بهترین قهرمان و شرور بازی ها در سال ۲۰۲۱

قهرمان بازی ها

یک سال جدید و چندین قهرمان و شرور بازی های ویدیویی دیگر. امسال ویژگی های برجسته زیادی داشت. از شخصیت هایی که برای اولین بار دیدیم تا شخصیت های محبوب قدیمی. محدود کردن تعداد موارد محبوبمان کار آسانی نبود، اما پس از مشورت زیاد، در این مقاله بهترین قهرمانان و اشرار سال ۲۰۲۱ را جمع آوری کرده و به شما ارائه می دهیم.

لطفاً توجه کنید: هیچیک از عناوین این لیست طبق ترتیب خاصی ارائه نشده اند، فقط اینکه یک شخصیت قبل یا پس از دیگری آمده به این معنا نیست که بهتر یا بدتر است.

قهرمان بازی ها

۱- شخصیت Ethan Winters در بازی Resident Evil Village

بهترین قهرمانان ترسناک قابل ارتباط هستند، افرادی که خود را در شرایط ترسناک و غیر قابل باوری می بینند، همانطوری که ما در شرایط مشابه همین حس را داشتیم. این همان چیزی است که باعث شده Ethan Winters در دو بازی Resident Evil که در آن ها ایفای نقش کرده – Resident Evil 7: Biohazard و بازی عالی Resident Evil Village امسال- به یک رهبر خوب تبدیل شود.

قهرمان بازی ها

Ethan در مقایسه با دیگر قهرمانان Resident Evil – که اغلب شباهت بیشتری با Terminator دارند تا Laurie Strode – با خودش و محیط تنها بود. در طول اجرای Village، او از تمام اتفاقات بدی که برای او و دیگران می افتد ناراحت، وحشت زده و گاهی آزرده می شود. وقتی برای اولین بار در ابتدای بازی با گروهی از گرگینه ها روبرو می شود، Ethan تا حد زیادی وحشت می کند.

زمانی که Lady Dimitrescu در قلعه بزرگ او را تحت تعقیب قرار می دهد، Ethan فرار کرده و پنهان می شود. وقتی پایان بازی فرا می رسد، Ethan کاملاً از وحشتی که نمی تواند از آن فرار کند، خشمگین و ناراحت می شود. برای یک بازی به وحشتناکی Village، قابلیت اطمینان Ethan باعث ترسناک شدن بازی می شود. می دانیم که احتمالاً ماهم در شرایط مشابه همین عکس العمل را نشان می دادیم. اگرچه شاید او جذاب ترین یا کاریزماتیک ترین شخصیت این لیست نباشد، اما حداقل شخصیتی است که خودمان را در او می بینیم.

۲- شخصیت Alex Chen در بازی Life Is Strange: True Colors

Alex Chen دارای شخصیتی همدل است. که به نظر می رسد نوشتن درباره ی آن کاری نادرست است، اما بازی Life Is Strange: True Colors تا حدی این موضوع را برطرف می کند. ما تحت تأثیر بازی Erika Mori در شخصیت Alex قرار گرفتیم.

قهرمان بازی ها

آخرین نفر در صف طولانی شخصیت های قهرمان Life is Strange است. تصویر باورپذیر و انسانی Mori به ما اجازه می دهد با دنیای Alex ارتباط برقرار کنیم، به سلامتی اش اهمیت بدهیم و بخواهیم تصمیماتی بگیریم که برای آینده او خوب باشند.

شوخ طبعی و جذابیت او همه چیز را بهتر می کند. Alex یکی از بهترین قهرمانان سال است، زیرا قدرت همدلی او به ما کمک می کند در دنیای بازی به دیگران اهمیت دهیم. به بازیکنان کمک کنیم باهم ارتباط برقرار کنند، همدلی کنیم و در این جهان برای آینده ای بهتر تلاش کنیم.

۳- شخصیت Razputin “Raz” Acquatto در بازی Psychonauts 2

از بین تمام شخصیت های موجود در این فهرست، Razputin “Raz” Acquatto شاید خالص ترین شخصیت باشد. در این بخش، Raz فقط بچه ای است که می خواهد به مردم کمک کند، حتی اگر در طول این راه اشتباه کند. Raz در مقایسه با اکثر شخصیت های بازی های ویدیویی با بودجه کلان و توسعه یافته اول شخص، یک تغییر سرعت است. به خصوص در مقابل یکی از شخصیت های اصلی امسال مایکروسافت یعنی Master Chief – کسی که در عین حال که طبق داستان ها نجیبانه عمل می کند، اما همچنان مردم زیادی را می کشد – بی گناهی Raz و تمایل او به پی بردن به راز جهان اطرافش به صورتی که نیاز به از دست دادن جان و اعضای بدن ندارد، مانند تنفسی عالی از هوای تازه است.

قهرمان بازی ها

نوشتن متن شخصیت Raz توسط Tim Schafer انجام شده که بنیانگذار و توسعه دهنده Double Fine Productions است و مقدار سالمی از انسانیت را برای این شخصیت به ارمغان می آورد. او به اندازه کودکان ۱۰ ساله پرشور و ساده لوح است. درحالیکه Schafer تنها نویسنده در Psycnoanuts 2 است، اما پس از گذشت ساعت ها، شاید متوجه این موضوع شوید، توجه و فکری که روی این شخصیت گذاشته شده را نباید دست کم گرفت؛ Schafer دقیقاً در مسیر درست کردن Raz به عنوان شخصیتی که از سال ۲۰۱۵ از Psychonauts اصلی به یاد داریم قدم نهاده و او را با حساسیت های سال ۲۰۲۱ به روز کرده است. در سالی پر از بازی های جدید برای شخصیت های قدیمی – Ratchet and Clank و Master Chief مذکور – Raz به عنوان یکی از تازه ترین شخصیت های بازی های ویدیویی سال شناخته شده است.

۴- شخصیت Kit در بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

Kit حداقل دوست داشتنی ترین شخصیت سال است. اما این باعث فروش کم این ربات شده است. در بازی ای پر از شخصیت های بزرگ – اما نه محدود به شخصیت های محبوب و قدیمی Ratchet and Clank – Kit به خاطر رویکرد منحصر به فردش در بازی، از خودگذشتی اش در برابر خطر و توانایی گرد هم آوردن مردم از مرز فروپاشی، نسبت به بقیه متمایز شده است.

قهرمان بازی ها

اگرچه گذشته Kit با تراژدی دچار صدمه است و زمان حال او با افسردگی همراه است، اما در زمان پخش تیتراژ Ratchet & Clank: Rift Apart، او سفر قهرمانی کاملی را طی می کند و از انتهای شخصیتی دیگرش، شخصیتی جدید و رباتی با اعتماد به نفس و مطمئن بیرون می آید. امیدواریم موارد بیشتری از او را در بازی های آینده Ratchet & Clank ببینیم، زیرا او نه تنها یکی از بهترین شخصیت های سال ۲۰۲۱ است، بلکه بهترین شخصیتی است که این مجموعه در سال های اخیر داشته است.

۵- شخصیت Colt Vahn در بازی Deathloop

چند سالی است که زمان مناسبی برای Colt Vahn نبوده است. چه چیزهایی درباره یک زوج مهم است؟ این مرد بیچاره در چرخه زمانی گیر افتاده است و از او خواسته شده کارهای تقریبا غیرممکنی را انجام دهد – هشت هدف را در ۲۴ ساعت بکشد یا همان روز برایش تکرار می شود- او فقط می خواهد به خانه برود. اما هرچقدر می خواهد ناله می کند، تا کارش تمام شود، او محکوم است که همان چرخه را دوباره تکرار کند.

قهرمان بازی ها

Colt برخلاف Ethan Winters به عنوان یک شخصیت کار می کند، عمدتا به این دلیل که باتوجه به شرایط درون بازی اش، فردی قابل درک است. Deathloop هیچ سرنخی درباره واقعیت وحشتناک به دام افتادن در چرخه زمانی نمی دهد و Colt به خوبی نشان می دهد که همه ما در برابر تکرار یک روز چه واکنشی نشان خواهیم داد- با عصبانیت، آزار و سردرگمی.

صداپبشگی این شخصیت به طور کامل توسط Jason E. Kelley انجام می شود، کسی که در یکی از بهترین اجراهای سال به عنوان Colt ظاهر شده است. Kelley خنده دار، طعنه آمیز، جذاب و گاهی بدجنس می شود و به طور یکپارچه بین احساسات مختلف Colt جابجایی ایجاد می کند و به او عمق و شخصیت می دهد. با متن عالی بازی، انتخاب یکی از بهترین شخصیت های سال آسان خواهد بود.

شرور بازی ها

۱- شخصیت Lady Dimitrescu در بازی Resident Evil Village

دو دلیل عمده وجود دارد که سراسر اینترنت در اوایل سال جاری به شخصیت Lady Dimitrescu بازی Resident Evil Village اختصاص یافته بود. اولی، ظاهرش بود. او جذاب است و دلیل دوم شیوه ای بود که به صورت اغوا کننده و ترسناک استفاده می کرد. او از آن شخصیت هایی است که نمی توانید از آن دور باشید، مگر اینکه از او بترسید، اما احتمالاً تا آن زمان خیلی دیر شده است.

شرور بازی ها

اگرچه Lady D فقط چند ساعت وجود دارد، Lady D نامی است که در اینترنت به او داده شده، اما برجسته ترین شخصیت از بین بازیگران Village محسوب می شود. او عملکرد تقریبا یکسانی با Mr. X در نسخه بازسازی Resident Evil 2 دارد. Lady D دائماً به قهرمان Ethan Winters چسبیده است و وقتی او سعی می کند راهش را در داخل و خارج قلعه پیدا کند، Lady D او را تعقیب می کند. او با ترس ما بازی می کند، به هوش ما توهین می کند و از همه مهم تر، بدن ما را ناقص می کند، او بدون هیچ شکی ثابت می کند که چه کسی کنترل موقعیت را به عهده دارد.

با این حال، Lady D شخصیتی است که اینترنت شیفته او است. حتی قبل از اینکه Village منتشر شود، تصورات و خیال ها اینترنت را پر کرده بود. همانطور که توییت ها نشان می دهند که فرستنده از Lady D خواسته تا چه حد خشم و ترسناکی اش را نشان دهند به معنی خشونت این شخصیت علیه دیگران است.

زمانی که بازی عرضه شد، Lady D – که به خوبی توسط بازیگر زن Maggie Robertson به تصویر کشیده شد – عطشش نسبت به حضور در اینترنت را تصدیق می کرد؛ نقش او تهدید آمیز و در عین حال اغوا کننده است. طراحی شخصیتی را هم به جذابیت او اضافه کنید که بخشی از آن به تخیلات بستگی دارد و شما راهی مطمئن برای جلب توجه در اینترنت دارید.

به سختی می توان به شخصیت دیگری از سال ۲۰۲۱ فکر کرد که تا این حد در یک بازی ویدیویی تسخیر شده باشد. به خصوص شخصیتی که به طرز غیر قابل باوری وحشی و بی رحم باشد و برای همین، نمی توانیم بیشتر از این قدردانی خودمان را از این شخصیت نشان دهیم.

۲- شخصیت Jean Baptiste در بازی No More Heroes III

پس از بازگشت به زمین و پیوستن مجدد به انسان ها، بیگانه کرکی و محبوبی که در لحظات ابتدایی No More Heroes III با او آشنا شدیم و FU نام داشت، خود را به عنوان یک شاهزاده کهکشانی باهوش نشان می دهد که به نام Jess Baptiste VI شناخته می شود. حالا که او بزرگ شده، Jess فقط برنگشته که با دوست مدیرعامل ثروتمندش Damon ملاقات کند، بلکه می خواهد سیاره ای را با گروهی از دوستان فضایی خود به روشی شرورانه و خشن تسخیر کند.

شرور بازی ها

Jess Baptiste V نابالغ، انتقام جو، بداخلاق است و قبل از آلوده کردن دستانش، دوستانش را می فرستد تا در تیغه Travis Touchdown بمیرند. علیرغم ماهیت ترسناکش، FU به افراد نزدیک خود دلبسته است و اغلب قبل از اینکه دوستانش به سرنوشت گریزلی دچار شوند، از آن ها با یک وعده غذایی خوب پذیرایی می کند.

این لحظات آرام، عمق شگفت انگیزی را به شاهزاده شیطان صفت و زیردستانش می دهد. No More Heroes III بازی ای با مشکلات زیاد است، اما شخصیت شرور رنگارنگ آن کارهای زیادی انجام می دهد تا بازیکنان را در رتبه بندی قاتل های کهکشانی هدایت کند تا در نهایت با پایان تلخشان روبرو شوند.

۳- شخصیت Leshy در بازی Inscryption

Inscryption میزبان خانواده ای از اشرار است، اما حتی بحث درباره اکثر آن ها باعث می شود چیزی که منجر به عالی بودن بازی می شود، اسپویل شود. با این حال، یکی از اشرار، تقریبا بلافاصله پس از شروع مهیج بازی، ظاهر می شود و او هم Leshy است.

شرور بازی ها

Leshy کارش را به عنوان دشمنی آغاز می کند که می خواهد با شما ورق بازی کند. چند مسابقه را از او ببازید تا چیزهای بیشتری درباره او بفهمید. البته، او می خواهد ورق بازی کند، اما در کنار آن می خواهد شما را حین تلاش برای شکست دادنش تماشا کند.

او همچنین انتظار دارد بارها و بارها با او ورق بازی کنید تا زمانی که از همه قوانین ناعادلانه اش فراتر روید و یک بار برای همیشه Leshy را به عنوان بهترین پیرمرد چندش ببینید. او نه تنها ویژگی های برجسته اشرار بزرگ را دارد- او مرد مسن ترسناک است و می خواهد درد کشیدن شما را تماشا کند و نمی خواهد به شما اجازه خروج از کلبه جنگلی اش را بدهد- بلکه فردی با عمق بیشتر از حدی که در ابتدا تصور می کنید، است.

بدون اسپویل چیزی که ممکن است در Inscryption تجربه کنید، باید بگوییم که Leshy به شکلی ظاهر می شود که شما را شگفت زده می کند. توانایی او در حفظ شگفتی ما در طول سفر ۲۱ ساله، درحالیکه پوزخندی بیمارگونه را در تمام مدت بر صورتش دارد، همان چیزی است که باعث شده یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین شخصیت های شرور سال شود.

۴- شخصیت Kaiju Bowser در بازی Bowser’s Fury

یکی از شگفت انگیزترین بازی های سال ۲۰۲۱، احتمالاً Bowser’s Fury است. بازی جدیدی با انتشار مجدد سوییچ Super Mario 3D World. و یکی از شگفت انگیزترین موارد درباره Bowser’s Fury این است که این بازی یکی از بهترین اشرار سال را دارد. Bowser در بازی Bowser’s Fury کم و بیش همان Koopa است که دهه ها آن را می شناسیم، اما این بار او واقعاً بزرگ است. Kaiju در سطح خیلی بزرگ.

شرور بازی ها

در مقابل دیگر اشرار موجود در این لیست، Bowser ممکن است انتخاب خسته کننده ای به نظر بیاید. اما از نظر Bowser’s Fury، تهدید دائمی این هیولا، توانایی او در جلوگیری از پیشرفت و توانایی عجیب او در شروع مبارزات باعث شده تجربه Mario به چیزی تبدیل شود که قبلاً اصلا ندیده بودیم، تجربه ای که در آن خطر غیر منتظره و تهدید کننده است و بیایید از اتاق فیل دوری نکنیم. این یکی از محبوب ترین موارد درباره Big Bowser است که این فرصت را به ما می دهد که در لباس گربه کودک بامزه ای به عنوان Kaiju Mario بازی کنیم.

۵- Julianna Blake در بازی Deathloop

Julianna Blake بازی Deathloop یک مورد عالی از شرورهایی است که خودش را خیلی جدی نمی گیرد. البته، او هدفش را جدی می گیرد. هدفش این است که مانع شکستن حلقه زمانی توسط Colt شود. اما او دائماً در ماموریت هایش تک گویی نمی کند. او سرگرمی دارد، از قوانین پیچیده دنیای بازی لذت می برد و از هر فرصتی برای مسخره کردن Colt استفاده می کند. از این نظر، شاید بهتر است او را به جای شخصیت بزرگ، بزرگ ترین شخصیت مسخره Deathloop بنامیم.

شرور بازی ها

اگرچه Deathloop به هیچ وجه یک بازی خنده دار نیست، اما متن شخصیت Julianna یکی از خنده دارترین موارد بازی است. شخصیت او توسط Ozioma Akagha به همراه بازی فوق العاده Jason E. Kelley به تصویر کشیده شده، شوخی های مداوم Julianna با Colt به هر دو شخصیت زندگی بخشیده است. شخصیت ها، اختلاف ها، باورها و حتی شوخ طبعی آن ها برجسته شده است. وقتی بازی در نهایت طبق نوشتار اصلی پیش می رود و حقیقت پشت رابطه این دو فاش می شود، این افشاء حس جدیدی از جاذبه را به مکالماتی که در طول بازی Deathloop شنیده بودید، اضافه می کند.

Julianna کاریزما و جذابیت دارد؛ او بامزه و دوست داشتنی است. او همچنین به طور ذاتی شیطان نیست و درحالیکه این شخصیت در لیست “بهترین اشرار” سال ۲۰۲۱ قرار گرفته، اما یکی از موارد محبوب بسیاری از افراد به شمار می رود.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 3 =