بازی Dark cloud روی پلی استیشن ۴ عرضه می شود

Dark cloud

حتماً تعدادی از بازیکن های قدیمی که کنسول پلی استیشن ۲ داشتند، با اثر Dark cloud خاطرات زیادی دارند. در ماه گذشته شرکت سونی این خبر را به کاربران داد.

Dark cloud
Dark cloud

بازی های قدیمی که بر روی پلی استیشن ۲ بازی می کردید قرار است بر روی پلی استیشن ۴ عرضه شود، این شرکت لیستی از بازی ها را به کاربران داد و از آنها خواست به بازی مورد علاقه شان رأی دهند، بین بازی ها بازیه Dark cloud تعداد آرای زیادی کسب کرد و جایگاه خوبی را به خود اختصاص داد. در سپتامبر ۱۹۹۹ شرکت سونی یک نسخه قابل پخش از بازی را در نمایشگاه توکیو نشان داد.

این نسخه دارای شخصیتی است که باید یک قطعه شناور از زمین را به جایی که در اصل از آن آمده بود برگرداند نسخه نمایشی عمدتاً در روستای نورون قرار داشت و اگرچه یک سیاه چال قابل دسترسی بود اما کار دوربین برای بخش های سیاه چال هنوز نهایی نشده بود. در مه ۲۰۰۰، ۳۰ درصد از این بازی قابل پخش بود که با استقبال فراوان مردم روبرو شد.. بر اساس خبرهایی که این شرکت اعلام کرد کسانی که به بازی Dark cloud علاقه داشتند می توانند از این پس این بازی قدیمی و خاطره انگیز را یک بار دیگر بر روی کنسول پلی استیشن ۴ تجربه کنند. آکی هیرو هینو مدیر عامل استودیوی بازی سازی (Level – ۵) در گفتو گویی اذعان کرد:

تقاضای بسیاری برای ساخت بازی Dark cloud بر روی کنسول پلی استیشن ۴ شده است اما به دلیل همکاری و مشارکت این استودیو با شرکت سرگرمی های تعاملی سونی، ساخت این کار اقدامی نیست که بتوانیم تنها آن را انجام دهیم.

خوش شانسی است که این بازی به طور کامل از یاد کاربران نرفته و به تازگی بر روی پلتفرم جدید قادر به تجربه آن هستید. این شرکت دو بازی Dark cloud و Dark cloud 2 را برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه کرده است. Dran در مورد این بازی می گوید: سبک این بازی اکشن و بسیار جذاب بوده که در آن مدت یک هیولا به نام Black demon در شرق تریا ظاهر می شود این موجود باعث کشتار شد و تقریباً جهان را به پایان رساند. نه شوالیه های قدرتنمند و نه جادوگران توانایی مقابله با آن را داشتند از این نقطه ما شخصیت اصلی را وارد بازی می کنیم

تاکنون سونی بازی های مختلفی از جمله  PaRappa the Rapper 2،Grand Theft Auto: San Andreas و Twisted Metal: Black را برای پلی استیشن ۴ منتشر کرده است. شوهی یوشیدا رئیس استودیوهای جهانی پلی استیشن در ۴ دسامبر از طریق وبلاگ Play station اعلام کرد سونی به گونه خستگی ناپذیری برای ارائه بازی های پلی استیشن ۲ روی پلی استیشن ۴ تلاش بسیار می کند.

لازم به ذکر است که بدانید نسخه ۱ و ۲ این بازی از لحاظ روایت داستانی با یکدیگر متفاوت هستند و دنباله ای برای هم نیستند. هر دویه این بازی ها در گذشته برای کنسول پلی استیشن ۲ عرضه شده اند و در آن بازیکن باید قلمرو پادشاهی خالی را باز سازی کند. بازی Dark cloud در اروپا و ژاپن با نام Dark chronicle شناخته می شود و. وظیفه ساخت این بازی بر عهده استودیوی (Level – ۵) است و دارای سبک نقش آفرینی و هیجانی است.

بازی Dark cloud در سال ۲۰۰۰ در کشور ژاپن به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۲ منتشر شد. در فضای مجازی ویدیویی پخش شد که از انتشار بازی Dark cloud برای پلی استیشن ۴ خبر می داد در این ویدیو منتشر شده گزارش شد نسخه پلی استیشن ۴ بازی Dark cloud دارای رزولوشن ۱۰۸۰ p قابلیت پشتیبانی از ریموت پلی و شیر پلی خواهد بود. همچنین در گزارشات این ویدئو اعلام شد دیسک های نسخه پلی استیشن ۲ بر روی کنسول پلی استیشن ۴ همخوانی ندارد و بازیکنان برای تجربه دوباره این بازی باید به صورت مجدد آن را برای پلی استیشن ۴ خریداری کنند. بازی Dark cloud در سال ۲۰۰۰ در کشور ژاپن به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۲ منتشر شد.

این بازی به داستان گروهی از ماجرایاجویان می پردازد، با هم به مبارزه با Dark Genie که بسیاری از روستاها را مورد حمله قرار داده می پردازند. شخصیت اصلی این بازی یعنی Toan، پسری است که به او عنوان یک جادوگر به اسم Atlamillia را داده اند که توسط Simba, King of fairy توانایی باز سازی سرزمین های ویران شده را دارد.

 Dark cloud با بررسی منتقدان که ترکیبی از انواع گیم پلی بود مثبت اندیشیده شد اما در بعضی از مبارزاتش به عنوان تکراری انتقاد می کردند. Game Cube بین ژانویه ۲۰۰۰ و ژوئیه ۲۰۰۶ در ایالات متحده به فروش ترکیبی از سری Dark cloud تا ۱ میلیون واحد رسید. این بازی یک موفقیت تجاری بود گرچه در ابتدا ژاپن آن را به صورت ضعیف فروخته بود اما در نهایت فروش بیش از ۸۰۰۰۰۰ را در سراسر جهان داشت. در دسامبر ۲۰۱۵ این بازی از طریق شبیه سازی برای Play Station 4 از طریق Play Station Network در دسترس قرار گرفت.

روند بازی Dark cloud

ابر سیاه یک بازی است که از منظر شخص ثالث بازی می شود، در آن بازیکن با استفاده از سیاه چال های تولید شده با هیولاها مبارزه می کند و در آیتم ها حرکت می کند. در بخش های سیاه چال بازیکن ممکن است گزینه ورود به یک منطقه جداگانه (درب عقب) را بزند که شامل هیولاهای قوی تر و گنجینه های نادرتری باشد. اگر چه اکثریت مبارزه شامل هک کردن و بریدن است اما ممکن است در قسمتی بازیکن مجبور به دوئل در برابر دشمن شود. در این نوع از نبرد بازیکن باید به صورت سرعتی و متوالی دکمه مربوطه را فشار دهد. یکی از اجزا اصلی بازی شامل موارد ویژه ای است که Atla نامیده می شود که برای باز سازی جهان خارج از زندان استفاده می شود.

آتلا که در بیشتر مرحله زندان حضور دارند اجسام بزرگ کروی هستند که توسط پادشاه پری به Toan زمانی که از حمله نا امید شده داده می شود و وظیفه آن بازگشت به فرم اصلی آن است مجموعه هایی در مورد بازگرداندن Norune در یک غار در نزدیکی آن است تا زمانی که می خواهند از گربه آن اطراف محافظت کنند یک مرد به نام Seda او را به جنگ با خود می طلبد و بعد از گذراندن این مرحله به عنوان پاداش برای مهربانی او، سات به یک معجون تغییر می دهد که او بتواند گربه را به Xiao تبدیل کند تا به او برای اتمام تمام مراحل کمک کند.

