حل مشکل دسته پلی استیشن ۵

مشکل دسته پلی استیشن 5

دسته پلی استیشن ۵  شما هم با مشکل روبه رو شده است؟ پلی‌ استیشن ۵ یکی از کنسول‌های عصر مدرن بود که افراد زیادی منتظرش بودند و پیشرفت‌های عظیمی را در کنسول‌های بازی ایجاد کرد. اما به دلیل باگ‌هایش، با مشکلاتی در عملکرد روبرو شد. بله، جدیدترین کنسول بازی از شرکت سونی قربانی شده و از مشکلات بسیاری، به‌ خصوص با کنترلر DualSense همراه است که تقریباً جدید هستند.

این فقط پلی‌ استیشن ۵ نیست که از مشکلاتی در عملکرد رنج می‌برد؛ این باگ‌ها و اشکالات به کنترلر نسل بعد هم رسیده است، که طرح و ظاهر بسیار عجیبی در بین دیگر کنترلرها دارد. DualSense رسماً کنترلر DualShock که از زمان انتشار پلی‌ استیشن اصلی در بازار وجود داشت را از دور خارج کرد.

در کنار رایانه شخصی، پلی‌ استیشن ۵ همچنان یکی از کنسول‌های رده بالا برای توسعه بازی است و مطمئناً کمک‌های شایانی از نظر توسعه و پیشرفت به شرکت سونی خواهد کرد.

مشکل دسته پلی استیشن ۵ و نحوه حل آن‌ها

مشکل دسته پلی استیشن 5

این نرم‌ افزار همیشه نقص داشته است، زیرا برای بهتر شدن به روند بی‌پایان پیشرفت‌ها و به‌ روزرسانی‌ها نیاز دارد، به‌ خصوص با کنسول پلی‌ استیشن ۵ که به‌ تازگی وارد بازار شده است. اکثر بازیکنان این کنسول را خریده و گزارشاتی از مشکلات و باگ‌های پلی‌ استیشن ۵ داده‌ اند و اگرچه این مشکلات معمول و رایج هستند، اما مطمئناً آزار دهنده هم هستند.

دریفت (drift) کنترلر DualSense

یکی از معروف‌ترین اشکالات کنونی پلی‌ استیشن ۵، مشکل “دریفت DualSense” است، که به دلیل عدم موفقیت سونی در ایجاد آگاهی عمومی، در سال گذشته این مشکل به دادگاه هم رسید. دریفت یا رانش کنترلر زمانی مشخص می‌شود که بدون اینکه بازیکن کنترلر را لمس کند، شخصیت روی صفحه‌ نمایش حرکت می‌کند. قبل از تماس با خدمات یا گارانتی، روش‌های زیر را طی کنید، ممکن است مشکلتان حل شود:

  • این مشکل ممکن است ناشی از جمع شدن کثیفی و خاک در شکاف‌های کنترلر DualSense باشد و اسپری هوای درست و مناسب به پاک کردن آن‌ها کمک می‌کند.
  • با استفاده از سایر مواد ضد عفونی، کنترلر را تمیز کنید، ولی هنگام استفاده از مایع مواظب باشید، زیرا کنترلر ضد آب نیست.
  • همچنین ممکن است کاربران قبل از باز کردن کنترلر بتوانند با استفاده از یک پین و قرار دادن آن در پشت کنترلر برای سه تا پنج ثانیه بتوانند کنترلر را ریست کنند.
  • کنترلر را با استفاده از کابل USB-C متصل کنید تا با پلی‌استیشن جفت شود.

اگر پس از طی کردن این مراحل مشکل حل نشد، برای خدمات یا گارانتی با شرکت تماس بگیرید.

نحوه به‌ روزرسانی دستی DualSense

مشکل دسته پلی استیشن 5

طبق گفته PSU، اگر کنترلر DualSense به طور کامل با جدیدترین نسخه کنسول کار نکرد، احتمالاً به یک به‌ روزرسانی دستی نیاز دارد. گاهی، این امر به دلیل مشکلات اتصال بین کنسول و کنترلر رخ می‌دهد.

  • وارد Setting> Network شوید و اتصال اینترنت یا وای‌ فای کنسول را قطع کنید.
  • از طریق تنظیمات دستی، تاریخ را به‌ روز بعد تنظیم کنید.
  • DualSense را از طریق USB-C به پلی‌ استیشن ۵ متصل کنید.
  • پلی‌ استیشن ۵ را مجدداً راه‌ اندازی کنید.
  • DualSense را به‌ روز کرده و آن را متصل به برق نگه دارید.

“خطای عدم شارژ” کنترلر DualSense

مشکل دسته پلی استیشن 5

اگرچه هنوز راه‌حل دقیقی برای حل این مشکل وجود ندارد، اما خطای پلی‌استیشن ۵ “عدم شارژ” DualSense کنترلر سونی موارد مشابهی داشته و کاربران می‌گفتند کنترلر آن‌ها شارژ نمی‌شود. برای حل این مشکل، کاربران باید با اتصال USB-C با آداپتور به یک سوکت دیواری و شارژ دستگاه USB-C از سالم بودن آن اطمینان پیدا کنند.

اگر مشکل از کابل باشد، بهتر است از کابلی که برای گوشی تلفن همراه استفاده می‌شود، استفاده شود و یا کابل جدیدی از سونی خریداری شود. کاربران همچنین گزارش داده‌اند که اتصال از طریق پورت USB پشتی پلی‌استیشن ۵ نیز این مشکل را حل می‌کنند. عملکرد مستقل، توسط فناوری و اجزای اطراف آن انجام می‌شود.

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − پنج =