بهترین کنترلرهای پلی‌ استیشن ۵

کنترلرهای پلی‌ استیشن 5

اگر فکر کردید که پلی استیشن ۵ فقط از کنترلر دوال سنس پشتیبانی می کند سخت در اشتباهید. پلی استیشن ۵ کنترلرهای دیگری نیز دارد که قطعا برایتان شگفت آور خواهد بود. اگر به دنبال یک جایگزین هستید و می‌خواهید کنترلر جدیدتان کمی متفاوت باشد، ما در این مقاله برترین کنترلرها را برایتان ارائه می‌کنیم که باید حتماً نگاهی به آن‌ها بیاندازید! بیایید با محبوب‌ترین کنترلرهایی که با پلی‌ استیشن ۵ هم سازگاری دارند شروع کنیم.

نکته مهم: سونی دارای دستورالعمل‌های دقیق سازگاری برای پلی‌ استیشن ۵ است. این بدان معنا است که تمامی کنترل‌های اصلی پلی‌ استیشن از اشخاص ثالث، با بازی‌های پلی‌ استیشن ۴ که قصد دارید آن‌ها را روی پلی‌ استیشن ۵ اجرا کنید، کار می‌کنند و سونی به بازیکنان اطمینان می‌دهد که استیک‌های مبارزه و دیگر لوازم جانبی نیز به همین ترتیب پشتیبانی می‌شوند. با این حال، بازی‌های جدید پلی‌ استیشن ۵ محدودیتی برای استفاده از کنترلرهای پلی‌ استیشن ۴ ندارند. اگر بخواهید بازی جدید پلی‌ استیشن ۵ را اجرا کنید، شاید مجبور شوید دوباره از DualSense استفاده کنید. زمانی که کنترلرهای پلی‌ استیشن ۵ جایگزین عرضه شدند، ما این لیست را به‌ روز خواهیم کرد.

کنترلر Razer Raiju Ultimate

کنترلرهای پلی‌ استیشن 5

The Raiju (که Razer آن را با سیستم عامل جدید خود به‌ روز کرده است) طوری طراحی شده که کنترلر ایده‌ آلی برای بازی‌های رقابتی باشد. این کنترلر دکمه‌های عملکردی ” mecha-tactile” را ارائه می‌دهد، که روشی فانتزی برای بیان این مطلب است که این کنترلرها طوری طراحی شده‌ اند که هنگام عرق کردن انگشت‌هایتان، سر نمی‌خورند. همچنین thumbstick ها و D-padهای قابل تعویضی در این کنترلر وجود دارد، تا بتوانید سبک‌های مختلف بازی را تغییر دهید یا گزینه که بهترین کارکرد را برایتان دارد پیدا کنید. نرم‌ افزار Razer همچنین به شما اجازه برنامه‌ ریزی دکمه‌ها چند عملکردی را می‌دهد تا بتوانید اقدامات مفید و واکنش‌های دقیق را تنظیم کنید. همچنین حالت hair-trigger نیز در این کنترلر وجود دارد که به‌ طور خاص برای پشتیبانی از بازی‌های FPS طراحی شده است. علاوه بر این، ظاهر کلی کنترلر نیز عالی است و با چند نور RGB همراه است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

کنترلر Nacon Esports Revolution Unlimited Pro V3

کنترلرهای پلی‌ استیشن 5

زمانی که صحبت از سفارشی‌ سازی thumbstick می‌شود، کنترلر Nacon تنها معنای تجارت را می‌دهد. این استیک‌ها به شدت قابل تنظیم و سفارشی‌ سازی هستند و به شما اجازه می‌دهد نوسان‌ها را تنظیم کنید و دقیقاً چیزی که هنگام بازی می‌خواهید را به دست آورید. علاوه بر این سرهای قابل تعویضی به همراه این کنترلر ارائه می‌شود تا دقیقاً حس مورد نیاز خود را بگیرید. همچنین می‌توانید دکمه‌ها را برای اقدامات خاصی تنظیم کنید و چندین نمایه مختلف را برای تغییر بین آن‌ها ایجاد کنید. این کنترلر هم از اتصال بی سیم و هم با سیم پشتیبانی می‌کند، این موضوع به ترجیح شما و یافتن مطمئن‌ترین گزینه بستگی دارد. طراحی کلی هم راحت و هم با کیفیت است که باعث می‌شود این کنترلر برای جلسات طولانی بازی‌های جدی بسیار عالی باشد.

کنترلر Scuf Impact

کنترلرهای پلی‌ استیشن 5

کنترلر Scuf’s Impac ظاهری سنتی داشته و با کیت کاملی از گزینه‌های سفارشی‌ سازی ارائه می‌شود تا همه‌ چیز به درستی و طبق نیاز شما تنظیم شود. همراه با صفحه‌های کنترلر قابل تنظیم و سفارشی‌ سازی، چهار پادل قابل حذف دارید که برای نگاشت دکمه‌های اضافی، در پشت کنترلر جای می‌گیرند، گزینه‌های نگاشت مجدد الکترومغناطیسی برای تعویض آسان، hair triggers قابل تنظیم، توقف سریع تریگرهای تغییر، و thumbstick های قابل تعویض ارائه می‌شوند تا بهترین تنظیمات را به دست آورید. اگر عاشق شخصی‌سازی و تغییر کنترلر برای یافتن تنظیمات مناسب هستید، این کنترلر برایتان عالی است. این کنترلر همچنین از حالات بی‌سیم و با سیم پشتیبانی می‌کند.

کنترلر Victrix PS4 Pro FS Arcade Fight Stick

کنترلرهای پلی‌ استیشن 5

اگر طرفدار بازی‌های جنگی هستید، شاید برای اجرای بازی‌های جنگی مورد علاقه خود کارهای بیشتری را در ذهن داشته باشید و هیچ‌ چیز بهتر از استیک مبارزه‌ای Victrix نیست. این کنترلر زمان واکنش ۵ میلی‌ ثانیه و شیب مچ مناسبی را ارائه می‌دهد که برای هر بازی‌ای از Mortal Kombat تا Soulcalibur عالی است. علاوه بر تمامی این ویژگی‌ها شما گزینه‌های کامل شخصی‌ سازی را دریافت می‌کنید و منظور ما فقط نرم‌ افزار نیست: این استیک جنگی طوری طراحی شده که می‌توانید آن را باز کنید و به‌ روزرسانی‌های سخت‌ افزاری را انجام دهید یا هر طور که دوست دارید تعویضش کنید. همچنین اگر بخواهید مبارزاتتان را در جاده ادامه داده و یک تورنمنت محلی پیدا کنید، باید بدانید که این کنترلر قابل‌ حمل بوده و دارای یک کیت مسافرتی است.

کنترلر Razer Raion Fightpad

کنترلرهای پلی‌ استیشن 5

شاید به دنبال ترکیبی بین استیک مبارزه کلاسیک و کنترلر سنتی باشید. Razer با Fightpad خلاقانه خود، این نیاز شما را پوشش می‌دهد. تمام شش دکمه در این کنترلر به قسمت جلو منتقل شده‌ اند تا دسترسی به آن‌ها آسان باشد (به خصوص اگر بخواهید حالت تجاری خود را حفظ کرده و تمام انگشت‌هایتان را برای واکنش سریع‌تر در قسمت جلویی نگه دارید) و دارای یک D-pad هشت جهته است که برای ورودی دقیق‌تر طراحی شده است. این دکمه‌ها از سوئیچ‌های مکانیکی استفاده می‌کنند تا واکنش عالی و دوام بیشتری را ارائه دهند. شما می‌توانید حالت رقابتی را فعال کنید که از هرگونه ورودی اشتباه در طول اقدامات سریع جلوگیری می‌کند.

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دوازده =