CD Projekt RED به خاطر مشکلات سایبرپانک ۲۰۷۷ بیش از ۱ میلیارد دلار را از دست داد

CD Projekt RED

CD Projekt RED از زمان راه‌اندازی بازی Cyberpunk 2077 به دنبال مشکلات مختلف مربوط به بازی، با افت ۲۹ درصدی سهام روبرو شد. به گفته بلومبرگ، مؤسسان این شرکت حدود ۱ میلیارد دلار از سرمایه خود را از دست داده ‌اند. از روز سه شنبه، سهام ۳۴ درصدی مشترک آن‌ها با رشد ۲.۵ درصدی برابر ۳ میلیارد دلار ارزیابی شده است.

طبق تخمین و محاسبه تحلیل‌گرانی که توسط بلومبرگ جمع ‌آوری‌شده است، پیش‌بینی فروش ۱۲ ماهه این بازی از ۳۰ میلیون به ۲۵.۶ میلیون کاهش یافته است. به نظر می‌رسد همه مؤسسان با این نظر موافق ‌اند که حل مشکلات بازی بسیار مهم است. حتی با اینکه به نظر می‌رسد نسخه رایانه شخصی عملکرد بهتری دارد. تحلیلگر BOS Bank SA یعنی توماس روداک در ایمیلی بیان کرد که ” شکاف بزرگی در شهرت استودیو و مدیریت آن ایجاد شده است.”

“طی چند روز گذشته، CD Projekt از محبوب‌ترین استودیو به منفورترین آن تغییر کرده است. بازگرداندن این اعتبار غیرممکن نیست، اما به تلاش و زمان بسیاری نیاز است.” اگرچه توسعه ‌دهنده متعهد شده تا اشکالات را رفع کند و نسخه‌های کنسول قبلی را بروز کند، اما رویکرد بازپرداخت وجه هم با انتقاداتی مواجه شده است. علیرغم اینکه گفته ‌شده بازیکنان ناراضی می‌توانند مبلغ پرداختی را پس بگیرند، عضو هیئت‌ مدیره یعنی میشل نواکوسکی طی کنفرانس تلفنی اخیر اعلام کرد که “این موضوع به سونی و مایکروسافت و سیاست‌های کنونی آن‌ها بستگی دارد.”

بازی Cyberpunk 2077 در حال حاضر برای رایانه شخصی، ایکس باکس وان، پلی ‌استیشن ۵ و Google Stadia در دسترس است.

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =