نحوه تمیز کردن Xbox Series X

نحوه تمیز کردن Xbox Series X

اگر می خواهید به آسانی و بدون دردسر ایکس باکس سری ایکس خود را تمیز کنید، در این راهنما به طور کامل مراحل تمیز کردن ایکس باکس سری ایکس توضیح داده شده است.

مراحل سریع

 1. ابتدا Xbox Series X خود را از برق جدا کرده و برچسب های بزرگ پشت کنسول و یک برچسب زیر کنسول را بکنید تا پیچ های زیر آن ها مشخص شوند.
 2. از یک پیچ گوشتی T8 برای باز کردن پیچ ها استفاده کنید. زمانی که این کار را انجام دادید، قاب کنسول را باز کنید.
 3. هرگونه گرد و خاک را با جاروبرقی با توان کم جارو کنید. اگر جاروبرقی کم توان ندارید، از یک پارچه میکروفایبر، اسپری هوای فشرده یا برس تمیز استفاده کنید.
 4. قاب کنسول را دوباره وصل کنید.

ابزارها و الزامات

 • هوای فشرده، پارچه های میکروفایبر، الکل ایزوپروپیل، جاروبرقی کم توان
 • پیچ گوشتی T8 (اگر قصد باز کردن کیس را دارید)

نحوه تمیز کردن Xbox Series X

نحوه تمیز کردن Xbox Series X

آیا اخیرا صدای Xbox Series X شما بیشتر از حد معمول شده است؟ اگر اینطور است، پس احتمالا زمان آن رسیده که به سراغ تمیزکاری بروید. فرقی نمی کند چقدر محل زندگی خود را تمیز نگه دارید، گرد و خاک ها قابل اجتناب نیستند. بدتر از همه اینکه، انباشته شدن گرد و خاک ممکن است باعث داغ شدن بیش از حد قطعات کنسول شود، که در نهایت منجر به خرابی سخت افزاری خواهد شد.

اگر ترجیح می دهید خطری کنسول را تهدید نکند، بهتر است آن را در فواصل زمانی منظم تمیز کنید، به خصوص اگر حیوان خانگی دارید و یا سیگار می کشید. مایکروسافت به هیچ وجه پیشنهاد نمی دهد که داخل کنسول را تمیز کنید، راهنمایی های ارائه شده فقط مربوط به تمیز کردن بخش خارجی است. اما خوشبختانه، جدا کردن کنسول کار سختی نیست، البته با فرض اینکه حین انجام این کار چیزی را نشکنید، گارانتی کنسول باطل نخواهد شد. البته، اگر در فناوری ها مهارتی ندارید، تمیز کردن خارجی کافی است. اگر به دنبال جزئیات نحوه تمیز کردن Xbox Series X خود هستید، مراحل زیر را طی کنید.

جزئیات مراحل تمیز کردن

 1. Xbox Series X خود را به طور کامل خاموش کرده و سپس آن را از برق جدا کنید.
 2. کنسول Xbox Series X خود را روی میز تمیزی قرار دهید. آن را روی فرش یا قالیچه با الیاف بلند قرار ندهید چون گرد و خاک را جذب می کند.
 3. برچسب بزرگ بالای پورت در پشت Xbox Series X و برچسب کوچکتر در بخش زیرین را جدا کنید، پیچ هایی را در زیر برچسب ها پیدا خواهید کرد. یکی از آن ها بالای پورت اتصال قرار دارد و برچسب گارانتی دقیقاً زیر آن قرار دارد.
 4. از پیچ گوشتی T8 برای جدا کردن این پیچ ها استفاده کرده و با دقت کیس کنسول را باز کنید. آن را روی سطح تمیزی قرار دهید.
 5. زمانی که این کار را انجام دادید، از جاروبرقی کم توان یا اسپری هوای فشرده برای پاک کردن گرد و خاک استفاده کنید. اگر گرد و خاک ها به رسوب تبدیل شده و تکان نمی خورند، از یک پارچه میکروفایبر یا برس تمیز برای پاک کردن آن ها استفاده کنید.
 6. زمانی که کارتان تمام شد، قاب کنسول را ببندید، از پیچ گوشتی T8 برای وصل کردن پیچ ها استفاده کنید، کنسول Xbox Series X را دوباره به برق وصل کرده و آن را به جای قبلی خود بازگردانید.

درباره تمیز کردن خارجی کنسول Xbox Series X چطور؟

نحوه تمیز کردن Xbox Series X

برای نگهداری کلی، مایکروسافت پیشنهاد می دهد که از یک پارچه مرطوب ضد عفونی شده یا پارچه میکروفایبر استفاده کنید، پارچه ای که با کمی آب و صابون ملایم مرطوب شده باشد. مانند هر وسیله برقی دیگری، قبل از شروع کار، کنسول را از منبع برق جدا کنید. برای کنسول شما، مایکروسافت توصیه های کلی دارد که کل خانواده Xbox One و Xbox Series را پوشش می دهد و این توصیه استفاده از “محلول الکل ایزوپروپیل” است.

هر چند وقت یک بار باید Xbox Series X خود را تمیز کنیم؟

مایکروسافت توصیه می کند که هر سه الی شش ماه کنسول را تمیز کنید، اما این پاسخ به شرایط هم بستگی دارد. خانه و محیط هر شخص با شخص دیگر متفاوت است و اکثر کنسول ها به چیزی بیش از یک گردگیری استاندارد نیازی ندارند. اگر حیوان خانگی دارید یا محیط خانه فرش شده است، گرد و خاک و مو اغلب سریع تر جمع می شوند، پس به طور منظم آن ها را تمیز کنید.

از این گذشته، هیچکس نمی خواهد کنسول Xbox Series X اینطور به نظر بیاید. اگر متوجه افزایش صدای فن شده اید، این نشانه خوبی برای تمیز کردن کنسول است. فن ها وارد عمل می شوند تا کنسول را خنک کنند، با این حال اگر برای مدت طولانی کار کنند، ممکن است کنسول شما بیش از حد داغ شود.

نظرات نهایی

نحوه تمیز کردن Xbox Series X

اگر نمی خواهید کنسول Xbox Series X خود را به طور منظم تمیز کنید، باید بدانید که پیشگیری بهترین راه برای جلوگیری از خرابی های بعدی است. تصفیه کننده های هوا می توانند با هرگونه گرد و خاکی مقابله کنند، فقط به خاطر داشته باشید که فیلترها را مرتب عوض کنید. حتی اگر فقط پاک کردن خارجی باشد، باز هم تمیز کردن منظم کنسول کاری معقولانه است و توصیه می کنیم آن را در هر جایی به جز کف زمین قرار دهید. اگر کنسول داخل کمد یا روی میز است، مطمئن شوید که آن سطوح را هم مرتب تمیز کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 11 =