Dishonored: Definitive Edition و بررسی آن توسط Arkane Studios

Dishonored: Definitive Edition

بازی Dishonored: Definitive Edition برای پلتفورم های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر شد. سازندگان این بازی تنها به ارتقای کیفیت گرافیکی اتکا نکرده اند و از ویژهای قابل توجه کنترلر دوال شوک۴ هم برای به روز کردن بازی خود با ویژگی های جدید هم استفاده کرده اند.

Dishonored: Definitive Edition
Dishonored: Definitive Edition

بازی Dishonored: Definitive Edition توسط استدیوی Arkane Studios عرضه شده است و توانسته به میزان بالایی از فروش برسد که این نوع فروش بسیار موفقیت آمیز است. اما آیا این عنوان جدید از کنترلر های PlayStation4 استفاده می کند؟ در ادامه به پاسخ این پرسش خواهیم پرداخت.

آقایان هاروی اسمیت و راف کولانتونو Harvey Smith و Raf Colantonio دو مدیر به روز رسانی بازی Dishonored اخیراً در مصاحبه ای با اعلام جزئیاتی به طرفداران فهمانده اند که استدیوی آرکین از ویژگی های کنترل دوال شوک۴ و پلی استیشن ۴ به بهترین نحو استفاده کرده اند. آن ها افزودند که از خصوصیات پلی استیشن ۴ استفاده کرده اند، برای نمونه به این یک خصوصیت اشاره کردند که بازیکنان می توانند از طریق بلندگوی کنترل صدا، زمزمه ها و صدای قلب وصدا های مربوط به  قدرت شخصیت اول بازی را بشنوند. با استفاده از این کنترلر نحوه ی استفاده از دوربین ها را نیز تغییر داده اند، چنانچه شما می توانید برای دیدن جزئیات بازی از آن استفاده کنید.

از خصوصیات بارز دیگر این بازی می توان به قابلیت ریموت پلی و استفاده از تاچ پد دوآل شوک ۴اشاره کرد که می توان با آن برخی از شخصیت های بازی مثل کوروو و داود را کنترل کرد. با استفاده از تاچ پد می توانید از بالای ساختنان های بلند روی شخصیت های که در خیابان ایستاده اند بپرید و هیچ صدمه ای هم به شخصیت شما در بازی وارد نشود.

توضیحی در مورد بازی Dishonored: Definitive Edition

بازی Dishonored: Definitive Edition که در کنفرانس ES 2015 در بتسدا معرفی شد و چندی پیش با تمام بسته های الحاقی عرضه شده است و بهینه سازی های انجام شده برای پلتفرم های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان انجام شده است.

هر گیمری که نسخه ی دیجیتالی این بازی را روی پلی استیشن ۳خریداری کرده است، می تواند از نسخه ی باز سازی شده ی آن روی پلی استیشن ۴ با ۵۰%تخفیف بهره مند شود. قیمت بازی Dishonored: Definitive Edition به طور عادی ۴۰ دلار است، با این تخفیف ۵۰ درصدی طرفداران بازی  پلی استیشن ۴ می توانند نسخه ی جدید این بازی را از شبکه ی پلی استیشن با قیمت ۲۰دلار خریداری کنید. منتظر عرضه ی نسخه ی جدید بازی Dishonored: Definitive Edition  باشید.

در ادامه به بررسی DualShock 4 پلی استیشن ۴ می پردازیم

بسیاری از طرفداران بازی پلی استیشن از اینکه سونی برای کنسول خود با نسل کنترلر جدیدی از DualShock اضافه کرده است خوشحال شده اند. این کنترلر طراحی بهبود یافته ای دارد که برای کاربری مناسب تر از سایر محصولات می باشد.

البته غیر شرکت های بسیاری وجود دارند که به تولید کنترلر منحصر به فرد برای شرکت سونی می پردازند، اما در این بین DualShock4 یک کنترلر مدرن و منحصر به فرد می باشد که یک شرکت ژاپنی با قرار دادن ویژگی های خاصی در آن خواسته این کنترل مورد توجه قرار گیرد.

Dishonored: Definitive Edition
Dishonored: Definitive Edition

طراحی DualShock

شرکت سونی قصد داشته با طراحی المان های جدید برای DualShock ایجاد کند و شما با نگاه به آن متوجه می شوید که آیا یک کنترلر پیشرفته و مدرن نسبت به تولیدات قبل روبه رو هستید. هرساله شرکت سونی به روز رسانی هایش برای پلی استیشن ۴ منتشر می کند که برخی از آن ها برای رفع مشکلات DualShock4 است.

این کنترلر دارای طراحی گیمینگ بالایی است که نظر هر گیمزی را به خود جلب می کند و از ارگونومی بالایی هم برخورد دار است. DualShock3 را کنار DualShock4 قرار دهید و مقایسه کنید، متوجه تفاوت های آن ها خواهید شد. کمپانی سونی با معرفی PS4  کنترلر کاملا متفاوتی را در نظر گرفته که متناسب با نظر طرفداران این کنسول است.

کلیدهای آنالوگ face buttons ، D-Pad

Dualshok 4دارای کلید های آنالوگ کوچک تری است. البته محدوده ی دقت این کلید ها نسبت به قبل افزایش یافته است، با افزوده شدن طراحی اورگونومیک می توان کاربری راحت تری داشت.در DualShock3  به ندرت کلید های حساس به فشار و کاربردی وجود داشت و شرکت سونی تصمیم گرفت در DualShock4  کلید های کاربردی تری در نظر بگیرد که با کوچکترین لمس به سرعت عکس العمل از خود نشان دهند.

یکی از ویژگی های Dishonored: Definitive Edition استفاده از بهینه سازی  D-Pad  بوده که کنترل نسل جدید سونی را بسیار راحت تر می کند. این کلید یکی از کلید های اصلی و مهم دوالشاک۴ می باشد که میتواند برای کاربران تجربه ی بهتری را رقم بزند.

کلیدهای جلو و راه انداز

شرکت سونی کلید های مختلفی را برای تجربه ی کاربران این بازی در نظر گرفتن است. از این رو برای دستیابی به این هدف بر روی کنترلر چند کلید منحنی قرار داده است که به راحتی قابل دسترسی هستند که همانند face buttons از حساسیت بالایی در زمان فشار برخوردار اند و می توان سرعت عملکرد آن ها را شاهد بود. این تغییرات موجب شده، تغییرات خوشایندی در DualShock3 نسبت به  DualShock4 ببینیم. محرک های جدید این کنترلر باریک تر شده اند  و کاهش لغزشی را رقم می زنند. نسبت به نسل قبلی بروزرسانی قابلی صورت گرفته است و حساسیت به فشار آن تا حدودی بهبود یافته است.  تاچ پد، اسپیکر، لایت بار، ژیروسکوپ، قابلیت ارتباطی و سازگاری از ویژگی های دیگر این کنترلر می باشند.

نتیجه گیری

کنترل Dishonored: Definitive Edition که در شما سونی تولید شده است، یک نمونه ی ارتقا یافته نسبت به مدل پیشین خود می باشد و تجربه ی کاربری کاملی را برای گیمر ها رقم می زند. از این رو این کنترلر را با پیشرفت های تحسین برانگیز همراه می دانیم.

شاید این محصول نقایصی نیز داشته باشد، اما باتوجه به نکات مثبت و مزیت های فراوان آن از کنار نقایص به راحتی عبور می کنیم و به آن ها توجهی نمی کنیم. هر محصول تولید شده یا دستگاهی دارای یک سری نقص می باشد که Dishonored: Definitive Edition نیز از این قاعده مستثنی نیست. به هر حال پلی استیشن ۴ با همین دستگاهی که در مورد آن بحث کردیم به فروش می رسد. اگر نمی خواهید دید به این دستگاه ببرید بازی هایی که بر اساس سوم شخص ساخته شده باشند در بازار فراوان اند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =