راهنمای قدم به قدم بازی Borderlands 3 (قسمت اول)

Boarderlands 3

Amara the Siren یکی از شخصیت‌هایی است که در Borderlands 3 می‌توانید بازی را با او انجام دهید. او مانند Lilith در Borderlands 1 و Maya در  Borderlands 2 زنی زیبارو است که قدرت‌های جادویی خود را دارد و می‌تواند از این نیروها برای احضار سلاح‌هایی استفاده کرده و بعد از این طریق به دشمنان خود حمله کند.

Boarderlands 3
Boarderlands 3

راهنمای قدم به قدم بازی Borderlands 3 (قسمت اول)

طبقه‌بندی کاراکترهای مختلف Boarderlands 3

این طبقه‌بندی‌ها بخش مهمی از مجموعه بازی‌های Boarderlands هستند. با انتخاب همین طبقه‌بندی‌هاست که مشخص می‌شود، مخاطب چه توانایی‌هایی را در اختیار خواهد داشت. تا به حال در مجموعه Boarderlands شاهد طبقه‌بندی‌هایی همچون Hunter، Siren، Berserker، Commando، Gunerker، Assassin و دیگر موارد بوده‌ایم.

در این صفحه لیستی از کاراکترهایی را خواهید دید که در بازی Borderlands 3 امکان بازی با آن‌ها را خواهید داشت. در گذشته شخصیت‌هایی همچون Siren، Berserker، Hunter، Soldier، Cammando، Gunerker، Assassin و دسته‌بندی‌های دیگر را در این مجموعه بازی دیده بودیم.

در Borderlands 3 در ابتدا امکان انتخاب چهار کاراکتر را خوهید داشت، اما ممکن است در ادامه شخصیت‌های بیشتری نیز به بازی اضافه شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاراکترها و دسته‌بندی‌ها مختلف، می‌توانید مطالبی را که در ادامه می‌بینید، مطالعه کنید:

لیست دسته‌بندی کاراکترها در Borderlands 3

  • Amara the Siren
  • Zane the Operative
  • Moze the Gunner
  • FL4K the Beast Master

Amara the Siren

Amara the Siren یکی از شخصیت‌هایی است که در Borderlands 3 می‌توانید بازی را با او انجام دهید. او مانند Lilith در Borderlands 1 و Maya در  Borderlands 2 زنی زیبارو است که قدرت‌های جادویی خود را دارد و می‌تواند از این نیروها برای احضار سلاح‌هایی استفاده کرده و بعد از این طریق به دشمنان خود حمله کند.

Zane the Operative

Zane the Operative یکی دیگر از کاراکترهای بازی Borderlands 3 است. او که شخصیت جدیدی است، مهارت‌های ترکیبی متنوعی دارد که به او امکان می‌دهند در موقعیت‌های مختلف عملکرد خوبی داشته باشد.

Moze the Gunner

Moze the Gunner از دیگر شخصیت‌های بازی است. او که ظاهرا به دسته‌بندی Soldier تعلق دارد، یکی از متخصصان اسلحه است و همین‌طور مهارت‌های دیگری نیز دارد که احتمالا ظرفیت او را در استفاده از انواع سلاح‌های مختلف افزایش می‌دهند.

FL4K the Beast Master

FL4K the Beast Master کاراکتر بعدی Boarderlands 3 است. او شخصیت پیچیده و عجیبی دارد و به نظر می‌رسد که رباتی است که می‌تواند در زمان نبرد از جانوارن خطرناکی به نفع خود استفاده کند.

کدهای تغییر و کلیدهای طلایی Borderlands 3

SHiFT codeها از دیرباز قفل جوایزی همچون تغییر ظاهر شخصیت‌ها و کلیدهای طلایی را باز می‌کرده‌اند. کلیدهای طلایی نیز خود برای باز کردن صندوق‌های ویژه‌ای استفاده می‌شوند. در این بخش به شما خواهیم گفت که چگونه این آیتم‌ها را به دست آورید، همچنین لیستی از کدها را در اختیارتان می‌گذاریم تا بتوانید از آن‌ها در طول بازی استفاده کنید.

چگونه SHiFT codeها و کلیدهای طلایی را به دست آوریم

SHiFT نرم‌افزاری است که برای مشترکان بازی  SHiFT codeها را ارسال می‌کند، پس از آن مخاطب می‌تواند با استفاده از این کدها و در منوی Borderland به بعضی آیتم‌ها دسترسی داشته باشد. تصور ما این است که در Borderlands 3 نیز وضع به همین منوال خواهد بود و مثل بازی‌های قبلی یک حساب SHiFT می‌تواند به بازی شما متصل شده و به این شکل کدها را در اختیارتان قرار دهد.

منابع بیشتر برای SHiFT Codeها و کلیدهای طلایی

Gearbox و کارکنان آن SHiFT Codeها در رسانه‌های اجتماعی نیز با دیگران به اشتراک می‌گذارند. همه کاربرها می‌توانند از کدهایی مشابه استفاده کنند، اما بعد از گذشت مدتی، مهلت استفاده از این کدها به پایان خواهد رسید. این کدها مستقل از سیوهای کاراکتر هستند، بنابراین هر کد را می‌توانید برای کاراکترهای دیگر نیز استفاده کنید.

Boarderlands 3
Boarderlands 3
  • Gearbox Twitter
  • Randy Pitchford’s Twitter
  • Gearbox Facebook Page
زمان انتشارپلتفرم‌ها
۱۳ سپتامبر سال ۲۰۱۹کامپیوترهای شخصی

Ps4

xboxone

شرکت سازندهناشر
Gearbox Studios۲k

 

Borderlands 3 که دنباله‌ای برای بازی‌های Borderlands، Borderlands 2 و Borderlands the Pre-Sequel محسوب می‌شود و همه با اشتیاق منتظر آمدن آن هستند، یک بازی نقش‌آفرینی به سبک تفنگی و تیراندازی است که تاکید آن بیشتر بر سرقت‌هایی است که گاه و بیگاه در طول بازی انجام می‌شوند.

مهارت‌ها و درخت‌های مهارت

در درخت مهارت  Borderlands 3 نیز مانند نسخه‌های قبلی امکان تغییر ظاهر و مهارت‌ها وجود دارد، بنابراین می‌توانید ار امتیازهایی که در طول بازی به دست می‌آورید برای تغییر شخصیت‌ها استفاده کنید. هر کدام از دسته‌بندی‌های  Vault Hunter می‌توانند امتیازها را در سه درخت مهارت مختلف قرار دهند و بعد از رسیدن به مرحله ۳ مهارت‌های مختلف را با هم مبادله کنند.

در حالی که Amara می‌تواند مهارت‌های عملی (یا همان Action Skill) بسیاری را آزاد کند، اما در آن واحد امکان استفاده از یکی از آن‌ها را خواهد داشت، در عوض The Vault Hunter Zane the Operative بر خلاف او و البته دیگر شخصیت‌ها می‌تواند به طور همزمان مجهز به دو مهارت عملی باشد، همچنین می‌تواند چندین بار دامنه آن‌ها را افزایش دهد.

مهارت‌ها و درخت مهارت Amara the Siren

Amara دارای سه درخت مهارت است: Mystical Assault (حمله سری)، Brawl (حمله جنجالی) و Fist of the Elements (مشت عناصر).

Phaseslam: Amara به هوا می‌پرد و با زدن ضربه‌ای سنگین به زمین فرود می‌آید، او با این کار به دشمنانی که در نزدیکی او هستند، آسیب می‌رساند و آن‌ها را نقش بر زمین می‌کند (مهارت عملی).

مهارت‌های ردیف اول

One With Nature: ظرفیت سلامت Amara و مقاومت او در برابر آسیب دشمنان افزایش پیدا می‌کند.

ersonal Space: پاداش حاصل از آسیب گلوله‌هایی که از سلاح Amara شلیک می‌شوند، با توجه به فاصله‌ای است که دشمن از او دارد. یعنی هر چه هدف به او نزدیک‌تر باشد، میزان پاداش بیشتر است.

Clarity: سلامت Amara همیشه در حال بهبودی است. هرچه سلامت او کمتر باشد، توان او برای بهبودی افزایش پیدا می‌کند.

ردیف دوم مهارت‌ها

Root to Rise: این مهارت Amara نیز به سلامت او مربوط بوده و باعث افزایش آن می‌شود.

Helping Hands: سلاح‌های Amara تا چند لحظه پس از استفاده از مهارت عملی فعال باقی می‌مانند و میزان آسیب‌پذیری او را کاهش می‌دهند.

Blight Tiger: مهارت عملیِ Amara را تبدیل به آسیبی ویرانگر می‌کند.

Arms Deal: Amara طی معامله‌ای Splash Damage افزایش‌یافته را با Splash Damage کاهش‌یافته معامله می‌کند.

ردیف سوم مهارت‌ها

Fracture: Amara چند مشت را احضار می‌کند، این مشت‌ها از دل زمین جوانه می‌زنند و به دشمنانی که روبروی Amara ایستاده‌اند، صدمه می‌زنند (مهارت عملی).

Mindfulness: هرگاه که Amara آسیب می‌بیند، چیزی با عنوان Mindfulness (یا همان ناآگاهی) در اختیار او قرار می‌گیرد. هر بار که این اتفاق رخ می‌دهد،  Shield Regeneration Delay (یعنی تاخیر در بازسازی سپر) و Movement Speed (یعنی سرعت حرکت) او افزایش می‌یابد. این تاثیر پس از چند ثانیه از بین می‌رود.

Find Your Center: قدرت و شدت Melee Damage برای Amara بیشتر می‌شود.

Vigor: وقتی Amara با استفاده از مهارت عملی دشمنان خود را می‌کشد، برای چند ثانیه سرعت حرکت تمام متحدان او بیشتر می‌شود.

Revelation: در این نسخه، مهارت عملی Amara بعد از آسیب رساندن به دشمنان نواختری (Nova) را پدید می‌آورد که آن نیز به دشمنانی که در آن نزدیکی حضور دارند، ضربه سختی وارد می‌کند.

مهارت‌های ردیف ۴

Downfall (زوال): Amara به هوا می‌پرد و پرتوی را از خود ساطع می‌کند که پیامد آن ضربه‌ای بسیار سنگین و مهلک است (مهارت عملی).

Samsara: هرگاه که Amara با استفاده از مهارت عملی در Boarderlands 3 به یکی از دشمنان خود آسیبی وارد می‌کند، از Samsara بهره‌مند خواهد شد. هر بار که این اتفاق می‌افتد، آسیب سلاح و توانایی بازسازی سلامتی او به مدت چند ثانیه افزایش پیدا می‌کند. این تاثیر بعد از چند لحظه از بین می‌رود.

ردیف پنجم مهارت‌ها

Do Unto Others (به این معنا با دیگران آن گونه رفتار کنید که دوست دارید دیگران با شما رفتار کنند): هرگاه یکی از دشمنان به Amara آسیبی وارد می‌کند، او نیز به طور خودکار وانش نشان داده و یک گوی انرژی را به سمت او روانه می‌کند.

Guardian Angel (فرشته نگهبان): وقتی Amara درگیری نبردی تحت عنوان Fight For Your Life می‌شود، از قابلیت Second Wind برخوردار خواهد شد، این قابلیت سلامت او را بهبود می‌بخشد و Amara با استفاده از آن به مهارت عملی جدیدی دسترسی خواهد داشت که به دشمنان نزدیک به او آسیب می‌رساند. مدت زمان تاثیر این مهارت طولانی است.

Glamour (جادو): دشمنانی که به واسطه مهارت عملی Amara ضربه می‌بینند، گیج و سردرگم شده و برای مدتی کوتاه به اشتباه به متحدان و دوستان خود حمله می‌کنند. اما مدت زمان این مهارت عملی بعدا افزایش پیدا می‌کند. Amara دشمنی را با Phasegrasp هدف می‌گیرد، دشمنانی که در نزدیکی هدف قرار دارند نیر گیج و سردرگم می‌شوند.

مهارت‌های ردیف ششم

Blitz (حمله رعدآسا): دکمه (RS) را فشار دهید تا Amara به سرعت به طرف جلوحرکت کرده و فاصله کوتاهی را طی کند، او بعد از آن حمله‌ای ناگهانی را انجام خواهد داد. اگر با استفاده از Blitz دشمنی کشته شود، می‌توانید بلافاصله دوباره از Blitz استفاده کنید.

Mystical Assault

Phasecast: Amara تصویری خیالی از خود را به طرف جلو روانه در Boarderlands 3 می‌کند، این تصویر هر آنچه سر راهش باشد، از بین می‌برد (مهارت عملی).

مهارت‌های ردیف یک

Fast Hand: سرعت مسلح کردن اسلحه و تغییر اسلحه Amara افزایش پیدا می‌کند.

ردیف دوم مهارت‌ها

Transcend: دقت و هدفگیری Amara پس از فعال کردن مهارت عملی برای لحظاتی بالاتر می‌رود.

Restless: مدت زمان تاثیر مهارت عملی Amara بیشتر می‌شود.

Soul Sap: بخشی از آسیبی که Amara به وسیله مهارت عملی وارد می‌کند، به خود او یا یکی از متحدان او بازمی‌گردد.

ردیف سوم مهارت‌ها

Reverberation: Amara تصویری مجازی از خود را به طرف جلو ارسال می‌کند، این تصویر به هرچه سر راهش باشد، آسیب می‌رساند.

Ascendant: تاثیر تمام مهارت‌های عملی بیشتر می‌شود.

Stillness of Mind: دشمنانی که از مهارت عملی Amara آسیب دیده‌اند، سر جای خود میخکوب می‌شوند. مدت زمان این مهارت عملی بعدا بیشتر خواهد شد. اگر  Amara دشمنی را با یک Phasegrasp هدف قرار دهد، دشمنان نزدیک آن هدف نیز در جا خود خشک خواهند شد.

مهارت‌های ردیف ۴

Deliverance: Amara تصویری مجازی را از خود به طرف جلو در Boarderlands 3 ارسال می‌کند، این تصویر در مسیر خود به همه چیز آسیب می‌زند.

From Rest: قابلیت‌ها Fire Rate و Charge برای Amara افزایش پیدا می‌کنند.

Laid Bare: دشمنان بعد از آسیبی که از مهارت عملی Amara می‌بینند، به مدت چند ثانیه از همه طرف مورد هجوم قرار می‌گیرند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + بیست =