 Toan و Xiao به Genie حمله می کنند و نگهبان Norune را پیدا می کنند. اسلحه با هربار کشتن نقاط جذب را به دست می آورد. هنگامی که شمار مشخصی از امتیازات به دست می آید سلاح را می توان از بین برد با لین حال سلاح ها در طول زمان سست می شوند و لازم است آن ها را تعمیر کنید تا مانع از شکستن آن ها شود به استثنای سلاح با شروع هر شخصیت یک سلاح شکسته و بلافاصله از موجودی بازیکن حذف می شود و نمی تواند آن را باز یابی یا تعمیر کند. برای ارتقا یک سلاح بازیکن می تواند اقلام افزایش یافته را بیشتر کند (قدرت حمله، سرعت، توانایی کشتن انواع مختلف هیولاها، ویژگی های عناصر و …) اما یک سلاح تنها می تواند تعداد محدودی از پیوست ها را تحمل کن. این پیوست ها زمانی که از بین می روند به سلاح جذب می شوند و فضای بیشتری را برای دلبستگی ها آزاد می کند. هنگامی که یک سلاح به سطح پنج می رسد می توان آن را به Synth Sphere تبدیل کرد که ۶۰ درصد از قدرت و ویژگی های سلاح را در بر می گیرد.

شخصیت خود را می توانید با مصرف موارد خاص تقویت کنید که می تواند امتیازات بهداشتی، آب و دفاع را افزایش دهد. Dark cloud دارای شش شخصیت اصلی است که سه جنگجوی غواصی و سه جنگجوی مسلح هر کدام دارای سلاح های مختص به خود هستند. همچنین هر شخصیت توانایی منحصر به فردی دارد که اجازه می دهد آن ها را از طریق سیاه چال منتقل کنند به عنوان مثال Xiao می تواند در سراسر chasms بپرد که شخصیت های دیگر نمی توانند این کار را انجام دهند. این بازی به عنوان پرچم Gilgister از شرق امپراتوری Lagoon شروع شد

Dark cloud
Dark cloud

موسیقی:

موسیقی این بازی توسط Tomohito nishiura تهیه و تنظیم شده است. آهنگ از سوی  Sony Music Entertainment Visual Works در تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۰۱ در ژاپن منتشر شد.

کنترل:

Dark cloud مورد بررسی قرار گرفت و با نمره ۸۰ از ۱۰۰ بر اساس بیست و هفتمین بررسی مطلوب اعلام شد. این گیم پلی توسط چندین منتقد مقایسه شد اندرو رایین و دیگر منتقدان همه از بازی با موفقیت ستایش کردند. رایین نوشت: طراحی کلی ممکن است بهترین نباشد اما با این وجود کاربر به طور کامل با بازی Dark cloud آشنا خواهد شد (sic می خواهد هر مورد سلاح را بدست آورد، طرفداران اکشن در بازی به مبارزه سر می برند، سیمپسون ها به ساختمان شهر ستایش می شوند، Dark cloud واقعاً از هر چیز کمی برای همه دارد) گیمر ها به احتمال زیاد باید یک هیولایی را که کشته شده اند را در برابر ویژگی های خاص منصرف کنند.

منوی سلاح را باز کرده یک هیولا را انتخاب کنید منو را ببندید و تکرار کنید تا تمام هیولاها خورده شوند. Satterfield استدلال کرد هیچ بازی تمام این ایده های قانع کننده و غیر مرتبط رابا هم به یک تجربه شگفت آور انسجام نداده است. این بازی بر خلاف اکثر بازی ها بجای نقش آفرینی شخصیت ها سلاح های خود را بالا می برد. دیو Zydrko می گوید: کل بازی ترکیبی پر زرق و برق از چندین ژانر موجود و ایده های بازی است که با هم ادغام شدند و یک بازی لذت بخش و پر هیجان را به ارمغان می آورد و این بازی یکی از بهترین بازی های پلی استیشن دیده می شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =