نسخه‌ی ریمستر بازی dead pool برای پلی استیشن ۴ منتشر شد

dead pool

بازی های dead pool یک بازی می باشد که نوعی ازکمیک بوک ها به شمار می رود، یک بازی سرگرم کننده و جالب و طنز گونه است، شوخی هایی که ددپول در مراحل داستانی بازی انجام می دهد باعث شده است که محتوای درونی بازی گویای این باشد که یک بازی کمدی است.

dead pool
dead pool

نسخه‌ی ریمستر بازی dead pool برای پلی استیشن ۴ منتشر شد

با در نظر داشتن هدف شرکت ها که می خواهند برخی از بازی های کلاسیک و مهم خود را با دنیای روز و بازارگاه های مدرن و نوین هم طراز کنند براین باور هستند که نیاز به ترمیم و بازنگری بازی های قدیمی خود، امری اساسی و ضروری است. بازی dead pool توسط سازندگان و برنامه نویسان برای دستگاه های بازی پلی استیشن ۴، پی سی وکنسول های نسل ۷ ساخته شده است. این بازی در سه پارت تشکیل شده است، در پارت اول شخصیتی بازی می کند که روحیه خندان و طنز پردازی دارد که نام این کاراکتر مارول است در طراحی این بازی که در دو مرحله انجام می شود با دونوع لباس برای شخصیت اول داستان و ماجرا می توان اشاره کرد.

ددپول بازی خود را اینگونه معرفی می کند: ددپول یک بازی جذاب و هیجان انگیز است و اتفاقاتی در جریان بازی می افتد و باعث می شود بازیکون را میخکوب و متحیر سازد، مارول نقش یک مزدور را بازی می کند که قدرت این را دارد زمانی در بازی اتفاقی برای سلامتی او افتاد خود را ترمیم و بازسازی کند، شخصیت او در جریان بازی بسیار متغیر است و ثباتی ندارد در جایی شروع به جوک گفتن می کند در جایی دیگر قاتل آدم ها می شود. جریان بازی فرد مارول به عنوان سوم شخص طراحی شده و کاربری که بازی می کند خود را درگیردر بازی می بیند و این باعث شده است که بازی برای کاربر هیجان انگیز و زیبا و فوق العاده بنظر برسد، قسمت های اکشن و پرهیجان و تیراندازی های بسیار در طراحی بازی گنجانده شده است dead pool در کشتن آدم ها بسیار خبره و وارد عمل می کند و در زمان کشتن آدم ها آن ها را تکه تکه می کند. ابزارها و وسایلی که مارول در جریان بازی از آن استفاده می کند می توان به موارد زیر اشاره نمود: شمشیر کیتانا، اسلحه، مواد منفجر، لباس ضد گلوله و خود شخصیت مارول که مهارت های بسیاری در مبارزات تن به تن دارد. شباهت های ددپول با اسپایدر من:

ماسک های صورت ددپول با اسپایدرمن از نظر ظاهری و شکل بسیار نزدیک به هم است، لیفید شخصیت جدید ددپول را با ماسک و جلوه ای شبیه اسپایدر من خلق و بوجود آورده است، در واقع ایده ابتدایی برای ساخت شخصیت این چنین بوده است که ددپول را همانند مرد عنکبوتی بسازند با این تفاوت که بدجنس باشد. وتفاوت دیگر این است که نسبت به اسپایدرمن شمشیر و تفنگ داشته باشد. بعد از این طراحی باهم فکری راب ویژگی های آدم کشی و چابکی را به طراحی شخصیت بازی اضافه کرد. هنگام مبارزه سعی می کند شوخی هایی انجام دهد و جوک هایی برای طرف مقابل خود تعریف کند تا مقداری تمرکز حریف را کم کند واورا شکست دهد، ددپول در آن سال ها به محبوب ترین شخصیت دنیای کمیک تبدیل شد.

نسخه بازبینی شده و بازنگری شده dead pool برای دستگاه های بازی پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و پلتفرم ها عرضه شده است. بازی های ددپول یک بازی می باشد که نوعی ازکمیک بوک ها به شمار می رود، یک بازی سرگرم کننده و جالب و طنز گونه است، شوخی هایی که ددپول در مراحل داستانی بازی انجام می دهد باعث شده است که محتوای درونی بازی گویای این باشد که یک بازی کمدی است. این بازی در گیم پلی ها هم مکانیزم خوبی را داشته است و یکی از پرخرج ترین و پرهزینه برترین بازی های ددپول می باشد که از سیستم هک اند اسلش و تیراندازی ایده و بهره گرفته است. این بازی یکی ازضد قهرمان ها و البته محبوب در نزد کمیک بوک می باشد. در ابتدای بازی ددپول یک فرد مزدور و شرور نام گرفته بود و حضور داشت بعدها در نسخه های اکس فورس ودر نسخه های بازسازی شده این اثر شخصیت او به یک ضد قهرمان تبدیل شده بود.

محبوبیت خاص این بازی علاوه بر کمیک های طنزپردازنده مارول، پرستیژ طراحی شده ای که ضد قهرمان است، می باشد. مارول می تواند ازمرزهای دیوار رد شود و با مخاطبان هم صحبت شود و به خاطر همین موضوع تبدیل به یک اثر زیبا و ساختاری که همیشه در ذهن کاربران می ماند به خصوص درباره ی شخصیت این بازی که مارول است. البته این بازی هم با مشکلاتی روبرو ومواجه هست، یکی از این مشکلات مهم را می توان به شبیه بودن این شخصیت به فردی دیگراشاره نمود. در واقع کپی از شخصیت اسپایدر من می باشد. سازنده این بازی به نام لیفید برای خلق و ساخت بازی ددپول از شخصیت اسپایدرمن ایده گرفته است.

مرد عنکبوتی ازلحاظ شباهت خیلی به ددپول نزدیک می باشد. به همین دلیل ازبازی های پلی استیشن ۴، استیم و بازارهای دیجیتالی از لحاظ محبوبیت و استفاده پایین آمده است. و همچنان مارول یکی از پرخرخ ترین و هزینه آورترین بازی ویدیویی dead pool  می باشد، علاوه بر مشکلات بازاریابی، بودجه ای که برای ساخت این بازی در ورژن های جدید و بازسازی شده نیاز است، بسیار بالا می باشد، از دیگر مشکلات این بازی: گیم پلیر تکراری، خسته کننده، بهره نبردن ازقدرت و کنترل نکردن شخصیت مارول در مبارزه نام برد.

dead pool
dead pool

تاریخ ساخت بازی dead pool و نسخه بازسازی شده ی آن به شرح زیر می باشد:

همان طور که گفته شد بازی ددپول از نمونه بازی های فوق العاده هیجان انگیز که به صورت بازی حمله ای است که در سال ۲۰۱۳ برای دستگاهای ویندوز ساخته شد. به علت مشکلات در نسخه قدیمی بازی تصمیم به باز سازی آن گرفتند. کمپانی توسعه دهنده این بازی شرکت high moon studios می باشد که از کنسرسیوم های جدید و تازه کار است که در زمینه بازی ها شروع به فعالیت نموده است از محصولات معروف این شرکت می توان به بازی GUM تولید سال ۲۰۰۵ نام برد وسری بازی های دیجیتال در سبک اکشن با نام HALF-LIFE وبازی aragami و بازی Guantum break تولید سال ۲۰۱۶ نام برد. این کمپانی که نسخه جدید و بازسازی شده بازی Dead pool را انجام داده است. که در جریان بازی کیفیت گرافیکی بالا وافکت های صدایی فوق العاده را برای زیباتر شدن بازی تعبیه کرده است. همچنین در جریان بازی، مرحله ها، مأموریت ها وجریانات و اتفاق ها ومبارزات بی نهایت جذاب را شبیه سازی نموده است ویک گیم پلیر بی نهایت جذاب را برای یکبازی به نمایش درآورده است. طراحی محیط بازی از لحاظ گرافیک، اکشن بودن و صدا گذاری کاربران ومخاطبان را به خود جلب کرده است. بازی باز برای رسیدن به پایان بازی باید هر مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارد و همچنین باید کاراکتر خود را ارتقا دهد و ازتمام خصوصیات وویژگی هایی که در بازی تعبیه شده است استفاده و کمک بگیرد. در این بازی باید بسیار هوشمندانه عمل کرد تا با موفقیت بازی را به مرحله آخررساند و در نهایت پیروز و قهرمان داستان شد. رونوشت بازسازی شده بازی dead pool بر خلاف ورژن قدیمی اش که در سطح پایین برای کنسول های بازی بود، نمره قابل قبولی از سایت های بازی دریافت کرده است

در طراحی شخصیت ددپول این ویژگی ها را قرار داده اند:

ددپول کانادایی است و به ملیت خود افتخار می کند وقلب مهربانی دارد.

ددپول آدم عاشق پیشه ای است و اسرار دارد با اسپایدرمن رفیق باشد.

ددپول کل شخصیت های مارول و شخصیت های ادبی را کشته است

ددپول یک دستیار به نام ویزل دارد.

ددپول با روسای جمهور قبلی آمریکا مبارزه کرده است.

توانایی ها و ویژیگی های dead pool را می توان اینگونه معرفی کرد:

در جریان بازی ددپول، شخصیت مارول یکسری ویژگی ها و خصوصیاتی دارد که او را نسبت به شخصیت ها وکاراکترهای بازی های دیگر متمایز کرده است، بازی ددپول علاوه بر صفات منفی و ناقهرمان بودن، ویژگی منحصر بفردی را در طراحی او قرار داده اند و آن قابلیت ابرانسانی او می باشد، همچنین ویژگی خاصی به نام خود درمانی یا زود درمانی برای او تعبیه شده است به این صورت که می تواند قسمت های آسیب دیده یا از بین رفته سلول های خود را بازسازی کند و حتی قادر به رشد قسمت های قطع شده بدنش می باشد، قسمت ها و اعضای بدنش را که قطع می شود را بازسازی می کند. ددپول در مبارزه فوق العاده و بسیار ماهر عمل می کند و آن چنان ماهرانه تیراندازی می کند و تکنیک ها و مدل های مختلف را برای قتل انسان ها بکار می گیرد، همچنین مهارت هایی در زمینه ورزش های رزمی هم دارد و در مواقعی که اسلحه ندارد برای دفاع از خود استفاده می کند، تکنیک های بالایی در استفاده از سلاح سرد دارد و همیشه دوشمشیر در پشت خود دارد و به زبان های آلمانی، اسپانیایی، ژاپنی کاملاً تسلط دارد و به دلیل پرحرف بودن خود در جریان بازی استفاده می کند. به شکستن دیوار علاقه خاص دارد و با توجه به هویت طنز گونه ی او و جوک هایش خوانندگان را مجذوب خود می کند. ددپول به علت مهارت ها و توانایی هایی که کسب کرده بود یک شخصیت غیر قابل پیش بینی بود، متخصص در آدم کشی، بهترین شخص برای نفوذ جاسوسی و عملیات های مخفی، تیراندازی بی نظیر، واردترین شخص در استفاده ازسلاح های سرد بخصوص شمشی و به علت جهش ژنتیکی و آزمایش هایی که روی بدن او انجام دادند ماهیچه های بدن او قادر است سموم کمتری نسبت به آدم معمولی ایجاد کند درنتیجه خستگی ناپذیر هم می باشد.

سازندگان این بازی در آینده نه چندان دور نسخه جدیدتر بازی را عرضه خواهند کرد. امیدواریم مطالب ذکر شده در خصوص بازی ددپول مؤثر واقع شده باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =