۱۰ راز پنهان بازی Elden Ring

رازهای بازی Elden Ring

اسرار زیادی در طول بازی Elden Ring وجود دارند. از مکانیک هایی که بازی مکان آن ها را به شما نشان نمی دهد. مثل کل مأموریت ها، سلاح های مخفی، رئیسان تا برخی از غنائم خوب و جزئیات داستان. مطمئناً، اینکه خودتان آن ها را پیدا کنید جالب است اما هیچکس دوست ندارد چیزهای جالب را از دست بدهد. مثلاً، آیا می دانستید که باران روی آسیب طلسم ها در Elden Ring تأثیر می گذارد؟ یا اینکه می توانید وقتی سوار اسب شدید، برای چند فریم کوتاه شکست ناپذیر شوید. علاوه بر همه چیزهای اضافی که می توانید پیدا کنید، چیزهایی هم وجود دارند که اگر بدانید باید چه کار کنید و به کجا بروید، می توانید از آن ها بگذرید و اطلاعات شگفت انگیز پنهانی وجود دارد که می توانند به طور کلی Elden Ring را تغییر دهند و ممکن است آن ها را از دست بدهید.

ما در این مقاله از سایت مرکز خرید، ۱۰ رمز و راز Elden Ring که ممکن است آن ها را از دست بدهید برایتان توضیح داده ایم. برخی از آن ها مفید هستند، برخی جالب و عجیب هستند و چند مورد وجود دارد که احتمالاً وقتی بفهمید آن ها را از دست داده اید، به نفس نفس زدن خواهید افتاد. از این مقاله لذت ببرید.

تاثیر باران روی طلسم

رازهای بازی Elden Ring
تاثیر باران روی طلسم 

باید بدانید که آسیب طلسم با آب و هوا تغییر می کند. به طور خاص، یکی از انواع آب و هوایی که روی طلسم ها تأثیر می گذارد، باران است: اگر سیل روی Torrent جاری شود، آسیب آتش کاهش می یابد، اما آسیب رعد و برق زیاد می شود! تا آنجا که ما می دانیم، در هر صورت فقط %۱۰ از آسیب ها تغییر می کنند، اما این یک ویژگی عجیب است و هنوز هم می تواند در مبارزات طولانی، به خصوص برای کسانی که جادوهای زیادی برای انتخاب دارند، تفاوتی را ایجاد کند.

آسیب پذیری هنگام سوارکاری

رازهای بازی Elden Ring
آسیب پذیری هنگام سوارکاری

دقیقا همانطور که رول های نظامی ویژگی شکست ناپذیری را به شما می دهند، احضار Torrent با Steed Whistle نیز باعث می شود در چند فریم شکست ناپذیر شوید. این آسیب پذیری خیلی سریع است، اما لحظه ای در انیمیشن وجود دارد که در آن شخصیت شما در حال سوار شدن روی Torrent است و در آن لحظه هیچ آسیبی نمی بیند! اگر همه چیز با دقت انجام شود، می توانید از این مورد برای جلوگیری از آسیب های مهلک ناشی از حملات واحد، حتی در مبارزات با رئیسان مانند Fire Giant استفاده کنید.

دشمنان به خود آسیب می زنند

رازهای بازی Elden Ring
دشمنان به خود آسیب می زنند

شاید به این توجه کرده باشید که برخی از دشمنان می توانند آتش دوستانه (وارد کردن آسیب به افراد در همان جناح) را به دشمنان خود وارد کنند، درحالیکه برخی دیگر این کار را نمی کنند و دلیلی برای این امر وجود دارد: اندازه. بنا به دلایلی، هرچیزی که بزرگتر از هشت فوت باشد را می توان به عنوان یک فرد درشت اندام یا قاتل بی توجه در نظر گرفت و ممکن است هر دشمن دیگری درگیر حملات آن ها شوند – از جمله آن هایی که به همان اندازه بزرگ هستند. خرچنگ های غول پیکر باتلاقی، ترول های درشت و اژدهای عظیم الجثه، همگی می توانند متحدان خود را درست مانند شما به راحتی بکشند. سوار Torrent شده و در اطراف بگردید و می توانید آن ها را هنگام درگیری ببینید. این کار باعث نمی شود آن ها علیه هم دیگر کاری کنند، اما آسیب، آسیب است.

تاثیر برگ های طلا روی Rune

رازهای بازی Elden Ring
تاثیر برگ های طلا روی Rune

این احتمال وجود دارد که در شب بازیکنان اثر آب و هوایی نادری را با برگ های طلایی ببینند که از آسمان به پایین سرازیر می شوند. این فقط باعث زیبایی بازی نمی شود. برکت Erdtree به این معنا است هنگام رخ دادن این اتفاق، که بازیکنان بهبود و افزایشی را برای Runes از کشتن دشمنان دریافت کرده اند.

تابش حملات رعد و برقی

رازهای بازی Elden Ring
تابش حملات رعد و برقی

این مورد بسته به اینکه چه کسی از آن استفاده کند، می تواند یک مزیت یا تهدید باشد. هر طلسم یا حمله رعد و برقی که به سطح آب (مانند زمانیکه در حال جستجوی Liurnia of the Lakes هستید) برخورد کند، تأثیر خوب کمی دارد که در آن آسیب برقی از نقطه تماس به صورت دایره ای به بیرون تابش می کند. البته این اشعه ها خیلی دور نمی روند، شاید چند متر یا بیشتر، اما این بدان معنا است که یک صاعقه می تواند به چند دشمن نزدیک اصابت کند، یا هر صاعقه ای که از هدفتان بگذرد به هر حال آن هدف را خواهد گرفت.

به خاطر داشته باشید که این روش می تواند به همین اندازه علیه شما کار کند، تا جایی که می دانیم این دایره برقی تابشی هرگز به فرد ایجاد کننده آسیب نمی زند، اما این بدان معنا نیست که دشمن حیله گر نمی تواند شما را با امواج خود از بین ببرد.

آسیب رسانی حملات کمبو

رازهای بازی Elden Ring
آسیب رسانی حملات کمبو

هر سلاحی کمبوی استانداردی دارد که با فشردن R1/RB ایجاد می شوند، اما هرچقدر بیشتر آن ها را نگه دارید، در واقع قدرت شما را افزایش می دهند! البته تغییر زیادی ایجاد نمی شود، اما هر ضربه آسیب بیشتری وارد می کند و برخی سلاح ها بیشتر از سلاح های دیگر آسیب را افزایش می دهند. آن ها را امتحان کنید و ببینید کدام حمله را بیشتر دوست دارید!

بهترین راه برای عبور از باتلاق ها

رازهای بازی Elden Ring
بهترین راه برای عبور از باتلاق ها

بسیاری از اسپیدرانرها و بازیکنان حرفه ای از این موارد استفاده می کنند، اما Quickstep Weapon Art و نسخه پیشرفته Bloodhound Step باعث می شود پرش یا انتقال بازیکنان کمی سریع تر شود. البته در اکثر موارد بهتر از دوی سرعت نیستند، زیرا FP را تخلیه می کنند، اما اگر در یکی از باتلاق های سمی Miyazaki افتادید یا تا قوزک پا در گدازه ها گیر کردید، که هر دو باعث نابودی شخصیت شما می شوند، باز هم می توانید به سرعت و با گام های سریع از آن ها خلاص شوید! کافی است از روی آن ها بپرید و در نهایت Flask of Cerulean Tears را بنوشید تا FP خود را برگردانید.

نابودی ستون های پرتاب آتش در دخمه ها

رازهای بازی Elden Ring
نابودی ستون های پرتاب آتش در دخمه ها

اگر دخمه ها و سیاه چال های زیادی را کاوش کرده باشید، احتمالاً ستون های بلندی را دیده اید که در فواصل زمانی معینی آتش هایی را پرتاب می کنند. همچنین احتمالاً می دانید که ضربه خوب با شمشیر یا چکش باعث می شود دوباره در زمین فرو بروند – اما لازم نیست حتما از یک سلاح سرد استفاده کنید! همانطور که مشخص است، یک طلسم آسیب یا تیر یک تیرکمان که به آن سمت پرتاب شود می تواند باعث شود که هر تیغه ای به داخل زمین فرو برود، پس نیازی نیست با خطر سوختن در آتش ریسک کنید.

غلتیدن در باتلاق های سمی

رازهای بازی Elden Ring
غلتیدن در باتلاق های سمی

باز هم مورد دیگری درباره باتلاق های سمی، ایستادن در آن ها به اندازه کافی بد است. غریزه هر بازیکنی این است که شروع به غلتیدن در آن کرده و سعی کند به سرعت از آن خارج شود. اما ایده بدی است! غلتیدن در باتلاق ها باعث می شود سر تا پای شخصیتتان سمی شود. از روش Quickstep استفاده کنید یا به دنبال سنگ باشید تا شانس زنده ماندن و بازیابی سلامتی را به خودتان بدهید.

فرار سریع از حملات با فشردن دکمه های تریگر

رازهای بازی Elden Ring
فرار سریع از حملات با فشردن دکمه های تریگر

این امر تا مدتی یک مورد مخفی در بازی های Souls بوده است، اما در این بازی هم صادق است. اگر دشمن شما را در یک حمله گرفتن (منظور حملاتی است که در آن دشمن به راحتی شما را می گیرد و باید سعی کنید از دستشان نجات پیدا کنید) به چنگ آورد، بسته کنترلر خود با عصبانیت شروع به فشردن دکمه های R1/L1 یا RB/LB کنید (به نظر می رسد هر دکمه ای که مختص کاری باشد مناسب است، اما فشردن سریع این دکمه ها راحت تر است). فوراً آزاد نمی شوید، اما این حملات گرفتن که چندین آسیب را وارد می کنند شما را زودتر از چیزی که فکر می کنید رها خواهند کرد. اگر یکی از دوشیزگان آهنی شما را به داخل کشید، وقت آن است که دکمه ها را بکوبید و له کنید.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =