بازی‌ های ترسناک پلی‌ استیشن ۵

بازی ترسناک پلی‌ استیشن 5

زمانی که صحبت از بازی‌های ترسناک پلی‌ استیشن ۵ می‌شود، خبرهای خوب و خبرهای بدی وجود دارد. خبر بد این است که چون پلی‌ استیشن ۵ هنوز نسبتاً جدید است، بازی‌های ترسناک کمی برای آن عرضه شده است. حتی بدتر اینکه، آن بازی‌هایی که در دسترس هستند هم به طور کلی عالی نیستند. خبر خوب؟ قابلیت سازگاری رو به عقب کنسول پلی‌ استیشن ۵ با پلی‌ استیشن ۴ به این معنا است که هنوز تعداد زیادی از بازی‌های ترسناک فوق‌العاده در پلی‌ استیشن ۵ قابل پخش هستند و بسیاری از آن‌ها هنگام پخش از تصاویر و نرخ فریم پیشرفته بهره‌ مند می‌شوند. بنابراین ممکن است از خود بپرسید بهترین بازی‌های ترسناک پلی‌ استیشن ۵ در حال حاضر کدام بازی‌ها هستند؟

خوشبختانه در این مورد می‌توانیم به شما کمک کنیم. ما عاشق بازی‌های ترسناک هستیم و بسیاری از این بازی‌ها را انجام داده‌ ایم. با توجه به این موضوع، در این مقاله لیست کوتاهی از بهترین بازی‌های ترسناکی که در حال حاضر می‌توانید روی پلی‌ استیشن ۵ اجرا کنید را آماده کرده‌ ایم. مادامی‌ که بازی‌های ترسناک بیشتری عرضه شوند، ما این لیست را به‌ روز می‌کنیم. از این گذشته، تعدادی از بازی‌های ترسناک پلی‌ استیشن ۵ وجود دارند که واقعاً ترسناک هستند.

بازی Resident Evil 2

بازی ترسناک پلی‌ استیشن 5

مجموعه Resident Evil یک داروی مطلق برای طرفداران بازی‌های ترسناک است و این نسخه بازسازی از PS One کلاسیک، شاید بهتر از این‌ها باشد. این بازی پس از مدت کوتاهی از وقایع Resident Evil اصلی ساخته شده، البته نیازی نیست برای لذت بردن از Resident Evil 2 حتماً آن بازی اصلی را انجام داده باشید.

این بازی در Raccoon City رخ می‌دهد و به بازیکنان اجازه می‌دهد کنترل یک افسر پلیس تازه‌ کار به نام Leon Kennedy یا دانشجوی دانشگاه به نام Claire Redfield را به دست بگیرند. آن‌ها که گرفتار یک شیوع زامبی شده‌ اند، در یک ایستگاه پلیس حبس هستند و از آنجا باید راهی برای فرار از Raccoon city را پیدا کنند.

آنچه باعث خاص شدن Resident Evil 2 می‌شود، این موضوع است که چگونه یک واقعه کلاسیک تا این حد جذاب و شگفت‌ انگیز به‌ روز شده است. کنترل‌های مخزن و زوایای ثابت دوربین دیگر وجود ندارند و دید سوم شخص از روی شانه جایگزین آن‌ها شده که به شما اجازه می‌دهد نزدیک‌تر شده و بیشتر در این وقایع غرق شوید. همچنین بازی طوری مدیریت شده که زامبی‌ها دوباره ترسناک شوند؛ آن‌ها به سوی شما می‌آیند، مگر اینکه به سرشان شلیک کنید و گاهی برخی اتاق‌ها پر از زامبی است. این واقعیت را هم اضافه کنید که ظاهر و بازی Resident Evil 2 در پلی‌ استیشن ۵، به لطف پشتیبانی پلی‌ استیشن ۴ پرو عالی است و این باید اولین بازی ترسناکی باشد که در این کنسول انجام می‌دهید.

بازی The Last of Us Part II

بازی ترسناک پلی‌ استیشن 5

The Last of Us Part II ممکن است به خودی خود یک بازی ترسناک نباشد، اما در طول حدود ۲۵ ساعتی که احتمالاً مشغول بازی می‌شوید ممکن است چند بار از پوسته خود خارج شده و چندین بار ترسیده باشید. مطمئناً همه تاکنون The Last of Us را در پلی‌ استیشن ۳ کلاسیک انجام داده‌ اند، اینطور نیست؟ اگر نه، پس حتماً باید این کار را انجام دهند، یا می‌توانند نسخه ریمستر آن در پلی‌ استیشن ۴ را انجام دهند، این بازی یکی از بهترین بازی‌های تمام دوران است. با این حال، این دنباله دارای مجموعه متنوعی از پیشرفت‌ها در کنار داستان ناراحت‌ کننده‌ای است که سفر Joel و Ellie را دنبال می‌کند. پس، آماده سفر به مناطق پسا آخرالزمانی باشید که در آن حمله موجودات وحشتناک به دید شما وجود دارد و بازماندگان انسانی علاقه‌ای به پیدا کردن دوست ندارند.

این احتمال وجود دارد که The Last of Us Part II برای پلی‌ استیشن ۵ ارتقاء یافته یا حتی نسخه ریمستر آن تولید شود. حتی شایعاتی وجود دارد که The Last of Us ممکن است برای جدیدترین کنسول قدرتمند سونی بازسازی شود. واقعیت این است که بدون استفاده کامل از توان پلی‌ استیشن ۵، باز هم به نظر می‌رسد The Last of Us Part II یک نسل از باقی بازی‌ها جلوتر است. توجه به جزئیات خیره‌ کننده است و شما هم احتمالاً می‌خواهید هر گوشه و کنار بازی را جستجو کنید. نیازی به گفتن نیست، اگر دنبال بازی‌های ترسناک در پلی‌ استیشن ۵ هستید، باید The Last of Us Part II را هم در فهرستتان قرار دهید.

بازی Little Nightmares II

بازی ترسناک پلی‌ استیشن 5

آیا Little Nightmares II پیش‌ درآمد است یا دنباله؟ پس از اتمام آن باز هم هنوز مطمئن نیستیم، اما از یک چیز مطمئنیم، یک کلاسیک ترسناک منتظر شما است. در Little Nightmares II شما کنترل شخصیتی به نام Mono را به دست دارید. او ساکت است و به دلایلی دوست دارد پاکتی را روی سرش گذاشته و صورتش را بپوشاند. در ابتدای ماجراجویی، او دختر جوانی به نام Six را نجات می‌دهد، که برای کسانی که Little Nightmare اصلی را بازی کرده باشند، آشنا است. البته برای لذت بردن از Little Nightmares II اصلاً نیازی نیست بازی اصلی را انجام داده باشید. این مجموعه خودش در هاله‌ای از رمز و راز قرار دارد، اما داستان Little Nightmares II بسیار جامع و کامل است.

ترکیب معما و پلتفرم، با کمی مبارزه که برای به دست آوردن یک ترکیب خوب در آن جای گرفته است، بازی Little Nightmares II احتمالاً تجربه‌ای کاملاً تازه و منحصر به‌ فرد خواهد بود. تمام مدت حس ترس دائمی وجود دارد، ترسناک‌ترین لحظات بازی زمانی است که تحت تعقیب هستید و باید فرار کنید. به لطف پشتیبانی از پلی‌ استیشن ۴ پرو، ظاهر و کل بازی Little Nightmares II در پلی‌ استیشن ۵ عالی است، اگرچه نسخه مربوط به خود کنسول اواخر سال منتشر می‌شود. آن نسخه برای افرادی که بازی را در نسخه پلی‌ استیشن ۴ داشته‌ اند، تنها یک ارتقاء رایگان است.

بازی Blair Witch

بازی ترسناک پلی‌ استیشن 5

Blair Witch توسط Bloober Team، سازنده Layers of Fear، Observer و The Medium ساخته شده، این بازی بر اساس یک فیلم ترسناک موفق تولید شده که همان ژانر را هم پیدا کرده است. پسر جوانی که در Black Hills Forest، درست بیرون Burkittsville، Maryland گم شده است. شما به عنوان افسر پلیس Ellis Lynch برای کمک به جستجوی او می‌پردازید. البته شما تنها نیستید، سگ قابل‌ اعتماد شما Bullet نیز در این سفر همراه شما است. خیلی زود همه چیز غیرطبیعی می‌شود – چرا همه نگران ورود شما برای کمک هستند؟ نیازی به گفتن نیست، طولی نمی‌کشد که همه چیز بدتر می‌شود. آیا می‌توانید Ellis را وارد یک فاجعه کرده و سالم بیرون بیاورید؟

Blair Witch تا حدی خشمگین است. اگرچه از همان ابتدا فضا و محیط بازی ترسناک بود، اما به ندرت ترسناکی بازی بیشتر می‌شود تا به اوج وحشتناکی می‌رسد. راستش را بخواهید، ساعات پایانی بازی تا حدی تنش‌زا است که شاید تصمیم بگیرید بازی را قطع کنید و دیگر آن را ادامه ندهید. اما به هر حال باید آن را تمام کنید و متوجه شوید که سرانجام اقداماتتان در طول بازی چه بوده است. می‌بینید که Blair Witch بسته به انتخاب و عوامل مختلف پایان‌های مختلفی دارد، مثلاً نحوه رفتار شما با سگتان هم یکی از این عوامل مؤثر است. پس، ساعت اولیه آن را پشت سر بگذارید و خیلی زود می‌فهمید چرا Blair Witch یکی از بهترین بازی‌های ترسناک در پلی‌ استیشن ۵ است.

بازی The Evil Within 2

بازی ترسناک پلی‌ استیشن 5

The Evil Within یک بازی ترسناک عالی بود که با مشکلاتی در گیم پلی و ارائه مواجه شد. خوشبختانه The Evil Within 2 تمام این مشکلات را حل کرد و به همین دلیل این بازی، یکی از بهترین بازی‌هایی است که می‌توانید در پلی‌ استیشن ۵ انجام دهید. در این بازی بازیکنان به کنترل شخصی به نام Sebastian Castellanos می‌پردازند، او در بازی The Evil Within 2 برای نجات دخترش Lily وارد سیستمی به نام STEM شده است. دخترش در قلب مرکزی است که توسط سیستم STEM ساخته شده است و به همین ترتیب، افراد تشنه قدرت نیز در تلاش برای رسیدن به او هستند. آیا می‌توانید نیروهای تاریکی را شکست دهید؟ حداقل باید امتحان کنید.

اگرچه در The Evil Within 2 تأکید زیادی بر اکشن شده است، اما در عناصر ترسناکش تداخلی ایجاد نشده است. واقعاً به نظر می‌رسد جنگی برای بقاء است، شما باید بر منابعی که سر راهتان می‌بینید ارزش‌ گذاری کنید و در عین‌ حال تلاش کنید تا دخترتان را از چنگال شیطان نجات دهید. دشمنانی که با آن‌ها مواجه می‌شوید هم عجیب‌ و غریب هستند. برخی از آن‌ها را می‌توانید رودررو نابود کنید و باید از برخی دیگر دوری‌ کنید. حتی رئیسانی هم وجود دارند که باید با آن‌ها مقابله کنید، این رئیسان شما را به چالش می‌کشند تا نتوانید از حملاتشان دوری کرده و از روزنه‌ها فرار کنید. نیازی به گفتن نیست که ما عاشق The Evil Within 2 هستیم. اگر به دنبال بهترین بازی ترسناک در پلی‌ استیشن ۵ هستید، حتماً باید این بازی را هم به مجموعه خود اضافه کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =