کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

با دانستن چگونگی کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس، تفاوت زیادی در تجربه بازی ایجاد خواهد شد. چند سال پیش، تنها کاری که باید برای بازی انجام می دادید، این بود که کنسول خود را به یک درگاه A/V متصل کنید، یک کارتریج را در آن قرار داده و سپس نقطه مناسب روی فرش و نزدیک به تلویزیون را پیدا کنید، اما این روزها، بهترین تلویزیون ها دارای چندین گزینه هستند و اطمینان از اینکه بازی های شما به بهترین شکل به نمایش گذاشته می شوند، ممکن است سخت باشد. این حتی قبل از این است که حتی درباره نرخ تازه سازی صحبت کنیم، AKA بزرگ ترین دروغی است که به خریداران تلویزیون گفته می شود.

خوشبختانه، مایکروسافت کاری کرده این فرآیند با کنسول های Xbox Series X و Series S کمی راحت تر شود و ابزار کالیبراسیون داخلی را ساخته که به شما نشان می دهد از چه طریقی باید تلویزیون خود را تنظیم کنید تا به بهترین نتایج بصری دست پیدا کنید. تنها چیزی که به آن نیاز دارید، کنترل تلویزیون، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان و البته کنسول Xbox Series X یا S است.

نکته: این راهنما شامل استفاده از کنترل تلویزیون برای ورود به منوی تنظیمات تلویزیون، برای تغییر تنظیمات تصویر است. اگر از چگونگی انجام آن مطمئن نیستید، با راهنمای کاربری تلویزیون خود مشورت کنید. همچنین، ممکن است گزینه های دقیق موجود در ابزار کالیبراسیون Xbox را در تلویزیون نبینید، زیرا این ابزار یک راهنمای کلی برای همه برندهای تلویزیون است. برخی از تنظیمات ممکن است نامی مشابه داشته باشند و یا شاید اصلاً وجود نداشته باشند. باتوجه به این موضوع، سعی کنید تا حد ممکن دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید و اگر از تنظیمات مطمئن نیستید، با راهنمای کاربر تلویزیون خود مشورت کنید.

کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

مرحله ۱

کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

پس از روشن کردن کنسول، دکمه Xbox را روی کنترلر Xbox فشار دهید تا منوی راهنما ظاهر شود. گزینه راست روی D-pad را فشار دهید تا به “Profile & System” در سمت راست راهنما برسید، سپس به سمت پایین آمده تا به “Setting” برسید. حالا دکمه A را فشار دهید تا وارد منوی تنظیمات شوید.

مرحله ۲

کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

در تب “General” به سمت راست بروید، گزینه “TV & display options” را پیدا کرده و برای انتخاب آن روی دکمه A ضربه بزنید.

مرحله ۳

کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

به ستون “Setup” در وسط بروید، سپس پایین بروید تا به “Calibrate TV” برسید و روی A ضربه بزنید تا وارد منوی “Calibrate TV” شوید.

مرحله ۴

کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

دستورالعمل های روی صفحه را خوانده و آن ها را دنبال کنید. اگر مطمئن نیستید که تلویزیون از مشخصات ذکر شده HDMI پشتیبانی می کند یا اینکه کدام درگاه HDMI تلویزیون مناسب است، با راهنمای کاربر تلویزیون خود مشورت کنید. وقتی آماده بودید، دکمه A کنترلر Xbox خود را فشار دهید.

مرحله ۵

کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

حالا صفحه “Recommend Setting” را مشاهده خواهید کرد، که در آن باید از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید. می توانید این تنظیمات را با استفاده از کنترل تلویزیون خود تغییر دهید. وقتی کارتان تمام شد، دکمه A روی کنترلر خود را فشار دهید تا وارد مرحله بعد شوید.

مرحله ۶

کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

حالا صفحه “Aspect ratio & sharpness” را مشاهده خواهید کرد که به شما نشان می دهد چطور مطمئن شوید که اندازه تصویر شما درست و به اندازه کافی واضح است. می توانید تنظیمات را در این قسمت با استفاده از کنترل تلویزیون تغییر دهید. وقتی کارتان تمام شد، دکمه A روی کنترلر خود را فشار دهید تا وارد مرحله بعد شوید.

مرحله ۷

کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

اکنون در صفحه ” Brightness” هستید، در اینجا می توانید تنظیمات مربوط به روشنایی و گامای تلویزیون را تنظیم کنید. دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید، از کنترل تلویزیون برای تغییر تنظیمات استفاده کنید تا زمانی که عکس چشم بسته ناپدید شوید. وقتی کارتان تمام شد، با کنترلر Xbox روی “Next” ضربه بزنید تا تصویر بزرگ تر را مشاهده کنید. اگر می خواهید دوباره وارد منوی Brightness” شوید، روی دکمه B کنترلر Xbox ضربه بزنید. اگر از نتیجه راضی هستید دکمه A را فشار دهید تا به مرحله بعد بروید.

مرحله ۸

کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

اکنون زمان آن رسیده که تنظیمات کنتراست تلویزیون خود را تنظیم کنید. از دستورالعمل های روی صفحه نمایش پیروی کنید، با استفاده از کنترل تلویزیون کنتراست را کم کرده یا افزایش دهید. وقتی راضی شدید، روی “Next” ضربه بزنید تا نسخه بزرگ تری از تصویر آزمایشی را مشاهده کنید. برای بازگشت به منوی “Contrast”، دکمه B روی کنترلر را فشار دهید، یا “Next” را انتخاب کنید و A را فشار دهید تا ادامه دهید.

مرحله ۹

کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

در اینجا، بار دیگر روشنایی را با استفاده از کنترل تلویزیون تنظیم کنید، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. وقتی کارتان تمام شد، A روی کنترلر Xbox را فشار دهید تا به مرحله پایانی بروید.

مرحله ۱۰

کالیبره کردن TV برای ایکس باکس سری ایکس و اس

در منوی “Advanced color”، لیستی از ترفندهای پایانی که باید انجام شود را مشاهده خواهید کرد. همانطور که روی تلویزیون نشان داده شده، فقط تلویزیون های خاصی از این تنظیمات پشتیبانی می کنند، پس اگر آن ها را در منوی تنظیمات تلویزیون خود ندیدید، نگران نشوید. اگر این تنظیمات را دیدید، دستورالعمل های روی صفحه نمایش را دنبال کرده و وقتی تنظیمات آن ها تمام شد “Done” را انتخاب کنید. اگر آن ها را ندیدید، از این بخش گذشته و “Done” را انتخاب کنید.

پس از دنبال کردن این راهنما درباره نحوه کالیبره کردن تلویزیون برای Xbox Series X یا S، باید بلافاصله متوجه تفاوت در کیفیت بصری بازی ها و فیلم ها شوید. اگر می خواهید تنظیمات قبلی را برگردانید، کافی است با استفاده از کنترل تلویزیون، تنظیمات را در منو بازنشانی کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 2 =