راه حل مشکل لگ در بازی ها

LAG در بازی

اگر از خود می پرسید “چرا بازی آنلاین من تا این حد کند است و لگ دارد”، ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که این مشکل را ایجاد کند. در این مقاله، درباره ی حل لگ بازی ها و بیان چند مشکل رایج برای کند بودن بازی آنلاین خواهیم پرداخت و ایده های گام به گامی را برای عیب یابی و رفع مشکل برای تجربه بازی آنلاین بهتر با شما در میان می گذاریم.

سرعت اتصال اینترنت

سرعت اتصال اینترنت
سرعت اتصال اینترنت در بازی

یکی از شایع ترین دلایل، سرعت اتصال ضعیف است. اکثر پلتفرم های بازی آنلاین حداقل سرعت اتصال ۳ مگابایت بر ثانیه و حداقل سرعت آپلود ۱ مگابایت بر ثانیه را ارائه می دهند. البته، این به نوع بازی که در حالت آنلاین انجام می دهید بستگی دارد.

تعداد دستگاه های متصل به اینترنت به صورت همزمان هم می تواند بر سرعت اتصال اینترنت تاثیر بگذارد. همچنین شایان ذکر است که بازی هایی با نیازهای گرافیکی بالا، به سرعت اتصال سریع تری نسبت به بازی هایی با رابط گرافیکی پایین مانند بازی های کلاسیک قدیمی Pong یا Space Invaders نیاز دارند.

برای بررسی سرعت اتصال اینترنت می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- به یک وب سایت تست سرعت مانند https://www.speedtest.net/ بروید.

۲- هنگام تست سرعت اینترنت، مطمئن شوید که همه مرورگرهای دیگر اینترنت بسته هستند و هیچ دستگاه دیگری متصل نیست.

۳- روی “Go” کلیک کنید.

۴- ممکن است بررسی همه نتایج کمی طول بکشد.

از نتایج، سه شاخص کلیدی سرعت اینترنت، Ping ،Download و Upload مشخص می شود. تمامی این شاخص ها بر اساس مگابایت بر ثانیه اندازه گیری می شوند.

چه چیزی باعث تأخیر در بازی ها می شود؟

یکی از رایج ترین دلایل تأخیر در بازی پاسخ ضعیف پینگ است. “پینگ” مدت زمانی است که طول می کشد رایانه شما بسته کوچکی از داده را به نزدیکترین سرور اینترنتی ارسال کرده یا دریافت کند. هرچقدر عدد کمتر باشد، نتیجه پینگ شما بهتر است و به نوبه خود، تأخیر کمتری هنگام بازی آنلاین به چشم می خورد.

چگونه می توانم پینگ خود را در بازی ها بهبود بخشم؟

چگونه می توانم پینگ خود را در بازی ها بهبود بخشم؟

چند مرحله آسان برای بهبود نتیجه پینگ شما برای بازی ها وجود دارد:

از اتصال اترنت استفاده کنید

راحت ترین راه برای بهبود پینگ، استفاده از اتصال اترنت به رایانه، با وصل کردن فیزیکی رایانه به مودم است. با این روش، سریع ترین اتصال اینترنتی ممکن از سرور به رایانه شما ایجاد می شود. اگر از اتصال وای فای استفاده می کنید، سعی کنید تا حد ممکن به روتر نزدیک شوید، با این کار بهترین سیگنال وای فای ارائه می شود.

دیگر دستگاه ها را از اتصال خودتان حذف کنید

هر چند این روش همیشه در جمع های خانوادگی ممکن نیست، اما بهترین کار این است که تعداد دستگاه هایی که از اتصال اینترنت شما استفاده می کنند را به حداقل برسانید. برای مثال، اگر دستگاهی در حال استریم ویدیو است، باید بدانید که پهنای باند زیادی استفاده می کند و مقدار داده ای که دستگاه دیگر دریافت می کند را محدود می کند، این امر منجر به تأخیر می شود.

برنامه های پس زمینه را ببندید

مهم نیست با گوشی کار می کنید یا رایانه شخصی، همیشه برنامه های پس زمینه را ببندید. با این کار قدرت پردازش زیادی آزاد می شود و بهترین تجربه بازی آنلاین برای شما به ارمغان می آید.

تنظیمات بازی را بهینه کنید

بسته به نوع بازی که انجام می دهید، باید بتوانید کنترل های صوتی و تصویری بازی را متناسب با اتصال اینترنت خود بهینه کنید. اگر اتصال اینترنت ضعیفی دارید، سعی کنید رزولوشن گرافیکی را پایین بیاورید و این امر باید میزان داده مورد نیاز بازی شما را کاهش دهد. هرچقدر رزولوشن کمتر باشد، هنگام بازی با اتصال ضعیف، تأخیر کمتری را تجربه خواهید کرد.

برنامه های سوم شخص ناخواسته را حذف کنید

برنامه های سوم شخص ناخواسته را حذف کنید

راه دیگری برای بهینه سازی رایانه برای بازی آنلاین، حذف فایل ها و برنامه های غیرضروری از رایانه و دستگاه شما است. با این کار، فضای دیسک را آزاد می کنید و رایانه شما بهینه می شود. بهترین راه برای پاکسازی فضای دیسک، استفاده از برنامه های سوم شخص مانند CCleaner است.

چرا بازی من تأخیر دارد؟

دلیل دیگری که ممکن است باعث تأخیر بازی شما شود این است که تنظیمات آنتی ویروس یا فایروال شما برای بهینه سازی بازی آنلاین تنظیم نشده است. نرم افزار آنتی ویروس شما به طور مداوم بسته های داده ای که از بازی آنلاین دریافت می شود را چک می کند، بنابراین مهم است که بازی هایی که دوست دارید را در لیست سفید قرار دهید.

می توانید این کار را با دسترسی به تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی در رایانه شخصی انجام دهید. این امر منجر به کاهش تأخیر هنگام بازی می شود. اگر این مراحل را دنبال کردید، سیستم شما باید با ظرفیت بهینه خود کار کند. حالا می توانید روی پیروز شدن در بازی، یا صرف زمان بیشتر تمرکز کنید!

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − شش =