معرفی Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition

Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition

کمپانی سونی تغییراتی در برنامه بازی های رایگان پلی استیشن پلاس ایجاد کرد. در این تغییرات، PES 2019 از لیست بازی های رایگان در ماه جولای کنار گذاشته شده و به جای آن، بازی Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition قرار گرفته است.

Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition
Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition

شرکت سونی در طی هفته گذشته یک لیست از تمام بازی های رایگان پلی استیشن پلاس برای ماه جولای منتشر کرد. طبق گزارشات بدست آمده از این کمپانی، قرار است در تاریخ ۱۱ تیر ماه بازی های رایگان Pro Evolution Soccer 2019 و Horizon Chase Turbo در اختیار کاربران کنسول های پلی استیشن ۴ که اشتراک پلی استیشن پلاس دارند، قرار گیرد.

بازی هایی که در ماه جاری اعلام شد، مورد رضایت کاربران قرار نگرفت. کاربران تصور می ­کردند که سرویس پلی استیشن پلاس به علت افزایش قیمت ها در ماه مارس و جدا شدن از بازی هایی همچون PS3 و PS Vita، توانایی و قدرت سرویس خود را از دست داده است.

در نتیجه این اعتراضات، کمپانی سونی تصمیم گرفت بازی PES 2019 را از لیست بازی های رایگان ماه ژوئن پلی استیشن پلاس خارج کند. به این ترتیب بازی Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition به جای PES 2019  قرار گرفت.

ایجاد این تغییرات برای کاربران اهمیت زیادی داشت. بازی پلی استیشن Detroit 4 علاوه بر آن که یکی از مهم ترین آثار منتشر شده در سال ۲۰۱۸ محسوب می ­شد، سری Digital Deluxe Edition این اثر همراه با بازی  Heavy Rain نیز بوده است. در این صورت کاربران پلی استیشن پلاس که هنگام انتشار Heavy Rain امکان تجربه این بازی را نداشتند، در ماه جاری هر ۳ بازی به صورت رایگان در اختیار آن ها قرار می­گیرد. بازی Detroit: Become Human پیش از این تنها برای پلی استیشن ۴ عرضه می­شد اما مدت کوتاهی است که این وضعیت را تغییر داده ­اند.

۳ اثر محبوب David Cage به نام های Beyond: Two Souls، Detroit: Become Human و Heavy Rain که به شدت مورد توجه قرار گرفت، قرار است به صورت انحصاری توسط شرکت  Quantic Dream به همراه NetEase و Epic Games در اختیار کاربران pc قرار گیرد؛ به غیر از بازی Heavy Rain، انتشار دو اثر دیگر با تاخیر مواجه شده البته امکان پیش خرید آن ها برای کاربران وجود دارد.

در حال حاضر بازی های Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition و  Horizon Chase Turbo به صورت رایگان در اختیار کاربران کنسول های پلی استیشن پلاس قرار گرفته است. داستان بازی Detroit به سال ۲۰۳۸ مربوط می ­شود. در این زمان اندروید ها مانند تلفن های هوشمند، نقش بسیار مهمی در زندگی انسان ها و پیشرفت جامعه دارند. این ربات ها می ­توانند خیلی از کارهای انسان ها را به راحتی انجام دهند و به همین دلیل تعدادی از شرکت ها برای شغل و مسئولیت های  مختلف از آن ها استفاده می­ کنند.

به مرور زمان با پیشرفت ربات ها، گروهی از آن ها تصمیم به اعتراض گرفته و خواهان حقوق شهروندی برابر و یک زندگی مستقل می­ شوند. در این بازی مانند بعضی از آثار هالیوود، شاهد نبرد میان انسان ها و ربات ها برای حفظ جامعه بشریت خواهیم بود.

بازی Detroit مانند Heavy Rain که گویای داستان زندگی چندین نفر در یک دوره زمانی مشخص بود، بازیکن را جانشین ۳ اندروید مختلف می­کند. شروع داستان هر دو نیز شبیه به یکدیگر بوده و در واقع آرامش قبل از طوفان را دارد.

توضیح بازی Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition

در ابتدا با ریتم بسیار آرام، تمام شخصیت ها و فضای بازی به کاربران معرفی می­شود که این مورد نتایج مثبت و قابل تقدیری به همراه داشته است.

در بین تمام آثار ساخته شده توسط شرکت Quantic Dream، بازی Detroit موفقیت های بیشتری کسب کرده و دلیل این موفقیت، طراحی حرفه ­ای و ماهرانه شخصیت اصلی داستان می­ باشد. در بین تمام آثار گذشته این شرکت و همینطور عناوین داستان محور، کنترل کردن شخصیت های انسانی و رفتارهای غیرعادی آن ها نسبت به وقایع رخ داده، از مهم ترین علت های وجود نقص در بخش داستانی بازی بوده است.

وجود این ایرادات باعث شده تا باورپذیری شخصیت ها برای بازیکنان مشکل شود. برای نمونه در بازی The Walking Dead پس از آن که یکی از شخصیت ها کشته می­ شود، کاراکتر اصلی داستان به راحتی از این موضوع عبور کرده و به سرعت فراموش می کند؛ در واقع هیچ گونه رفتار و خلق و خوی انسانی در او مشاهده نمی­شود. ولی در بازی Detroit این موضوع متفاوت است؛ در اینجا با انسان ها و خلق و خوی آن ها کاری نداریم بلکه باید ربات های بی احساسی را کنترل کرد که پیش از این برنامه ریزی شده ­اند.

کمپانی Quantic Dream با کمک همین موضوع توانست یک اثر فوق­­العاده عالی از جهت شخصیت پردازی خلق کند و در صورت وجود نقص در هر یک از کاراکتر ها، علت را ربات بودن آن ها بداند. بنابراین Detroit موفقیت زیادی به دست آورده و در مقایسه با سایر بازی ها، ارتباط بهتری با کاربران برقرار می­ کند. سازندگان به بهترین شکل ممکن داستان و فضای مورد نظر خود را برای مخاطبان به نمایش گذاشته­ اند.

بازیکنان در طول بازی کنترل سه ربات به نام های کارا، مارکوس و کانر را به عهده دارند. اولین شخصیتی که در بازی معرفی می­ شود، کانر بوده که از طرف سازندگان ربات ها فرستاده شده و وظیفه دارد تا ربات هایی که از دستورات پیروی نمی­ کنند، از بین ببرد. این ربات دارای ویژگی های کارآگاهی بوده و تنها شخصیتی است که وظایف یک مستخدم را بر عهده می ­گیرد. مارکوس نیز خدمتکار یک نقاش پیر  بوده که روز های آخر عمرش را می ­گذراند.

Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition
Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition

کاربران می­ توانند شخصیت ۳ قهرمان بازی را به شکل دلخواه خود تغییر دهند. در این صورت با توجه به تصمیماتی که می­ گیرند، می­توان شخصیتی شبیه به انسان ها، ربات و همینطور شوخ طبع برای آن ها در نظر گرفت که نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.
در مراحل بالاتر بازی، آینده هر یک از این کاراکترها به یکدیگر مربوط شده و تا حدودی به تصمیم و انتخاب بازیکنان بستگی دارد. در طول بازی اتفاقات جالبی رخ خواهد داد که بازیکنان مجبور می­شوند در یک بخش هر دو کاراکتر را همزمان کنترل کنند و باید تصمیماتی بگیرند که احتمال دارد به نفع یک شخصیت و به ضرر دیگری باشد. علاوه بر شخصیت پردازی، موضوع جالب و انتخاب بازیکن از دیگر موارد مثبت در آثار جدید Quantic Dream می ­باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هفت =