همه چیز درباره Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard

اگر یک‌ چیز در صنعت بازی وجود داشته باشد که بتوان روی آن حساب کرد، آن انتشار سالانه عنوان جدید در فرانچایز Call of Duty است. با وجود زیر مجموعه‌هایی مانند Black Ops or Modern Warfare که در همین مجموعه و فرانچایز وجود دارد، بیش از ۱۵ سال است که این مجموعه هیچ سالی را بدون انتشار بازی جدید سپری نکرده است. همانطور که می‌دانید، Call of Duty: Vanguard قرار است عنوان بعدی باشد که توسط Sledgehammer Games ساخته شده و در World War II اتفاق می‌افتد. این تیم در تلاش بود تا این بازی را سال گذشته منتشر کند اما به دلیل مشکلاتی به امسال موکول شد و سال قبل Call of Duty: Black Ops Cold War را منتشر کرد.

در این زمان، هنوز جزئیات زیادی از بازی وجود ندارد، اما گزارشات جدید اطلاعات جالبی را عرضه کرده‌ اند. به علاوه، موارد زیادی وجود دارد که می‌توانیم با نگاه کردن به گذشته این مجموعه متوجه آن‌ها شویم. در این مقاله تمام مواردی که درباره بازی می‌دانیم و تمام چیزهایی که نسبت به آن‌ها مشکوک هستیم، درباره بازی جدید در این فرانچایز پرفروش FPS را با شما در میان خواهیم گذاشت.

تاریخ انتشار

تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Vanguard یک علامت سؤال بزرگ در ذهن همه است. متأسفانه هنوز پاسخ دقیقی چه از سوی سازنده و چه از سوی ناشر، برای این سؤال دریافت نکرده‌ ایم، اما این بدان معنا نیست که تصوری کلی از زمان عرضه بازی نداشته باشیم.

عناوین Call of Duty معمولاً همیشه در پاییز و معمولاً در نوامبر عرضه می‌شوند و گزارش‌های اولیه به نقل از کارکنان Activision نشان می‌دهند که این بازی نیز در پاییز منتشر می‌شود. Call of Duty تنها فرانچایزی است که می‌توانند هر زمانی که بخواهند منتشر شوند، پس رقابت هرگز فاکتوری در زمان عرضه بازی‌ها نبوده است و تاکنون عرضه در ماه نوامبر برایشان بسیار سودآور بوده است.

به لطف داده کاوانی که به بررسی آخرین به‌ روزرسانی برای Call of Duty: Black Ops Cold War هستند، جزئیات جدیدی درباره Vanguard منتشر شد. در بین این جزئیات، هنر اصلی، لوگو و تصاویری برای نسخه‌های استاندارد، نهایی و بین کنسولی بازی وجود دارد. اگرچه Activision هنوز رسماً چیزی درباره انتشار بازی و اعتبار این اطلاعات نگفته است، اما تمامی این تصاویر حذف شده و این بدان معنا است که احتمالاً قانونی هستند.

پلتفرم‌ ها

Call of Duty: Vanguard

تاکنون، جزئیات بسیار کمی درباره all of Duty: Vanguard درباره تجربه کنسول‌های نسل بعدی ارائه شده است؛ با این حال، به نظر می‌رسد احتمالاً این موارد، تنها بحث‌های بازاریابی هستند. گفتنی است که نمی‌توانیم حالتی را تصور کنیم که در آن بازی‌ها وارد کنسول‌های پلی‌ استیشن ۵، Xbox Series X و رایانه شخصی نشوند.

با نگاهی به گذشته، این احتمال وجود دارد که Call of Duty: Vanguard علاوه بر سخت‌ افزارهای نسل کنونی، وارد پلی‌ استیشن و سیستم‌های نسل Xbox One هم شود، به خصوص با جزئیاتی که درباره بسته‌های نرم‌ افزاری عرضه می‌شوند. از زمان بازی Call of Duty: Infinite Warfare در سال ۲۰۱۶ بود که این مجموعه دیگر برای پلی استیشن ۳ و نسل ۳۶۰ عرضه نشد، تا درست سه سال پس از اینکه پلی استیشن ۴ و Xbox One عرضه شدند. Call of Duty: Black Ops Cold War نیز یک بازی بین کنسولی بود و انتظار داریم این بازی از آن روند پیروی کند، اما برای اطمینان باید تا زمان انتشار رسمی، صبر کنیم.

تریلر

در حال حاضر هیچ نشانی از گیم پلی بازی Call of Duty: Vanguard نداریم و به آن زودی که امیدوار بودیم به چیزی دسترسی پیدا نخواهیم کرد، یا حتی طبق روال عادی هم نشانی از این بازی به دست نخواهیم آورد. Activision تأیید کرده که این بازی در E3 سال جاری حضور نخواهد داشت، E3 همان جایی است که عناوین سالانه برای اولین بار توسط تریلر یا گیم پلی معرفی می‌شوند. در عوض، از رایگان بودن مداوم خود برای اجرای بازی، Warzone، برای انتشار بازی استفاده خواهند کرد. همان تاکتیک بازاریابی که برای نشان دادن و عرضه عنوان سال قبل یعنی Black Ops Cold War نیز استفاده کردند.

با توجه به World War II ما می‌دانیم که محیط بازی بسیار آشنا خواهد بود و نقشه Warzone تغییر می‌کند تا محیط جدید بازی را منعکس کند، درست مانند اتفاقی که برای Cold War افتاد و به سبک دهه ۱۹۸۰ تغییر کرد. شایعات نشان می‌دهند که فصل ۴ بازی جایی است که در آن شاهد موارد جدیدی در بتل رویال خواهیم بود که منجر به نمایش تریلر کاملی در خود بازی خواهد شد.

همانطور که گفته شد، می‌دانیم که بازی در طول WWII رخ می‌دهد، اما این تمام چیزی است که از نظر کمپین تک‌ نفره بازی می‌دانیم. WWII برای بازی‌های Call of Duty حوزه پرکاربردی است و Call of Duty: WWII تنها چند سال قبل منتشر شد، در نتیجه دیدن اینکه کدام مناطق درگیری تحت پوشش قرار می‌گیرند و همچنین از چه چشم‌ اندازی قرار است به بازی بپردازیم، جالب خواهد بود.

گیم پلی

Call of Duty: Vanguard

Call of Duty Formula تاکنون به شدت ثابت بوده است. با وجود اینکه هنوز حتی چند ثانیه از گیم پلی را هم تماشا نکرده‌ ایم، می‌توانیم با اطمینان بگوییم که این بازی یک FPS عالی، راضی‌ کننده و هیجان‌ انگیز دیگر است که به جای شبیه‌ سازی کامل، بر جنبه سرگرم‌ کننده بازی‌ها متکی است. کمپین تک‌ نفره شامل ترکیبی از نبردهای سنتی و راه رفتن با اسلحه و همچنین عملکردهای مبتنی بر پنهان‌ کاری، بخش‌های وسایل نقلیه و مجموعه بزرگی از بخش‌هایی است که این مجموعه به آن‌ها معروف است.

هر بازی Call of Duty سعی می‌کند به روشی نوآوری ایجاد کند که فرمول گیم پلی را زیاد تغییر ندهد، مثل گزینه‌های حرکتی جدید، پس خیلی مشتاقیم تا ببینیم که Call of Duty: Vanguard چگونه خود را از دیگر بازی‌ها متمایز می‌کند، به خصوص وقتی‌ که قرار است با محیطی آشنا وارد شود.

بازی چند نفره

تنها چیزی که از آن مطمئن هستیم این است که یک رقابت چند نفره برای Call of Duty: Vanguard وجود خواهد داشت. درباره نقشه‌ها، سلاح‌ها، گجت‌ها و حالات هنوز چیزی تأیید نشده است. اگر به طور منظم Call of Duty یا حتی FPS های دیگر را دنبال کرده باشید، حالاتی وجود دارند که احتمالاً شما هم انتظار دارید به نحوی در این بازی هم شاهد آن‌ها باشید، مانند free-for-all، team deathmatch و برخی گرفتن پرچم‌ها و شاید قتل‌های تأیید شده. بازگشت حالات جالب‌تری مانند gun game و prop hunt هم خوب خواهد بود، اما در حال حاضر، تنها می‌توانیم روی کلاسیک‌های آزمایش شده و واقعی، به علاوه حالت جدید احتمالی هنگام عرضه حساب کنیم.

زامبی‌ها، ستون سوم در اکثر بازی‌های Call of Duty نیز باز خواهند گشت. به نظر می‌رسد با توجه به وجود دنیای بازی در طول یک جنگی زامبی‌ها در آن شکل گرفته‌ اند، این ایده هم دور از انتظار نباشد. اگر می‌خواهید این حالت را به طور کامل تکمیل کنید، انتظار سرگرمی‌های بیشتر از سوی زامبی با دوستانتان و مجموعه کامل و عظیمی از پازل‌های بسیار پیچیده را داشته باشید. Warzone به عنوان حالت بتل رویال برای این فرانچایز است و از آنجایی‌ که قبل از راه‌ اندازی بازی به محیط WWII تبدیل شود، پس در Call of Duty: Vanguard نیز وجود دارد.

محتوای قابل دانلود

جنبه دیگری که می‌توانیم تضمین کنیم که همراه بازی خواهد بود، محتوای قابل دانلود پولی است. چه در قالب تجهیزات یا نقشه‌های مستقل باشد، یا سیستم بتل پس معروف‌تری باشد، حتماً قسمتی در Call of Duty: Vanguard وجود خواهد داشت که باید بابت آن پول بپردازید. ما انتظار داریم یک سیزن پس (season pass) یا هر سیستمی که ممکن است از آن استفاده کنند، در همان زمان یا قبل از رونمایی رسمی بازی، عرضه شود.

پیش سفارش

تا زمانی که تمامی اطلاعات رسمی مربوط به تاریخ عرضه را دریافت نکنیم، راهی برای پیش سفارش Call of Duty: Vanguard وجود نخواهد داشت. فعلاً، تنها چیزی که می‌دانیم این است که بازی پس از E3 رونمایی می‌شود، پس حواستان به اخبار و رویدادها در Warzone باشد تا از زمان عرضه بازی اطلاع پیدا کنید. قطعاً وقتی اطلاعات بیشتری منتشر شود، ما جزئیات مربوط به نسخه‌های مختلف مانند نسخه‌های استاندارد، نهایی و بسته‌های کنسولی و نحوه دسترسی به آن‌ها را برایتان بازگو خواهیم کرد.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =