بهترین بازی های جهان باز پلی استیشن ۵

بازی جهان باز پلی استیشن 5

با وجود اینکه پلی استیشن ۵ کمتر از یک سال به بازار آمده است، اما تعداد بازی های بسیاری برای آن در دسترس هستند، که در ژانرهای مختلفی عرضه شده اند. پلی استیشن ۵ همه چیز دارد، از بازی های سبک شوتر، تا بازی های ورزشی، نقش آفرینی و پلتفرمی و همچنین انواع گسترده ای از ماجراجویی های جهان باز. در حالی که “جهان باز” لزوما به خودی خود یک ژانر نیست، اما سبکی است که میلیون ها بازیکن سال ها است عاشق آن هستند. این روزها، بازی های جهان باز بسیار رایج هستند، این بدان معنا است که رقابت برای جلب توجه بسیار سخت تر است.

علیرغم این موضوع، بازی های جهان باز فوق العاده ای در پلی استیشن ۵ وجود دارند. برخی در سبک ترسناک ساخته شده اند و برخی دیگر شما را به دوره ای تاریخی می فرستند، در حالی که برخی دیگر به طور خاص به شما این امکان را می دهند که در کل یک کهکشان جستجو کنید. هیچ کمبودی در بازی های جهان باز برای بازی و اجرا در پلی استیشن ۵ وجود ندارد و در این مقاله، قصد داریم بهترین بازی هایی که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید را برایتان شرح دهیم.

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

بازی جهان باز پلی استیشن 5

دنبال کردن یکی از بزرگ ترین بازی های ابرقهرمانی تمام زمان اصلاً کار ساده ای نیست. اما Marvel’s Spider-Man: Miles Morales این کار را کرد و از بسیاری جهات بهتر از Marvel’s Spider-Man اصلی عمل کرد. فرقی نمی کند ترجیح شما کدام باشد، نمی توان فوق العاده بودن این بازی را انکار کرد. همه چیز از داستان، نوشتار، اجراها و نحوه نمایش افراد منحصر به فرد است و همین باعث شده استانداردها نحوه کنترل این موارد در آینده بسیار بالا برود.

اما چیزی که این بازی را جذاب کرده گیم پلی آن است، که به اندازه بازی اصلی سریع و سرگرم کننده است. گردش در اطراف شهر نیویورک هیچگاه بهتر از این نبوده و به لطف قدرت های مختلف Miles، اجرای این بازی منحصر به فرد و همچنان تجربه ای آشنا است. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales همچنین یک بازی شوتر است و تقریبا ۸ ساعت طول می کشد تا کامل شود، که باعث می شود یک بازی قابل هضم بوده و در عین حال به تجربه ای تبدیل شده که هرگز خیلی طولانی یا خیلی کوتاه به نظر نمی رسد.

بازی Demon’s Souls

بازی جهان باز پلی استیشن 5

اگرچه Demon’s Souls سال ۲۰۰۹ عالی و تاثیرگذار است، اما با گذشت بیش از یک دهه همانطور باقی نمانده است. اما دقیقا به همین دلیل است که نسخه بازسازی سال ۲۰۲۰ Bluepoint Games بسیار مهم است، زیرا به نوعی یکپارچگی (و روح) بازی اصلی را حفظ می کند و در عین حال از هر جنبه ای، از تصاویر گرفته تا گیم پلی ارتقاء پیدا می کند. چیزی که جذاب است این است که نسخه بازسازی تقریبا یک ایجاد مجدد دقیق بازی اصلی است، که به خصوص اگر به بازی سال ۲۰۰۹ علاقه داشته باشید، بسیار سرگرم کننده و جذاب خواهد بود.

زمانی که صحبت از طراحی می شود، این بازی بسیار خطی تر از بسیاری از بازی های موجود در این لیست است، اما ساختار پر پیچ و خم آن حس پایان باز را القاء می کند. اینکه بازی واقعاً در دسته بازی های جهان باز قرار می گیرد یا خیر موضوع بحث برانگیز است، اما مطمئناً می توان اینطور استنباط کرد، زیرا هر مرحله از بازی به شدت گسترده است. به هر حال، این بازی یکی از بهترین بازی ها در این پلتفرم است.

البته، Demon’s Souls به دلیل سختی بی وقفه اش مشهور است، اگرچه این نسخه بازسازی برخی از ناامیدی های بازیکنان را برطرف کرده و بازی را آسان تر کرده است. این بازی هنوز هم شباهت زیادی به Demon’s Souls دارد، اما خبری از محدودیت های موجود در نسخه پلی استیشن ۳ نیست. البته این بازی برای همه مناسب نیست، اما برای طرفداران بازی های Souls (یا به طور کلی بازی های اکشن)، این عنوان یکی از عناوین پلی استیشن ۵ است که حتماً باید بازی شود.

بازی No Man’s Sky

بازی جهان باز پلی استیشن 5

نامیدن No Man’s Sky به عنوان یک بازی “جهان باز” کمی دست کم گرفتن است. این بدان دلیل است که این بازی یک جهان باز است. این بازی شامل ۱۸ سیاره کوئینتیلیون است و همه آن ها به طور کامل قابل جستجو هستند. اگرچه برخی از این سیاره ها شاید شباهت هایی با هم داشته باشند، اما هیچ دو سیاره های کاملا شبیه به هم نیستند. No Man’s Sky فوق العاده است زیرا به عنوان یکی از ناامیدکننده ترین بازی های نسل قبل کار خود را شروع کرد، اما از زمان راه اندازی اش در سال ۲۰۱۶، سازنده بازی یعنی Hello Games به وعده های خود عمل کرد.

در واقع، نگاهی به نسخه وانیلی No Man’s Sky در مقایسه با نسخه کنونی، کاملا دیدنی است. تقریبا همه چیز بازسازی شده است، از تصاویر تا عناصر بازی چند نفره، پایه سازی و جستجو. بهتر از همه اینکه همه به روزرسانی ها، به همراه ارتقاء پلی استیشن ۵ رایگان است، به شرطی که قبلاً این بازی را در پلی استیشن ۴ انجام داده باشید. از نظر طراحی، این بازی یکی از عظیم ترین بازی هایی است که تاکنون وجود داشته است.

بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی جهان باز پلی استیشن 5

Assassin’s Creed Valhalla که در سال ۸۷۲ بعد از میلاد مسیح اتفاق می افتد، بر پایه شگفت انگیزی ساخته شده که در Odyssey معرفی شد، اما در عوض بر Vikings و اساطیر Norse تمرکز کرده است. با وجود دنیای به شدت زیبا و زنده، مبارزه عالی و داستانی که حس حماسی را القاء می کند، Valhalla چیزهای زیادی دارد که باعث علاقه طرفداران به آن شده است. مهم تر از همه، بازی به طور کامل مکانیسم نقش آفرینی خود را دو برابر کرده و به شما اختیار کامل می دهد که چگونه شخصیت خود را بسازید.

این باعث می شود هر یک از بازی ها حس منحصر به فرد و متفاوتی داشته باشند و خطی بودن را کنار بگذارند. در حالی که ممکن است باعث شود طرفداران قدیمی Assassin’s Creed دیگر آن را دوست نداشته باشند، اما عاشقان نقش آفرینی عاشق این بازی شده اند. مطمئناً Valhalla اشکالاتی دارد، اما سازنده آن یعنی پیشرفت های قابل توجهی را انجام داده، بنابراین در حال حاضر بهترین زمان برای ورود به بازی است.

بازی Ghost of Tsushima Director’s Cut

بازی جهان باز پلی استیشن 5

استودیوهای اول شخص سونی استانداردهای بازی های جهان باز را به شدت بالا برده اند، از بازی هایی مانند Marvel’s Spider-Man، Horizon Zero Dawn و حتی God of War گرفته تا بازی های سطح پایین تر. اما به نوعی موفق شد از انتظارات طراحی هان باز در Ghost of Tsushima فراتر رود. یکی از چیزهایی که باعث می شود ما عاشق این بازی شویم این است که احساس نمی کنیم بازی خیلی بزرگ باشد. کارهای زیادی برای انجام دادن است، موارد زیادی برای جمع کردن و مکان های زیادی برای کشف و جستجو وجود دارد، اما می توانید مدت زمان معقولی را در داستان اصلی سپری کنید، که بسیار جذاب است.

مبارزه عمیق و رضایت بخش است، شخصیت ها دوست داشتنی هستند و این یکی از خیره کننده ترین بازی هایی است که تاکنون ساخته شده است. نسخه ویرایش شده آن در پلی استیشن ۵ بسیار زیباتر است و محتوای اضافی و بهبود کیفیت زندگی به بازی اضافه شده است. Ghost of Tsushima فقط یکی از بزرگ ترین بازی های جهان باز نیست، اما یکی از بهترین بازی های پلی استیشن محسوب می شود.

بازی Borderlands 3

بازی جهان باز پلی استیشن 5

مجموعه های شوتر مشارکتی گیج کننده با سومین عنوان (به جز عنوان Pre-Sequel) و با نام Borderlands 3 بازگشته اند. این بازی با تاکید بیشتر روی سلاح های وحشی، انفجارها و شخصیت های فوق العاده، استانداردهای بازی ها را ارتقاء می دهد. البته، Borderlands همیشه ترکیبی از نقش آفرینی و اکشن شوتر اول شخص بوده و این عنوان هم تفاوتی ندارد.

شما کارتان را با جستجو در یک جهان باز بسیار بزرگ شروع می کنید، اما در نهایت وارد سیارات دیگر می شوید. اگرچه نباید انتظار داشته باشید که مانند بازی No Man’s Sky در سراسر کهکشان سفر کنید. توانایی سفر به سیارات مختلف یکی از نقاط قوت بازی است و هر یک ظاهری منحصر به فرد دارند و یکنواختی های راه شما در طول راه شما را از بین می برند. مهم تر و بهتر از همه اینکه Borderlands 3 بازی مشارکتی را اولویت قرار داده است، یعنی نیازی نیست تنهایی به این سفر بروید.

بازی The Elder Scrolls Online

بازی جهان باز پلی استیشن 5

ترکیب گیم پلی کلاسیک Elder Scrolls با مکانیک MMO یک بازی است که مطلقاً در بهشت ساخته شده است. تنها چیزی که بیشتر از تکمیل مأموریت ها و کشف قاره Tamriel رضایت بخش است، انجام دادن این کارها با دوستان است و این دقیقا همان چیزی است که با بازی The Elder Scrolls Online به آن می رسید. این بازی تمام ویژگی هایی که می شناسیم و از بازی هایی مانند Skyrim دوست داشتیم را به همراه توانایی ایجاد و شخصی سازی شخصیت خودتان، ویژگی ها و توانایی های آن ها را در خود جای داده است.

بازیکن می تواند چیزهایی که بازی ارائه داده را با دیگران تجربه کند. همچنین می توانید با دوستانتان بر مأموریت ها غلبه کنید. با این حال، شما به تنهایی هم می توانید بازی را انجام دهید. خوشبختانه، The Elder Scrolls Online مدل اشتراک ماهانه خود را به نفع پیشنهاد خرید بازی کنار گذاشته و امتحان کردن بازی را راحت تر کرده است. در پلی استیشن ۵، این بازی از کیفیت ۴K و سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می کند.

بازی Resident Evil Village

بازی جهان باز پلی استیشن 5

بازهم، Resident Evil Village بازی ای است که در مسیر جهان باز قرار دارد، این بازی مکان های بسیار بزرگی برای جستجو دارد که اصلاً عظیم به نظر نمی رسند. خود روستا بزرگ است و هزاران آیتم در گوشه و کنار آن پنهان شده است. همین باعث می شود مانند یک جهان باز به نظر برسد. مانند بازی قبلی یعنی Resident Evil 7 ،Village نیز از دیدگاه اول شخص نشان داده می شود و خطرات در بخش های ترس و وحشت را به همراه چندین هیولای وحشتناکی که باید از بین ببرید (یا از آن ها فرار کنید) افزایش می دهد.

ارزهایی در سراسر جهان و قلعه ها پخش شده اند که از آن ها می توانید برای ارتقاء سلاحتان استفاده کنید و این خود انگیزه ای برای کشف و جستجو در جهان را به شما می دهد. برخی بازیکنان ممکن است علاقه ای به رویکرد اکشن محور بیشتر در Village نداشته باشند، اما حتی اگر ژانر وحشت بقا را ترجیح می دهید، بازهم پیشنهاد می کنیم این بازی را امتحان کنید. این بازی همچنین چند نبرد با رئیس را هم دارد و همچنین شخصیت های فانتزی و به یاد ماندنی در بازی هستند. Resident Evil Village از بسیاری جهات جنبه مدرن Resident Evil 4 است و در عین ترسناک بودن، اکتشاف و اکشن را تشویق می کند.

بازی Immortals Fenyx Rising

بازی جهان باز پلی استیشن 5

یکی از بازی هایی که بی شک لایق اعتبار است، Immortals Fenyx Rising (که به طور رسمی به عنوان Gods and Monsters شناخته می شود) می باشد. این بازی برای پلی استیشن ۵ راه اندازی شده و بر اساطیر یونان، از دیدگاه Zeus،Prometheus و Fenyx تمرکز دارد. در این بازی، شما به عنوان Fenyx بازی کرده و می توانید آن ها را تا حدودی سفارشی سازی کنید. از آنجایی که این بازی یک بازی جهان باز Ubisoft است، احتمالاً می دانید باید انتظار چه چیزهایی را داشته باشید.

نمادهای مختلف و زیادی در سراسر نقشه وجود دارند، که اهداف مختلفی را باید تکمیل کنید. وقتی یکی از اهداف را کامل کنید، شخصیت شما قوی تر می شود، مانند Assassin’s Creed و Far Cry. با این حال، Fenyx Rising خیلی واقع بینانه نیست، با وجود سبک هنری زنده و توانایی های مختلفی که باعث می شود حس خدا بودن داشته باشید. این بازی نوشتار فوق العاده ای هم دارد و بیشتر بر طنز و شوخی تکیه دارد و خیلی جدی نیست. به طور کلی، این بازی از بسیاری از بازی هایی که قبلاً دوست داشته اید مانند Breath of the Wild و بازی های محبوب جهان باز Ubisoft وام گرفته است، اما طوری است که مستقل به نظر برسد.

بازی Yakuza: Like a Dragon

بازی جهان باز پلی استیشن 5

Yakuza: Like a Dragon به شدت مانند یک بازی ویدیویی است و از این نظر قابل توجه است، در عین حال شما در دنیای آن غرق خواهید شد. مسیر خوبی برای پیاده روی است، به راحتی می توانید از هر جهتی که می خواهید سفرتان را شروع کنید. جالب اینجا است که، Like a Dragon یک حرکت بزرگ و عظیم برای این مجموعه به شمار می رود که دارای سیستم بتل نوبتی است که در فرمول خاص خود شکل می گیرد. این امر بدون شک یک تغییر ضروری بود که باعث شد بازی مانند یک نقش آفرینی ژاپنی واقعی به نظر برسد.

به علاوه گیم پلی فوق العاده آن یکی از بهترین لیست شخصیت هایی را دارد که یک بازی ویدیویی تاکنون داشته است. این شخصیت ها به طرز شگفت انگیزی درک شده اند و تاریخچه ای دارند که می توانید روی آن سرمایه گذاری کنید. این امر به همراه محتوای داستانی عالی و پیچ و خم هایی که در محیط رخ می دهد باعث می شود داستان جذاب تر شود. پایان بازی به قدری احساسی است که بی شک اشکتان را در می آورد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هشت =