بهترین بازی های Halo Infinite

بازی های Halo Infinite

بازی های Halo Infinite نه تنها یکی از مهم ترین فرانچایزهای شوتر تمام دوران است، بلکه تنها مجموعه ای است که موفق بوده کل پلتفرم را حفظ کند. Xbox اصلی با بازی های انحصاری ضعیفی چون Blinx: The Time Sweeper و Fuzion Frenzy عرضه شد که دلیل زیادی برای انتخاب کنسول به بازیکنان نمی داد. البته اگر دلیل انتخاب کنسول اختصاصاً بازی Halo: Combat Evolved نبود. بازی اصلی کتاب ها، اسباب بازی ها، سریال های تلویزیونی و البته دنباله های بی شماری را تولید کرد.

امروزه، اکثر بازی های Halo – بدون احتساب اسپین آف ها- به شکل بهبود یافته در Master Chief Collection یافت می شوند. با این حال، برای این لیست، ما آن ها را آنطور که در ابتدا عرضه شده اند قضاوت کردیم و نسخه هایی مانند Halo: CE Anniversary یا Halo 2 Anniversary به عنوان ورودی های مجزا در نظر گرفته نشده اند.

با وجود ۱۲ بازی مختلف در ژانرهای مختلف، اکنون که بازی چند نفره Halo Infinite منتشر شده، دنیای کاملی از بازی ها وجود دارد که می توانید آن ها را مجددا تجربه کنید. در ادامه تمام بازی های Halo از بهترین تا بدترین رتبه بندی شده اند، تا به شما کمک کند که تصمیم بگیرید کدام بازی را انجام داده و از کدام بازی مانند Flood دوری کنید.

۱- بازی Halo: Combat Evolved

بازی اصلی به عنوان نسل کاملی از بازیکنان تعریف می شود و دلیل بسیار خوبی هم دارد. Halo: Combat Evolved شوتر اول شخص نادری بود که به اندازه ای که بر بازی چند نفره تأکید داشت، بر جهان و روایت خود نیز تأکید داشت و به هر دو نوع بازیکنان چیزی برای بازی و زندگی با آن می داد.

بازی های Halo Infinite
بازی Halo: Combat Evolved

کمپین Halo با یک فرار اضطراری فاجعه بار در حلقه سلطنتی آغاز شده و به سرعت به یک رمز و راز مربوط به درگیری های مدام با Covenant و Flood زامبی مانند تبدیل می شود. مأموریت پایانی آن یکی از هیجان انگیزترین مأموریت های تمام بازی ها است، که در فرار با سرعت بسیار بالا اوج می گیرد.

اگر حالت کمپینی را دوست ندارید، می توانید وارد حالت فوق العاده چند نفره محلی شوید. نبردهای “Blood Gulch” ممکن است تا صبح طول بکشد، دوستانی که با نارنجک هایی همراه هم هستند و آن ها را به زیر تانک های Scorpion می اندازند. Halo: Combat Evolved چیزی بیشتر از بزرگ ترین بازی Xbox بوده است.

۲- بازی Halo 2

بازی های Halo Infinite
بازی Halo 2

Bungie می توانست دنباله ای شسته رفته برای Halo: Combat Evolved بسازد و احتمالاً طرفداران راضی می شدند. در عوض، این استودیو تصمیم گرفت بازی جاه طلبانه تری را انتخاب کند که بر جنگ داخلی در رده های Covenant تمرکز داشت.

تقریباً تا نیمی از بازی، شما کنترل Master Chief را بر عهده دارید، اما نیمه دیگر بازی به عنوان جنگجوی Covenant یعنی “Elite” که به عنوان Arbiter معروف بود، سپری می شود. این شخصیت بازیکنان را تشویق می کند تا در نبردها بازنگری کنند و در نهایت چه کسی مسئول ادامه همه چیز است.

Halo 2 شاید بیشتر از بازی اصلی برای Xbox، یک نقطه عطف برای آن باشد، زیرا این بازی، اولین بازی ای بود که از Xbox Live استفاده می کرد. با وجود قدرت اینترنت، بازیکنان می توانند در سراسر دنیا همدیگر را زخمی کنند و از آن زمان تاکنون این کار را با لبخندی روی صورتشان انجام داده اند.

۳- بازی Halo: Reach

بازی های Halo Infinite
بازی Halo: Reach

پس از انتشار Halo 3 و Halo 3: ODST، به نظر می رسید که Bungie آماده بود تا از این فرانچایز خارج شود. این استودیو بعداً این کار را با Destiny انجام داد، اما یک بازی را از قبل داشت. Halo: Reach – پیش درآمد مستقیمی برای بازی اول- به جای یک داستان پیروزی، یک تراژدی بود، اما توانست به یکی از قوی ترین کمپین ها در این مجموعه تبدیل شود. فداکاری Noble Team و “صیقلی بودن” سیاره بی نظیر، زمینه ای را برای داستان خود Master Chief ایجاد کرد و ما هرگز آن لحظات بیهوده آخر در برابر قدرت عظیم Covenant را فراموش نخواهیم کرد.

Halo: Reach نیز سبک متفاوتی از بازی چند نفره را نسبت به بازی های قبلی خود انتخاب کرد و امکان شخصی سازی و قدرت های ویژه لباس ها که جریان مسابقات را به شدت تغییر می داد، فراهم کرد. قفل کردن موقتی زره می تواند شما را در برابر آسیب ها غیر قابل نفوذ کند و حتی ممکن است بتوانید یک تانک را هم نابود کنید. گزینه قوی Forge نیز ایجاد نقشه ها و حالات سفارشی را آسان کرده است. آیا کسی هست که Grifball را دوست نداشته باشد؟

۴- بازی Halo 3

بازی های Halo Infinite
بازی Halo 3

“مبارزه را تمام کن”. این شعار ماه ها قبل از عرضه Halo 3، در ذهن طرفداران نقش بسته بود. با وجود جنگ بین Covenant و بشریت که سرانجام به نوعی به پایان رسید، این بازی اوج سال ها ساخت و درگیری بود. Bungie با وجود یکی از احساسی ترین و شدیدترین کمپین ها در کل مجموعه، بازهم ناامید نشد، البته با ثبات کمتر نسبت به بازی های قبلی… توانستیم بدون بخش های Gravemind، همه کارها را انجام دهیم.

بازی چند نفره رقابتی Halo 3، دلیل خوبی برای برانگیخته شدن حس حسادت دارندگان پلی استیشن ۳ و Wii بود. این بازی بر اساس دو بازی اول ساخته شده بود و سلاح های جدید و تعدادی نقشه عالی به آن اضافه شده بود. با این حال، موفقیت آن با انتشار Call of Duty 4: Modern Warfare کمتر از دو ماه بعد کمی ضعیف شد و این رقابت تا سال ۲۰۱۹ ادامه پیدا کرد.

۵- بازی Halo Wars

بازی های Halo Infinite
بازی Halo Wars

اولین Halo زندگی خود را قبل از اینکه به عنوان شوتر اول شخصی که می شناسیم و دوستش داریم، به عنوان یک بازی استراتژیکی واقعی شروع کرد و در سال ۲۰۰۹، Ensemble Studios از این تکرار به عنوان الهامی برای Halo Wars استفاده کرد.

Halo Wars که به طور قابل توجهی قبل از رویدادهای بازی های دیگر اتفاق می افتد، کشتی ای به نام Spirit of Fire را دنبال می کند که در نبرد خود با Covenant گرفتار شده است. نه تنها می توانید فقط Spartans در نبرد را هدایت کنید، بلکه تفنگ داران دریایی، واحدهای ODST، وسایل نقلیه را نیز می توانید هدایت کنید و این موضوع، آن را به یکی از هیجان انگیزترین بازی های این فرانچایز تبدیل می کند.

Halo Wars همچنین یکی از اولین بازی های استراتژیکی بود که با موفقیت از گیم پد استفاده کرد. کنترل ها ساده تر بودند و Halo Wars در مقایسه با رایانه های شخصی هم عصر خود، تا حدودی ساده به نظر می رسید، اما نشان داد که مجموعه Halo چقدر پتانسیل دارد.

۶- بازی Halo 4

بازی های Halo Infinite
بازی Halo 4

پس از اینکه استودیوی Bungie بازی Halo را کنار گذاشت، ۳۴۳ Industries کار غیرممکن توسعه بازی جدید Halo را انجام داد. این کار دشوارتر بود، زیرا Halo 3 به ظاهر داستان Master Chief را به پایان رسانده بود. همانطور که مشخص شد، هنوز چیزهای زیادی برای گفتن در حماسه Reclaimer باقی مانده بود و در Halo 4، Spartan در سیاره مصنوعی مرموزی فرود آمد که در آنجا با Covenant و دشمن جدیدی به نام Prometheans مواجه شد. این کمپین از ساختارهای تکراری رنج می برد، اما در نشان دادن جنبه انسانی به John-117 که قبلاً ندیده بودیم، موفق بود.

۳۴۳ که به وضوح از Call of Duty الهام گرفته بود، رویکرد متفاوتی را در بازی چند نفره Halo 4 پیش گرفت و به بازیکنان اجازه داد تا سلاح های شروع به کار خود را انتخاب کنند. البته این توهین آمیز به نظر می رسید، اما طراحی نقشه عالی Halo 4 و مبارزه وسایل نقلیه آن را به یک بازی ضروری تبدیل کرد، حتی برای آن هایی که معمولا بازی های آنلاین انجام نمی دادند.

۷- بازی Halo 3: ODST

بازی های Halo Infinite
بازی Halo 3: ODST

Halo 3: ODST یک گسترش مستقل برای Halo 3 است، این بازی اولین بازی در مجموعه بود که Master Chief در آن حضور نداشت. در عوض، بازیکنان یکی از اعضای خبره Orbital Drop Shock Troopers را در معمای تحقیقاتی در New Mombasa کنترل می کنند.

این بازی با شوترهای دیگر فرق می کند و تأکید بیشتر را به جای هرج و مرج های همه جانبه، بر تاکتیک می گذارد، اما هنوز هم چیزهای خوبی برای کشتار بیگانگان وجود دارد که احتمالاً انتظارش را داشتید. ODST به جای حالت خودش، دارای یکی از حالت های چند نفره Halo 3 بود، اما شامل نقشه های اضافی و حالت Firefight در بازی های بعدی نیز بود.

۸- بازی Halo 5: Guardians

بازی های Halo Infinite
بازی Halo 5: Guardians

به نظر می رسید که Halo 4، با وجود یک دشمن آشکار برای مبارزه و درگیری با Master Chief، این مجموعه را در مسیر درستی قرار داده است. این حال همچنین به قدری عجیب است که ۳۴۳ تصمیم گرفت تقریباً تمام تمرکز خود را بر شخصیت از بین برده و در عوض آن را بر Spartan Locke، یک تازه وارد که سعی دارد Chief را به دست عدالت بسپارد، بگذارد. این در Halo 5: Guardians است که داستان از مسیر خارج شد و این همیشه برای بهتر شدن نیست. اما طراحی مأموریت متنوع و بهترین طراحی صوتی و تصویری به ارزشمند بودن آن کمک کرد.

Halo 5: Guardians همچنین شاهد بزرگ ترین تغییرات برای بازی های چند نفره بود، که از حالت هدف به پایین برای شلیک دقیق تر و همچنین توانایی های جدید Spartan برای تغییر مسیر نبرد استفاده می کند. این بازی همچنین، حالت عظیم Warzone را به ارمغان آورده و شامل وسایل نقلیه و شخصیت های کنترل شده با هوش مصنوعی می شود. با کنار گذاشتن وسایل نقلیه از بازی های چند نفره به سبک عرصه ها، در نهایت باعث شد احساس نقص و کمبود به شما دست دهد.

