معرفی بازی Dragon Ball FighterZ و بررسی ویزگی های این بازی

بازی Dragon Ball FighterZ

بازی محبوب Dragon Ball FighterZ توسط استودیوی باندای نامکو طراحی شده است. این بازی یک محیط پر از هیجان برای شما دارد البته اگر به رون دو مکانیزم آن واقف باشید. داستان هر نسخه به نسخه ی پیشین خود وابسته است یعنی باید از اول در معرض روایت داستان قرار گرفته باشید تا کاراکترها و سرگذشت آن ها را بشناسید و بدانید.

بازی Dragon Ball FighterZ
بازی Dragon Ball FighterZ

چندی پیش این استودیو یک ویدئوی کوتاه از بازی پخش کرد که در آن یک کاراکتر جدید به نام Super Saiyan Blue Goku معرفی شد. این کاراکتر توانایی های ویژه تری دارد. او می تواند با فن Kaio-ken قدرت خود را بیشتر کند. به جز این کاراکتر ۲۴ کاراکتر دیگر در لیست کاراکترهای بازی افزوده شده است که تنها نام های Gohan Gotenks و Kid Buu و همان طور که پیش تر گفتیم Super Saiyan Blue Goku منتشر شده است.

این بازی بهمن ماه سال پیش برای دستگاه های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه ها در دسترس قرار گرفت. گفتنی است که کاراکتر های Super Saiyan Blue Goku و Super Saiyan Blue Vegeta همراه با نسخه ی پیش خرید شده ی بازی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

آشنایی با بازی Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ یک محیط پر از هیجان برای شما دارد البته اگر به رون دو مکانیزم آن واقف باشید. داستان هر نسخه به نسخه ی پیشین خود وابسته است یعنی باید از اول در معرض روایت داستان قرار گرفته باشید تا کاراکترها و سرگذشت آن ها را بشناسید و بدانید.

همان طور که می توان از گرافیک بازی حدس زد، این بازی توسط زاپنی ها طراحی شده است. در این بازی کاراکتری انسان نما وجود دارد که به دلیل داشتن دم میمون لقب انسان نما را به خود گرفته است. او با یک سفینه در حال مسافرت بود که در چین در نزدیکی یک آموزشگاه هنرهای رزمی فرود می آید.

بر اساس افسانه های ژاپنی یک موجود به این شکل را گوکو می نامیدند به همین خاطر نیز نام این پسر را گوکو گذاشتند. به خاطر علاقه ای که به هنرهای رزمی پیدا کرده بود به آموزشگاه رفت و هنرهای رزمی را آموخت. وقتی ده سال داشت شایعاتی راجع به راز هفت گوی اژدها را شنید. این گوی قادر بود تا با احضار کردن اژدها یک آرزو را محقق نماید چیزی شبیه به چراغ علاءالدین معروف خودمان.

با پیشروی در داستان متوجه می شوید که گوکو را برای یک هدف بزرگ به زمین فرستاده بودند و ان هم تصرف زمین بود. او در این دنیا بزرگ می شود و صاحب یک پسر می شود. او نمی تواند این کار را انجام دهد چرا که دیگر خودش را مدیون این زمین می داند، به همین خاطر یک گروه دیگر برای تصرف زمین فرستاده می شوند و در این بین گوکو است که به محافظت از زمین می پردازد. او جا خود را در این راه از دست می دهد. اما دوستان گوکو اژدها را احضار می کنند و گوکو را به زندگی بر می گردانند.

پیش تر سیاره ی گوکو توسط شخصی به نام فریزا نابود شده بود اکنون فریزا قصد حمله به زمین را داشت و در این بین گوکو و دوستانش مقابل او می ایستند. از اینجای بازی پای دشمنان جدیدی به زمین باز می شود و مبازرات شکل جدید و جدی می گیرد. تنوع در طراحی دشمنان به وضوح دیده می شود برای مثال بعضی از دشمنان شما روبات هایی هستند که توسط دکتر گرو طراحی شده اند.

در این نسخه خبری از روش مبارزه ی مدرن و زاویه ی دید دوربین خارج از محیط بازی Dragon Ball FighterZ نیست. روند مبارزه کاراکترها در عین سادگی سخت و خاص است این امر موجب می شود تا هم بازی کنندگان حرفه ای وهم تازه واردها از بازی لذت ببرند.

۲۱ کاراکتر در فهرست بازی وجود دارد که می توانید در طول بازی Dragon Ball FighterZ با تکنیک های مبارزه ای هر کدام آشنا شوید. جالب است که می توانید همزمان از سه شخصیت استفاده نمایید. هر کدام از کاراکترها با فشردن کلید های L1 و L2 قدرت ویژه ای از خود نشان می دهند. دیالوگ های رد و بدل شده بین کاراکترها بر هیجان حاکم بر بازی می افزاید. تمامی کاراکترها یک قدرت قابل شارژ دارند به این معنی که وقتی در طول مبارزه نوار انرژی شما پر شود می توانید با زدن چند کلید دشمن را بترکانید.

در حین ترکاندن دشمن می توانید حرکات خارق العاده ای را از کاراکترها مشاهده نمایید. این امر تا حدی به حرکات کاراکترهای کمبت شباهت دارد. هر چه به سطح بالاتری پیشرفت می کنید؛ قدرت بیشتر و جان بیشتری بدست می آورید. بخش جذاب بازی Dragon Ball FighterZ خرید کردن است شما می توانید به کمک یک سری آیتم مخصوص لباس ها و قدرت های جدیدی بدست بیاورید. بازی در مأموریت اصلی و فرعی جریان دارد. تنها نقص بازی عدم تنوع در طراحی محیط های مبارزه است. به طور کل می توانید با بازی Dragon Ball FighterZ یک بازی مهیج را تجربه نمایید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + یازده =