بهترین بازی های لایو سرویس

بازی های لایو سرویس

بازی های لایو سرویس (بازی هایی که همیشه و به طور مداوم به روز می شوند و محتوای جدید دریافت می کنند) چیزهایی هستند که جامعه بازی نمی تواند از آن دوری کند. این بازی ها بدون در نظر گرفتن نظرات یا بحث های مربوطه در این مقاله قرار گرفته اند. درحالیکه بسیاری از شرکت ها ایده “بازی به عنوان سرویس” را در ذهن دارند، اما این بدان معنا نیست که همگی به دنبال گرفتن پول های بازیکنان هستند.

بازی های لایو سرویس راهی برای شرکت ها هستند تا بتوانند به رشد بازی خود سال ها پس از انتشار اولیه ادامه دهند. در واقع، برخی بازیکنان احتمالاً این بازی ها را انجام داده اند و حتی متوجه نشده اند که آن ها لایو سرویس هستند. بازی ها به عنوان سرویس (GAAS) هنوز در عصر مدرن، جایگاه ویژه ای دارند و عناوین جدیدی هر ساله وارد میدان شده و ساعت ها محتوا را به بازیکنان عرضه می کنند تا بازیکنان از رویدادهای زنده، بتل پس ها، گسترش ها و محتواهای قابل دانلود لذت ببرند. اما با وجود چندین بازی با لایو سرویس که باید از بین آن ها یکی را انتخاب کرد، کدام یک بهتر است؟ برای کمک به شما در یافتن برخی از بهترین بازی های لایو سرویس که در حال حاضر وجود دارند، لیست زیر به روزرسانی شده تا موارد بیشتری را در خود جای دهد.

۱- بازی Apex Legends

بازی های لایو سرویس
بازی Apex Legends

Apex Legends به همراه دیگر بازی های بتل رویالی مانند Fortnite، محبوبیت بالایی دارند. Apex Legends با وجود پایگاه عظیمی که بازی را زنده نگه می دارد، احتمالاً به زودی ها محو نخواهد شد. تیم های متشکل از سه بازیکن در بازی وجود دارند و وارد عرصه ای با حداکثر ۶۰ بازیکن می شوند و مجبور می شوند با تیم های دیگر تا سر حد مرگ بجنگند تا فقط آخرین تیم باقی بماند. با وجود به روزرسانی های مداوم و شخصیت های جدیدی که اغلب ظاهر می شوند، این بازی در طول سال ها پشتیبانی زیادی دریافت کرده است.

۲- بازی Fortnite

بازی های لایو سرویس
بازی Fortnite

زمانی که Fortnite برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ عرضه شد، محبوب ترین بازی بتل رویال موجود در بازار بود. تقریباً چهار سال گذشت و دیوانگی آن تا حدی از بین رفت، اما این بدان معنا نیست که محبوبیت بازی هم از بین رفته باشد. بازیکنان، چه جدید و چه قدیمی، به خاطر ظاهر کارتونی اش، نبردهای بی نظیر تا حد مرگ و تغییرات مداوم، به سمت بازی Fortnite می روند. تیم سازنده بازی Fortnite به طور مداوم آیتم ها، اسکین ها و شخصیت های جدیدی را به بازی اضافه می کند. آن ها همچنین تغییراتی را در جزیره اعمال می کنند تا بازیکنان را هیجان زده نگه دارند.

۳- بازی Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

بازی های لایو سرویس
بازی Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Final Fantasy 14 با انتشار اولیه خود شروعی دشوار داشت، اما برنامه برای از بین بردن کامل بازی اصلی و بازسازی آن به جلوه های دیدنی و جذابی دست یافت. A Realm Reborn سال ها است که بازیکنان را سرگرم کرده و در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین بازی های MMORPGs موجود در بازار است. بسته های گسترش و توسعه متعددی با بسته های جدید در ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ در راه است.

با وجود طبقات مختلف و زیادی که می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید و رویدادهایی که بازیکنان را درگیر می کند، اصلاً جای تعجبی نیست که FF 14 همچنان پابرجا است، درحالیکه MMO های دیگر در هاله ای از ابهام محو شده اند.

۴- بازی Destiny 2

بازی های لایو سرویس
بازی Destiny 2

افراد بسیاری وجود دارند که Destiny اصلی را ترجیح می دهند، اما نسخه دوم باز هم تمام تلاش خود را کرد تا هویت محکمی پیدا کند و گیم پلی ای به طرفداران بدهد که آن را از سازنده نمادین Bungie می شناسند و دوستش دارند. در وضعیت فعلی، Destiny 2 محتواهای بسیاری دریافت کرده و یک محتوای جدید در افق جدیدی دارد.

این عنوان به لطف بازی های تفنگی بسیار اعتیادآور، دنیاهای چشمگیر، جلوه های بصری زیبا و محتواهای سنگین، همچنان توانسته یک پایگاه اختصاصی برای طرفداران ایجاد کند. با Destiny 2 می توان سرگرمی زیادی داشت و این واقعیت که بازی اصلی رایگان است، به جذب هر روزه بازیکنان جدید کمک می کند.

۵- بازی League Of Legends

بازی های لایو سرویس
بازی League Of Legends

اگرچه DOTA 2 هر روز با تعداد زیادی بازیکن در پلتفرم استیم همراه بوده است، اما می توان گفت که League of Legends یک MOBA شناخته شده تر، به خصوص در غرب است. این عنوان قهرمانان زیادی دارد که می توان از بین آن ها یکی را انتخاب کرد و سازنده آن Riot به طور مداوم قهرمانان و اشرار دیگری را به مجموعه شخصیت های موجود اضافه می کند.

League of Legends به قدری به نامی آشنا تبدیل شد که سازنده مجموعه ای از اسپین آف ها، شامل یک بازی کارتی در Legends of Runeterra و یک ماجراجویی نقش آفرینی نوبتی در The Ruined King را منتشر کرد. Riot به رشد دنیای عظیم بازی خود ادامه داده و به راه های زیادی را برای لذت بردن از غنائم گسترده خود ارائه می دهد.

۶- بازی Overwatch

بازی های لایو سرویس
بازی Overwatch

محبوبیت Overwatch زمانی که بازی در سال ۲۰۱۶ وارد بازار شد، به شدت افزایش یافت. از آن زمان به بعد، طرفداران زیادی به بازی شوتر جذاب تیمی که توسط Blizzard ساخته شده بود، هجوم آوردند. Blizzard در طول سال ها تغییرات زیادی را برای Overwatch ایجاد کرد، اما گیم پلی اصلی همیشه ثابت و یکسان باقی ماند.

رویدادهای فصلی با اسکین های جدید بازیکنان را علاقمند نگه داشته و به روزرسانی های مداوم با قهرمانان جدید باعث شد بازی همیشه تازه بماند. ممکن است محبوبیت این بازی به اندازه زمانی که عرضه شد، نباشد، اما هنوز هم پایگاه قوی ای برای بازیکنان است.

۷- بازی Rainbow Six Siege

بازی های لایو سرویس
بازی Rainbow Six Siege

Ubisoft وقتی بازی Rainbow Six Siege را در سال ۲۰۱۵ منتشر کرد، رقیب قدرتمندی را وارد میدان کرد. تقریباً شش سال از آن می گذرد و این بازی همچنان قوی و با جامعه ای بزرگ پیش می رود. این بازی از ایده شوتر تیمی استفاده کرده و مقدار زیادی همکاری و استراتژی را وارد کرده تا به بازی کمک کند به یکی از بهترین شوترهای بازار تبدیل شود.

بازی های شوتر معمولی باعث می شوند بازیکنان از درگاه خارج شده و با دیدن اولین دشمن زمین گیر شوند. Rainbow Six این فرمول را با گیم پلی استراتژیکی تغییر داد که برای دفاع و حمله به اهداف به بازیکنان پاداش می دهد. هر به روزرسانی عوامل جدیدی را وارد ترکیب بازی می کند تا به بازی حس تازگی دهد.

۸- بازی Counter-Strike Global Offensive

بازی های لایو سرویس
بازی Counter-Strike Global Offensive

بازی Counter-Strike Global Offensive (یا به اختصار CS-GO) یکی از رقابتی ترین بازی های موجود در بازار برای بازیکنانی است که به دنبال شوترهای اول شخص هستند. Counter-Strike از یک حالت Half-Life ایجاد شده و از آن زمان به یکی از محبوب ترین بازی های شوتر در دنیا تبدیل شده که بازیکنان زیادی آن را اجرا می کنند. این بازی همچنین یکی از معروف ترین ورزش های الکترونیکی موجود نیز به شمار می رود.

دنبال کردن این بازی بسیار ساده است. یک تیم که از ۵ بازیکن تشکیل شده است به عنوان ضد تروریست (Counter-Terrorists) بازی می کنند، درحالیکه تیم های ۵ نفره دیگر به عنوان تروریست (Terrorists) بازی می کنند. این کار ضدتروریست ها است که مانع از قرار دادن بمب و انفجار توسط تروریست ها شوند. البته، یک تیم می تواند با نابود کردن تیم متقابل، برنده شود.

۹- بازی Call Of Duty: Warzone

بازی های لایو سرویس
بازی Call Of Duty: Warzone

با کنار گذاشتن سبک استاندارد شوتر چند نفره که Activision از سال ۲۰۰۳ برای آن مشهور شده بود، Call of Duty: Black Ops 4 اولین بازی در این فرانچایز بود که در جنون بتل رویال شرکت داشت. این بتل رویال به قدری معروف شد که Activision تصمیم گرفت کارش را با بازی Call of Duty: Warzone که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد، ادامه دهد. اگرچه این بازی نسبتاً جدید است، اما Warzone یکی از پیشروترین بازی های بتل رویال موجود در بازار است. با وجود نقشه های بزرگ پر از ۱۵ بازیکن، بازیکنان در دو حالت بازی، بتل رویال یا غارت شرکت می کنند.

۱۰- بازی Path Of Exile

بازی های لایو سرویس
بازی Path Of Exile

Path of Exile همیشه به اندازه امروز محبوب نبوده است. وقتی در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، طرفداران برای امتحان آن تردید داشتند. از آن زمان به بعد به چیزی تبدیل شد که برخی آن را “قاتل Diablo” نامیدند. این بازی شباهت زیادی به Diablo از Blizzard دارد و بازیکنان در جستجوی غارت و شکوه از سیاه چال ها می گذرند، اما گیم پلی و رویدادهای فصلی نسبت به هرکاری که Diablo می توانست انجام دهد، برتری دارد. Path of Exile یکی از معدود بازی های لایو سرویس است که به طور رایگان قابل اجرا بوده و هیچ سد پرداختی وجود ندارد که باعث شود بازیکنان نتوانند به راحتی از بازی لذت ببرند.

۱۱- بازی Grand Theft Auto Online

بازی های لایو سرویس
بازی Grand Theft Auto Online

Grand Theft Auto Online حداقل دو بار در سال با سرقت ها، وسایل نقلیه جدید و کارهای جدیدی به روز می شود تا بازیکنان را علاقمند نگه دارد. این بازی، که در سال ۲۰۱۳ منتشر شده، سال ها است که بازیکنان را حفظ کرده است. چیزی که در Xbox 360 و پلی استیشن ۳ شروع شد و در حال حاضر برای پلی استیشن ۵ و Xbox Series X بازسازی شده و بهبود یافته است. شایعه شده که آخرین به روزرسانی قرار است سرقت ها و مارهای بیشتری را به دنیای عظیم بازی اضافه کند. حتی شایعه هایی درباره نقشه جدید نیز وجود دارد.

۱۲- بازی Dota 2

بازی های لایو سرویس
بازی Dota 2

اگر Valve به یک چیز معروف باشد (علاوه بر Portal و Half-Life)، آن ایجاد ژانر بازی است که به عنوان MOBA یا Multiplayer Online Battle Arena معروف است. DOTA 2 از سال ۲۰۰۳ عرضه شده و هنوز یکی از محبوب ترین بازی های لایو سرویس به شمار می رود. این بازی همچنین به عنوان بزرگ ترین ورزش الکترونیکی جهان با جوایز زیاد معروف است.

بازی در این مرحله آنقدر محتوا دارد که ماه ها طول می کشد تا بازیکن بخش زیادی از بازی را متوجه شود. بیش از ۱۰۰ قهرمان دارد که بازیکنان می توانند آن ها را انتخاب کرده و توانایی های آن ها را بگیرند. هیچ وقت برای امتحان کردن این بازی دیر نیست.

۱۳- بازی Warframe

بازی های لایو سرویس
بازی Warframe

Warframe مدت ها است که عرضه شده و در دسترس قرار دارد. این بازی در اصل در سال ۲۰۱۳ روی استیم راه اندازی شد. این بازی از آن زمان به بعد با قدرت به کار خود ادامه داد و یکی از بهترین بازی های موجود در استیم است. این بازی رایگان، حجم زیادی از موارد برای غارت و ساخت را در اختیار بازیکنان قرار می دهد تا روی کشتی خود کار کنند، شخصیت های جدیدی برای باز کردن وجود دارد و همچنین داستان های زیادی ارائه می شود تا بازیکنان را ساعت ها مشغول کنند.

هر به روزرسانی این بازی، ساحل ها و نکات جدید داستانی Warframes را برای بازیکنان به همراه می آورند. نه تنها تعداد زیادی محتوا وجود دارد، بلکه بازی با حالت های مختلف و مکان های جهان باز، موارد جالب خود را حفظ می کند. بله، بازی کاملاً حول محور نینجاهای فضایی می چرخد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =