چگونه پلی‌ استیشن ۴ خود را از پلی‌ استیشن ۵ کنترل کنید؟

کنترل پلی‌ استیشن 4 از پلی‌ استیشن 5

می‌خواهید از پلی‌ استیشن ۵ خود به پلی‌ استیشن ۴ دسترسی داشته باشید؟ نگران نباشید. به لطف Remote Play پلی‌ استیشن ۵، آن‌هایی که کنسول پلی‌ استیشن ۵ دارند می‌توانند به راحتی از طریق جدیدترین سخت‌ افزار سونی، پلی‌ استیشن ۴ خود را کنترل کنید.

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است بخواهید از طریق پلی‌ استیشن ۵ به پلی‌ استیشن ۴ دسترسی پیدا کنید. مثلاً، به‌ عنوان پدر و مادر، شاید بخواهید بازی‌ها یا برنامه‌هایی که در لیست پلی‌ استیشن ۴ فرزندتان است را بدون راه‌ اندازی کامل کنسول مدیریت کنید. یا شاید به‌ قدری خوش‌ شانس بوده‌ اید که Silent Hills: P.T. را روی دستگاهتان دانلود کرده و می‌خواهید دوباره از طریق پلی‌ استیشن ۵ وارد آن شوید. دلیلتان هر چیزی که باشد، دانستن نحوه دسترسی به کنسول پلی‌ استیشن ۴ از طریق پلی‌ استیشن ۵ مفید است. بنابراین، ما راهنمای گام‌ به‌ گام درباره نحوه کنترل پلی‌ استیشن ۴ از پلی‌ استیشن ۵ از طریق Remote Play را گردآوری کرده‌ ایم.

چیزهایی که در ابتدا باید بدانید

Remote Play به شما این امکان را می‌دهد که پلی‌ استیشن ۴ را به پلی‌ استیشن ۵ متصل کنید، در واقع می‌توانید کنترل کنسول پلی‌ استیشن ۴ را از پلی‌ استیشن ۵ جدید و براق خود به دست بگیرید. دسترسی به Remote Play نسبتاً آسان است، اما نکاتی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید.

شما به هر دو کنسول پلی‌ استیشن ۴ و پلی‌ استیشن ۵ نیاز دارید که به شبکه وای‌ فای یکسانی متصل شده باشند و جدیدترین نسخه نرم‌ افزار سیستم و همچنین حساب PlayStation Network باید روی آن‌ها نصب باشد. همچنین به کنترلر DualSense PS5 یا DualShock 4 نیاز دارید. با این حال، مهم‌ترین شرط برای استفاده از Remote Play این است که اتصال اینترنت خوبی داشته باشید. سونی پیشنهاد می‌دهد از اتصال پرسرعت با سرعت آپلود و دانلود حداقل ۵ مگابایت بر ثانیه استفاده کنید. برای داشتن بهترین عملکرد سرعت ۱۵ مگابایت بر ثانیه یا بیشتر توصیه می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که حین Remote Playing پلی‌ استیشن ۴ از پلی‌ استیشن ۵، از کنسول اول استفاده کنید، اما باید آن را در حالت روشن رها کرده یا در Rest Mode قرار دهید (که توصیه می‌شود این کار را کنید).

نحوه کنترل پلی‌ استیشن ۴ از پلی‌ استیشن ۵

کنترل پلی‌ استیشن 4 از پلی‌ استیشن 5

پلی‌ استیشن ۴ خود را تنظیم کنید

قبل از استفاده از Remote Play پلی‌ استیشن ۵ برای دسترسی به پلی‌ استیشن ۴، باید پلی‌ استیشن ۴ خود را تنظیم کنید و Remote Play را در کنسول فعال کنید.

نحوه انجام این کار به شکل زیر است:

 1. پلی‌ استیشن ۴ خود را روشن کنید و وارد حساب PSN خود شوید
 2. از صفحه اصلی وارد ” Settings” و سپس ” Remote Play Connection Settings” شوید.
 3. “فعال‌سازی Remote Play” را انتخاب کنید تا Remote Play روشن شود (هنگام فعال شدن، ضامن باید در سمت راست باشد)
 4. سپس، وارد ” Settings” و “Account Management” شوید.
 5. “Activate as Your Primary PS4” و سپس “Activate” را انتخاب کنید (لازم به ذکر است که می‌توانید این را برای هر حسابی روی پلی‌ استیشن ۴ فعال کنید)
 6. برای امکان قرارگیری Remote Play در Rest Mode، “Settings” ،Power Save Settings” را انتخاب کرده و سپس ” Set Features Available in Rest Mode” را انتخاب کنید.
 7. از اینجا، بخش‌های تیک زدنی برای ” Stay Connected to the Internet” و ” Enable Turning on PS4 from Network” را انتخاب کنید.

Remote Play از طریق پلی‌ استیشن ۵

کنترل پلی‌ استیشن 4 از پلی‌ استیشن 5

پس از طی کردن این مراحل می‌توانید پلی‌ استیشن ۴ را روشن یا در حالت Rest Mode قرار دهید (ما حالت دوم را پیشنهاد می‌دهیم). سپس مراحل زیر را طی کنید تا از پلی‌ استیشن ۵ خود به پلی‌ استیشن ۴ دسترسی پیدا کنید:

 1. پلی‌ استیشن ۵ خود را روشن کنید و وارد حسابی شوید که می‌خواهید از آن به بازی‌ها دسترسی پیدا کنید
 2. در پلی‌ استیشن ۵، وارد ” Settings”، ” System” و سپس ” Remote Play” شوید
 3. ” Enable Remote Play” را فعال کنید تا Remote Play روشن شود (هنگام فعال شدن، ضامن باید در سمت راست باشد)
 4. وارد منوی بازی‌ها شوید و برنامه “Remote Play”را انتخاب کنید
 5. در صفحه بعد روی “Start” کلیک کنید و وقتی از شما پرسیده شد می‌خواهید به کدام دستگاه وصل شوید، “پلی‌ استیشن ۴” را انتخاب کنید
 6. پلی‌ استیشن ۵ باید به‌ طور خودکار کنسول پلی‌ استیشن ۴ را پیدا کرده و به شما اجازه داده شود صفحه پلی‌ استیشن ۴ را ببینید
 7. برای قطع اتصال Remote Play، روی دکمه PS کلیک روی کنترلر DualSense کلیک کنید تا مرکز کنترل ظاهر شود، سپس کارت Remote Play را انتخاب کرده و “Close Remote Play” را انتخاب کنید
سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 14 =