معرفی بازی Dead Island 2 | آخرالزمان در جزایر استوایی

بازی Dead Island 2

بازی Dead Island 2 دارای ژانر اکشن، از نوع نقش آفرینی و ترس و بقا می باشد، و به صورت یک نفره یا چند نفره قابل بازی کردن می باشد و برای سنین بالاتر از ۱۸ سال قابل استفاده می باشد. از پلتفرم های مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن ۴ و Xbox One قابل استفاده است.

بازی Dead Island 2
بازی Dead Island 240

معرفی بازی Dead Island 2 | آخرالزمان در جزایر استوایی

بازی های ویدیویی در دنیا روز به روز دارای طرفداران بیشماری می شوند و به یکی از سرگرمی های مردم دنیا تبدیل شده است. این روزها در صنعت بازی، پلی استیشن ها بسیار عالی درخشیده اند و کمتر کسی را که در زمینه بازیها حرفه ای هستند را می توان پیدا کرد که با مضامین پلی استیشن ها وآشنایی نداشته باشد و سونی یکی از بزرگترین شرکت های پیشرو در این زمینه می باشد. بازی های نقش آفرینی می تواند وسیله ای برای افزایش خلاقیت و کار باهم بودن شود که با توجه به علاقه سناریو و داستان مورد دلخواه خود را از پیش انتخاب کرده و به بازی بپردارید.

کنسول بازی های پلی استیشن ۴ دارای ویژگی های آنلاین هم می باشد به این صورت که قابلیت بازی کردن در حین دانلود بازی، امکان به اشتراک گذاری بسیار بالا به این ترتیب که می توانند بازی دیگران را هم در حین بازی خود مشاهده کنند. حتی توانایی بازی رایگان آزمایشی قبل از خرید واقعی وجود دارد و از طریق این بازی با سرویس های توتیتر و فیس بوک و سایر شبکه استریم ویدیویی هم امکان پذیر است و دسترسی به آن ها وجود دارد.

این بازی از نوع نقش آفرینی بوده است که در ادامه به معرفی مفهوم نقش آفرینی یا RPG می پردازیم.

با توجه به عملکرد بسیار پیچیده و دقیق مغز که می تواند اطلاعات بسیار متنوع و گوناگون را دسته بندی کند. و درک موضوعات بطوری که برای ما قابل استنباط باشد مانند حس های پنج گانه شنیدن، دیدن، لمس کردن و… تمام این اراکات بعلت این توانایی مغز ممکن شده است که مغز انسان می تواند موضوعاتی را که دارای محتوای ویژه ای هستند را در دسته های خاص خودش گروه بندی کرده که در مواقع لزوم بتواند براحتی به آن ها دسترسی داشته باشد.

همین گروه بندی اطلاعات است که نظم و ترتیب خاصی به میزان بالای اطلاعات دارد که درک و استفاده از آن ها برای ما قابل فهم و استفاده درست است. این گروه بندی معادل همان ژانرهای فیلم های سینمایی، موسیقی و بازی های کامپیوتری است. در واقع ژانرها همان گروه ها و دسته های اطلاعاتی هستند که ارتباط و اختلاف بازی های کامپیوتری را از یکدیگر بتوانیم تشخیص دهیم. به عنوان مثال اگر بخواهیم یک بازی یا یک فیلم را بطور کامل توصیف کنیم بسیار سخت و گاها غیر ممکن باشد ولی کافیست بگوییم این فیلم یا بازی دارای ژانر اکشن است یا ژانر درام دارد و یا در مورد یک بازی بگوییم یک اکشن ماجرایی سوم شخصی است.

ویژگی های سبک بازی های نقش آفرینی

این سبک مشابه هر سبک دیگری دارای ویژگی های خاص خودش می باشد در زیر به برخی از این ویژگی ها به طور مختصر اشاره می کنیم:

در این سبک معمولاً اسلحه های سرد و با خاصیت جادویی بکار می رود.

افکت های صدا گذاری در این سبک بسیار حائز اهمیت است.

مورد مهم دیگر این سبک نقل قول های بین شخصیت ها است.

موسیقی به خصوص موسیقی های حماسی بر روی این بازی ها بسیار اثر گذار می باشد.

روش بازی که در این نوع سبک در ابتدای شروع بازی نوع کلاس و قالب شخصیت بازی تعیین می شود. مثلاً کلاس شخصیت می تواند به صورت جاسوس، دزد، جادوگر یا جنگجو و…. تعیین شود.

نکته دیگر اینست که این سبک خود به دو زیرگروه تقسیم می شود یکی اکشن نقش آفرینی و اکشن نقش آفرین آنلاین.

سبک های نقش آفرینی

در ادامه به معرفی تعدادیمحدودی از سبک های ای نوع بازی می پردازیم:

سبک ACTION:

این سبک دقت و زمان بندی بسیار مهم است و هم چنین تسلط و غلبه بر موانع. این سبک از گستردگی بسیاری در بین بازی ها برخوردار است.

سبک Hack & Slash

این نوع سبک تاکید زیادی بر درگیری و مبارزات نزدیک نفرات شخصیت بازی دارند.

سبک traditional fighting

در این نوع بر روی درگیرهای تک به تک شخصیت ها عمل می کند.

سبک Ring Flighting Game

در این نوع بازی ها می توانید شخصیت اصلی را آزادانه در یک میدان مبارزه قرارداده و به حرکت وادارد که تا حدودی شبیه مبارزات سنتی می باشد.

محیط

بازی هایی که از تکنولوژی RPG بهره می برند در محیطی فرد را قرار می دهند که داستان های تخیلی از دنیای انسان ها مانند کوتوله ها و … در زمان های قدیم یا زمان آینده یا محیطی افسانه ای را در ذهن انسان تداعی می کنند. در واقع این نوع بازی ها این مطلب را ثابت کرده و به نمایش گذاشته اند که یک بازی نقش آفرینی در هر زمان و مکانی ممکن است اتفاق بیفد.

گشت و گذار

یکی از نکات و هسته اصلی در این نوع بازی ها گشت گذار در آن ها می باشد. در بسیار از این بازی ها حتماً این مورد برای ماها اتفاق افتاده باشد که ساعت ها در بازی در کشف و جست و جوی درداخل غارها جنگل ها و…. وقت گذرانده باشیم در واقع گشت و گذار در این نوع از بازی ها به عنوان عامل جلو برنده پروسه بازی حتماً لحاظ می شود و یان تنها مختص این نوع ژانر نیست. البته بعضی از انواع بازی های نقش آفرین روندی بدون گشت و گذار در بازی دارند که این در واقع نمونه ای از نقش آفرین تاکتیکی به حساب می آید.

مبارزه

اولین عامل ارتباطی که به صورت مستقیم بازیکن با دینای اثر در بازی می باشد مبارزه است. بازی های نقش آفرینی، ازبسیاری از تکنیک و مکانیک های مبارزه ای که در دیگر سبک ها وجود دارد را برای بهبود عملکرد Game Playe خود به یاری گرفته است.

داستان

همانطور که قبلاً گفته شد نقش آفرین ها، گیم هایی هستند که شخصیت محور بوده و در طول بازی تغییر و تحولی که در شخصیت یا شخصیت های بازی صورت می گیرد بسیار مهم هستند. داستان بازی می تواند بخش مهم و بزرگی از یک نقش آفرینی در بازی را تشکیل دهد ولی نمی توان گفت مهم ترین عامل این نوع بازی ها می باشد. حال اگر تلاش شود مدت زمان فرا رسیدن مرگ یک شخصیت اصلی بسیار طولانی شود ولی قدرت لازم بازیکن برای تجسم بخشیدن شخصیت وجود نداشته باشد به هیچ وجه نمی تواند سناریوی مناسبی برای ایجاد و خلق یک نقش آفرینی باشد.

هد ست واقعیت مجازی

هدست های واقعیت مجازی در طول سال های اخیر سیر تحولی زیادی داشته است. از این نوع هدست مخصوص پلی استیشن ۴ را باید نام ببریم که از اهمیت بالایی در صنعت بازی برخوردار است. پلی استیشن VR تا امروز یکی از موفق آمیز ترین هدست های VR می باشد که بالاترین فروش هم داشته اند این کنسول سونی در جایگاه خود از توجه و اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است و روز به روز هم بر میزان فروش آن افزوده می شود

دونوع هدست وجود دارد هدست وابسته به گوشی و هد ست وابسته به کامپیوتر که این ها از لحاظ معرفی و قیمت به مشتریان متفاوت هستند. که در آینده با ارائه تکنولوژی ها بیشتر در حال پیشرفت روز به روز آن ها هستند.

 

تاریخچه بازی Dead Island ۲

در تاریخ ۲۰۱۳ شرکت سونی کنسول تازه بازی خود را به بازار معرفی کرد که بسیار مورد توجه گیمر ها قرار گرفت و به سرعت در میان گیمرها ی ویدیویی جای خود را باز کرد این کنسول جدید به نام پلی استیشن ۴ یا همان PS4 معرفی شد. پلی استیشن ۴ دربازار بازی های

ویدیویی گوی رقابت را از Xbox ربود و بسیار جلو افتاد.

بازی Dead Island 2 دارای ژانر اکشن، از نوع نقش آفرینی و ترس و بقا می باشد، و به صورت یک نفره یا چند نفره قابل بازی کردن می باشد و برای سنین بالاتر از ۱۸ سال قابل استفاده می باشد. از پلتفرم های مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن ۴ و Xbox One قابل استفاده است. این بازی از گرافیک بسیار عالی برخوردار می باشد. دیزاین کاراکترها و محیط این بازی و نور پردازی آن پیشرفت فوق العاده عالی داشته است. سناریوی بازی در مورد یک اتفاق آخر زمانی بوده و فقط زامبی ها در اطرف شما باقی مانده اند و بازی کننده در جزیره ای استوایی تنها گیر افتاده است و هدف بازی کننده اینست که بتواند زنده بماند.

بازی Dead Island 2 یا جزیره مردگان جزو نسل هفتم بازی های ویدیویی و از انواع زامبی ها بود که در سال ۲۰۱۴ این بازی توسط دیپ سیلور به دنیای بازی های ویدیویی معرفی شد، معمولاً این گونه بازی ها در طول زمان روند توسعه ی خود را طی می کنند و در هر مرحله کاملتر از گذشته به بازار عرضه می شوند، اما پس از طی مدت زمانی اخباری از توسعه ی این بازی انتشار پیدا نکرد. به همین دلیل بسیاری از کاربران و طرفداران بازی ها این گونه متوجه شدند که توسعه ی این بازی متوقف شده است، ولی شرکت مادر دیپ سیلور و صاحب امتیاز این سری بازی های پلی استیشن ۴ یعنی THQ Nordic، در گزارش مالی خود که اخیراً منتشر کرده است اعلام نموده است که روند توسعه ی این بازی هم چنان ادامه دارد و متوقف نشده است، و توسعه ی آن برای پلتفرم های نسل هشتم قابل استفاده و عرضه می باشد.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =