پرفروش‌ترین بازی‌ های سال ۲۰۲۰

پر فروش ترین بازی 2020

به نظر شما پر فروش ترین بازی ۲۰۲۰ متعلق به کدام کمپانی است؟ سال به سال، صنعت بازی در حال رشد است. سال ۲۰۲۰ سال بسیار بزرگ و خاصی برای بازی‌ ها بوده است، نه فقط از نظر انتشار عناوین عظیمی که سال‌ ها مورد انتظار بودند، بلکه برای معرفی کنسول‌ های PlayStation 5 و Xbox Series X به بازار. هر ماه، NPD Group، یک سازمان تحقیقی مصرف‌ کننده، تا جایی که می‌ توانست اطلاعاتی را جمع‌ آوری کرد تا تصویر واضحی از پرفروش‌ ترین بازی‌ های سال و برخی مسائل جالب دیگر را به ما طرفداران ارائه دهد. حالا، با پشت سر گذاشتن این سال جذاب، ما تحلیل کاملی از پرفروش‌ ترین بازی‌ های سال ۲۰۲۰ کل بازار در اختیار داریم.

چند سورپرایز و مورد شگفت‌ انگیز اینجا وجود دارد که باعث ایجاد این لیست پرفروش شده است. همچنین موارد قدیمی مطمئنی که همیشه می‌ توانید روی آن‌ ها حساب کنید. در اینجا همه بازی‌ های پر فروش سال ۲۰۲۰ بر اساس قیمت فروش، با چند نشان ستاره‌ دارد و همچنین چند داده سرگرم‌ کننده و در نهایت فروش ارائه شده است.

پر فروش ترین بازی ۲۰۲۰ Call of Duty: Black Ops: Cold War

پر فروش ترین بازی 2020
بازی Call of Duty: Black Ops: Cold War

مردم ادعا می‌ کنند که حباب Call of Duty در بخش بهتری از دهه حاضر ترکیده است و اما ما بار دیگر با Call of Duty: Black Ops Cold War اینجا هستیم و این بازی در صدر لیست پر فروش‌ ترین بازی‌ های سال ۲۰۲۰ قرار دارد. علی رغم شایعات پشت صحنه که نشانگر تغییر ظاهری اینکه COD کدام سازنده امسال بیرون می‌ آید بودند، اما روی فروش Cold War هیچ تأثیری نداشتند.

همچنین شایان ذکر است که از نظر فنی این دومین بازی این فرانچایز بود که در سال ۲۰۲۰ و پس از حالت بتل رویال رایگان Warzone عرضه شد، که به نوعی یک ابزار اضافی بازاریابی برای Cold War به شمار می‌ رفت. این دوازدهمین سال پیاپی است که مجموعه COD به عنوان پر فروش‌ ترین فرانچایز بازی در ایالات‌ متحده شناخته می‌ شود.

بازی Call of Duty: Modern Warfare

پر فروش ترین بازی 2020
بازی Call of Duty: Modern Warfare

اگر تا به حال انگیزه‌ ای برای حفظ سالانه فرانچایزتان داشتید، باید مربوط به نسخه سال قبل باشد که پس از نسخه سال جاری قرار می‌ گیرد. سال گذشته، ما راه‌ اندازی مجدد Modern Warfare را با کمپینی جسورانه‌ تر و تک نفره دریافت کردیم. اما، این COD است که در اینجا درباره آن صحبت می‌ کنیم، پس تا زمانی که نام شناخته شده‌ ای دارد، که این شناخت را با استفاده مجدد از عنوان بازی مورد علاقه طرفداران و آن حالت چند نفره اعتیاد آور دو برابر کرده است، فروش بالایی خواهد داشت. به هر حال، با وجود اینکه هر پاییز نسخه جدید بازی می‌ آید، اما فروش این نسخه اصلاً کم نشده است.

بازی Animal Crossing: New Horizons

پر فروش ترین بازی 2020
بازی Animal Crossing: New Horizons

اینجا همان جایی است که به اولین بازی ستاره‌ دار لیست می‌ رسیم و چیزی که در تمام عناوین انحصاری نینتندو در این لیست ظاهر می‌ شود. تمامی عناوین نینتندو موجود در این لیست، که از اینجا با Animal Crossing: New Horizons شروع می‌ شوند تنها بر اساس فروش نسخه‌ های فیزیکی رتبه بندی شده‌ اند.

نینتندو به هر دلیلی که باشد هیچ آماری از فروش دیجیتالی خود به اشتراک نمی‌ گذارد. این بدان معنا است که این بازی‌ ها بیش از چیزی فروخته شده‌ اند که NPD Group قادر به ردیابی آن‌ ها باشد، اما از آنجایی که این گروه نتوانسته از مقدار آن مطمئن باشد، فقط فروش نسخه‌ های فیزیکی را دنبال می‌ کنیم و یک ستاره اضافه می‌ کنیم. از نظر فنی، Animal Crossing می‌ تواند دومین یا حتی اولین بازی در لیست بازی‌ های پر فروش باشد، اما هرگز از این مورد مطمئن نیستیم.

با این وجود، رتبه بالای این بازی در این لیست نشان می‌ دهد که این بازی چه محبوبیت فوق‌ العاده‌ای داشته است. این بازی با بزرگ‌ ترین فرانچایز بازی در بالای لیست قرار دارد، در حالی که منحصراً برای سوییچ است. در صورتی که بازی‌ های COD برای هر پلتفرم در دسترسی عرضه شده‌ اند. Mat Piscatella از NPD اظهار داشت: “در سال ۲۰۲۰، Animal Crossing بیشترین فروش نسخه فیزیکی را برای یک بازی نینتندو از زمان Wii Fit Plus در سال ۲۰۱۰ به خود اختصاص داد.”

بازی Madden NFL 21

پر فروش ترین بازی 2020
بازی Madden NFL 21

در این بخش، یکی از معدود مجموعه‌ های سالانه را داریم که بیشتر از COD وجود داشته و آن هم Madden است. واقعاً چه چیزی می‌ توان درباره Madden NFL 21 گفت؟ این بازی جدیدترین نسخه و به‌ روز شده بازی سال قبل است. اگر چه ممکن است عجیب به نظر برسد، اما علی رغم اعتراضاتی که درباره استفاده مجدد و بدون تغییر این فرانچایز از حالت‌ هایی مانند Franchise کرده است، طرفداران ورزش همچنان علاقه خود به این بازی‌ ها را نشان می‌ دهند. با این حال، اگر به دنبال بهترین بازی شبیه‌ سازی فوتبال هستید، حقیقتاً هیچ گزینه بهتری وجود ندارد.

بازی Assassin’s Creed: Valhalla

پر فروش ترین بازی 2020
بازی Assassin’s Creed: Valhalla

با یک نگاه ساده می‌ توان دید که بازی‌ های Assassin’s Creed بی‌ شک فروش بهتری داشته‌ اند و همچنین محصولات بهتر بسته به ترجیح شما در مجموعه قوی نقش‌ آفرین‌ ها ارائه شده‌ اند، زیرا این بازی دیگر یک مجموعه سالانه نیست. Valhalla که سومین بازی است که از فرمول جدید Origins پیروی می‌ کند، زمان زیادی برای ایجاد هیاهو و هیجان بین طرفداران قدیمی و جدید خود داشته است. با تمرکز فراوان بر روایت‌ های جامع موجود در خارج از محیط تاریخی بازی‌ های فعلی، جلوه‌ های بصری شگفت‌ انگیز و وعده ده ­ها ساعت محتوا، این مجموعه به عنوان یک مجموعه با خرید آسان در هر انتشار به راه خود ادامه می‌ دهد.

بازی The Last of Us: Part 2

پر فروش ترین بازی 2020
بازی The Last of Us: Part 2

بازی دوم این لیست که انحصاری یک پلتفرم است و این بار برای پلی‌ استیشن ۴ سونی، دنباله یکی از بهترین بازی‌ های تاریخ است. انتظارات از این بازی در تمام زمینه‌ ها بالا بود. از گرافیک و گیم پلی تا داستان و عملکرد و حداقل از نظر فروش، The Last of Us: Part 2 این انتظارات را بر آورده کرد.

Mat Piscatella درباره موفقیت شگفت‌ انگیز که این عنوان در سال جاری داشت بیان کرد: ” The Last of Us: Part II سال ۲۰۲۰ را به عنوان پر فروش‌ ترین بازی انحصاری پلی‌ استیشن به پایان رساند. در عین حال به طور کلی رتبه ششم پر فروش‌ ترین بازی‌ ها را نیز به خود اختصاص داد. The Last of Us: Part II حالا رتبه سوم در لیست پر فروش‌ ترین بازی‌ های منتشر شده از سونی را در تاریخ ایالات‌ متحده دارد و پس از Marvel’s Spider-Man و God of War سال ۲۰۱۸ قرار دارد.” با وجود اینکه God of War فرانچایز خوبی است که از اولین روزهای پلی‌ استیشن ۲ و Spider-Man وجود دارد، اما این موضوع بیشتر قابل توجه است که این بازی دومین عنوان در چنین دنیای تاریک، وحشتناک و نابخشودنی است که تا این حد طرفدار دارد.

بازی Ghost of Tsushima

پر فروش ترین بازی 2020
بازی Ghost of Tsushima

از نظر شگفتی، تصور وجود یک بازی به‌ اندازه Ghost of Tsushima در سال ۲۰۲۰ سخت است. بازی انحصاری دیگر سونی از طرف سازندگان در Sucker Punch ساخته شده که پشت بازی‌ های Infamous و Sly Cooper حضور داشتند، این بازی ماجراجویی اکشن جهان باز همه انتظارات را برآورده کرده است.

نه تنها هر چیزی که گیمرها از مجموعه Assassin’s Creed از ابتدای انتشارش می‌ خواستند را ارائه کرده، بلکه در یکی از فنی‌ ترین و زیباترین پکیج‌ هایی که می‌ توان در بازی دید ساخته شده است. همین باعث شد بازی با استقبال زیادی روبرو شود و سومین بازی‌ ای باشد که در West ساخته شد تا امتیازی عالی از Japanese outlet Famitsu دریافت کند. واضح است که شور و تحقیقی که تیم بر ادای احترام به فرهنگ ژاپنی و سامورایی گذاشتند، تا حد زیادی نتیجه داده است.

بازی Mario Kart 8: Deluxe

پر فروش ترین بازی 2020
بازی Mario Kart 8: Deluxe

و حالا نوبت به قدیمی‌ ترین بازی در این لیست رسیده است و تنها بازی به جز Modern Warfare که در واقع در سال ۲۰۲۰ منتشر نشده است. به نظر نمی‌ رسد این پورت از عنوان WiiU متوقف شود. ماه‌ ها از زمانی که به سوییچ آمده و به نحوه جزء ۱۰ فروشنده برتر شده می‌ گذرد. تشخیص اینکه چرا این بازی تا این حد محبوب است اصلاً سخت نیست، این بازی در اصل اوج ژانر کارتینگ است، بازی عالی برای بچه‌ ها و بزرگترها و روی کنسولی که می‌ توانید در حال حرکت هم از آن استفاده کنید. فرقی نمی‌ کند انحصاری سوییچ باشد یا نه، مسابقه Mario و دوستانش در مسیرهای روشن و شاد و در حال پرتاب صدف‌ ها و موزها، نیرویی است که شما را مجبور می‌ کند به آن توجه کنید. باز هم، در اینجا اعداد به دلیل عدم اطلاع دقیق از تعداد فروش نسخه‌ های دیجیتالی در سال جاری ارائه نشده‌ اند.

بازی Super Mario 3D All-Stars

پر فروش ترین بازی 2020
بازی Super Mario 3D All-Stars

اگر یک پورت بازی قدیمی Mario Kart بتواند جزء ۱۰ بازی برتر باشد، پس سه پورت دیگر پلتفرم‌ های Mario هم می‌ توانند. با این تفاصیل، مجموعه Mario 64، Mario Sunshine و Super Mario Galaxy بدون ذره‌ ای اختلاف نظر و بحث درباره اینکه ممکن است برخی از خرید بسته منصرف شوند، راه‌ اندازی شدند. گیج‌ کننده‌ ترین جنبه این بسته دلیل فروش عالی آن است. این مجموعه از بهترین بازی‌ های ۳D Mario از گذشته تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ آماده خرید، حتی به صورت دیجیتالی بوده‌ اند. قطعاً هیچ دلیلی وجود ندارد که باعث انتشار محدود آن شود، اما به نظر می‌ رسد همه‌ چیز به نفع نینتندو انجام شده است.

بازی Final Fantasy VII: Remake

پر فروش ترین بازی 2020
بازی Final Fantasy VII: Remake

آخرین بازی از پر فروش ترین بازی های ۲۰۲۰، یکی از تأثیر گذار ترین و محبوب‌ ترین بازی‌ های نقش‌ آفرینی ژاپنی تمام دوران یعنی Final Fantasy VII: Remake است. مانند نسخه باز سازی Resident Evil 2 سال ۲۰۱۹، Square Enix از هر نظر در این عنوان ریسک بزرگی را به جان خرید. آن‌ ها نه تنها مبارزات را به طور کامل تقویت کردند، سیستم نوبتی را به یک سیستم اکشن واقعی کردند، بلکه همچنین تصمیم گرفتند که بازی را به چند بخش تبدیل کنند. این عنوان جدید نه تنها ساعات اولیه بازی اصلی را پوشش می‌ دهد، بلکه آن را به مقدمه‌ ای بهتر از جهان و شخصیت‌ ها گسترش می‌ دهند. تنها بر اساس شهرت بازی اصلی می‌ توان تضمین داد که این بازی هم فروش خوبی داشته باشد، اما واقعیت این است که بازی توانسته ده­ ها سال هیاهو را ادامه دهد و جزء ۱۰ بازی برتر سال قرار گیرد.

بازی‌ های قابل توجه دیگر

بازی‌ های دیگری که هنوز به ۱۰ بازی برتر سال نرسیدند توانستند فروش بسیار زیادی را در سال جاری داشته باشند. یکی از چشمگیر ترین فروش‌ ها مربوط به Cyberpunk 2077 بود. علی رغم نقص‌ ها و جنجال‌ های زیاد پیرامون بازی، این بازی، دومین بازی از بازی‌ های پر فروش ماه دسامبر بود و حتی مشخص نیست چند نسخه از آن به صورت دیجیتالی فروخته شده است و پس از گذشت یک ماه از فروش به نوزدهمین بازی از بازی‌ های پر فروش سال تبدیل شد.

Marvel’s Avengers بازی دیگری است که مدتی پس از عرضه به فروش بالایی دست یافت و با رتبه ۱۱ خود لیست ۱۰ بازی برتر را از دست داد. با وجود اینکه درست پس از FF7:R قرار گرفت اما Square اظهار داشت که آن‌ ها بازی را به عنوان یک بازی شکست خورده در فروش در نظر گرفته‌ اند.

در نهایت، علاوه بر Super Smash Bros. Ultimate که در سال جاری رتبه ۱۴ را به دست آورد، بازی‌ های نینتندو نیمی از ۲۰ بازی برتر ماه دسامبر، چهار بخش از ۲۰ بازی برتر سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص دادند.

فروش سخت‌ افزارها و حقایق جالب دیگر

جزئیات دیگری که NPD به اشتراک گذاشت شامل این حقیقت است که فروش سخت‌ افزار در تمام سیستم­ ها در مقایسه با سال ۲۰۱۹، %۳۵ افزایش داشته است و به ۵.۳ میلیارد دلار رسیده است، و ماه دسامبر پر فروش‌ ترین ماه برای سخت‌ افزارها از سال ۲۰۱۳ تا کنون بوده است. خود بازی­ ها نیز رکورد جدید %۲۷ را نسبت به سال قبل با ۵۷ میلیارد دلار زدند و حتی لوازم جانبی بازی ها نیز با عرضه کنسول‌ های جدید شاهد رشد فروش بوده و در نهایت ۲.۶ میلیارد دلار فروش داشتند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پانزده =