بهترین لوداوت های FARA 83 بازی کال آو دیوتی وارزون

لوداوت های کال آو دیوتی وارزون

پس از به‌ روزرسانی Season 4 Reloaded در کال آو دیوتی وارزون، بسیاری از سلاح‌های بازی به یک یا چند روش تغییر کردند. برخی از آن‌ها نرف هایی دریافت کردند، اما به‌ طور کلی متای بازی در جایگاهی عالی قرار دارد و گزینه‌های بسیاری را برای تمام سبک‌های بازی ارائه می‌دهد. یک سلاح که نرف شد FARA 83 است، تفنگ تهاجمی که مدتی متا را تحت سلطه قرار داده بود. علیرغم تغییراتش، FARA 83 همچنان یکی از بهترین سلاح‌های دوربرد بازی است، پس حتماً آن را هم چک کنید. اما باید از کدام لوازم جانبی با آن استفاده کنید؟ و چه مزایا و تجهیزاتی با هر لوداوت به دست می‌آورید؟ در این راهنما، سه مورد از بهترین بیلدهای FARA 83 را در بازی Call of Duty: Warzone برایتان بازگو می‌کنیم.

مروری بر لوداوت های کال آو دیوتی وارزون

FARA 83 یکی از مهم‌ترین تفنگ‌های تهاجمی در Warzone است. این اهمیت به دلیل سرعت سلاح در کشتن (TTK)، سهولت نسبی استفاده و سبک بازی جذاب و همچنین سرعت بالای شلیک است. به گفته TrueGameData، FARA دارای TTK سریع‌ تری نسبت به AK-47 (CW)، Krig 6 و C58 از ارتفاع ۴۰ متر یا بیشتر است که باعث می‌شود این سلاح به برترین انتخاب برای تفنگ تهاجمی تبدیل شود. سرعت شلیک آن ۷۹۰ در هر دقیقه است و حداکثر سرعت گلوله آن حدود ۱۱۲۵ متر بر ثانیه است (هنگام استفاده از بهترین اتصالات)، که بسیار رقابتی است.

البته که FARA 83 بی‌ نقص نیست، هیچ سلاحی بی‌ نقص نیست (حداقل در وضعیت فعلی بازی‌ها). این سلاح بارگذاری مجدد و زمان ADS (حالتی است که وقتی شما دکمه شلیک سمت راست صفحه را نگه می‌دارید، هدف‌گیری هم برای شما انجام می‌شود و وقتی دکمه شلیک را رها می‌کنید، از حالت هدف‌گیری خارج می‌شود) آهسته و سختی دارد. البته، می‌توانید FARA 83 را با تجهیزات مختلف ترکیب کنید تا بسیاری از نواقص را رفع کنید یا به پتانسیل آن دست یابید.

لوداوت Ammunition Spetsnaz 60 Rnd

لوداوت های کال آو دیوتی وارزون

رایج‌ ترین روش برای استفاده از FARA 83، استفاده از آن به صورت دوربرد و بیش از ۲۷ متر است. البته در فواصل ۲۷ متر هم به طور کامل غیر قابل استفاده نیست، اما در فواصل دورتر عملکرد درخشانی دارد. برای کسب نتایج بهتر، توصیه می‌کنیم همیشه از GRU Suppressor Muzzle استفاده کنید تا در عین بهبود پخش تیر عمودی، سرعت گلوله و محدوده آسیب مؤثر هنگام شلیک، شما را از ظاهر شدن در نقشه‌های کوچک حفظ کند. البته، دلیل زیادی برای استفاده از سر تفنگ (Muzzle) دیگر با این سلاح وجود ندارد.

گزینه بعدی، Liberator 19.5 اینچی است که باید استفاده کنید، زیرا بهترین افزایش سرعت گلوله را به همراه کنترل بیشتر پخش تیر ارائه می‌دهد. به خاطر داشته باشید، سرعت گلوله به معنی سرعتی است که گلوله طی می‌کند و نشان می‌دهد چه مسیری را برای هدایت گلوله و شلیکتان نیاز دارید. هرچه سرعت گلوله بیشتر باشد، بهتر است، زیرا این بدان معنا است که مجبور نیستید جلوی هدفتان بایستید. البته با وجود گزینه‌های دوربرد، باید به Optic، ترجیحاً Axial Arms 3x مجهز باشید. این موارد جانبی زوم نسبتاً زیاد و دید واضحی را به شما می‌دهد. اگر این مقدار خیلی زیاد یا خیلی کم بود، می‌توانید با خیال راحت آن را تنظیم کنید.

برای افزایش کنترل پخش تیر، به شما پیشنهاد می‌دهیم که از Spetsnaz Grip Underbarrel استفاده کنید. این مورد زمانی که سلاح در برد طولانی باشد بسیار مهم است، زیرا کنترل پخش نیز می‌تواند بین برد و باخت یک نبرد تفنگی تفاوت ایجاد کند و از آنجایی‌ که این سلاح اخیراً نرف شده تا پخش تیر بیشتری داشته باشد، این Underbarrel ضروری‌تر هم شده است.

در نهایت، همیشه به شما مهمات افزایش یافته را پیشنهاد می‌کند، در این مورد Spetsnaz 60 Rnd. نکته مهم این است که FARA 83 زمان بارگذاری افتضاحی دارد، پس شاید بخواهید به جای آن VDV 60 Rnd Fast Mag را انتخاب کنید. اما توجه کنید که انجام این کار سرعت ADS را کم می‌کند، پس این یک معامله است. معمولاً، زمانی که از سلاح از راه دور استفاده می‌کنید، بهتر است تا اتمام زمان بارگذاری جایی پناه بگیرید، اما این خیلی به موقعیت شما بستگی دارد.

به عنوان گزینه ثانویه، ما تفنگ دستی تهاجمی مانند Diamatti یا Sykov را دوست داریم. این سلاح‌ها پایگاه شما را از نزدیک پوشش می‌دهند، در عین حال به FARA اجازه می‌دهند که مانند یک گزینه دوربرد عالی عمل کند. زمانی بهتر می‌شود که FARA را با SMG واقعی مانند LC10 یا PPSh-41 جفت کنید که یک ترکیب مرگبار است (به قیمت رد شدن از مزیت Ghost).

صحبت از مزایا شد، ما چند مورد برجسته برایتان داریم که شامل E.O.D. برای اسلات اول، Ghost برای اسلات دوم و Amped برای اسلات سوم است. با این حال، اگر در Rebirth Island بازی می‌کنید، ما معمولاً آن را تغییر می‌دهیم. در این مورد Quick Fix، Ghost/Overkill و Tracker را پیشنهاد می‌دهیم. این تنظیمات برای شرایط پرسرعتی که ممکن است در Rebirth رخ دهد بهتر است.

برای تجهیزات، ما تقریباً همیشه چاقوهای پرتابی را به عنوان سلاح مرگبار پیشنهاد می‌کنیم، پس می‌توانید به راحتی و بدون هدر دادن مهمات، بازیکنانی که روی زمین افتاده‌ اند را نابود کنید و از حسگر ضربان قلب برای پیدا کردن بازیکنان بدون Ghost در اطراف استفاده کنید. این تنظیمات به ویژه در Rebirth مؤثر هستند. اگرچه، در صورتی که دور از بازیکنان باشید، تعویض چاقوی پرتابی با شمشیر نیز گزینه مناسبی است.

حاوی تک‌ تیراندازی

لوداوت های کال آو دیوتی وارزون

  • Muzzle GRU Suppressor
  • Barrel Spetsnaz RPK Barrel 18.7 اینچی
  • Optic Microflex LED
  • Underbarrel Spetsnaz Grip
  • Ammunition 45 Rnd Speed Mag

از آنجایی که تک‌ تیراندازها در منطقه Warzone بسیار برجسته هستند، همراه داشتن یک سلاح مجهز به تک‌ تیرانداز بسیار ایده‌ آل خواهد بود. این‌ها سلاح‌هایی هستند که خود را نزدیک نگه می‌دارند اما درست پیش از تیراندازی در فواصل حدود ۴۰ متر یا بیشتر هم مؤثر هستند (بسته به موقعیت). معمولاً، سلاح حاوی تک تیرانداز در همه شرایط برتری ندارد اما برای اطمینان از اینکه پایگاه‌های شما تحت پوشش است، عالی هستند.

با استفاده از این بیلد FARA 83، GRU Suppressor Muzzle به دلایل ذکر شده در صدر لیست قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید از آن در موقعیت‌هایی با فاصله نزدیک استفاده کنید، می‌توانید برای بهبود سرعت ADS آن را با یک Suppressor معمولی تعویض کنید، اما در برابر کسی که از SMG استفاده کند تقریباً بی‌سلاح خواهید بود. پس، آن را با Spetsnaz RPK Barrel 18.7 اینچی عوض کنید تا سرعت گلوله، کنترل پخش تیر عمودی و افقی و طیف آسیب بهتری داشته باشید. این کار سرعت گلوله شما را به اندازه Liberator Barrel افزایش نمی‌دهد، اما از آنجایی که تک‌ تیرانداز باید نبردهای دوربرد را برای شما پوشش دهد، گزینه خوبی است.

باتوجه به موارد ذکر شده، پیشنهاد می‌دهیم برای این بیلد از Microflex LED Optic استفاده کنید زیرا به زوم زیادی احتیاج ندارد. این امر موجب کاهش سرعت ADS شما کمتر از Axial Arms 3x می‌شود، پس برای لوداوت مجهز به تک‌ تیرانداز پیشنهاد می‌شود. مثل همیشه از Spetsnaz Grip Underbarrel استفاده کنید، زیرا کنترل پخش تیر در این شرایط مهم است.

در نهایت، پیشنهاد می‌شود در اینجا از ۴۵ Rnd Speed Mag Ammunition استفاده کنید زیرا به زمان‌های ADS و سرعت بارگذاری بیشتر برای رقابت با کسانی دارید که در فاصله ۱۵ تا ۴۵ متری شما هستند. از آنجایی که هنگام استفاده از این بیلد، به گلوله‌های کمتری برای نابودی اهداف نیاز دارید، پس می‌توانید کارتان را با اندازه مهمات کمتر تمام کنید. این باعث می‌شود سلاحتان هم سبک‌تر شود که برای یک بیلد دارای تک‌ تیرانداز ایده‌ آل است.

به عنوان سلاح دوم شما به یک اسنایپر، ترجیحاً مدل Kar98k و یا Swiss K31 نیاز خواهید داشت، زیرا این مدل‌ها برای سبک‌های بازی سریع و پرخاشگرانه عالی هستند. اسنایپرهای سنگین‌تر مانند ZRG 20mm نیز مناسب‌ اند، فقط اینکه استفاده از آن‌ها کمی دشوارتر است زیرا آن‌ها کندتر هستند.

درباره پرک‌ها نیز همان توصیه‌هایی که قبلاً به آن‌ها اشاره کردیم پابرجا هستند. پرک Overkill نیز بسیار عالی است زیرا شما دو سلاح اصلی خواهید داشت اما نسخه‌ای از این بیلد را در پرک Ghost نیز خواهید داشت. این پرک به شما این امکان را می‌دهد که دو بار در یک مسابقه بارگیری کنید بنابراین شما هم دو سلاح اصلی خود را خواهید داشت و هم اینکه همچنان از چشم دیگران پنهان خواهید ماند، که این موضوع برای قسمت‌های بعدی مسابقه نیز ضروری است. بارگیری دوباره در نسخه Warzone بسیار رایج است.

هنگام استفاده از این بیلد، برای کار با تجهیزاتتان انعطاف خواهید داشت. ما هنوز هم دوست داریم که از حرکت ترکیبی پرتاب چاقو/حسگر ضربان قلب استفاده کنیم، اما ترکیب کوکتل مولوتوف و بمب‌های صوتی نیز عالی است. فقط از استفاده از نارنجک‌های گمراه‌ کننده خودداری کنید زیرا آن‌ها مانند سایر تجهیزاتتان کاربردی نیستند.

میان رده

لوداوت های کال آو دیوتی وارزون

  • Muzzle صداخفه‌کن GRU Suppressor
  • Barrel Spetsnaz RPK Barrel 18.7 اینچی
  • Optic Visiontech 2 برابری
  • Underbarrel Spetsnaz Grip
  • Ammunition VDV 60 Rnd Fast Mag

به عنوان آخرین بیلد، ما درباره یک لوداوت میان رده صحبت خواهیم کرد. این بیلد برای کسانی که به دنبال به چالش کشیدن بازیکنان در فاصله ۳۰ تا ۷۵ متری هستند ایده‌ آل است. مطمئناً دلتان می‌خواهد که در کنار این نسخه از سلاح FARA 83 یک SMG نیز به همراه داشته باشید تا بتوانید فواصل کوتاه‌تر را پوشش دهید. این بیلد نسبت به بیلد قبلی شامل تغییرات جزئی است و این تغییرات را صرفاً در فاصله‌ها مشاهده خواهید کرد.

مانند همیشه، به همان دلایلی که در بالا ذکر شد، کارتان را با GRU Suppressor Muzzle شروع کنید. سپس به سراغ Spetsnaz RPK Barrel 18.7 اینچی (برخلاف مدل Liberator) بروید تا بتوانید کنترل عقب‌ نشینی، سرعت ADS و سرعت گلوله را حفظ کنید. سپس می‌توانید به Optic بپردازید، اما این بار توصیه می‌کنیم که از مدل Visiontech 2x استفاده نمایید. ضمناً حواستان باشد که از نشانگر مشبکتان را نیز انتخاب کنید زیرا گزینه‌ای که خودشان در اختیارتان قرار می‌دهند مناسب نیست. ما از نشانگر مشبک On Point خوشمان می‌آید اما شما هر کدام که با آن راحت‌تر هستید را انتخاب کنید.

در این بیلد از همان Spetsnaz Grip Underbarrel استفاده کنید و کارتان را با VDV 60 Rnd Fast Mag به پایان برسانید. از آنجایی که در این بیلد نسبت به بیلدهای دوربرد، بازیکنان را در فاصله نزدیک‌تری به چالش می‌کشید، بهتر است که سرعت بارگیری مجدد را افزایش دهید تا آن‌ها بی‌دفاع نمانند. انتخاب خشاب ۶۰ Rnd گزینه بدی نیست، اما هنگام استفاده از سلاح FARA 83 در حالت میان رده می‌توانید از مزایای خشاب Fast Mag بهره‌مند شوید، مطمئناً این یک معامله پر ریسک است اما زمان بارگیری مجدد FARA باعث شده است که ما چندین بار کشته شویم، پس بهتر است خشاب Fast Mags را امتحان کنید.

برای این لوداوت، ما به شدت پیشنهاد می‌کنیم که یک SMG یا شاتگان، ترجیحاً سلاحی که TTK نزدیک برد سریع دارد را انتخاب کنید. سلاح‌های OTs 9، MP5 (MW)، Streetsweeper و یا Gallo SA12 گزینه‌های فوق‌العاده‌ای هستند.

در هنگام انتخاب پرک و تجهیزات، همان موارد فوق‌ الذکر را انتخاب کنید. در نسخه Warzone، پرک‌ها و تجهیزات تنوع زیادی ندارند، اما امیدواریم که این موضوع با پیشرفت بازی تغییر کند. بهتر است که از حسگر ضربان قلب به همراه کوکتل مولوتوف و یا پرتاب چاقو استفاده کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 3 =