۹- بازی Halo Wars 2

بازی های Halo Infinite
بازی Halo Wars 2

چه کسی می دانست که Spirit of Fire پس از گذشت چند دهه از اولین ماموریتش، همچنان مهم خواهد بود؟ در Halo Wars 2 – که پس از رویدادهای Halo 5 رخ می دهد – خدمه خود را در وسط درگیری با یک Brute سرکش می بینند که می تواند پیامدهایی را برای کل منظومه شمسی داشته باشد.

Halo Wars 2 با تمرکز بر عناصر مختلف جهان Halo و پیوند با مسیر داستانی اصلی، برای طرفداران همیشگی یک بازی ضروری به نظر می رسد، اما نوآوری بسیار کمی در بازی وجود دارد. به جز ارائه برخی حالت های چند نفره جدید، استراتژی ها همچنان ساده و واقعی و بدون تغییر باقی مانده اند.

۱۰- بازی Halo: Spartan Strike

بازی های Halo Infinite
بازی Halo: Spartan Strike

شاید به دلیل استقبال گرم از Spartan Assault در کنسول ها، مایکروسافت تصمیم گرفت که دنباله Halo: Spartan Strike را به هیچ وجه بر روی Xbox منتشر نکند. این مایه شرمساری است، زیرا دنباله آن بازی جالب تری بود.
این بازی، دیدگاه و حلقه گیم پلی اصلی بازی Spartan Assault را حفظ کرد، اما باتوجه به برجسته بودن دشمنان Promethean و به دلیل داشتن محیط متنوع تر، بازی جاه طلبانه تری به شمار می رفت که شایسته نام Halo بود. متاسفانه، این بازی دیگر در iOS موجود نیست، اما همچنین می توان آن را از استیم خریداری کرد.

۱۱- بازی Halo: Spartan Assault

بازی های Halo Infinite
بازی Halo: Spartan Assault

Halo: Spartan Assault به جای یک بازی اول شخص، یک شوتر دو دسته ای از بالا به پایین بود که با در نظر گرفتن دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است و به همین دلیل، به سادگی و عمق کنسول ها و همتایان رایانه شخصی خود نیست. شما در طول مأموریت های کوتاه با Covenant مبارزه می کنید، باید از سلاح ها و نارنجک ها برای نابودی آن ها استفاده کنید و اگرچه دارای یکی از مهم ترین شخصیت های Halo 4 است، اما هیچ چیز جالبی در داستان یا گیم پلی مجموعه وجود ندارد. بازی برای اجرا در حال حرکت خوب است، اما پورت های Xbox و رایانه شخصی ضعیف هستند.

۱۲- بازی Halo: Fireteam Raven

بازی های Halo Infinite
بازی Halo: Fireteam Raven

Halo: Combat Evolved در سال ۲۰۱۸، در انحصار Dave and Buster بود و به چهار نفر اجازه می داد تا به عنوان سربازان ODST در مأموریتی برای دفاع از Pillar of Autumn بازی کنند. نقشه ها در وضوح بالا در صفحه نمایش ۱۳۰ اینچی و کیفیت ۴K، حتی نسبت به مأموریت های قبلی Halo چشمگیرتر به نظر می رسد، اما طرح آن ها مشابه است. درست مانند نسخه های قبلی بازی Halo، قرار است با شخصیت های کلاسیک بد Flood و Covenant مانند Captain Keyes و Master Chief مبارزه کنید.

متاسفانه، تجربه کوتاه مدت به طور غیر ضروری چالش برانگیز است. شما نمی توانید در بارگیری مجدد در طول نبردها پنهان شوید و تپانچه و شات گان ضعیف تر از بازی های اصلی است. اگرچه گرافیک ها بهبود یافته اند. شما می توانید این شش کمپین را در حدود یک ساعت بازی کنید و در هرجایی بسته با بازی هایی که انجام می دهید، بین ۲۰ تا ۳۰ دلار هزینه خواهد داشت.

داشتن یک اسلحه و کشتن “خود” Covenant مزایای جدیدی است که طرفداران هاردکور عاشق آن خواهند شد. به علاوه، می توانید پس از پایان بازی، کد QR را اسکن کنید تا امتیاز خودتان را با افراد دیگری که Halo Waypoint را بازی می کنند، مقایسه کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − یازده =