از یک داستان تخیلی توسط Remedy Entertainment منتشر شد. Quantum Break در سال ۲۰۱۶ برای رایانه شخصی و Xbox One منتشر شد. در ابتدا، دنباله ای برای Alan Wake بود تا به تمرکز بر سفر در زمان تغییر کرد.

این بازی از موتور منحصر به فرد Remedy برای رندرگیری گرافیک ها استفاده می کند. Quantum Break پرفروش ترین بازی ای بود که توسط مایکروسافت منتشر شد و متعلق به دوره ای از نسل گذشته بود. قدرت هایی مانند Time Vision و Time Echoes باعث شده اند این بازی به یک بازی عالی و فراگیر سفر در زمان تبدیل شود.

۸- بازی TimeSplitters 2

بازی سفر در زمان TimeSplitters 2
بازی TimeSplitters 2

پلتفرم ها: پلی استیشن ۲، Xbox و GameCube

شوترهای اول شخص اواخر دهه ۹۰ و اوایل ۲۰۰۰ سبک خاصی داشتند که بین بازیکنان معروف شده بود. برخی از سازندگان از GoldenEye 007 در تیم TimeSplitters 2 برای نینتندو ۶۴ بودند. مانند GoldenEye 007، بازی TimeSplitters 2 نیز شامل شخصیت های قابل بازی متعدد، حالت داستانی و حالت های چند نفره است.

امروزه، شوترهای اول شخص جزئیات زیادی دارند، اما تعداد کمی از آن ها مانند TimeSplitters 2 به سفر در زمان پرداخته اند. بی شک، اگر نسخه بازسازی TimeSplitters 2 نیز ایجاد شود، طرفداران بسیار هیجان زده می شوند.

۷- بازی Life Is Strange

بازی سفر در زمان Life Is Strange
بازی Life Is Strange

پلتفرم ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، Xbox 360 ،Xbox One، نینتندو سوییچ، موبایل و رایانه شخصی

ژانر ماجراجویی گرافیکی هرگز بیشتر از این محبوب نبوده است. با انتشار بازی های Telltale’s The Walking Dead and Batman: Enemy Within، این ژانر هنوز امیدوارکننده است. ماجراجویی مرحله ای Life Is Strange توسط Square Enix ساخته شد، یک تازه وارد در دنیای بازی های ماجراجویی مرحله ای. با این حال، سفر در زمان یک تم تکراری برای بازی های Final Fantasy شرکت Square Enix است و همین موضوع باعث شده سفر در زمان در بازی Life is Strange تا این حد عالی و یکپارچه باشد.

۶- بازی BioShock Infinite

بازی سفر در زمان BioShock Infinite
بازی BioShock Infinite

پلتفرم ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، Xbox 360 ،Xbox One، نینتندو سوییچ و رایانه شخصی

سفر در زمان در BioShock Infinite شما را وارد جهان های موازی می کند. “همیشه یک فانوس دریایی وجود دارد، همیشه یک مرد و همیشه یک شهر وجود دارد.” درک این موضوع که جهان های متفاوت به هم متصل بوده و اقدامات مهم هستند، در سراسر BioShock Infinite به چشم می خورد. شخصیت ها می توانند با استفاده از Tears در زمان سفر کنند. فقط دوقلوهای Lutece و Elizabeth می توانند Tears را ایجاد کنند، اما این پورتال های متناوب زمانی ممکن است بر همه شخصیت های بازی تاثیر بگذارند.

۵- بازی Radiant Historia: Perfect Chronology

بازی سفر در زمان Radiant Historia: Perfect Chronology
بازی Radiant Historia: Perfect Chronology

پلتفرم ها: Nintendo 3DS

مجموعه بازی The Radiant Historia پر از ماجراجویی های سفر در زمان است که هرگز از شگفت زده کردن دست برنمی دارد. Radiant Historia: Perfect Chronology نسبت به نسخه اصلی بازی بهبود پیدا کرده است، حتی اگر برخی آن را به عنوان یک انتشار مجدد ضعیف بدانند. این بازی در ابتدا یک بازی Nintendo DS بود و سپس راه خود را به سمت Nintendo 3DS باز کرد.

داستان بازی دارای عناصر سفر در زمان است که از نظر نوستالژیکی جذاب و برای تازه واردان سرگرم کننده هستند. Radiant Historia: Perfect Chronology یک نوع بازی را شستشو داده و مجددا عرضه می کند که در آن به شما اجازه داده می شود در زمان سفر کرده و نتایج خوبی بگیرید.

۴- بازی Prince Of Persia: The Sands Of Time

بازی سفر در زمان Prince Of Persia: The Sands Of Time
بازی Prince Of Persia: The Sands Of Time

پلتفرم ها: پلی استیشن ۲، GameCube ،Xbox ،Game Boy Advance و رایانه شخصی

قبل از اینکه یوبیسافت درگیر مجموعه تحسین برانگیز Assassin’s Creed شود، Prince Of Persia: The Sands Of Time یک بازی سفر در زمان برای این سازنده بود. The Prince می تواند با عقب بردن و کند کردن زمان بازی را پشت سر بگذارد. شما به دوره های مختلف سفر نمی کنید، اما خنجر خاصیت سفر در زمان دارد.

یوبیسافت در حال توسعه نسخه بازسازی Prince of Persia: The Sands of Time است که قرار است به زودی عرضه شود، این نسخه بازسازی می تواند فرانچایز را دوباره معرفی کند. گیم پلی بازی قدیمی شده و به همین دلیل زمان بازسازی آن فرا رسیده است.

۳- بازی Assassin’s Creed Series

بازی سفر در زمان Assassin's Creed Series
بازی Assassin’s Creed Series

پلتفرم ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، Xbox One، نینتندو سوییچ و رایانه شخصی

مجموعه Assassin’s Creed درباره مرور خاطرات اجدادی است که در DNA ذخیره شده است. برای بازیکن، این امر مساوی سفر در زمان و در دوره های مختلف است. ما شاهد مکان هایی چون The Holy Land قرن ۱۱۰۰، New York قرن ۱۷۰۰ و Ancient Egypt قبل از میلاد خواهیم بود. هر بازی یک ماجراجویی سفر در زمان متفاوت است و با این حال Animus به هیچ وجه یک ماشین سفر در زمان نیست. از آن برای خواندن کدهای DNA که قبلا ذخیره شده استفاده می شود.

۲- بازی Chrono Trigger

بازی سفر در زمان Chrono Trigger
بازی Chrono Trigger

پلتفرم ها: SNES، پلی استیشن، Nintendo DS، موبایل و رایانه شخصی

Chrono Trigger پیچیدگی های تحریف زمانی چندین بعدی را کاهش می دهد. به عبارت دیگر، درک سفر در زمان در Chrono Trigger آسان نیست. بازیکنان می توانند با استفاده از Gates به گذشته یا هر زمانی مانند قرون وسطی، حال، آخرالزمان و آینده سفر کنند. دنبال کردن Chrono Trigger که ابتدا برای Super Nintendo Entertainment System منتشر شد آسان نیست؛ با این حال، داستان احتمالا عمیق تر از هر بازی سفر در زمان دیگری است.

۱- بازی The Legend Of Zelda: Ocarina Of Time

بازی سفر در زمان The Legend Of Zelda: Ocarina Of Time
بازی The Legend Of Zelda: Ocarina Of Time

پلتفرم ها: Nintendo 64 و GameCube و Wii

سفر در زمان در مجموعه The Legend of Zelda بسیار رایج است، اما The Legend of Zelda: Ocarina of Time اولین بازی ای بود که سفر در زمان را در خود جای داد. The Legend of Zelda: Ocarina of Time به خاطر داستان سرایی رازآلودش به عنوان بزرگترین بازی در این لیست ظاهر شده است.

پس از یافتن سه Spiritual Stones و نواختن “Song of Time”، Link می تواند Master Sword را بگیرد. البته، Link برای استفاده از چنین سلاحی خیلی جوان است و به همین دلیل باید هفت سال در Sacred Realm صبر کند. پس از اینکه به یک نوجوان تبدیل شد، می تواند دوباره با قرار دادن Master Sword در Pedestal of Time به یک کودک تبدیل شود.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =