نحوه تمیز کردن لنزهای Oculus

تمیز کردن لنزهای Oculus

لنزهای بهترین هدست های واقعیت مجازی نیز پس از انجام برخی از بازی ها به ناچار با اثر انگشت و لکه های دیگر کثیف می شوند. در این مرحله، باید کارهایی انجام دهید، زیرا کل تجربه بازی با تاری دید نابود خواهد شد.

عصبی نشوید. مرکز خرید دات کام در این مقاله قصد دارد در کل فرآیند پاکسازی، شما را راهنمایی کند. از چیزهایی که نیاز دارید تا بهترین روش ها. تمیز کردن لنزهای Oculus واقعا نمی تواند از این ساده تر باشد، انجام این کار فقط چند ثانیه زمان می برد، پس هیچ دلیلی برای انجام ندادن آن وجود ندارد. در ادامه با نحوه پاک کردن لنزهای Oculus با ما همراه باشید.

نحوه تمیز کردن لنزهای Oculus

تمیز کردن لنزهای Oculus

فرقی نمی کند صاحب یک هدست Oculus Rift باشید یا یک Quest، این روش برای هر دو این لنزها کار می کند. Oculus (یا Meta) نشان داده که بهترین روش برای پاک کردن لنزها شامل استفاده از پارچه میکروفایبر لنز نوری خشک است. پس نباید از مایعات یا پاک کننده های شیمیایی استفاده کنید زیرا به هدست آسیب رسانده و گارانتی آن را باطل می کند. کارتان را از مرکز لنزها شروع کنید و به آرامی و با حرکات دایره ای آن را به سمت بیرون پاک کنید. سپس از قسمت تمیز پارچه برای لنز بعدی استفاده کنید. این تنها کاری است که باید انجام دهید.

نحوه پاک کردن بقیه اجزا

وقتی در حال انجام این کار هستید، چرا همه قسمت های آن را پاک نکنید؟ باز هم، انجام این کار نسبتاً آسان است و به نگهداری بهتر Oculus کمک می کند. باید از یک پارچه میکروفایبر خشک برای پاک کردن قسمت بیرونی هدست استفاده کنید. حین انجام این کار مطمئن شوید که همه جا را به خوبی تمیز کنید.

هیچ فشاری وارد نکنید، مخصوصا اگر Quest 2 دارید، نباید فشاری به اطراف حسگرها وارد کنید. برای تمیز کردن بندها و فوم، می توانید از دستمال مرطوب ضد باکتری غیرساینده برای ضدعفونی کردن استفاده کنید. فقط توجه کنید که از الکل یا مواد شیمیایی پاک کننده دیگر استفاده نکنید، چون این کار به هدست شما آسیب می رساند.

تمیز کردن لنزهای Oculus

اگر بند بالایی Oculus Quest 2 شما تغییر رنگ داده، خواه این تغییر رنگ از چربی یا حتی مو باشد، می توانید آن را تمیز کنید. ابتدا، بند آن را با باز کردن نوار چسب روی بند باز کنید و سپس از یک سمت آن را به طور کامل جدا کنید. حالا بندها را با آب سرد و صابون بشویید، سپس آن را به مدت ۲۴ ساعت در معرض هوا قرار دهید تا خشک شود. آن را در خشک کن قرار ندهید. پس از اینکه خشک شد، آن را دوباره وصل کنید.

برای کنترلرها، این روش شبیه به بندها و فوم است. شما می توانید از پارچه میکروفایبر خشک یا دستمال های ضد باکتری غیر ساینده استفاده کنید. بازهم، از الکل یا پاک کننده های شیمیایی ساینده استفاده نکنید. مطمئن شوید که تمام سطح کنترلر، از جمله دور و پشت جایی که در دست می گیرد و بین دکمه ها را پاک کنید. همچنین می توانید از قاب های Oculus Quest 2 استفاده کنید تا در زمانی که از آن ها استفاده نمی کنید، تمیز بمانند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + دو =