معرفی Bloodborne و بررسی ویژگی های این بازی جذاب

Bloodborne

Bloodborne بازی است که مازاد بر اینکه تمام امکانات بازی souls را به نوعی در خود جای داده است، دارای امکانات و نوآوری منحصر به فرد خود نیز می باشد. لازم به ذکر است که بازی Bloodborne توسط From Software ساخته شده و Sony ناشر آن است و در سال ۲۰۱۵ روانه بازار شد و در دسترس بازیکنان قرار گرفت. سبک این بازی به صورت Action Role-Playing می باشد و گیمر برای رسیدن به پاسخ معما به شهر Yharnam وارد می شود.

Bloodborne
Bloodborne

چندی پیش دو سیاه چاله نوین به وسیله یکی از گیمرهای حرفه‌ای بازی بلادبورن پیدا شد که دو بأس را در خود جای داده است.

آن هنگام که بازی Bloodborne به بازار ورود پیدا کرده بود، در طراحی آن Dungeon هایی (سیاه چاله) تحت عنوان چَلیس وجود داشت. این چَلیس ها در بردارنده یک لوکیشن متفاوت برای ماجرا اصلی بازی بودند و گیمر با وجود آن ها این موقعیت را پیدا می ‌کرد که با سیاه چاله ‌های گوناگون و بأس ‌های هیجانی برخورد کند.

از طرفی وجود چلیس ها محیط بهتری فراهم می ‌کردند؛ که لِول شخصیت ‌های بازی افزایش پیدا کند. موضوعی مهمی که در رابطه با این چلیس ها وجود داشت، این بود که علاوه بر زیاد و متنوع بودن، راه پیدا کردن آن ها را نیز باید در نظر می ‌گرفتیم.

در این بازی برخی از همین چلیس ها به طور پنهانی وجود داشتند، که راه دستیابی به آن ها و دشمنانتان این بود که امتیازات را در حین بازی کسب کنید.

بر اساس مستنداتی که وجود دارد یکی از گیمرهای بازی Bloodborne موفق شده است که دو سیاه چاله را بیابد که در روند این دو Dungeon با دو بأس و لوکیشن تازه روبه رو خواهیم شد.

این گیمر با کمک دو Glyphs مختلف موفق شده است که این دو چلیس را بیابد. برای این که در این بازی به پسورد چلیس دست پیدا کرده و به آن ورود کنید به این Glyphs نیاز دارید. اسم نخستین پسورد ” “sikgc3sm است و هنگامی که به آن وارد شوید یک درب را می ‌بینید که به احتمال زیادی یکی از بأس ‌ها بعد از آن وجود داشته باشد. هرگاه که گیمر به محیط بأس فایت رخنه کند، ورژن متنوعی از Moon Presence را می ‌بیند.

پسورد بعدی arkhv2vs نام گرفته است و گیمر را به چلیسی هیجانی و جالب می ‌برد. در این چلیس گیمر باید با موجود عجیب و ترسناکی با عنوان the Great One به جدال و نبرد بپردازد.

در مورد این دو باس فایت تازه پیدا شده باید بگوییم خبری از فانوس نیست و با نابودی در چنین محیطی، به Hunter’s Dream رخنه می‌ کنید.

پس از نابودی این بأس ‌ها، یک چاه بی انتها را می‌ بینید که پس از ورود به آن در یک مسیر بی انتها قرار می ‌گیرید تا آن هنگام که به Hunter’s Dream برگردید. خبر دیگری که در حواشی Bloodborne منتشر شده می ‌توانیم به کشف یک موجود عجیب و ترسناک دیگر اشاره کنیم.

بررسی Bloodborne

اکنون زمان آن رسیده قدری درباره خوصوصیات بازی و داستان آن با شما صحبت کنیم. بازی Bloodborne، بازی در تم اکشن است که توقعات گیمرها را در بازی‌ های ژانر اکشن افزایش داده است. پیش از این که این بازی به دنیای بازی ‌های ویدیویی پا بگذارد، هر گاه سخن از نقش آفرینی به میان می ‌آمد بازیکنان به یاد مجموعه گیم های Souls یعنی Dark souls و Demon Souls می ‌افتادند.

این مجموعه بازی ‌ها در دشوار بودن مراحل بی همتا بودند و اگر بازیکنی می ‌توانست همه چالش‌ های آن را پشت سر بگذارد؛ نسبت به سایر بازیکنان برتری پیدا می‌ کرد و می‌ توانست صاحب ادعا شود. اما این ماجرا به زمانی بر می‌گردد که هنوز بلادبورن روی کار نیامده بود؛ ولی با این وجود باز هم نباید قدرت مجموعه بازی ‌های souls را نادیده گرفت.

Bloodborne
Bloodborne

شهر یارنام به یک بیماری خطرناک مبتلا شده است. مرگ و جنون در شهر سایه افکنده و بازیکن باید راز این ویروس و فلاکت شهر را بیابد. برای این کار با دشواری های زیاد و موجودات ترسناکی روبه رو می شود که باید تلاش کند خود را از دست آنها نجات دهد. نگران نباشید شما در راه پیروزی دوستانی دارید که به کمکتان می آیند.

از ویژگی های منحصر به فرد Bloodborne می توانیم سبک هیجانی، گیم پلی بازی و جلوه های بصری را نام ببریم اما با این وجود این بازی هم اشکالات خاص خود را دارد مثلا در زمانی که با اپیزودهای پر ازدحام روبه رو هستیم، افت فریم باعث جلوگیری از واکنش به موقع می شود و این نشان دهنده این است که گرافیک بازی قدری ضعیف است و این از چشم گیمرهای حرفه ای پوشیده نمانده است و آن ها توقعات بیشتری نسبت به این بازی دارند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =