بهترین بازی های مشابه Minecraft

بازی شبیه ماینکرفت

ماینکرفت یکی از بزرگ ترین بازی ها در جهان است و با فروش حدود ۲۰۰ میلیون نسخه، در بین بازی های پر فروش تمام دوران قرار دارد. اگرچه Minecraft بسیار محبوب است، اما از زمان عرضه تاکنون تغییری نکرده است. به همین دلیل است که ما اینجا هستیم تا اگر نیاز به تغییر و تنوع دارید، بهترین بازی های شبیه ماینکرفت را برایتان لیست کنیم.

علیرغم اینکه بازی های بسیار زیادی سعی کرده اند فرمول بازی Minecraft را کپی کنند، اما بازی های زیادی وجود ندارد که کاملا مشابه آن باشند. در زیر، گزینه هایی داریم که از نظر زیبایی شناسی و مکانیسم با هم فرق دارند، اما ایده ساختن و بقا را دست نخورده نگه داشته اند. اگر می خواهید Pokémon Red را در بازی داشته باشید، یا به شدت وارد صحنه های مودینگ شوید، بهتر است همانطور با Minecraft ادامه دهید.

بازی Terraria

بازی شبیه ماینکرفت
بازی Terraria

Terraria شبیه سازی Minecraft است و اغلب به عنوان “Minecraft in 2D” از آن نام برده می شود. ساخت و ساز side-scrolling (به بازی هایی گفته می شود که کارها و اقدامات آن از زاویه کناری دوربین دیده می شوند) به قدری محبوب است که جامعه Minecraft دارای حالتی است که به شما اجازه می دهد از اجزای ساختمان Minecraft در Terraria استفاده کنید. اگرچه، این فقط مربوط به ساخت و ساز نیست. Terraria با چند رئیس و محتوای بیشتر، بسیار گسترده تر است.

جالب ترین جنبه Terraria تغییر در دیدگاه است. از آن جایی که بازی دو بعدی است، شما به جای عبور از یک فضای سه بعدی، روی ساختمان ها و کندن بخش های بالایی و پایینی تمرکز کرده اید. چه باور کنید و چه نه، این محدودیت باعث کاوش بیشتر شده است، زیرا شما مجبورید راهتان را شروع کرده و به آن مسیر پایبند باشید.

بازی Dragon Quest Builders

بازی شبیه ماینکرفت
بازی Dragon Quest Builders

مانند Terraria ،Dragon Quest Builders نیز یک کلون و شبیه سازی Minecraft است که موارد بسیار بیشتری نسبت به منبع اولیه اش دارد. این بازی نیز یک بازی سازندگی مانند Minecraft است، با صدها دستورالعمل و ساخت و ساز بلوکی مطابقت دارد. نام The Dragon Quest فقط برای استعدادها نیست، بازی های ساخت و سازی یک نقش آفرینی تمام عیار هستند.

Dragon Quest Builders بسیار بیشتر از بازی های دیگر موجود در این لیست، قیمت ۶۰ دلاری خود را با کمپین ۴۰۰ ساعته توجیه می کند که شما را به مکان های بیشتری می برد و تاکید بیشتری بر مبارزه دارد. یک حالت سند باکس هم وجود دارد، اگرچه مجموعه کامل ویژگی Builders فقط زمانی که داستان اصلی را تمام کردید، باز می شود. حالت داستانی اساساً به عنوان یک آموزش عمل می کند، فقط اینکه یک آموزش بسیار طولانی است و با نوشتاری عالی پر شده است.

بازی Roblox

بازی شبیه ماینکرفت
بازی Roblox

Roblox واقعاً یک شبیه سازی Minecraft نیست. در عوض، Minecraft تا حدودی شبیه سازی Roblox است. این بازی در سال ۲۰۰۵ منتشر شده و از آن زمان تاکنون حفظ شده است، Roblox یک بازی آنلاین چند نفره عظیم است که بر ساختن بازی ها متمرکز است. بازیکنان می توانند از پلتفرم برای طراحی بازی های خودشان و به اشتراک گذاری آن ها با جامعه، با استفاده از سیستم برنامه ریزی هدف محور و زبان برنامه نویسی Lua، استفاده کنند.

اگرچه، Roblox فقط یک سند باکس نیست، بلکه یک پلتفرم ساده برای سازندگان نوپا است تا کارشان را شروع کنند. به عنوان یک سازنده، شما می توانید بازی ها و آیتم های موجود در جامعه را در ازای Robux، که ارز درون بازی است بفروشید. برخلاف دیگر ارزهای درون بازی، می توانید Robux با پول نقد هم مبادله کنید.

بازی Starbound

بازی شبیه ماینکرفت
بازی Starbound

Starbound اساساً در فضای Terraria است، اگرچه سازنده کاملا متفاوتی آن را ساخته است. این اولین عنوانی است که توسط Chucklefish ساخته شده است، استودیویی که Wargroove را ساخته و بازی هایی مانند Stardew Valley و Risk of Rain را منتشر کرده است. با وجود به اشتراک گذاری دیدگاه دو بعدی مانند Terraria، Starbound گسترده تر است.

این یک بازی داستان محور است، که با سکانس های آغازین سینماتیک، یک آموزش و چند ماموریت برای تکمیل همراه شده است. Starbound به بزرگی Dragon Quest Builders نیست و داستان اصلی فقط ۲۰ ساعت طول می کشد، اما باتوجه به ارزان بودن این بازی، نمی توان شکایتی داشت. اگرچه طول کمتری دارد، اما Starbound از نظر وسعت بزرگ تر است و به شما اجازه می دهد چندین کهکشان و دنیا را کاوش کنید.

بازی Don’t Starve

بازی شبیه ماینکرفت
بازی Don’t Starve

Don’t Starve هرآنچه که باید در این عنوان بدانید را به شما می گوید. این بازی درباره گرسنگی نکشیدن و یا به طور دقیق تر، زنده ماندن و بقاء است. Don’t Starve به جای اینکه مانند اکثر بازی های بقاء به شما یک لوح خالی بدهد، همه چیز را بسیار واضح نشان می دهد. Don’t Starve با سبک هنری دستی و گوتیک، مملو از خط اتصال شخصیت ها است.

این بدان معنا نیست که بازی آسان است. Don’t Starve هنوز هم یک بازی بی رحمانه بقاء است که شما را بدون هیچ راهنما یا دستورالعملی در وسط جنگلی تاریک قرار می دهد. خوشبختانه، همه چیز به صورت رویه ای تولید شده است، پس اگر نقش آفرینی را دوست ندارید، همیشه می توانید جزیره خود را بسازید.

بازی Lego Worlds

بازی شبیه ماینکرفت
بازی Lego Worlds

Minecraft به عنوان “لگوی مجازی” توصیف می شود، بنابراین درست است که Lego عنوان سند باکس خود را داشته باشد. Lego Worlds محیط باز و رویه ای را ایجاد می کند که می توانید در آن کاوش کنید و این دنیا به طور کامل از لگو تشکیل شده است. اگرچه ساختن آجر به آجر آشناترین حالت ساخت و ساز است، اما همیشه می توانید با استفاده از ابزارهای ساخت بازی، دنیای خود را با ضربات قلم موی بزرگ دوباره شکل دهید.

Lego Worlds به نوعی شبیه سازی Minecraft است، اما با این وجود، چیزهای زیادی در آن وجود دارد. این بازی پر جنب و جوش تر است، شخصیت ها، وسایل نقلیه و ساختارهای آجری منحصر به فردی برای کشف در آن وجود دارند. Lego Worlds همچنین دارای سیستم ماموریت، سیاه چال ها و شهرهایی است که برخی استعدادهای نقش آفرینی را وارد سند باکس می کنند.

بازی Rust

بازی شبیه ماینکرفت
بازی Rust

Rust یک بازی بقای چند نفره برای پلی استیشن ۴، ایکس باکس و پی سی است که در آن نه تنها باید نگران تهدیدهای طبیعت باشید، بلکه باید حواستان به بازیکنان دیگر هم باشد. شما کارتان را با یک سنگ و مشعل شروع می کنید، و از آن جا، باید سلاح ها و ساختارهایی را بسازید تا از خود در برابر بازیکنان دیگر و جانورانی که در جزیره پرسه می زنند محافظت کنید.

Rust که از هر نظر ظالمانه است و صبر و مقاومت شما را آزمایش می کند. احتمالا وقتی اولین بار از خواب بیدار می شوید، بیشتر از چند دقیقه زنده نخواهید ماند، زیرا بازیکنان با تجربه برای شکار در جزیره جستجو می کنند. اگر به دنبال یک تجربه بقاء عالی هستید، پس چیزی بهتر از Rust پیدا نخواهید کرد.

بازی The Forest

بازی شبیه ماینکرفت
بازی The Forest

The Forest یک بازی بقای دیگر است، اما ساختار آن کمی بیشتر از دیگر عناوین موجود در این لیست است. شما به عنوان تنها باقی مانده از یک سقوط هواپیما بازی می کنید، که در وسط جنگلی انبوه به زمین نشسته است. محیط چیزی نیست که نگرانش باشید. خیلی سریع پس از اینکه از هواپیما خارج شدید، اطلاعاتی درباره جامعه ای از آدمخوارهای جهش یافته کسب می کنید که در جنگل پرسه می زنند.

این بدان معنا نیست که The Forest بازی کوچکی است. مانند هر بازی بقاء خوب دیگر، این بازی هم دارای غارهای عمیق برای کاوش و موادی برای جمع آوری است. کاوش بدون عواقب نیست، زیرا احتمالا با دشمنانی که دنبال وعده غذایی بعدی خود هستند روبرو خواهید شد.

بازی ۷ Days to Die

بازی شبیه ماینکرفت
بازی ۷ Days to Die

۷ Days to Die یک بازی بقاء Early Access است که از سال ۲۰۱۳ در حال توسعه است. علیرغم اینکه هنوز به طور کامل عرضه نشده، اما بیش از ۱۰ میلیون نسخه از آن فروخته شده است و فهمیدن دلیل آن هم کار ساده ای است. این بازی بقاء و دفاع برجی را در یک بسته ترکیب کرده است. در طول روز، شما زمان را صرف کشف دنیایی می کنید که به صورت مرحله ای ساخته می شود. در شب، زامبی ها بیرون می آیند. یا حداقل، شما متوجه آن ها می شوید.

۷ Days to Die دارای چرخه روز/شب درون بازی است. در طول روز، زامبی ها آهسته بوده و تهدید کمی هستند. در شب، وحشی می شوند و مجبورید به خانه برگردید تا در مقابلشان از خود دفاع کنید. علاوه بر چرخه روز/ شب، یک ردیاب روز هم وجود دارد. هر هفت روز، انبوهی از زامبی ها به پایگاه شما حمله می کنند که بسیار بدتر از حملات قبلی است.

بازی Stardew Valley

بازی شبیه ماینکرفت
بازی Stardew Valley

Stardew Valley نقطه مقابل ۷ Days to Die است، که از نظر مکانیکی از Animal Crossing و Harvest Moon تشکیل شده و آن ها را در یک دنیای دو بعدی قرار داده است. بازی با به ارث بردن یک مزرعه قدیمی از پدربزرگتان شروع می شود و چیزی جز چند ابزار زنگ زده به شما کمک نمی کنند تا روی پای خود بایستید.

اگرچه هسته بازی کشاورزی است، اما Stardew Valley محیط های منحصر به فرد بسیاری برای کشف دارد، که هر یک منابع، سلاح ها و دشمنان منحصر به فردی را ارائه می دهند. Stardew Valley بهترین اجزای بازی های محبوب را ترکیب می کند، اما تاثیرگذارتر از آن این است که این کار را در حالی انجام می دهد که حس می کنید همه چیز مال خودتان است.

بازی Astroneer

بازی شبیه ماینکرفت
بازی Astroneer

در Astroneer، شما به عنوان یک Astroneer بازی می کنید. در این بازی که در عصر اکتشافات بین کهکشانی – عصر داستانی که در قرن ۲۵ اتفاق می افتد – ساخته شده، کار شما به عنوان Astroneer این است که فضای خارجی و سیاره هایی که ساخته شده را جستجو کنید. یک منظومه شمسی کامل برای کاوش وجود دارد، که با هفت سیاره بزرگ و منحصر به فرد تطبیق یافته است.

هدف بازی، بقاء است، اما این امر باعث شده سرگرمی ایجاد شود. Astroneer دارای مجموعه ای از ابزارهای ساختمانی و مواد ساختنی است، شما می توانید هرطور که می خواهید بازی کنید. می توانید مواد جدید را کشف و جمع آوری کنید، پایگاه فضایی خود را با پنل های خورشیدی و ژنراتورها بسازید، یا بازی های کوچکی را برای خودتان و دوستانتان بسازید.

بازی Oxygen Not Included

بازی شبیه ماینکرفت
بازی Oxygen Not Included

Oxygen Not Included به لطف Klei Entertainment، همان استودیوی سازنده Don’t Starve عرضه شده است. این بازی دارای همان سبک هنری بازی قبلی است، اگرچه برداشت بسیار متفاوتی از سبک بقاء ارائه می دهد. به جای گیر افتادن در تله ها در جنگل، شما در تله های فضایی گیر می افتید.

در ابتدای Oxygen Not Included، شما کنترل سه ماده تکراری را به دست می گیرید که با چند بسته هوای قابل تنفس در یک سیارک گم شده اند. از آنجا، هدف شما بقاء است، که شامل تنظیم اکسیژن برای نفر دوم و اطمینان از تنفس آن ها و اینکه آن ها می توانند از شر زباله های خود خلاص شوند، می باشد.

بازی Vintage Story

بازی شبیه ماینکرفت
بازی Vintage Story

Vintage Story یک بازی Minecraft است که خود را جدی تر گرفته است. اگرچه این ربطی به حفاری ندارد. به نظر می رسد گرافیک های مبتنی بر وکسل Vintage Story مستقیما از Minecraft آمده اند، اما سیستمی که گیم پلی را می سازد، کاملا منحصر به فرد است. Vintage Story به جای اینکه مواد شما را در پایگاه سازندگی بیاندازد، به شما اجازه می دهد به بخش بخش ابزارها دسترسی پیدا کنید و بسازید.

این بازی بسیار انعطاف پذیر است. Vintage Story دارای حالت قوی API و همچنین کد منبع قابل خواندن و ابزار مدل سازی است. نوشتن داستان Vintage Story به عنوان چیزی که بیشتر از شبیه سازی Minecraft نیست، آسان است. این بازی برای افراد یک بازی ساختمانی گسترده و قوی است.

بازی ARK: Survival Evolved

بازی شبیه ماینکرفت
بازی ARK: Survival Evolved

مکانیسم ARK: Survival Evolved به طرز شگفت انگیزی به مکانیزم های Minecraft شباهت دارد، اما ظاهر این دو به شدت متفاوت است. هدف شما در Survival Evolved این است که پس از بیدار شدن از خواب، برهنه در جزیره ARK زنده بمانید، شما هیچ چیزی جز عقلتان را ندارید که راهنمایتان باشد. با مشت زدن به درختان و ساخت سلاح های پیشرفته می توانید راهتان را پیدا کنید.

این یک بازی بقاء است، البته اگر بازی ای با ساخت و ساز پیشرفته، کشاورزی، شکار و قبلیه ها وجود داشته باشد. ARK: Survival Evolved واقعیت ها و اغلب مبارزات خشن هر فرد را به زنده ماندن با یکدیگر در یک قلمرو مشترک تبدیل می کند. کلبه شما دائما در معرض خطر غارت و تخریب است، پس وقتی کارهای روزمره مانند آتش روشن کردن یا جمع کردن هیزم را انجام می دهید، به هیچ وجه نباید بیش از حد از آن دور شوید، زیرا هرگز نمی دانید دشمن چه زمانی حمله خواهد کرد.

بازی Fallout 4

بازی شبیه ماینکرفت
بازی Fallout 4

دنیای عظیم و جزئی Fallout 4 چشمگیر است، اما سیستم ساخت و ساز آن چشمگیرتر است. سیستم جایگذاری بازی به تنهایی می تواند کل زمان شما برای حذف عوامل دیگر بازی، بدون کم شدن از تجربه کلی شما را بگیرد. به دست آوردن قابلیت ها برای جمع آوری آیتم ها در طول بازی به تلاش و زمان نیاز دارد، پس باید بتوانید آن ها را به صورت دارایی های ارزشمند تقسیم کنید.

قطعات جدیدی که به دست آمده اند، به بلوک های ساختمانی برای یک دهکده جدید تبدیل می شوند. اگرچه واضح است که Bethesda قصد دارد سیستم جایگذاری را به عنوان یک ویژگی اختیاری در Fallout 4 قرار دهد، اما به قدری عمیق است که به تنهایی مانند یک بازی است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =