تغییر کشور در پلی استیشن ۴

تغییر کشور پلی استیشن 4

اگر کشور پروفایل خود در پلی استیشن ۴ را تغییر دهید می توانید به محتوای قفل شده منطقه ای مانند برنامه های استریم (برای مثال، Hulu فقط در فروشگاه پلی استیشن ایالات متحده موجود است) دسترسی پیدا کنید. برخی از برنامه ها و نسخه های بازی که در کشورهای دیگر موجود است ممکن است کلاً متفاوت بوده یا بهتر از چیزی باشد که در منطقه شما در دسترس قرار می گیرد. آیا می دانید که در نسخه کره ای بازی موبایلی پابجی، با باز کردن جعبه هایی که می افتند پاداش بهتری می گیرید؟

برنامه ها و بازی های محدود شده در پلی استیشن ۴

اسپاتیفای ممکن است در منطقه شما در دسترس نباشد. با این حال، اگر قصد دارید برنامه را از PS Store کشور دیگری (جایی که سرویس در دسترس است) خریداری کنید، کافی است با استفاده از اطلاعات کاربری خود برای پخش موسیقی در پلی استیشن ۴ وارد شوید. ما در سایت مرکز خرید این راهنما را طراحی کردیم تا مراحل تغییر کشور کنسول پلی استیشن ۴ (و همچنین پروفایل PlayStation Network) و دسترسی آنی به محتوای قفل منطقه ای را به شما آموزش دهیم. بازی ها در پلی استیشن ۴ به طور منطقه ای قفل نیستند (به جز زمانی که بازی از نظر قانونی در منطقه خاصی ممنون شده باشد). شاید شنیده باشید که Call of Duty Modern Warfare 2 در کنسول های کشور روسیه ممنوع است.

برخی از برنامه ها در PlayStation Store شامل Hulu و اسپاتیفای فقط در مناطق خاصی در دسترس هستند. اگر پشتیبانی از IP کنسول شما در یک منطقه خاموش باشد، می توانید این برنامه ها را دانلود کنید اما برای کار با آن ها، باید تنظیماتی را انجام دهید. بنابراین، صرفاً تغییر کشور اختصاص داده شده به پروفایل شما و کنسولتان ممکن است کارساز نباشد. باید از سرویس VPN برای به دست آوردن یک IP دیگر برای کنسول استفاده کنید و احتمالاً در این صورت به سرویس های مذکور از منطقه پشتیبانی شده دسترسی پیدا خواهید کرد.

ویژگی قفل شده منطقه در نسل قبلی

دیسک بازی پلی استیشن ۴ خریداری شده در بریتانیا را می توان در کنسولی که در ایالات متحده آمریکا قرار دارد، استفاده کرد. در این نسل قبلی، چنین پشتیبانی دیسکی بین منطقه ای امکان پذیر نبود. اگر کنسولتان را در ایالات متحده خریداری کرده بودید، باید دیسکی را می خریدید که برای فروش در ایالات متحده بود.

علاوه بر این، برخی از محتواهای قابل دانلود و محتواهای اضافی برای بازی ها در مناطق خاص زودتر در دسترس قرار می گرفتند، در نتیجه اگر می خواستید به آن ها دسترسی اولیه داشته باشید، توصیه می کردیم که کشورتان را در پلی استیشن ۴ تغییر دهید. برای اطمینان از اینکه هیچ خطای خاصی در طول خرید پیش نیاید، باید همان منطقه را برای پلی استیشن ۴ و منطقه اصلی خود تنظیم کنید. قبل از تغییر منطقه برای پلی استیشن ۴ و پروفایل PlayStation Network، باید بفهمید که منطقه کنونی کنسولتان چیست. در ادامه نحوه انجام این کار آمده است:

 1. به کمک مرورگر وب وارد وبسایت رسمی PlayStation شوید.
 2. گزینه Sign In را در گوشه سمت راست بالای صفحه پیدا کنید. روی آن کلیک کنید.
 3. مشخصات پروفایل PlayStation Network خود را وارد کنید.
 4. کشور/ منطقه پروفایل شما در پایین صفحه بعد مشخص خواهد شد.

چرا کشور را در پلی استیشن ۴ تغییر دهیم؟

اگر قصد دارید کارهای زیر را انجام دهید، باید کشور خود روی کنسول پلی استیشن ۴ را تغییر دهید:

 • دسترسی به برنامه ها، بازی ها، محتواهای قابل دانلود و هر محتوایی که در منطقه کنونی شما در دسترس نیست.
 • شروع کار در تست های بتا یا انجام بازی های تازه منتشر شده در چند ساعت اول.
 • داشتن برنامه های محدودی مانند Hulu و اسپاتیفای، حتی اگر به طور رسمی در دسترس نباشند.

تغییر کشور پلی استیشن 4

تغییر کشور در پلی استیشن ۴

پس از ثبت نام حساب PlayStation Network، نمی توانید دو بخش مهم از اطلاعاتی که در زمان ایجاد حساب وارد کردید را تغییر دهید. با این حال، می توانید سن پروفایل PlayStation Network را تغییر دهید تا چند ساعت بازی نامحدود را باز کرده و به محتوای دارای محدودیت سنی در PS Store دسترسی پیدا کنید.

تنها راه برای تغییر کشور حساب PS Network، ایجاد یک حساب جدید است (آن را به عنوان حساب دوم در نظر بگیرید). وقتی به محتوای محدود منطقه ای دسترسی پیدا کردید، می توانید با استفاده از این حساب دوم وارد شوید تا از پلی استیشن ۴ خود استفاده کنید. در ادامه نحوه ثبت نام برای ایجاد یک حساب جدید PlayStation Network آورده شده است.

 1. در رایانه شخصی یا گوشی خود وارد صفحه ایجاد حساب سایت اصلی سونی شوید.
 2. در صفحه باز شده روی دکمه “Create” کلیک کنید.
 3. هنگام وارد کردن تاریخ تولد و انتخاب کشور برای این پروفایل نباید هیچ اشتباهی مرتکب شوید.
 4. آدرس ایمیل را وارد کرده و یک رمز برای حساب جدید PlayStation Network خود ایجاد کنید.
 5. وقتی روی دکمه “Confirm” کلیک کنید، PlayStation Network جدید شما آماده استفاده خواهد بود.

در پلی استیشن ۴ خود، ابتدا باید یک حساب محلی ایجاد کرده و آن را به حساب PlayStation Network جدید متصل کنید. برای ایجاد یک حساب کاربری محلی در پلی استیشن ۴، مراحل زیر را طی کنید:

 1. به صفحه اصلی کنسول بروید (روی کنترلر دکمه PS را فشار دهید.
 2. از بخش “Power” از پروفایل فعلی خود خارج شوید.
 3. برای مشخص شدن گزینه “New user” روی دکمه “X” کنترلر ضربه بزنید.
 4. با انتخاب “Create a User” کارتان را ادامه دهید.
 5. اگر توافق نامه کاربر ظاهر شد، حتما شرایط آن را قبول کنید.
 6. در چند مرحله بعدی، حساب کاربری جدید PlayStation Network خود را ثبت خواهید کرد. از صحت اطلاعات وارد کرده مطمئن شوید.

بازی ها و برنامه هایی که در حساب اصلی خود دارید را نمی توانید به پروفایل جدید منتقل کنید. با این حال، تا زمانی که حساب اصلی شما در کنسول باشد، می توانید از طریق پروفایل جدید به اکثر بازی ها و برنامه هایی که دارید (در پروفایل اصلی) دسترسی داشته باشید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 2 =