بهترین بازی های استیم

بازی استیم

با وجود پلتفرم‌های رقیب مانند Epic Games Store و Origin، بازی های استیم هنوز جایگاه خاصی برای بازی روی رایانه شخصی دارند. لیست ما از بهترین بازی‌های استیم دلیل آن را نشان می‌دهد. استیم بزرگ‌ترین لیست از عناوین رایانه‌های شخصی را ایجاد کرده و هر چیزی از رمان های بصری مستقل گرفته تا بازی‌های اکشن پرفروش در این لیست وجود دارند. فرقی نمی‌کند به تازگی یک رایانه شخصی را سرهم کرده باشید یا بخواهید لیست بازی‌های خود را جایگزین کنید، ما در این مقاله لیستی از بازی‌های برتری که اکنون می‌توانید در استیم بازی کنید را گردآوری کرده‌ ایم.

بازی Monster Hunter World

بازی استیم
بازی Monster Hunter World

Monster Hunter World اولین بازی Monster Hunter روی رایانه شخصی است و یکی از بهترین بازی‌ها است. با وجود رویکرد اصلاحی که بر قابلیت دسترسی تأکید دارد، Monster Hunter World به عنوان یک نقطه ورود عالی در مجموعه نمادین Capcom عمل کرده است.

چScoutflies به تازه‌ واردان کمک می‌کند بفهمند کجا باید بروند، همه ی کارها بدون درگیری در مبارزاتی که فرانچایز Monster Hunter به خاطر آن معروف است، انجام می‌شود. شما می‌توانید به راحتی صدها ساعت را در Monster Hunter World، با گسترش عالی Iceborne و صدها مورد دیگر بگذرانید.

بازی Final Fantasy XIV

بازی استیم
بازی Final Fantasy XIV

Final Fantasy XIV به سرعت به یک بازی آنلاین عظیم چند نفره تبدیل شد. این بازی هنگام راه‌ اندازی از یک آشفتگی خالی به یکی از غنی‌ترین تجربه بازی‌های آنلاین عظیم چند نفره موجود تبدیل شد، که پر از بازیکنان و محتوایی است که قرار است شما را مشغول کند.

برخلاف The Elder Scrolls Online و چند بازی آنلاین عظیم چند نفره دیگر، این بازی نیازمند اشتراک ماهیانه است، اما می‌توانید با استفاده از نسخه آزمایشی رایگان، ده‌ها ساعت بازی کنید. علاوه بر بازی اصلی، نسخه آزمایشی شامل تمام محتوا از توسعه اول است و به صورت رایگان در دسترس قرار می‌گیرد.

بازی Red Dead Redemption 2

بازی استیم
بازی Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 به شما امکان می‌دهد در مرزهای آمریکا زندگی کنید. شما به عنوان John Marsh بازی می‌کنید، دزدی که قصد دارد مادامی‌ که با دوستان و دشمنان و طلا در سراسر Great Plains برخورد می‌کند، از کسب‌ و کار خارج شود.

اگرچه Red Dead Redemption 2 داستانی برای عصرها دارد، اما صرفاً زندگی در دنیای زیبایی که Rockstar خلق کرده، ارزش پذیرش و امتحان را دارد. شما می‌توانید این بازی را به عنوان یک نوعی سرگرمی سینمایی یا یک شبیه‌ سازی تمام عیار کابوی گونه بازی کنید و هر دو این تجارب عالی هستند.

بازی Apex Legends

بازی استیم
بازی Apex Legends

Apex Legends از Respawn Entertainment یک راک‌ استار بتل رویال است. Apex Legends تنها طی چند روز پس از راه‌ اندازی به عنوان بهترین بازی بتل رویال صعود کرد و همچنان ثابت می‌کند که قدرت حفظ طرفدارانش را دارد.

مانند بازی‌های مشابه، شما وارد یک منطقه جنگی می‌شوید و هیچ‌ چیزی ندارید و باید غنائم جمع کنید، تیراندازی کنید و بدوید تا پیروز شوید. Respawn این تجربه را با مکانیک حرکت سریع ارتقاء داده و به شما اجازه می‌دهد به راحتی در سراسر این نقشه عظیم بگردید و سازنده بازی همچنان حالات جدیدی را به بازی اضافه می‌کند تا به بازیکنان محتوای جدیدی برای بازی ارائه دهد.

بازی Destiny 2

بازی استیم
بازی Destiny 2

Destiny 2 پس از گذشت چندین سال از ورودش به پلتفرم، هنوز یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در استیم شناخته می‌شود و دلیل آن هم مشخص است. بازی Destiny 2 با بازی روان، نقشه‌های گسترده برای کشف و پخش نامحدود محتوا، بازی است که می‌تواند ماه‌ها و یا حتی سال‌ها شما را درگیر خود کند.

اگر عاشق شوترهای اول شخص هستید، حتماً درگیر Destiny 2 خواهید شد. Crucible تجربه رقابتی سنتی را ارائه می‌دهد، Gambit گیم پلی بازیکن در مقابل بازیکن را تغییر می‌دهد و Strikes به شما اجازه می‌دهد با دوستانتان هم گروه شوید. نیازی به گفتن نیست که کل داستان و محتوای فصلی هر سال چند بار به‌ روزرسانی می‌شوند.

بازی Dota 2

بازی استیم
بازی Dota 2

Dota 2 همچنان یکی از رقابت‌ترین بازی‌های MOBA است. این بازی پا به‌ پای League of Legends گام برمی‌دارد و گیم پلی استراتژی مشابهی را ارائه می‌دهد که تحت سلطه برخی از رقابتی‌ترین بازیکنان ورزشی در سراسر جهان است. با این حال، بر خلاف League، در Dota 2 حتی به عنوان یک بازیکن آزاد، شما به تمامی شخصیت‌ها دسترسی دارید.

این مورد به شما امکان می‌دهد بدون در نظر گرفتن میزان پولی که خرج کرده‌ اید در زمین بازی برابری داشته باشید، که به همین دلیل است که Dota 2 بیشترین بازی را در استیم دارد.

بازی Divinity: Original Sin II

بازی استیم
بازی Divinity: Original Sin II

Divinity: Original Sin II ماهیت استیم را به تصویر می‌کشد. این بازی یک نقش‌ آفرینی با دستاوردها و کارت‌های تجاری استیم فراوان است و دارای یک جامعه استیم پر از راهنما برای همه‌ چیز، از لباس‌های شخصیت‌ها تا انتخاب سلاح مناسب است.

جدا از تأثیرگذاری عمیق در ویژگی‌های اجتماعی استیم، Divinity: Original Sin II یک بازی عالی است. این بازی یک بازی نقش‌ آفرینی کامپیوتری گسترده با یک داستان جذاب و عمیق و مبارزات تاکتیکی است. حتی بهتر، نسخه استیم از ذخیره متقابل با نینتندو سوییچ پشتیبانی می‌کند، پس بدون از دست دادن هیچ پیشرفتی، ماجراجویی خود را شروع کنید.

بازی Civilization VI

Civilization VI و تمام بازی‌های Civ کاملاً پیچیده هستند، بازی‌های استراتژی ۴X هستند، اما شما به عنوان یک تازه‌ وارد اصلاً از این موضوع اطلاعی نخواهید داشت. اگرچه نکات و ترفندهای بسیاری برای یادگیری وجود دارد، اما باز هم Civilization VI باز هم برای افراد تازه‌ وارد به این ژانر قابل دسترسی است.

بازی عمق استراتژی که طرفداران دوست دارند را فدا نمی‌کند و این بسیار چشمگیر است. اگر در این بازی جدید هستید، حتماً راهنمای مربوط به رهبران و فرهنگ‌ها را بررسی کنید. راهنما مرور خوب و مناسبی از نحوه بازی هر رهبری است که می‌خواهید.

بازی Counter-Strike: Global Offensive

بازی استیم
بازی Counter-Strike: Global Offensive

انتخاب یک بازی به جز بازی‌ای که توسط سازندگانی که استیم را ساخته‌ اند، بسیار سخت است. ounter-Strike: Global Offensive با وجود قدمت یک دهه‌ای‌اش همچنان یکی از رقابتی‌ترین شوترها به شمار می‌رود. سادگی و در عین‌ حال رقابت چند نفره CS:GO بازیکنان را ساعت‌ها درگیر خود می‌کند.

این بازی است که احتمالاً دوست دارید همیشه یک دور دیگر انجامش دهید. Valve اخیراً CS:GO را به مدل رایگان تبدیل کرده است، پس می‌توانید بدون صرف هیچ هزینه‌ای، وارد بازی شده و تجربه‌اش کنید.

بازی Disco Elysium

بازی استیم
بازی Disco Elysium

Disco Elysium بازی‌ای درباره انتخاب‌ها است. بازی از آنجا آغاز می‌شود که شما به عنوان یک کارآگاه، در یک متل نامناسب و ناخوشایندی بیدار می‌شوید و هیچ نشانه‌ای از اینکه چطور به آنجا رسیده‌ اید وجود ندارد. بدتر اینکه شما حتی نام خودتان را هم به یاد نمی‌آورید.

زمانی که شریک فرضی خود را در لابی متل ملاقات می‌کنید، کم کم همه‌ چیز روشن می‌شود. او به شما می‌گوید که هر دوی شما آنجا هستید تا درباره جسدی که در قسمت پشتی از درخت آویزان شده تحقیق کنید. از آنجا، نحوه بازی، ساخت یا تخریب شخصیتتان به هر روشی، به خودتان بستگی دارد.

بازی Grand Theft Auto V

بازی استیم
بازی Grand Theft Auto V

بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آخرین بازی اجتماعی جرمی Rockstar به یک دلیل فروخته شد: Grand Theft Auto V یک بازی اکشن جهان باز باشکوه با محتوای کافی است که می‌تواند سال‌ها بازیکنان را مشغول کند.

بسیاری از بازیکنان این بازی را تجربه کرده‌ اند و از محتوای تک نفره و همچنین Grand Theft Auto Online همیشه در حال پیشرفت و تکامل لذت برده‌ اند. نسخه استیم در ابتدای راه‌ اندازی بازی در دسترس نبود، اما محتوا و حالات ایجاد شده توسط کاربر به ایجاد نسخه نهایی بازی کمک زیادی کرده است.

بازی Hitman 2

بازی استیم
بازی Hitman 2

مجموعه Hitman همیشه در بهترین حالت خود بوده است، زیرا به بازیکنان اجازه می‌دهد آزمایش کنند و دیوانه کننده ترین کارهایی که می‌توانند را در سطوح سند باکس انجام دهند و IO Interactive هرگز چیزی بیشتر از Hitman 2 را درک نکرد. این بازی شامل تنها چند مکان است، اما همه آن‌ها دارای پخش مجدد نامتناهی هستند که در آن‌ها می‌توانید به روش‌های مختلف هدف خود را ترور کنید.

می‌خواهید کسی را در گودال سیمان بیندازید یا از ربات‌های دفاعی خود به هدفتان شلیک کنید تا دستانتان آلوده نشود؟ شما می‌توانید فقط به آن‌ها شلیک کنید یا مانند یک قتل معمولی آن‌ها را از پشت‌ بام پایین بیندازید. تنها محدودیتی که وجود دارد تخیل شما است و “Elusive Targets” به شما دلیلی برای بازگشت به بازی می‌دهد.

بازی Portal 2

بازی استیم
بازی Portal 2

این بازی تقریباً یک دهه است که در دسترس قرار گرفته، اما Portal 2 از Valve همچنان یکی از جذاب‌ترین، خنده‌دارترین و خلاقانه‌ترین بازی‌های ویدیویی است که ساخته شده است. Portal 2 با تکیه بر مقدمات بازی اصلی ساخته شده اما پازل‌های پیچیده‌تر، داستان جالب‌تر و شخصیت‌های همراه جذاب جدیدی دارد و موفق شده انتظارات عالی طرفداران را برآورده کند و از زمان عرضه تاکنون به عنوان یکی از پرطرفدارترین بازی‌ها باقی بماند. سطوح ایجاد شده توسط کاربر به شما اجازه می‌دهد پازل‌های دیگران را بازی کنید و حالت مشارکتی جداگانه امکان لذت بردن از بازی با یک دوست را فراهم می‌کند.

بازی The Elder Scrolls V: Skyrim

بازی استیم
بازی The Elder Scrolls V: Skyrim

مطمئناً می‌توانید The Elder Scrolls V: Skyrim را تقریباً با هر وسیله‌ای که قابل‌ تصور باشد بازی کنید، اما هیچیک از آن‌ها نمی‌توانند با نسخه رایانه قابل مقایسه باشند. با پشتیبانی از مد، وضوح تصویر بالاتر، بافت بهتر و محتوای داستانی ساخته شده توسط طرفداران، این بازی یک بازی پلتفرم واقعی برای شاهکار Bethesda به شمار می‌رود. انجمن استیم هنوز با داشتن لیستی از راهنما درباره نحوه بهتر شدن بازی، فعال است.

این ماجراجویی نقش‌ آفرینی یکی از جذاب‌ترین و واقعی‌ترین دنیاهایی است که تاکنون ساخته شده، این بازی پر از راز و رمزهایی که باید کشف شود و هیولاهایی که باید کشته شوند می‌باشد و اگر نمی‌خواهید مأموریت‌ها را انجام دهید می‌توانید با ایجاد هرج‌ و مرج سرگرم شوید.

بازی The Witcher III: Wild Hunt

بازی استیم
بازی The Witcher III: Wild Hunt

تنها چند سازنده وجود دارند که می‌توانند مانند CD Projekt Red جهانی واقعی بسازند، اما بازی نقش‌ آفرینی استودیو Polish فقط یک سند باکس مجازی نیست. این بازی یکی از بهترین داستان‌ها را در رسانه دارد، فرقی نمی‌کند از مأموریت‌های اصلی یا انجام مأموریت‌های جانبی بی‌شمار بازی لذت ببرید.

هیچ دو مأموریتی در The Witcher III مشابه نیستند و دیدن تمام چیزهایی که بازی ارائه می‌دهد شاید صدها ساعت طول بکشد. این نشان از کیفیت بازی دارد که بازیکنان بسیاری دوست دارند زمان خود را در آن صرف کنند.

بازی Undertale

بازی استیم
بازی Undertale

Undertale از Toby Fox در نگاه اول یک بازی نقش‌ آفرینی ساده الهام گرفته از رترو به نظر می‌آید، اما این فقط یک پرده و پوشش است، پشت آن یک ماجراجویی عالی واقعی نهفته است. Undertale با نابودی نقش‌ آفرینی‌های سنتی، تفسیری از خود بازی‌های ویدیویی ارائه داده است و در عین گفتن یک داستان خنده‌دار، به سرگرم کردن شخصیت‌ها، رابط کاربری و مکانیک‌های مبارزه می‌پردازد. این بازی قطعاً قرار نیست رایانه یا مک شما را تحت‌ فشار قرار دهد، اما از آن نوع بازی‌هایی است که هرجایی پیدا نمی‌کنید.

بازی Planet Coaster

بازی استیم
بازی Planet Coaster

مجموعه The RollerCoaster Tycoon طی چند سال گذشته یک سقوط آزاد کامل داشته است، اما این بدان معنا نیست که بازی یک شبیه‌ سازی پارک تفریحی عالی برای بازی روی استیم نباشد. این بازی که توسط استادان شبیه‌ سازی یعنی Frontier Developments ساخته شده، تمام چیزی است که از یک بازی مدرن RollerCoaster Tycoon انتظار دارید.

شامل گزینه‌های جزئی ایجاد و سفارشی‌سازی چرخ‌ و فلک و توانایی مدیریت تمام بخش‌های پارک. همه ما می دانیم که این به معنای این است که سعی خواهید کرد مهمانان خود را بکشید، اما اصلاً فکرش را هم نکنید.

بازی Stardew Valley

بازی استیم
بازی Stardew Valley

وقتی دیگر نمی‌توانید منتظر بمانید تا دنباله کامل Harvest Moon را بازی کنید، چه می‌کنید اگر شما طراح Eric Barone باشید، بازی خودتان را می‌سازید. Stardew Valley شاید به دنبال ادامه میراث Harvest Moon باشد، اما بازی Barone با شخصیت‌های رنگارنگ، شخصی‌سازی دقیق، گزینه‌های برش و کار هنری پیکسلی زیبا و جذابیت و عشقی که فقط یک خالق پرشور و با انگیزه می‌تواند به پروژه بدهد، از الهام گر خود پیشی گرفته است. Stardew Valley با به‌ روزرسانی مداوم و بازی چند نفره خود با گذشت زمان بهتر هم شده است.

بازی Celeste

بازی استیم
بازی Celeste

داستان تمرکز و نگرانی اصلی اکثر بازی‌های پلتفرمی دو بعدی نیست، اما Celeste یک بازی پلتفرمی دو بعدی معمولی نیست. قهرمان اصلی بازی یعنی Madeline هدف مشخصی از صعود به کوه افتخار دارد، اما سفر او با تعداد شگفت‌ انگیزی عناصر ماوراء الطبیعی پیچیده می‌شود. در هر مرحله از بازی از توانایی حرکتی airdash استفاده می‌شود، که آن‌ها را به مینی پازل تبدیل می‌کند. طراحی هوشمندانه باعث شده Celeste به یکی از سرگرم‌ کننده‌ترین بازی‌های موجود در استیم تبدیل شود.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 1 =