بهترین بازی های مشابه فورتنایت

بازی مشابه فورتنایت

فورتنایت یکی از محبوب ترین بازی های جهان است و دلیل آن هم مشخص است. پایگاه بازی گسترده است، بازی به روزرسانی های محتوایی منظمی دریافت می کند و این بازی به تعیین ژانر بتل رویال کمک کرده است. هرچند هجوم محتوای جدید ممکن است شما را از خسته شدن باز دارد، اما گاهی نیاز به استراحت دارید. اگر از دیدن رقص “Take the L” پس از شکست، خسته شده اید، شاید زمان آن باشد که بازی جدیدی را امتحان کنید، البته فقط برای مدتی کوتاه.

ما در این مقاله از سایت مرکز خرید بهترین بازی های مشابه Fortnite را گردآوری کرده ایم، در این گردآوری نه تنها به فرمت بتل رویال بلکه به مکانیک های ساخت در Fortnite نیز توجه کرده ایم. هرچند Fortnite یک بازی نسبتا منحصر به فرد است، اما عناوین مشابهی وجود دارند که نیازهای ما را به روش متفاوتی برآورده می کنند.

بازی Realm Royale

بازی مشابه فورتنایت
بازی Realm Royale

پلتفرم ها: رایانه شخصی (ویندوز مایکروسافت)، پلی استیشن ۴، Xbox One و نینتندو سوئیچ

ژانر: تیراندازی

سازنده: Hi-Rez Studios

ناشر: Hi-Rez Studios

تاریخ انتشار: ۵ ژوئن ۲۰۱۸

Realm Royale به عنوان یک بازی بتل رویال با سبک هنری مشابه، عنوانی مشابه است که همان کارهای رضایت بخش Fortnite را انجام می دهد. این عنوان که اسپین آف، شوتر قهرمانی Paladins: Champions of the Realm است، شوتر مدرن را با عناصر فانتزی در یک مبارزه اکشن تا رسیدن به مرگ ترکیب می کند.

گیم پلی بازی مشابه اکثر بازی های BR موجود در بازار است، اما تغییراتی دارد. بازیکنان باید یکی از پنج کلاس خاص را هنگام ورود به بازی انتخاب کنند: شکارچی، جنگجو، قاتل، مهندس یا جادوگر. هرچند تعداد کمی سلاح در بازی وجود دارد، اما بازیکنان می توانند با شمشیرهای بلند، تیرکمان ها و موارد دیگر هم مبارزه کنند.

نبردهای زیادی در اطراف Forges رخ می دهد، کارگاه هایی که در سراسر نقشه پراکنده هستند و به بازیکنان اجازه می دهند آیتم هایی که دوست ندارند را شکسته و سلاح های قوی تری بسازند (مانند ابزار نسبتا جدید Upgrade Bench بازی Fortnite). اگر از Fortnite به این بازی بیایید، حس آشنایی خواهید داشت، بسیاری از غرایز بتل رویالی شما در اینجا به شما کمک خواهند کرد. اما قبل از قضاوت درباره گیم پلی، مدتی به خودتان زمان دهید تا جزئیات ساخت سلاح های جدید و سیستم کلاس شخصیت ها را یاد بگیرید.

بازی Darwin Project

بازی مشابه فورتنایت
بازی Darwin Project

پلتفرم ها: رایانه شخصی (ویندوز مایکروسافت)، پلی استیشن ۴ و Xbox One

ژانر: ایندی

سازنده: Scavengers Studio

ناشر: Scavengers Studio

تاریخ انتشار: ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰

درحالیکه Fortnite هیچ توضیحی درباره مسابقات مرگبار ۱۰۰ نفره خود به بازیکنان نمی دهد، Darwin Project دنیای واضح تری دارد. در آینده دیستوپیایی این بازی، ازدیاد جمعیت منجر به تمرین مسابقات واقعی تلویزیونی سبک بتل رویال شده تا از توده های جمعیتی جلوگیری شود، درست مانند The Hunger Games.

تا ۱۰ نفر می توانند در یک مسابقه رقابت کرده و هدف درست مانند هر بتل رویال دیگری است: از رقبای خود پیشی بگیرید تا آخرین بازیکنی باشید که زنده می ماند. Darwin Project چند مکانیک دارد که باعث تمایز آن از سایر بازی های این سبک می شود. محیط این مسابقه برای همه بازیکنان به یک اندازه تهدید کننده است. دما ممکن است کاهش یابد و بازیکنان باید آتش روشن کنند تا زنده بمانند. برای این کار، باید برخی درختان را قطع کنند و متریال درست را جمع آوری کنند، درست مانند بازی Minecraft.

بازیکنان همچنین باید متریالی را در طول مسابقه جمع آوری کنند تا سلاح ها و آیتم هایی را بسازند. با این حال، منحصر به فرد ترین بخش این بتل رویال، نقش Director است. در هر بازی، یک بازیکن نقش ربات مجری مراسم را بر عهده گرفته و می تواند بازی را با تغییر محیط، تعویض مکان بازیکنان، ایجاد خطرات و موارد دیگر، تغییر دهد.

بازی Overwatch

بازی مشابه فورتنایت
بازی Overwatch

پلتفرم ها: رایانه شخصی (ویندوز مایکروسافت)، پلی استیشن ۴، Xbox One و نینتندو سوئیچ

ژانر: شوتر، استراتژی

سازنده: Entertainment

ناشر: Entertainment ،Square Enix

تاریخ انتشار: ۲۴ می ۲۰۱۶

Overwatch یک بازی بتل رویال است، یعنی یک شوتر تیمی که استراحت خوبی برای کسانی است که از انتخاب بازی های مختلف خسته شده اند. هر بازی یک جدال هدفمند ۶ نفر مقابل ۶ نفر است که شخصیت های جذاب را در مقابل همدیگر قرار می دهد. ۳۶ شخصیت بازی به ۴ کلاس تقسیم شده اند: حمله، دفاع، پشتیبانی و تانک. شاید ساخت یک تیم متشکل از شخصیت های run-n-gun مانند McCree کابوی تیزبین و تیرانداز و Genji نینجای سایبورگ، سرگرم کننده باشد، اما یک تیم باید در حد متعادلی باشد تا بتواند در صدر قرار گیرد.

شخصیت های پشتیبانی مانند Mercy و متخصصین دفاع مانند اقلیم شناس چینی و ماجراجو Mei- که با Endothermic Blaster دشمنان را منجمد می کند- به اندازه کل تیم مفید و مهم هستند. بازی صحنه های بسیار اکشن رقابتی دارد و به بازیکنان اجازه می دهد در حالات گیم پلی آزمایشی شرکت کنند. ارتباط هم در انتخاب تیم و هم استراتژی در میدان جنگ مهم است، پس Overwatch بازی خوبی برای ورود گیمرها است.

مدتی طول می کشد تا گیمرها سیستم کلاس بندی را یاد بگیرند و برای متخصص شدن در استفاده از شخصیت های خاص ممکن است به زمان زیادی برای کار با کنترلر نیاز باشد، اما یک برد آرام هنگامی که تیمی با شخصیت های خوب را پیدا کنید، تجربه بازی بسیار عالی است.

بازی PUBG: BATTLEGROUNDS

بازی مشابه فورتنایت
بازی PUBG: BATTLEGROUNDS

پلتفرم ها: رایانه شخصی (ویندوز مایکروسافت)، پلی استیشن ۴، Xbox One و Google Stadia

ژانر: شوتر، ایندی

سازنده: PUBG Corp

ناشر: Bluehole Studio. Microsoft Studios

تاریخ انتشار: ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷

هر مسابقه PUBG با ۱۰۰ بازیکن شروع می شود که از یک هواپیمای باری وارد یک جزیره متروکه عظیم می شوند و هیچ چیز به جز پیراهن و کوله پشتی ندارند. نقشه به شدت بزرگ بوده و کاوش آن زمان زیادی می خواهد، بنابراین وقتی که بدون دیدن دشمنتان مورد اصابت گلوله قرار می گیرید، همه چیز خیلی وحشیانه خواهد شد.

هیچ مکانیک ساختمانی در بازی وجود ندارد تا از شما محافظت کند. ممکن است خود را در آخرین منطقه امن در تلاش برای پیدا کردن کوچک ترین پوشش پشت یک تخته سنگ یا بوته کوچک پیدا کنید. درحالیکه کوچک شدن منطقه امن برای هر بتل رویالی ضروری است، اما PUBG به علاوه شامل مناطق خطرناک قرمز، مناطق هدف تصادفی نقشه است که در طول بازی بمباران می شوند.

سعی کنید در آن ها گیر نکنید. با وجود ارتقاء بسیاری از سلاح ها و چند گزینه درمانی مختلف، اگر به عنوان بازیکن جدید قرار است وارد بازی شوید، احتمالاً کمی طول می کشد تا به بازی عادت کنید. اما PUBG یکی از بازی های اصلی بتل رویال است و اگر طرفدار این ژانر باشید، قطعاً باید آن را انجام دهید.

بازی Call of Duty: Warzone

بازی مشابه فورتنایت
بازی Call of Duty: Warzone

پلتفرم ها: رایانه شخصی (ویندوز مایکروسافت)، پلی استیشن ۴ و Xbox One

ژانر: شوتر

سازنده: Infinity Ward

ناشر: Activision

تاریخ انتشار: ۱۰ مارس ۲۰۲۰

فرانچایز Call of Duty اخیرا با Warzone مجددا وارد عرصه بتل رویال شده است، یک حالت رایگان برای بازی Call of Duty: Modern Warfare است. در نسخه Warzone بتل رویال، حد معمول ۱۰۰ نفره به ۱۵۰ نفر افزایش یافته تا با ترکیب تیم های سه نفره سازگار باشد. هر تجربه ای با مکانیسم بازی Call of Duty، سلاح ها، امتیازات و لود اوت ها در اینجا به شما کمک خواهند کرد.

هرچند برای بازی Warzone به Modern Warfare نیازی ندارید، اما بازیکنانی که در بازی اول سخت تلاش کرده بودند اکنون می توانند از اسکین های سلاح و ضمیمه ها در لود اوت های بتل رویال خود استفاده کنند. یک مورد منحصر به فرد برای صحنه بتل رویال، مبارزات گولاگ ۱ در مقابل ۱ Warzone است. اگر خیلی زود در مسابقه بمیرید، اسیر شده و به گولاگ فرستاده می شوید، جایی که می توانید با شکست دادن یک بازیکن دیگر که مرده، به زندگی برگردید. وقتی دوباره زنده شدید، فقط یک تفنگ دستی دارید، پس آماده باشید که دوباره غنیمت جمع کنید.

اگر آماده تجربه نبرد بتل رویال زندگی یا مرگ نیستید و فقط می خواهید گیم پلی مشابهی را تجربه کنید، حالت Plunder جایگزینی عالی بوده و ممکن است به روند رو به رشدی در بازی های FPS تبدیل شود. هدف در Plunder جمع آوری ۱ میلیون دلار در نقشه و ذخیره آن با استفاده از پدهای هلیکوپتر و بالن های ذخیره است. پول را می توانید از جعبه هایی که در نقشه پراکنده شده اند پیدا کنید، هر بازیکنی که بمیرد هم مقداری پول به جا خواهد گذاشت. با این حال، برخی از تیم های پردرآمد مسابقه در رادار نشان داده می شوند، پس حواستان باشد که در یک زمان پول نقد زیادی را با خود به همراه نداشته باشید.

بازی Apex Legends: Legacy

بازی مشابه فورتنایت
بازی Apex Legends: Legacy

پلتفرم ها: رایانه شخصی (ویندوز مایکروسافت)، پلی استیشن ۴، Xbox One و نینتندو سوئیچ

ژانر: شوتر

سازنده: Respawn Entertainment

ناشر: Electronic Arts, Inc.

تاریخ انتشار: ۴ مارس ۲۰۲۱

Apex Legends یک بتل رویال رایگان است که جنبه هایی از بازی Fortnite و شوترهای قهرمانی مانند Overwatch را ترکیب می کنند. بازیکنان می توانند از لیست ۱۲ “افسانه” که هر یک توانایی های خاصی دارند یکی را انتخاب کرده و وارد نقشه بزرگی با سلاح ها، زره ها و آیتم های دیگر شوند و با گروه های دیگر مبارزه کنند.

Pathfinder یک ربات کاریزماتیک از مجموعه Titanfall است که می تواند مناطق امن بعدی را پیدا کرده و قلابی برای افزایش تحرک دارد، درحالیکه Gibraltar یک شخصیت بسیار محافظ است که برای مقاومت در درگیری مسلحانه در طول مسابقات ساخته شده است. با وجود نقشه عظیم، تیم ها می توانند آهسته بازی کنند و مناطق دور افتاده را غارت کنند، بازیکنان باید امیدوار باشند که وقتی گروه کم می شود با سلاح های سطح بالایی برخورد کنند، یا در Hot Zone یا Supply Ship فرود آمده و مبارزه کنند تا تجهیزات بهتری به دست آورند. با وجود شخصیت های منحصر به فرد، مبارزات نسبتا واقعی و چرخش علمی تخیلی در این ژانر، می توان گفت که Apex Legends اساس ترکیبی عالی از تمام بازی های دیگر موجود در این لیست است.

بازی H1Z1

بازی مشابه فورتنایت
بازی H1Z1

پلتفرم ها: رایانه شخصی (ویندوز مایکروسافت)

ژانر: شوتر، ماجراجویی

سازنده: Sony Online Entertainment

ناشر: Sony Online Entertainment

تاریخ انتشار: ۱۵ فوریه ۲۰۱۵

درحالیکه اغلب Fortnite با راه اندازی مورد جدیدی در بتل رویال شناخته می شود، H1N1 جایی است که این ژانر شروع به جذب بیشتر کرد. King of the Hill یک حالت بتل رویال بود که برای H1Z1 ساخته شده و به سرعت به محبوب ترین حالت H1Z1 تبدیل شد.

این بازی بتل رویال شامل ۱۵۰ بازیکن است که به صورت فردی یا دو نفره، یا تیمی متشکل از ۵ نفر با هم تا حد مرگ مبارزه می کردند و به نقطه شیرینی بین واقعیت PUBG و فضای Fortnite می رسیدند. در رایانه شخصی، H1Z1 سعی کرده Auto Royale خود را ارتقاء دهد، این مورد یک بتل رویال با وسایل نقلیه H1Z1 است؛ این در واقع یک بازی دربی تخریبی به شمار می رود. درحالیکه H1Z1 ممکن است یک بتل رویال AAA عالی نباشد، اما همچنان پایگاه فعال بازیکنان بوده و در تاریخ بتل رویال جایگاه خوبی دارد.

بازی Battlerite Royale

بازی مشابه فورتنایت
بازی Battlerite Royale

پلتفرم ها: رایانه شخصی (ویندوز مایکروسافت)

ژانر: مبارزه

سازنده: Stunlock Studios

ناشر: Stunlock Studios

تاریخ انتشار: ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۸

بازی های بتل رویال بسیاری در بازار هستند که تغییری در آن ها ایجاد شده تا عنوان منحصر به فردی باشند، اما برخی بازی ها به طور کامل در حال شکستن قالب خود هستند. MOBA Battlerite بالا به پایین وارد قطار بتل رویال شد و توانست این کار را بدون قربانی کردن چیزی که باعث عالی شدن این ژانر می شد انجام دهد. با بسته تر شدن محیط بازی، شما Champion فانتزی انتخابی خود را جابجا می کنید، غنیمت پیدا کنید و سایر بازیکنان را با سلاح، جادو و تله شکست دهید.

سبک هنری این بازی مشابه Fortnite است، اما گیم پلی موفق آن بیشتر بر استراتژی و شناخت شخصیت ها متکی است تا تیراندازی های سریع. از آنجایی که Battlerite Royale یک بازی همراهی با Battlerite است، حتی یک سیستم Battle Pass هم وجود دارد که به شما اجازه می دهد ارز درون بازی جمع آوری کرده و آیتم های تجهیزاتی را باز کنید که به هر دو بازی متصل هستند. چند سال قبل، این استودیو اعلام کرد که بازی برای Xbox One هم در دسترس خواهد بود، اما تاریخ انتشار از آن زمان مشخص نشده است.

بازی Splatoon 2

بازی مشابه فورتنایت
بازی Splatoon 2

پلتفرم ها: نینتندو سوئیچ

ژانر: شوتر، پلتفرم

سازنده: Nintendo EPD

ناشر: Nintendo

تاریخ انتشار: ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۷

Splatoon 2 از گرافیک های کارتونی مشابه Fortnite استفاده می کند، اما این بدان معنا نیست که برای گیمرهای مسن تر خیلی کودکانه است. گیمرهای تمام سنین از بازی شوتر سطح ابتدایی، با خشونت و سبک های انیمیشنی عروسکی بیشتر از شوترهای دیگر لذت خواهند برد. مقدمه بازی به اندازه ای خوب است که غرایز شما نسبت به برد را آرام می کند، اما این کار جذاب تر و رنگارنگ تر رخ خواهد داد.

در Splatoon 2 شخصیت شما نه تنها به یک تفنگ بلکه به یک سلاح رنگ – بلستر، قلم مو، غلتک و غیره – مجهز بوده و هدف شما پوشش هر نقشه با بیشترین رنگ است. این بازی بیشتر درباره کنترل قلمرو است، که طبیعتا منجر به درگیری رنگی زیاد با تیم مقابل خواهد شد. فقط به این دلیل که بازی گرافیک های کودکانه دارد و موضوع آن بی ضرر است، به این معنی نیست که برای بازیکنان ساده ساخته شده است.

برای گول زدن این بازی به تلاش زیادی نیاز خواهید داشت. می توانید حالت چند نفره استاندارد Splatoon 2 به نام ” Turf War” را به محض اتمام آموزش های کوتاه، بازی کنید. درحالیکه آموزش نقطه شروع بسیار خوبی است، اما ممکن است گیج شده و نسبت به بسیاری از مهارت های لازم برای موفقیت در گیم پلی مطمئن نباشید. قبل از شروع، سعی کنید از بازیکنان با تجربه کمک بگیرید. شروع بازی با کمپین تک نفره نیز ایده خوبی است تا احساسی نسبت به بازی پیدا کرده و بر کنترل های آن مسلط شوید.

Splatoon 2 نیز مانند Fortnite بازیکنان جدی آنلاین دارد، پس قبل از شروع جنگ رنگی با یک حرفه ای، مهارت هایتان را کامل کنید. برخلاف جریان ثابت بازی های جدیدی که امروزه وارد بازار می شوند، Fortnite همیشه یکی از آن دسته بازی های جذابی است که احتمالاً هرگز قدیمی نمی شود. شاید این امر بدان دلیل است که Fortnite دائما با عرضه به روزرسانی ها و کارهای مختلفی که هفتگی ایجاد می شوند، در حال تبدیل شدن به اشکال جدیدتر و بهتری از خود است. با این حال، برای دیدن و کاوش محدوده بازی، چیزهای بسیار زیادی وجود دارد. هر ویژگی که در Fortnite شما را به خود جذب می کرد، این جایگزین ها سعی می کنند خلأهای موجود آن را در پر کنند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + هشت =