نحوه تعویض فیس پلیت پلی استیشن ۵

فیس پلیت پلی استیشن 5

اگر از قاب سفید رنگ پلی استیشن ۵ خود خسته شده اید، به شما توصیه می کنیم که آن را تعویض کنید. اگر نگران شکستن کنسول خود هستید، ممکن است این کار برایتان اعصاب خرد کن باشد، اما خوشبختانه سونی این فرآیند را نسبتاً ساده و آسان کرده است. در ادامه با نحوه انجام این فرآیند آشنا خواهید شد.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است مجبورتان کند قاب های پلی استیشن ۵ را بکنید. هیجان انگیزترین آن ها این است که مثلاً قاب های جدیدی خریده اید و قرار است ظاهر کنسول خود را از سفید، سیاه، آبی، بنفش، قرمز یا صورتی، سفارشی سازی کنید. گزینه ای که کمتر از موارد دیگر هیجان انگیز به نظر می رسد این است که باید کنسول را تعمیر کنید یا قصد دارید یک SSD داخلی را نصب کنید.

هرچیزی که باشد، این یک کار دلهره آور است، زیرا احتمالا نسبت به سخت افزار خود به شدت محتاطانه عمل می کنید. برای اینکه خیالتان راحت باشد، ما در این مقاله از سایت مرکز خرید همه کارهایی که برای تعویض قاب های پلی استیشن ۵ نیاز دارید را بیان کرده ایم. این کار در واقع بسیار ساده است، اما باید دقیقا بدانید چه کارهایی انجام می دهید، تا هیچ آسیبی به کنسول وارد نکنید.

تعویض فیس پلیت پلی استیشن ۵

برای اینکه بتوانید صفحات را از پلی استیشن ۵ خود جدا کنید، ابتدا آن را خاموش کنید و سعی نکنید وقتی کنسول در حالت ایستاده است این کار را انجام دهید. باید کنسول را از سمت کنار روی زمین قرار دهید تا مستعد واژگونی نباشد و مطمئن شوید همه کابل ها را از برق جدا کرده اید.

فیس پلیت پلی استیشن 5

حال که مطمئن شدید کنسول پلی استیشن ۵ روی سطح امنی قرار گرفته، زمان آن است که قاب ها را جدا کنید. این قسمت، سخت ترین قسمت کار شما است. از بالای جایی که لوگوی پلی استیشن قرار دارد، انگشتانتان را به زیر قاب ببرید.

انگشت شست خود را روی لوگو قرار داده و فشار دهید. باید قاب را همزمان به سمت بالا و کنسول را به سمت پایین بکشید. برای این کار باید فشار زیادی وارد کنید، پس نگران شکستن قاب نباشید. این قاب ها نسبتاً مقاوم هستند، زیرا فقط قطعات بزرگ پلاستیکی هستند. گفتنی است، اگر جدا شدن را احساس نکردید، کارتان را متوقف کرده و دوباره همه چیز را بررسی کنید، حال فشار را از جای درست وارد کنید.

پس از آن، صفحات یا قاب پلی استیشن ۵ باید مستقیماً از کنار کنسول جدا شوند. حالا، کنسول را برگردانید. اگر کنسول شما نسخه درایو دیسک است، باید به گوشه مقابل درایو دسترسی پیدا کنید. از طرف دیگر، اگر پلی استیشن ۵ شما بدون درایو دیسک است، باید قسمتی را پیدا کنید که مانند مورد قبلی یک لوگوی پلی استیشن روی آن نمایان است. سپس این روند را مجددا تکرار کنید. پنل را به سمت بالا کشیده و قاب را از پنل به سمت پایین بکشید تا جدا شود.

فیس پلیت پلی استیشن 5

زمانی که صفحات جدا شدند، آن سمتی که لوگوی پلی استیشن ندارد، همان پنلی است که می توانید آن را جدا کرده و SSD را وارد کنسول کنید. همچنین می توانید فن های کنسول را چک کنید تا اگر خاکی روی آن است آن را پاک کنید. حال، برای اینکه صفحات را مجددا سر جایشان بگذارید، چه نمونه های قبلی و چه سونی های جدید رنگی، این فرآیند استرس کمتری خواهد داشت. فقط یک صفحه را در قسمت مربوطه قرار دهید. آن را حرکت دهید تا کمی فرو برود. سپس از پایین کنسول، کافی است آن را به سمت بالا فشار دهید و ضربه کوچکی وارد کنید، این نشان می دهد که اکنون صفحه در جای درست و امنی قرار گرفته است. سپس پلی استیشن ۵ را برگردانید و برای سمت دیگر هم همین کار را انجام دهید. همین.

وقت ترس از فشار آوردن را پشت سر بگذارید، این فرآیند بسیار ساده خواهد شد. خوشبختانه، همه قطعات به اندازه کافی قوی هستند و برای کندن و جایگذاری مجدد طراحی شده اند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + چهار =