شرکت Bungie سازنده سری بازی Destiny

شرکت Bungie

توسعه این بازی توسط شرکت Bungie انجام شده است که یک شرکت آمریکایی تاسیس شده در سال ۱۹۹۱ است. این شرکت که مالکیت آن طی سال ­های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷ در اختیار مایکروسافت قرار گرفته بود، اکنون به ­صورت مستقل و خصوصی فعالیت می­ کند.

شرکت Bungie
شرکت Bungie

جذابیت بازی­ های ویدئویی این بازی ­ها را تبدیل به یکی از پرطرفدارترین سرگرمی­ های بشر در عصر کنونی نموده است. دنیای بازی­ های ویدئویی که سرشار از تخیلات و فانتزی­ های دلچسب است محیطی جذاب برای تجربه نمودن رویداد هایی است که امکان تجربه بسیاری از آن­ها در زندگی واقعی وجود نخواهد داشت. با توجه به توسعه تکنولوژی و افزایش پهنای باند اینترنتی که در اختیار عموم قرار گرفته است، امروزه شاهد ایجاد امکان انجام بازی­ های ویدئویی به­ صورت آنلاین هستیم که این امر سبب ایجاد فضایی برای رقابت گیمرها در سرتاسر دنیا با یک­دیگر شده است.

در این وضعیت و با توجه به رقابت شدیدی که بین بازیکنان وجود دارد یکی از ترفندهایی که از سوی تولیدکنندگان بازی ­های ویدئویی برای کسب درآمد بیشتر مورد استفاده قرار می ­گیرد، ارائه امکانات و تجهیزات اضافی و یا پیش از موعد در ازای پرداخت اضافی در بازی و یا هنگام خرید آن از طریق خرید نسخه­ های ویژه ­ی بازی و یا پیش خرید بازی است. در بسیاری از موارد چنین ترفندهایی با موفقیت همراه شده و سود هنگفتی را روانه جیب شرکت­ های ارائه دهنده بازی می ­کند.

یکی از ژانر بازی­ هایی که این امر درخصوص آن دارای مصادیق بسیاری است، ژانر بازی­ های جنگی یا تیراندازی است. در چنین بازی­ هایی موفقیت شما در نبرد با سایر بازیکنان بستگی بسیار زیادی به تجهیزات و علی ­الخصوص سلاحی دارد که شما در اختیار دارید. در بسیاری از بازی­ ها شما با استمرار در بازی و از طریق پیشرفت در آن، امکان دسترسی به سلاح­ های جدید که متناسب با سطح جدید بازی هستند را پیدا می­ کنید. حال تصور کنید بسیار زودتر از آن­چه که متصور بوده ­اید به سلاحی قدرتمند برای نبرد با دشمنان خود دست پیدا کنید. چنین امکانی در بازی Destiny 2 و از طریق پیش­ خرید بازی برای علاقه­ مندان مهیا شده است.

مجموعه بازی Destiny یک بازی تیراندازی اول شخص است که تنها امکان بازی به ­صورت آنلاین (چند نفره) را دارد. نخستین نسخه از این بازی جذاب در سال ۲۰۱۴ و برای دو کنسول پلی ­استیشن (۳ و ۴) و ایکس باکس (۳۶۰ و وان) منتشر گردید. توسعه این بازی توسط شرکت Bungie انجام شده است که یک شرکت آمریکایی تاسیس شده در سال ۱۹۹۱ است. این شرکت که مالکیت آن طی سال­ های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷ در اختیار مایکروسافت قرار گرفته بود، اکنون به ­صورت مستقل و خصوصی فعالیت می ­کند.

از جمله آثار شناخته شده و پرطرفدار این شرکت می­توان به مجموعه بازی­های Myth و Halo اشاره نمود. بازی Destiny اولین خروجی توافق ده ساله Bungie با ناشر معروف در دنیای بازی­ های ویدئویی یعنی Activision است. این بازی از ابتدا بر پایه تجربه آنلاین بازی در محیط اشتراکی به دو صورت بازی در مقابل محیط و یا در مقابل سایر بازیکنان طرح­ریزی شده است. بازی Destiny در محیطی فانتزی و رازآلود و برمبنای خط داستانی علمی تخیلی شکل گرفته است.

شرکت Bungie
شرکت Bungie

پس از موفقیت­ هایی که نسخه اولیه این بازی حاصل نمود و پس از انتشار بروزرسانی­های متعدد برای این بازی، در سال ۲۰۱۷ نخست برای کنسول­های پلی­استیشن ۴ و ایکس باکس وان و سپس برای کامپیوترهای شخصی، نسخه جدیدی از این بازی با عنوان Destiny 2 به بازار عرضه شد. این بازی که همانند نسخه قبلی خود محصول همکاری دو شرکت Bungie و Activision بود، ادامه دهنده خط داستانی نسخه قبلی بوده و از همان سبک بازی پیروی نموده است.

در این بازی بازیکنان که می­بایست در نقش محافظین آخرین شهر باقی­مانده برای انسان­ها وارد بازی شوند، بسیار وابسته به تجهیزات و سلاح­هایی هستند که از آن برای مقابله با دشمنان استفاده می ­کنند. اخیراً تریلری درخصوص نحوه پیش­خرید این بازی و مزایای انجام این پیش ­خرید توسط تولید کنندگان بازی منتشر شده است. تمرکز این تریلر بر معرفی سلاحی با عنوان Cold Heart است.

این سلاح که از دسته سلاح­های خاص این بازی است، قدرت خود را از یخ کسب نموده و یک سلاح سرمایشی است که از طریق انجماد ارگان­های دشمن موجب فروپاشی او می­ گردد. شلیک این اسلحه که در زمره تفنگ­های انفرادی قرار می­گیرد، به ­صورت خطی و متمرکز است. این اسلحه در نسخه قبلی بازی وجود نداشته و در نسخه جدید نیز طی مراحل و پس از کسب امتیازات قابل توجهی در دسترس قرار خواهد گرفت.

اما برابر تریلر منتشر شده توسط Activision، امکان بهره­مندی از این سلاح برای کسانی که بازی را پیش­خرید نمایند فراهم خواهد بود. البته انتقاداتی در خصوص بر هم زدن تعادل بازی و ناعادلانه بودن چنین اقدامی توسط برخی از علاقه­مندان به بازی و منتقدین در این خصوص صورت گرفته است، اما آن­چه مسلم است این بازی تحسین شده با یا بدون چنین ترفند های تجاری ­ای همانند آن­چه برای نسخه بازی نیز اتفاق افتاد، موفق به جلب نظر مخاطبین خود خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =