آشنایی با Death Stranding game ساخت کمپانی سونی

Death Stranding game

یکی بازی های انحصاری که سونی طراحی کرده است، Death Stranding game که مسئولیت توسعه ی آن را استودیوی بازی سازی کوجیما بر عهده دارد و هیدئو کوجیما کارگردانی آن را انجام خواهد داد.

Death Stranding game
Death Stranding game

بازی های انحصاری در اصل جریان سازهای رقابت های کنسولی هستند. هر سه شرکت سازنده ی کنسول ها در حال حاضر سعی می کنند با انتشار بازی های انحصاری بیشتر، گوی رقابت را از یکدیگر بربایند و گیمرهای بیشتری را به سمت کنسول های خود بکشانند. این اتفاق هم، خواسته یا نا خواسته رخ می دهد. به هر حال گیمرها به دنبال بازی کردن هستند و می خواهند از زمان شان به بهترین نحو استفاده کنند. هر چقدر هم که طرفدار یک کنسول باشید، بالاخره در یک نقطه حس تان را سرکوب می کنید و به دنبال کنسولی می روید که بتواند حس شگفت انگیز غوطه ور شدن در دنیای یک بازی ویدیویی را برایتان خلق کند. خلق این حس شیرین هم مسلما توسط بازی ها شکل می گیرد نه یک مشت قطعه سخت افزاری که بر روی دستگاه ست می شود.

پس وجود بازی های انحصاری به طور مستقیم روی فروش کنسول ها تاثیر می گذارد و باعث داغ شدن تنور رقابتی صنعت می شوند. در میان همه ی بازی های انحصاری که تاکنون عرضه شده اند سونی بسیار موفق تر بوده است و بازی های انحصاری مربوط به این کمپانی نمره ی بهتری از سوی منتقدان دریافت کرده اند و بازیکنان نیز آن ها را ترجیح داده اند شاید به همین دلیل باشد که پلی استیشن ۴ فروش نسبی بهتری نسبت به رقیب خود یعنی ایکس باکس وان دارد.

توضیحی در مورد Death Stranding game

یکی بازی های انحصاری که سونی طراحی کرده، Death Stranding game بازی که مسئولیت توسعه ی آن را استودیوی بازی سازی کوجیما بر عهده دارد و هیدئو کوجیما کارگردانی آن را انجام خواهد داد. بازی در سبک سندباکس یا جهان باز ساخته شد سبکی که در میان همه ی ژانرهای بازی تنوع و آزادی عمل بیش تری را به بازیکن ارائه می دهد که از این رو برای بسیاری مهیج خواهد بود که Death Stranding game چگونه جهانی را به بازیکن نشان می دهد. نکته ی دیگری که ممکن است برای شما جالب باشد این است که Death Stranding اولین بازی خواهد بود که استودیوی کوجیما پروداکشنز پس از جدایی خود از شرکت کونامی منتشر می کند و به همین دلیل سوال هایی مبنی بر اینکه شکل مستقل این استودیو هم می تواند کیفیت خود را حفظ کند یا خیر، قطعا بازی metal gear را به یاد دارید که از آن به عنوان بهترین اثر ساخته شده توسط کوجیما پروداکشنز یاد می شود.

در طی ماه هایی که گذشت، هیدئو کوجیما که مدیریت مجموعه ی بازی سازی کوجیما پروداکشنز را نیز بر عهده دارد و کارگردان بازی، Death Stranding game هم هست، اطلاعاتی در بخش های مختلف را به طرفداران بازی انتقال داده است با توجه به صحبت هایی که اقای کوجیما ارائه داده است اثری که با ان رو به رو خواهیم شد بسیار مرموز خواهد بود و پیچیدگی داستانی یکی از ویژگی های ان می باشد شاید بد نباشد که از روند خطی و ساده ی داستان های جهان باز فاصله بگیریم و کمی پیچیدگی را نیز در آن ها بپذیریم.

با وجود این که از سوی بسیاری از خبرنگاران مجله های مختلف بازی و حتی طرفداران بازی سوالات بسیار زیادی به خصوص در حوضه ی گیم پلی بازی Death Stranding از آقای کوجیما پرسیده شده اما وی چندان این مبحث را باز نکرده است هرچند او در صفحه ی اجتماعی خود در شبکه اینستاگرام اعلام کرد که این بازی اثر تازه ای در حوزه بازی های اکشن خواهد بود و ظاهر جدیدی از بازی های اکشن را در دسترس بازیکنان قرار می دهد. باید منتظر بود و دید که منظور آقای کوجیما از ظاهر جدید چه چیزی خواهد بود و در Death Stranding game شاهد چگونه نوآوری هایی خواهیم بود.

همانطور که می دانید پیش تر تروی بیکر به عنوان صدا پیشه معرفی شده بود که بعد ها مشخص شد که وی مسئولیت صداپیشگی نقش هیگز را در Death Stranding game بر عهده خواهد داشت که این موضوع ستایش بسیاری را برانگیخت چرا که بیکر یکی صداپیشگان حرفه ای هالیوودی است که سابقه ی کار در چندین فیلم و انیمیشن را در کارنامه ی خود دارا است. همین موقع بود که اقای کوجیما در جواب به کامنت یکی از کاربران در اینستاگرام اعلام کرده بود که این بازی یک تجربهی کاملا جدید و متفاوت خواهد بود.

این کاربر سوال کرده بود که آیا دث استرندینگ یک بازی ویدیویی است یا یک اثر سینمایی را تجربه خواهیم کرد. در کنار این موارد، یکی از عادتهای هیدئو کوجیما این است که عکسهای مختلفی را از مراحل ساخت و گیمپلی این بازی در توییتر منتشر میکند. پیش تر اعلام شده بود که این بازی ریشه هایی از سبک مخفی کاری نیز درون خود خواهد داشت. با توجه به عکس های منتشر شده مشخص شده است که بازی از هسته ی گرافیکی بسیار قدرتمندی بهره می برد که تصاویر برای بیننده بسیار واقعی می نمایند و اینکه سبک بازی نیز جهان باز خواهد بود شاید این ها نشانه هایی باشد از این که بازی بسیار قصه محور بوده و کمتر به گیم پلی بازی توجه شده باشد. قابل توجه است که گفته شده این بازی قابلیت بازی چند نفره را نیز خواهد داشت. لودویگ فورسل مسئولیت آهنگسازی موسیقی متن بازی را بر عهده دارد.

چندی پیش بود که تصاویر جدیدی با محوریت شخصیت سم، با بازی نورمن ریداس، در حساب کاربری توییتر کوجیما منتشر شده بود نکته ای که توجه بسیاری را به خود جلب کرد این است که در این تصاویر تجهیزاتی متعلق به شخصیت سم مشاهده می شوند. حال طبق جدیدترین اخباری که از این بازی انحصاری پلی استیشن ۴ منتشر شده است، کوجیما تصاویر جدید را از Death Stranding game در حساب کاربری توییتر خود منتشر کرده است که یک بار دیگر با محوریت شخصیت سم و جهان بازی هستند، جهانی که پر است چالش و تاریکی می نماید و گویی آینده ی زمین را به شما نشان می دهد. نکتهی جالبی که راجع به تصاویر منتشر شده در حساب توییتری آقای کوجیما وجود دارد، این است که این تصاویر سیاه و سفید هستند.

Death Stranding game
Death Stranding game

احتمالا اینطور که از تصاویر مشخص است این است که بازی در مرحله ی آزمایش کردن گیم پلی است که با این کار توسعه دهندگان بازی خواهند توانست متوجه باگ های بازی شوند و با رفع کردن آن ها کاربران را قادر سازند تا بی نقص ترین شکل از بازی را تجربه کنند. شما خواهید توانست این بازی را در تاریخ هفدهم ابان ماه یعنی هشتم نوامبر بر روی کنسول نسل هشتمی سونی یعنی پلی استیشن ۴ دریافت کنید و از بازی کردن این سندباکس پر سر و صدا لذت ببرید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =