CPU کنسول‌های PS5 و XBOX X پیشرفته‌تر از SSDها هستند

CPU پلی استیشن 5 و ایکس باکس ایکس

شرکت توسعه دهنده Scorn اعلام کرده است که CPU کنسول‌های PS5 و Xbox Series X  پیشرفت بیشتری  نسبت به SSDشان خواهند داشت.

این ادعا باعث ایجاد شایعاتی درباره نسل جدید کنسول‌­های بازی شده است. بسیاری از شرکت­‌های توسعه دهنده بازی­‌های ویدئویی درباره‌ی چگونگی ایجاد جهش‌­های مناسب در نسل بعدی کنسول­‌ها بر اثر تغییر SSDها، پیش­بینی­‌هایی کرده‌­اند. البته شایان ذکر است که CPU کنسول‌­ها نیز، نسبت به نسل فعلی پیشرفت‌­های چشمگیری خواهد داشت.

در حقیقت، طبق گفته Ljubomir Peklar، کارگردان شرکت توسعه دهنده‌ی Ebb Software که در حال ساخت بازی ترسناک اول شخص با عنوان Scorn هستند، قرار است CPU کنسول­‌های PS5 و Xbox Series X جهش بزرگ‌تری نسبت به SSDشان داشته باشد. Peklar در یک مصاحبه با MS Power User اظهار داشت که اگرچه SSDها مزایای منحصر به فرد خود را دارند، اما با توجه به اینکه کنسول‌­های نسل فعلی به دلیل داشتن CPUهای قدیمی ضعیف‌تر هستند، او بیشتر منتظر دیدن پیشرفت­‌های CPU در PS5 و Xbox Series X است.

CPU پلی استیشن 5 و ایکس باکس ایکس
بازی Scorn

وی گفت: “همه در انتظار پیشرفت بزرگ در تولید SSD هستند و بله SSDها نقش مهمی در بارگذاری بازی­‌ها و انتقال اطلاعات دارند. اما بزرگ‌ترین ضعفی که باعث ایجاد مشکلات زیادی در نسل فعلی کنسول­‌ها می­‌شود، CPU است.” او همچنین افزود: “بزرگترین تفاوت نسل بعدی کنسول‌­ها با نسل فعلی، در تغییر CPU خواهد بود.”

بازی Scorn قرار است برای کامپیوتر و Xbox Series X منتشر شود اما هنوز تاریخ انتشار آن مشخص نشده است.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دوازده =