اطلاعاتی از بازی Dragon Age: Inquisition در اینفوگرافی استودیو بایوویر

Dragon Age: Inquisition

استودیو بایوویر سازنده بازی Dragon Age: Inquisition در صفحه توییتر خود یک اینفوگرافی منتشر کرده که شامل اطلاعات جالبی از این بازی است.

Dragon Age: Inquisition
Dragon Age: Inquisition

در این اینفوگرافی نشان داده شده که حدود دو میلیون و ششصد هزار اژدها به دست بازیکنان مختلف در تمامی دنیا کشته شده و همچنین خطرناک‌ترین مکان ها در بازی هم در این تصویر موجود است. این بازی که برای اغلب کنسول‌ها عرضه شده در سال ۲۰۱۴ با رأی منتقدین و گیمرها به عنوان بهترین بازی در سبک نقش آفرینی برگزیده شد و امتیازات زیادی به دست آورد.

اولین نسخه از این بازی به نام Dragon Age  سروصداهای زیادی به پا کرد و بسیار موفق ظاهر شد اما استودیو در نسخه دوم Dragon Age II  بسیار ضعیف عمل کرد و تمام خاطرات خوب فصل اول بازی را از بین برد. کمپانی بتسدا از این فرصت استفاده کرد و با طراحی بازی Skyrim گوی رقابت را از شرکت بایوویر ربود و همه نگاه ها را به خود جلب کرد. اما  استودیو بایوویر سعی کرد تا شکست خود را جبران و با تمرکز زیادتری بر روی نسخه سوم کار کند. در سال ۲۰۱۳ استودیو  بایوور با انتشار Dragon Age: Inquisition دوباره به رقابت بازگشت و همه طرفداران از دست داده خود را مجذوب نسخه سوم دراگون ایج کرد. نسخه سوم از نقاط قوت دو فصل قبل خود استفاده کرده و نقاط ضعف را هم پوشانده و یک بازی ترکیبی بی نظیر را ارائه کرد.

داستان بازی Dragon Age

بازی از مکانی تاریک و رمزآلود شروع می‌شود و شما نمی‌دانید در کجا قرار دارید. مکان مانند یک رؤیا است و از دور زنی با شعله نوری ایستاده و ناگهان متوجه میشوید از پشت سر اهریمنانی به سمت شما هجوم آورده و باید به سمت آن بدوید تا شاید نجات پیدا کنید. وقتی به نور نزدیک می شوید ناگهان همه جا تاریک می‌شود و از خواب بیدار می‌شوید و از خود میپرسید آن زن چه کسی بود؟ چه اتفاقی افتاد؟ وقتی بیدار شدید متوجه می‌شوید که نگهبانان زیادی دور شما حلقه زده اند و دو زن به نام کاساندرا و لیلیانا از شما سوالاتی میپرسند و انگار باعث مرگ بسیاری از افراد و موجودات شده اید. آسمان بالای سرتان سرخ مانند جهنم شده و موجوداتی از آن به سمت زمین می آیند. در این هنگام است که لیلیانا بانوی دانای بازی که در نسخه های قبلی هم حضور داشت شما را تنها فردی میداند که میتواند دروازه جهنم را ببندد و اهریمنان را شکست دهد. سؤالات زیادی که برای شما ایجاد می‌شود را باید کم کم در طول بازی حل کنید و به پیش بروید.  

اولین مرحله برای شما ساخت شخصیت دلخواهتان است و دراگون ایج از این لحاظ یکی از شاهکار های صنعت گیم را رقم زده چرا که هم در طراحی شخصیت خودتان به راحتی و با گذاشتن کمی وقت می‌توانید با ظرافت آن را طراحی کنید و هم در انتخاب و طراحی کاراکترهای مورد نیاز دستتان کاملاً باز است. از همه نژادها و کلاس ها میتوانید استفاده کنید و سلاح ها و ابزارآلات مختلفی را به شخصیت اضافه کنید. دوستان و یارانی هم از دیگر نژادها در کنار شما هستند و با پیش روی در داستان به تعدادشان افزوده می‌شود. در اول مسیر تنها سه یار را میتوانید انتخاب کنید و این انتخاب را باید با توجه به مراحل و نیازها رقم بزنید و بهترین را برگزینید. مهم بودن این انتخاب در اینجاست که گاهی کنترل آنان را بر عهده خواهید گرفت و باید بتوانید از توانایی هایش در انجام مأموریت ها استفاده کنید.

گفتیم که شرکت در نسخه سوم سعی کرده از نقاط قوت دو ورژن قبلی استفاده کند برای همین شخصیت های محبوب نسخه های پیشین در این بازی هم حضور دارند. لیلیانا و موریگان از نسخه اول و کاساندرا از نسخه دوم از جمله شخصیت های اضافه شده به این بازی هستند. یارانتان تنها ابزارهای شما نیستند و ارتباط احساسی هم با آنها برقرار میکنید و اگر در گفت و گویی به آنان بی محلی کنید خواهید دید از شما دور می‌شوند و اگر کسی را برای انجام مراحل زیاد استفاده کنید ارتباط او با شما زیادتر می‌شود.

گیم پلی بازی حتی از داستان و شخصیت پردازی قوی‌تر ظاهر شده و دلیل عمده بهترین بازی سال ۲۰۱۴ شدن هم همین گیم پلی آن است. Tactical Cam یا دوربین تاکتیکی که در نسخه اول بود در این نسخه کامل تر شده و هنگام مبارزات و به خصوص در مبارزه با اژدهایان مختلف این دوربین به شما کمک می‌کند تا بهتر ببینید و از سلاح‌هایتان استفاده کنید. این دوربین برای افراد مبتدی کمکی سخت است اما به سرعت به آن عادت کرده و در هنگام آرایش و تاکتیک های جنگی به کمکتان می آید. مبارزات گاهی شلوغ و سخت میشوند و گاهی در محیط کوچک و کم تعداد صورت میگیرند و بسته به شخصیت و قدرت کاراکترها میتوانید دشمنان را زود یا دیر از پای در بیاورید. یک کاراکتر جنگجو به دل دشمنان میزند و یک شخصیت جادوگر از دور با انواع جادوها آنان را شکست می‌دهد.

Dragon Age: Inquisition
Dragon Age: Inquisition

در گیم پلی باس های بازی کمی ضعیف اند و بعد از مدتی تکراری شده و شما را خسته میکنند چون دشمنان از روش های زیادی برای حمله به شما برخوردار نیستند و طبیعتاً روش های شما برای کشتنشان هم خیلی متنوع نیست. اما میزان ماموریت ها زیاد است و تنوع خوبی دارد و همین نکته ضعف باس ها را کمی بپوشاند. گرافیک خوب و گسترده بودن محیط بازی باعث می‌شوند تا گذر زمان را احساس نکنید. گسترده بودن محیط باعث شده که گرافیک کار هم عظمت خود را نشان دهد چرا که باز بودن محیط باعث میشود کمپانی سازنده وقت و دقت خیلی زیادی را صرف گرافیک کند و در این بازی هم با توجه به این نکته باید به گرافیک نمره عالی داد. البته در کنسول های مختلف بازی متفاوت است و در برخی کنسول ها به دلیل سخت افزار آن کنسول کمی گرافیک کاهش پیدا کرده و افت فریم مشاهده می‌شود که نمیتوان ایرادی به شرکت سازنده بازی گرفت.

از جنبه های هنری و طراحی محیط و سبک آن ها هم بازی تنوع خوبی دارد و هر بخش سبک معماری متفاوتی را نشان میدهد. انگار شرکت سازنده تمام تلاش و پتانسیل خود را صرف همین بازی کرده و در همه سطح ها و بخش ها بهترین ها را ارائه داده و البته موفق بوده و هم دل طرفدارانش را ربوده و هم منتقدین را راضی کرده.  

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 14 =