Conan Exiles معرفی آن و بررسی ویژگی های این بازی

Conan Exiles

از بازی هایی که قرار است در این استودیو فانکام تولید شود می توان به Conan Exiles اشاره نمود. طبق گفته های استودیوی فانکام نسخه ی Day One Edition و Collector’s Edition تا چند ماه پیش رو منتشر خواهد شد.

Conan Exiles
Conan Exiles

چندی پیش خبری مبتنی بر همکاری استودیوی فانکام و گروه  Cabinet Group LLC منتشر شد. هدف از این همکاری جذب مبلغ سرمایه ی ۱۰ میلیون دلاری بود و در پی این همکاری یک استودیوی جدید با نام Heroic Signatures به وجود آمد. قرار است در این استودیو بازی هایی فکری و رومیزی سوئدی طراحی بشود.

این استودیو مجاز است تا ۲۹ IP مثل Solomon، Conan kane و Mutant Chronicles را داشته باشد که البته  Cabinet Group LLC 50 درصد آن را در اختیار می گیرد. استودیوی فانکام توانسته تا به هدف خود برسد و ۱۰.۶ میلیون دلار برای طراحی بازی از یک بانک سوئدی دریافت نماید.

آشنایی با بازی Conan Exiles

در بازی Conan Exiles باید تا می توانید برای زنه ماندن تلاش کنید. بازی بسیار سخت است. این یعنی اینکه هر فردی توانایی تجربه کردن آن را ندارد. اساس بازی منطق است یعنی باید با یک استراتژی حساب شده جلو بروید. برای زنده ماندن در این بازی باید همان کارهایی که یک انسان انجام می دهد را انجام دهید. یعنی باید غذا و آب داشته باشید و برای مبارزات پیش رو لباس های مخصوصی به تن کنید.

حتی باید سلاح های کوناگونی بسازید و با دشمنان انسان و موجودات عجیب خود مبارزه کنید. باید مراقب تمام ویژگی های مربوط به سلامت خود باشید مثلا آب و غذا به اندازه ی کافی بخورید و بیاشامید. اوایل بازی در نسخه ی آزمایشی ارائه شده بود ولی به دلیل استقبال بی سابقه ی بازی کنندگان نسخه ی کاملی از آن در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.

همان طور که در تعاریف مشهود است بازی Conan Exiles در سبک اکشن و تلاش برای زندگی ساخته شده است. داستان بازی زیر مجموعه های زیادی دارد که همگی به هم مرتیط هستند و همین امر جذابیت بیشتری به بازی می بخشد.

Conan Exiles
Conan Exiles

جالب است که می توانید هر داستانی را که دوست دارید دنبال کنید اصلا اجباری در کار نیست ولی این امر می تواند در مراحل پیش رو به عنوان یک راهنما عمل کند. کاراکتر بازی Conan Exiles به انتخاب شما یک زن و یا یک مرد خواهد بود که می توانید روی ویژگی هایی مثل ظاهر و دین و صدای آن کار کنید.

نخستین دقایق بازی کاراکتر خود را آویخته شده به یک صلیب در یک بیایان بی آب و علف مشاهده می کنید. کاراکتر شما در این بیابان با مرگ دست و پنجه نرم می کند و هر لحظه ممکن است خوراک پرندگان گوشت خوار شود در همین حین یک پرنده به سمت کاراکتر حمله می کند تا شروع به خوردنش کند که یک مرتبه Conan the Barbarian به کمک شما می آید.

شما نمی توانید به شهر بازگردید چون هم شما و هم ناجی شما کشته می شود پس چاره ای ندارید جز اینکه در این بیابان ساکن شوید. به خود نگاه کنید هیچ پوششی ندارید راه می افتید تا برای خود غذا و آب و لباس پیدا کنید.

در طول بازی Conan Exiles به جز مراحل اصلی مراحل متفرقه ای نیز قرار داده شده است تا بازی را جذاب تر جلوه دهد. بهتر است براساس راهنمایی های بخش Journey جلو بروید تا اعصابتان از باختن خرد نشود. داستان بازی داستان پربار و بی نقصی است و به خوبی نیز روایت شده است.

محیط بازی بسیار گسترده و زیبا طراحی شده است که این امر به خاطر گرافیک با کیفیت بازی است. طراحی کاراکتر و موجودات عجیب داخل بازی به خوبی صورت گرفته است. متاسفانه بازی نقص هایی در بخشگرافیک فنی دارد برای مثال در مراحلی شاهد کاهش کیفیت تصویر خواهیم بود.

همچنین اگر از رنگ زرد کمتری در طراحی مراحل استفاده می شد تصویر زیباتری داشتیم. دنیای بازی Conan Exiles بسیار بی رحم است این را می توانید در مراحل بازی مشاهده کنید مثلا در یک بخش از بازی یک جسد را می بینید که مرده شاید با خود فکر کنید که می توان لباس های او را پوشید؛ ولی سخت در اشتباه هستید چون علاوه بر دنیای بی رحم با یک کاراکتر سرسخت طرف هستید.

در بخش دیگر وقتی تشنه هستید یک رودخانه را از دور مشاهده می کنید در پی آب به انجا می روید ولی توسط یک عده افراد مسلح پا به فرار می گذارید. بازی Conan Exiles در بخش آنلاین و گروهی حالات سخت تری دارد البته از بعضی نکات اسان تر است چون در این صورت هر عضو گروه وظیفه دارد تا در پی یک سری نیازها باشد نه همه ی آن ها. 

موسیقی بازی Conan Exiles کیفیت خوبی دارد ولی صداگذاری نه آنقدر عالی است که بتواند بازی کننده را به وجد بیاورد و نه آنقدر ضعیف که دل مخاطب را بزند. با صرف نظر کردن از نقص های بازی می توان یک بازی متفاوت را تجربه نمود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =